Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Engem annyira nem győztek meg. A teljesítmény oké, de drága, és még venni kellene mellé ventilátorokat. És akkor még mindig hangosan morog a szivattyú. :(

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#2) Locutus


Locutus
veterán

2 éve megy a kockámban egy antec h2o 620, minden gond nélkül. Vettem rá két gentle typhoont, és fix 1000 rpm-en teszik a dolgukat 24/7-ben. (bár valszeg 1 is bőven elég lenne rá)
Azóta se jött olyan kompakt víz, amire azt mondanám, hogy megéri lecserélnem rá. (120mm-es radi fér csak el) Most az az 1-2 fok amit tudtak hozni hatékonyságban ezeken a rendszereken, senkit se érdekel.
Szerintem anno az 50 eurót bőven megérte...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#3) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Abban nem vagyok biztos, hogy nem Asetek, de szerintem nem is saját fejlesztés..

Van egy kinai gyárto, az AVC, aki igen hasonlo megoldásokat kinál OEM/ODM-ként...

Ennek utána kéne járni.. persze a CM azt mondd amit akar... De akkor nem értem az AVC Hercules/Aquacool hasonloságot...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#4) direwolf válasza Locutus (#2) üzenetére


direwolf
őstag

Egy kérdés a felhasználókhoz: elég sok AMD lap VRM-je force-throtlingol ha megreked felette a meleg levegő. Egy ilyen vizes rendszernél ezt hogy oldjátok meg?

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#5) Locutus válasza direwolf (#4) üzenetére


Locutus
veterán

Semmivel sem rosszabb az alaplapi alkatrészekre nézve, mint egy batár léghűtő. Azok is pont annyira hordják el onnan a levegőt, vagy pont annyira nem, elvégre a radi a ventivel is alaplapközelbe van szerelve. Meg van házhűtés is.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#6) Because válasza Locutus (#5) üzenetére


Because
őstag

házhűtés mérföldekre a procitól szinte 0-ra leszabályozva. van aki azt tartja a gyári hűtők kiképzése tehát a lapra fújó megoldás a legjobb a környező alkatrészekre.

nekem is van egy 120v-m amúgy ezeknek a pumpáját hogy szabályozzátok az oké hogy rá van dugva a lapra, de 100%-on veszettűl kalimpál így most fixen a legalacsonyabbon van, csak így mennyit szállít..

[ Szerkesztve ]

(#7) Locutus válasza Because (#6) üzenetére


Locutus
veterán

Mi kalimpál? :F

Nekem fixen 12V-on megy alaplapról, valami 1400RPM-et ír ki rá. Soha egy hang nem jött ki belőle. Pedig elég csendes a gépem, szóval hallanám...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#8) Rypejakten válasza direwolf (#4) üzenetére


Rypejakten
addikt

topflow hűtőket érdemes venni, azok kellően hűtik a VRM-eket is.

[ Szerkesztve ]

(#9) Because válasza Locutus (#7) üzenetére


Because
őstag

adott MSI lap ugye venti helyére dugom rá ezt a -tseidon120v. 100% volt alapból és majd felrobbant az egész.

(#10) D1Rect


D1Rect
félisten

- drága
- hangos
- alig hűt jobban mint egy méretes borda
- a hátrányaiért cserébe legalább el is tud romlani

Semmi értelme ezeknek a játékvizeknek.

(#11) tajcsi


tajcsi
senior tag

Nagyon jo cikk, egy keresem lenne a PH!-hez: teszteljetek a H100i, H220, eisber 240l, TD02 kompakt hutoket, azt hisszem akkor teljes lenne a kep es igen komoly hianypotlo iras lenne.

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#12) Puma K válasza D1Rect (#10) üzenetére


Puma K
veterán

Érdeklődésből kérdem, mert annyira nem vagy járta ezeknél az egybe vízhűtéseknél, hogy az általad leírtak alapján az Antec/Corsair megoldások sem olyan jók?

Ismerős majd cserélni akarja a jelenlegi i5-3470-jét egy i7-3770k/4770k-re és én meg javasoltam neki egy Corsair H90-et, hogy az majd halk meg hatékony lesz hosszú távon (2-3 évre tervezi az i7-et).

(#11) tajcsi :

+1 !

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#13) E770 válasza tajcsi (#11) üzenetére


E770
senior tag

+1 bizony!

Ha szabad kérnem, ne csak a max. hűtőteljesítményt mérjétek ki, hanem szerintem érdekes lehet adott zajszint melletti hűtési teljesítmény is - vagy valami hasonló,
hisz akkor van értelme szvsz ilyen kompakt hűtésnek, ha minél csendesebb (ad abszurdum passzív) alacsonyabb teljesítményen és e mellé jön a nagy teljesítmény elfogadható zajjal járó hűtése.

A pumpa zaját is jó lenne pontosabban bemutatni alacsonyabb teljesítményen, azaz alulfeszelve!

(#14) Rypejakten válasza Puma K (#12) üzenetére


Rypejakten
addikt

a H90 talán a legjobban túlárazott szimplaradis egybevíz, 24k-ért megveszed a Noctua D14-et, ami sokkal halkabb, és hűtésteljesítményben is elveri.

(#15) D1Rect válasza Puma K (#12) üzenetére


D1Rect
félisten

Ezeknek a legnagyobb bajuk, hogy nem hűtenek jobban mint egy méretes borda feleennyiért.
2200RPM-re tekert ventivel minden borda "nagyon hűt".
Szinte minden gyártó az Asetek megoldásait matricázza át.

Talán olyan helyekre van értelme ahova nem fér be egy hagyományos cpu hűtő, de mégis kell a hűtés.
pl. Highend gamer pc mITX házban, vagy valami hasonló elborult ötlet.

[ Szerkesztve ]

(#16) Locutus válasza D1Rect (#15) üzenetére


Locutus
veterán

Ez pont annyira elborult dolog, mint függőleges alaplapra kilós batárt szerelni :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#17) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Szép darabok ! :C

FX-8350 alá 4.5GHz felett ez a " Cooler Master Seidon 240M " megfelelő lenne ?
(Mugen 4 - 2ventis - 4.5GHz -ig még jó , de afelettire már kevés!)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#18) kovgab válasza D1Rect (#15) üzenetére


kovgab
aktív tag

jaja...
ebben az esetben :C
egy elforgatott(döntött) PCIe-vel és ezzel már jó méretarányokat lehetne elérni...

Ká Úr

(#19) Ijk válasza D1Rect (#15) üzenetére


Ijk
nagyúr

Csak relatíve drága, mert ha magad raksz össze egy komplett vízhűtést, akkor csak pumpára el lehet ennyit költeni, igaz kicsit más dimenzióban játszik.
Egyébként meg pont arra jók ezek amit írtál, mini-itx gamer pc-k, ahol a kis méretű gép kell, de mégse süljön ropogósra. Mondjuk egy bitfenix prodigyba befér akár egy D14 is, más kérdés hogy hülyén van a legtöbb itx lapon elhelyezve a cpu foglalat és normális hűtő nem fér rá.
Azt nem értem hogy miért nem vga-ra csinálják ezeket. Sokkal nehezebb egy vga-t lehűteni, már a házak elrendezéséből adódóan, ráadásul az alaplap könnyebben megtartja a kilós bordát mint a vga.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#20) D1Rect válasza Ijk (#19) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem kell minden vízhűtést D5-tel kezdeni, remek integrált megoldások vannak már.
VGA-ra általában nem elég egy blokk magában.

(#21) E770 válasza Ijk (#19) üzenetére


E770
senior tag

jönnek szerintem a kompakt vga hűtők is - ahogy a felső kategóriás vga-k fejlődnek a hűtés lesz a legfontosabb
csak ugye ott jóval nagyobb összegek mozognak, ott már inkább csak kényelmi mint ár a fő szempont

(#22) sb válasza Ijk (#19) üzenetére


sb
veterán

Plussz vga-ban inkább van mit lehűteni. A 80-100W TDP-s 4 magos procikat egy kis közepes hűtő is elvisz minimumra lecsavarva, tök hangtalanul. Szóval teljesen felesleges erre víz.

(#23) Ijk válasza D1Rect (#20) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem kell D5-ig elmenni, 20k körül kezdődnek a pumpák. Mondjuk D5-öt már nem kell lecserélni ha valaki bővíteni szeretne, meg a zaj sem elhanyagolható.
VGA-kat meg adhatnának ki gyárilag ilyen kompakt vízhűtéssel a felső házban. Akinek meg van saját, az megvehetné csak blokkal.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#24) D1Rect válasza Ijk (#23) üzenetére


D1Rect
félisten

~10K-tól már vannak, ~15-ért tartállyal egybeépített, ~25-ért D5 tető nélkül van.

(#25) szab.tam


szab.tam
nagyúr

van olyan, akinek volt ilyen / hasonló kompakt vízhűtője, valamiért kiszerelte, eladta, és utána hangos zokogásban tört ki, hogy miéééééért?
vagy hallott már valaki olyanról, aki így járt?
(nem kell magyaro. kenya is ér.)

****

a teszt egyébként baromi jó. :R
a mérési adotokból én saját más konzekvenciákat is le tudtam vonni, majd mindjárt párosítom.

****

most mégsem kezdem el sorban bemásolni őket.
az 1200rpm, egy venti + házhűtéseseket éremes pl. összemérni.

****

a dupla radisokhoz nem értek.
az egy radis kb. egy mugen2 szint.
tapasztalat.
mindenki döntse el, van-e értelme.
talán 1: ha nincs hely.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#26) Graphics válasza szab.tam (#25) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát nem adtam el. :D és meghagytam. Ment a passziv konfigba, 800-as pumpafordulattal. Zajtalan. :)

4500Ft-ért megérte. ;] 2500K alatt is ugyanugy hütött, a radiátor miatt egyböl kintre távozott a hő...

Azon az áron, amennyiért vettem léghűtést nem kaptam volna...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#27) szab.tam válasza Graphics (#26) üzenetére


szab.tam
nagyúr

és amiből kivetted, mit raktál a helyére?
(mert a kérdés arra irányult, ha valaki kivette egy konfigból, vissszasírta-e ugyan oda újra...)

szerk: ja, 2500k. mostmár látom.... :B

****

egyébként egy több fokot hozó trükk, amire nem gondolnak sokan.
a radi ventijeit befúvóra kell tenni. és ez esetben ugye nem jó felülre, mert akkor gravitáció elleni örvényeket keltünk.
hátra mehet 1-es.
ha széles aház, és van rács, oldalra 2-es, és előre is.
ezen esetekben felülre kemény házhűtés kell, mert a radi összes melege befelé megy.
vga kap + pár fokot.
de cpu tungnál jól jöhet.

nálam az 1-es kompakt radi így tudta csak megverni a mugen2-t.
befúvóra állítva.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#28) kromatika


kromatika
veterán

nem igazán tetszik. :N

(#29) Graphics válasza szab.tam (#27) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Maradt egy,kisebn procin végül , eladni nem fogom, radi többet ért.

1,5éve megy, hangtalanul

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#30) Loha válasza Graphics (#3) üzenetére


Loha
veterán

Szerintem az AVC Hercules/Aquacool kínai gyártójának új fejlesztésére épülhet a cucc, lehet kicsit megvariálta a CM... Én biztos vmelyik Asetek klónt venném inkább ezek helyett...

(#31) tajcsi válasza Ijk (#23) üzenetére


tajcsi
senior tag

Na mondjuk en neztem egy olyan swiftec rendszert, ahol mcp35x pumpa van -ha jol irom- egy radiatorra szerelve. Ehhez egy minosegi cpu blokk es annal jobb mar nem kell, foleg ha az esztetikai is szamit.

Egyebkent en erre a kombora gondoltam:

ettol fuggetlenul nagyon varom es remenykedek egy komoly, in deep osszehasonlito tesztre :R

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#32) Graphics válasza Loha (#30) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen, szerintem is AVC... nem pedig saját fejlesztés.

CM kérte átalakitásokkaé, de még a lefogato lyukosztása és rögzitése is egyforma

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#33) Radványi


Radványi
aktív tag

En mar tobb mint 1 eve hasznalok Corsair H70 et az FX-8150 en vettem re Scythe Gentle-t es 900 as fordulaton megy a CPU pedig 4.5 GHz re van huzva szinte semmi hangja nincs. BF4 alatt felszoktam huzni a ventiket 1200 rpm re mert a 7970 miatt jobban megemelkedik a homorseklet a hazban de igy sem hangos es nem is szamitana mert a 7970 eleve sokkal hangosabb. Egy nagyon olcso Coolermaster Elite hazam van 2 masik venti van meg egy az elejeben egy a tetejen szinten alacsony fordulaton hangtalanul.

(#34) nejad


nejad
aktív tag

az ár egy dolog ki mennyit engedhet meg magának de az a 2 év gari egyszerűen nevetséges

(#35) evo86


evo86
tag

Én CM seidonn 120v-t használok i5 4570hez gyár venti sikított és 80fok fölé és mine mondjuk bf3-ban.
CM el 50-60 fok környéke bf4 silent üzemmódban hangtalan és nem 1kiló nemesfém húzza szerintem bőven megéri azt a 12e ft-ot!

(#36) Jim Tonic válasza tajcsi (#31) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ez tetszik.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#37) tajcsi válasza Jim Tonic (#36) üzenetére


tajcsi
senior tag

Gyakorlatilag ugyanugy fog kinezni a rendszer, mint egy pl H100i-vel, mert a blokkhoz es vissza egy egy cso fog vezetni. A hatasfokrol nem is beszelve, tripla radi, komoly pumpa es barmilyen blokk...
Egyebbkent 160 dolcsi korul van az ara, ha azt nezem, hogy egy H100i 30 felett van, szerintem nagyon is megeri ilyenbe fektetni.

[ Szerkesztve ]

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#38) jocek91 válasza tajcsi (#37) üzenetére


jocek91
aktív tag

Egy ilyet mennyivel macerásabb feltölteni mint egy tartályos megoldást?

[ Szerkesztve ]

(#39) tajcsi válasza jocek91 (#38) üzenetére


tajcsi
senior tag

Szerintem semmivel. Ha megnezed a kepet, akkor lathatod, hogy melyik ketto teton keresztul lehet tolteni - bar lehet, hogy a radi masik vegen is van kulon erre egy nyilas.

edit: megneztem, IGEN, a radi masik vegen van kulon szelloztetp nyilas.

En ugy kepzelem el a feltoltest, hogy ehhez hozzakapcsolok egy cpu blokkot, majd a radi masik vegen kinyitom alevegoztetot es siman feltoltom. Ennyi.
Azt meg hozzateszem, hogy van ettol sokkal komolyamm radi, 4*120 de azt hiszem 140-es is van, Laing D5 pumpaval, annak 260-270 euro az ara. Mivel en csak procit szeretnek huteni szerintem ez is eleg lesz. Legalabbis remelem.

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#40) Ijk válasza tajcsi (#39) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szerintem ez hangos. A szivattyú a radiátoron van, a radiátor meg a gépházhoz csavarozva általában, így még rezonálhat is.
Nálam akkor ér valamit a vízhűtés, ha halkabb is a levegőnél. Ha a pumpa képes elnyomni egy 600-800rpm-es ventik hangját akkor már nem az igazi.
Európában egyáltalán forgalmazzák ezeket?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#41) tajcsi válasza Ijk (#40) üzenetére


tajcsi
senior tag

Valaki irta egy masik forumban, hogy hogy ezerparszasz fordulaton nincs hangja. Egy H100 vagy seidon-nal tuti halkabb. Es szerintem ugyanazon a fordulatszamon erosebb is. Rezonal? Ha valami vacak hazad van akkor tuti. Xigatek elysium, silverstone TJ07-ben nem hiszem, hogy rezonálna.
Rendes haz az 40 felett kezdodik, es hidd el, ott nem nagyon van minek rezonalni. Amugy meg annyi rezgescsillapito cucc van a piacon...

ja, es nem, europaban nem forgalmazzak. Mint mondtam, azt hiszem az aquacomputersnak van meg ennel is komolyabb D5 pumpaval felszerelt AIO-ja, csak ugye ahhoz is blokk kell meg, de az surolja a 90 ropis hatart, blokk nelkul. Ha ez bevalik, belefektetek D5 rendszerbe.

[ Szerkesztve ]

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#42) Ijk válasza tajcsi (#41) üzenetére


Ijk
nagyúr

De nem az egész házra gondoltam, hanem odafogatod az egyik laphoz, akkor csak oda kell szorítani a radit, és ott érintkezés lesz, persze berakhatsz valami rezgéscsillapítót, de akkor is kérdés hogy a radiátorral mennyire zúg. Egy külön szivattyút könnyebben tudsz hangszigetelni.
90-ből meg ugyanúgy kapsz külön D5-öt tripla radival, sőt. Ha még olcsóbb lenne megérteném, de így nem igazán hogy abból a pénzből külön is összerakod, és azért akkor radit bármikor cserélhetsz ha úgy adódik.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#43) tajcsi válasza Ijk (#42) üzenetére


tajcsi
senior tag

[link] Azért annyi, mert egyben van, nem kell csövezni.

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#44) Puma K válasza D1Rect (#15) üzenetére


Puma K
veterán

Igazándiból, a jelenlegi i5-3470-en a gyári Intel hűtő van, egy jól szellőztetett házban, és a gépnek szinte nincs hangja.
Maximum nyáron mikor a lakásban max 36 fok van kint meg pokol, de még akkor is elviselhető hangerővel teszi a dolgát.

Aztán a fentiek miatt javasoltam ismerősnek valami hasonló kompakt vízhűtést (Corsair H90-et talán), a leendő i7-3770k/4770k mellé, de ezek szerint nem érdemes annyival több pénzt kiadni ezekre, mint egy hagyományos hűtőre.

Köszönöm!

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#45) tajcsi válasza Puma K (#44) üzenetére


tajcsi
senior tag

3770K melle az gyenge lesz szerintem foleg ha olyat fogsz ki ami jol melegit...

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#46) Graphics válasza tajcsi (#45) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A CPU magok hője nem jut el a kupakig rendesen... nem fog jobban melegoteni

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47) Pete55555 válasza D1Rect (#10) üzenetére


Pete55555
addikt

:K

Összefoglaltad a véleményem.

...Szeretem leracsniztatni...

(#48) tajcsi válasza Graphics (#46) üzenetére


tajcsi
senior tag

Nem minden esetben. Darabja valogatja. Raadasul pont a 3770K nagyon is melegszik...

[ Szerkesztve ]

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#49) Bootyhunter


Bootyhunter
tag

Sziasztok!

Eddig még nem volt vízhűtéses gépem, de érdekelne hogy mekkora esély van arra hogy valahogy a hűtőfolyadék a gépbe jusson? Gondolok itt a csatlakozási pontokra, megtörhet e a cső, stb.. Mire kell vigyázni? Valahogy nem tudnék 100%-ig megbízni ezekben a hűtésekben.

(#50) Graphics válasza Bootyhunter (#49) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

És ha viz jut rá mi lesz?

Ez nem vezető folyadék....

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.