Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mobal


mobal
MODERÁTOR

Szia!

Ez igaz :) de ilyen szinten akkor a karácsony is milyen dolog már...

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Én nem ünneplem a húsvétot. Nem is locsoltam meg senkit és korábban sem nagyon tettem soha.

Samsung Galaxy A54

(#3) PazsitZ válasza mobal (#1) üzenetére


PazsitZ
addikt

Max annyi, hogy körbejárja az ember a rokonságot, szóval ez is ilyen ''szeretet ünnepnek'' nevezhető. Meg hagyomány, konkrétan, végül is én nem ünneplek. Esetenként pedig jó móka szódásüveggel locsolni a lányokat ;] .

[Szerkesztve]

- http://pazsitz.hu -

(#4) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Azért ez látszik is, hogy a húsvét nem vált olyan világi ünneppé is, mint a karácsony. Amúgy aki nem vallásos, az tulajdonképpen nem ünnepel, de attól a hagyományokat (tojásfestés, locsolkodás) még tarthatja. Főleg, ha hozzávesszük azt, hogy ezeknek a hagyományoknak nem sok köze van az eredeti keresztény ünnephez.

(#5) ftc


ftc
nagyúr

locsolkodás...arra jo,hogy semmire...

nekem miért is kell járnom?

családi botránytól tartás végett pedig tisztára utálom az egésszet...szerencsére délig letudva..

(#6) Rover623


Rover623
félisten

Hibás a kiindulópont...:DDD
Feltételezed hogy ünneplek...hogy ünneplünk...:U
Téves prekoncepció...:P
Csendben pihengetünk, élvezzük a egymás (a család) közelségét...nem mellesleg fórumozgatok kicsinység...:C

primus inter pares

(#7) VladimirR


VladimirR
nagyúr

a vilag egyetlen tojassal szaporodo emloset, a husveti nyulat
megis mit gondoltal, mi mast?

(#8) Feedoo válasza VladimirR (#7) üzenetére


Feedoo
csendes tag

noh noh ki ne hagyd a csokitojást :DD

(#9) Whaskes


Whaskes
senior tag

kibaszok én veled vladííí.

[Szerkesztve]

|87 104 97 83 107 101 83| "Itt nincs rasszizmus, de igény lenne rá!" [muszály, egyenlőre, helység, szallag] Az ön bankkártyáját az ATM elnyelte, tájékoztassuk a Microsoftot a felmerülő problémáról?

(#10) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Nem csak a keresztény kultúrában létezik a Húsvét. Másnak jelenthet mást is.

Az már nagyobb baj, amikor a templomban Húsvétkor nem a húsvéti, és Karácsonykor nem a karácsonyi eseményekről van szó.

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#11) mobal


mobal
MODERÁTOR

végülis o.k ja. minden ünnepnek van 1 keresztény / hagyomány része :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#12) Rommel6600 válasza FehérHolló (#10) üzenetére


Rommel6600
őstag

Na ne mondd.
És voltál egyáltalán templomban az említett események idején vagy csak ezt tök trendi ideírni? Mint ahogy manapság az egyházat fikázni.
Ne érts(nem ellened irányult), és ne is értstek félre, mert nem vagyok vallásos de párszor el szoktam menni egy-két misére, szóval valamennyire képben vagyok, és azt mondom rossz templomról beszélsz. Mint ahogy az életben minden területen, itt sem 1% ról kéne levonni a következtetést és ráhúzni a maradék 99%-ra.
Kérem kapcsolja ki. :)

(#13) FehérHolló válasza Rommel6600 (#12) üzenetére


FehérHolló
veterán

Nem, nem voltam templomban. Nem, egyáltalán nem szoktam járni egyébként sem (nem csak ünnepek alkalmából). Nem, nem végeztem el a VISZ misszionárius képző tanfolyamát. Nem, nem vagyok hívő. Nem, nem hiszek Istenben. Nem, nem vagyok vallásos.

Igen, itthagyom ezt a fórumot megint egy kicsit.


Különben meg azt a tendenciát szeretem volna vázolni, hogy Pécsen lassan csak 2 gyülekezet lesz, ahol arról szólnak a dolgok, amiről igazából kell.

Nem, nem jártam az evangélikusoknál. Nem, nem jártam a baptistáknál. Nem, nem jártam soha a reformátusoknál. Nem, nem jártam a methodistáknál. Nem, nem jártam a római katoknál.

Nem, nem hazudtam soha a büdös életben.
Viszlát.
/me leaves the system. - mivel a fórum nyelve magyar, és ezt mindenki betartja.

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#14) Rive


Rive
veterán

-hiszel Istenben?
-nem.
-egyáltalán nem is vagy vallásos?
-nem.
-akkor mit ünnepelsz húsvétkor?
-???


Azt, b+, hogy élni jó. Még akkor is, ha egyes hőskeresztényeknek ez csak kevéssé tetszik.

Amúgy heveny emlékeim szerint nagyjából a szumma keresztény ünnepkészlet pogány származék. A husvét konkrétan egy echte termékenységünnep. Izé, locsolkodás mint a nyulak, efféle.


Akkor tkp. mi a francot is ünnepelnek ilyenkor a hőskeresztények :F

[Szerkesztve]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#15) Cathfaern válasza Rive (#14) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Jézus Krisztus (azaz a megváltó) feltámadását.

Amúgy bár itt OFF, de sajnos FehérHolló-nak nagyon is igaza van :( Nem mondok olyat, mint ami USA-ban van, hogy az állam és az egyház legyen teljesen szétválasztva, mivel egy-egy állami intézkedés igenis érinti az egyházi szervezeteket. És az is jogos, ha ez ellen felemelik a hangukat. Pl. ismerek olyan megyeszékhelyi (igaz kisebb) templomot, ahol egész télen nem volt fűtés, mivel a megemelkedett gázárak miatt nem tudták fizetni (tegyük hozzá, ebbe közrejátszott az is, ősz folyamán 2x kirabolták a templomot). De úgy gondolom, ennek megvan a maga helye, és ezt semmiképp a mise/istentisztelet/stb alatt, előtt vagy végén kéne elmondani

(#16) concret_hp válasza Rive (#14) üzenetére


concret_hp
addikt

a hőskeresztényezésről annyit hogy jómagam nem vagyok vallásos :U

vagy fullba vagy sehogy :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.