Hirdetés

2024. szeptember 8., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember
LOGOUT blog

Jól megy a MediaTek-nek, hogy előbb az AMD-vel kötött partnerséget OEM fronton ( WiFi), most meg az Intellel is.

Black Shark Watch GT okosóra eladó, vadiúj bontatlan.

(#2) Komplikato


Komplikato
veterán

"az Intel saját márkajelzés alatt fogja forgalomba hozni a MediaTek rendszerét, ..."

Gondolta volna valaki, hogy EZ lesz a vége a nagy arccal bejelentett, majd földbe álló 5G modem projektnek? :U

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#3) tibaimp válasza Komplikato (#2) üzenetére


tibaimp
nagyúr

+1! A saját fejlesztésű 5G modem részlegét az Intel szőröstül-bőröstül eladta, azt hiszem az Apple vette meg. Ez meg így egy másik cég által kifejlesztett, csak ő általuk gyártott megoldás.
Az mondjuk lehet, hogy megbánták a döntést, de ezt, ha jól tudom, még az előző vezér tette, aki kb. mindent kiárult és/vagy leállított az Intel portfóliójából a csipgyártás részlegen kívül.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#4) #72042496


#72042496
törölt tag

Az ígéretekből kiindulva nekem ez a csúcs NUC tetszik, viszont nem vagyok hajlandó elhinni, hogy az a 10+ éve visszatérő koponya motívum segíti, és nem visszafogja az eladásokat. :)

(#5) Duree válasza Komplikato (#2) üzenetére


Duree
veterán

Mostanában az Intel halmozza a rossz döntéseket.

duree54

(#6) Graphics válasza #72042496 (#4) üzenetére


Graphics
Jómunkásember
LOGOUT blog

És ez a koponya motívum SSD-ken is megjelent anno... Akkor se értettem...

Ja és azok az SSD-k bizonyos írásmennyiség után read-onlyba is váltottak tán.. :D Haláli megoldás

Black Shark Watch GT okosóra eladó, vadiúj bontatlan.

(#7) #72042496 válasza Graphics (#6) üzenetére


#72042496
törölt tag

LOL :)
Én valamelyik régi, azt hiszem P55-ös alaplapjukon láttam először.

[ Szerkesztve ]

(#8) Graphics válasza #72042496 (#7) üzenetére


Graphics
Jómunkásember
LOGOUT blog

Azt hiszem ez lehetett.

Black Shark Watch GT okosóra eladó, vadiúj bontatlan.

(#9) #72042496 válasza Graphics (#8) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen! :) A desktop boardjaikon (amíg voltak) aztán visszatért, SSD-n is ahogy írtad, extreme processzorok dobozán, meg ki tudja hol, én mégse bírom megszokni, számomra ez ciki.

[ Szerkesztve ]

(#10) Graphics válasza #72042496 (#9) üzenetére


Graphics
Jómunkásember
LOGOUT blog

Bármely más gyártó hasonló termékvonala jobban mutat.

Én nem gondolom, hogy egy koponya, ami valahol a halál "jelképe" is , bizalomgerjesztő lenne egy vevő számára. Az Intelnél nagyon elmentek, hogy ezt egyáltalán valaki átengedte a "szűrőn"...

Black Shark Watch GT okosóra eladó, vadiúj bontatlan.

(#11) #72042496 válasza Graphics (#10) üzenetére


#72042496
törölt tag

Viszont, a vonalat lezárva, más gyártónak lehet vajon hasonló terméke? Tényleg tetszik a pöttöm gép benga VGA-val, ami félig-meddig konyhakész is. (Nyilván nem egy 3080 Strixet akarnék azért beletenni. :))

[ Szerkesztve ]

(#12) Graphics válasza #72042496 (#11) üzenetére


Graphics
Jómunkásember
LOGOUT blog

Hát ekkora méretben nem biztos, kérdés megéri-e ilyen apró gépet összehozni.

Szellőzés lesz a kérdés, de szerintem az Intel a saját megoldását helyezi majd előtérbe.

Black Shark Watch GT okosóra eladó, vadiúj bontatlan.

(#13) dkess válasza Graphics (#12) üzenetére


dkess
őstag

Pontosan. A kép csalóka lehet a méretet tekintve - ez már feszegeti a NUC tartomány határait.

Szemből nézve nagyobb egy ember fejénél és a diszkrét VGA fogadása miatt lesz mélysége is bőven. Úgy egyébként az alsó képhez hasonló egybe CPU+memória kártya (Compute Element - ami a NUC 9 Extreme -kben is volt már tavaly) lesz. Ez léggé behatárolja a bővíthetőségét a cuccnak. Továbbá kb. meghatározza, hogy mennyi PCIe lane -el csatlakozhat a VGA -hoz meg egyebekhez maximum ...

Az jó kérdés lehet, hogy nem-e éri meg jobban pl. ITX/Micro-ATX alapokra építkezni például. Mondjuk azt nem tudom, hogy ekkora mérettartományban kínál-e más minőségi egybegépet olyanoknak, akik nem szeretnének építkezni ...

A jó hír, hogy a koponya színe változtatható (valószínűleg ki is lehet kapcsolni) ... :)

(#14) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Ha ez igaz: Gaming Performance Close To NVIDIA RTX 3080 és az is igaz, amit alább olvasok, hogy lesz több szegmensbe belőtt variáns (pl. ami egy RX 3050 szintjét hozza ésatöbbi), akkor kezd érdekleni ez az Intel-es dVGA. Eddig úgy gondoltam ez valami nagyon belépő szintű teljesítményt fog csak még tudni. Vagy félreértek valamit?

(#15) dkess válasza SunMount3r (#14) üzenetére


dkess
őstag

Az a baj ezekkel a hangzatos állásfoglalásokkal az Intel VGA -kkal kapcsolatban csak az elmúlt egy évtizedet nézegetve, hogy rogyásig tele van a padlás velük ...

Majd, ha a boltokban kapható lesz átlagember által is megfizethető árú Intel VGA -kkal, melyekhez belátható időn belül valamilyen szintű használható drivert is összekalapálnak és mondjuk az aknakeresőnél csak egy fokkal bonyolultabb játékokban hozni tudná egy RTX 3080 szintjét, akkor majd térjünk vissza erre a kérdésre.

Úgy nem mellesleg amennyiben gyökeret eresztenének ezen a területen, akkor az nVidia azzal a lendülettel le is húzhatja a rolót. Az Intel és az AMD egyszerűen bezárja a platformját és az árak kilőnek az égbe ... Nem tudom mostanában néztél-e VGA árakat - azok pedig már most sem túl "barátságosak" ...

(#16) SunMount3r válasza dkess (#15) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A mostani VGA árak oka főleg a bányászat, számomra ez nem kérdés, vagy mégis?

Az Intel és az AMD egyszerűen bezárja a platformját -> Ez alatt mit kell érteni? Mi köze kettőjüknek egymáshoz?

Ja, a driver kiforrottság megint másik kérdés, idő majd kell neki biztos, a kérdés, hogy mennyi, de én max. csak abban bizakodnék, hogy az Intel van olyan cég, hogy ilyesmi terén nem csinál hülyét magából. (Ha az igaz, amit fentebb idéztem, akkor ez egy elég nagy volumenű fejlesztés, tehát ebből nem gondolnám, hogy tiszavirág lesz belőle és hogy félvállról vennék).

(#17) Komplikato válasza SunMount3r (#16) üzenetére


Komplikato
veterán

Nincs gyártókapacitás sem. Még drága a VRAM is. Még nem tudnak elég GDDR6/6x-et se gyártani.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#18) dkess válasza SunMount3r (#16) üzenetére


dkess
őstag

"A mostani VGA árak oka főleg a bányászat, számomra ez nem kérdés, vagy mégis?"

Pontosan erről beszélek. Akkor képzeld el, hogy ehhez képest lőnek ki az árak az égbe ...

"Az Intel és az AMD egyszerűen bezárja a platformját -> Ez alatt mit kell érteni? Mi köze kettőjüknek egymáshoz?"

X86 ... (az nVidia meg nem)

"Ja, a driver kiforrottság megint másik kérdés, idő majd kell neki biztos, a kérdés, hogy mennyi, de én max. csak abban bizakodnék, hogy az Intel van olyan cég, hogy ilyesmi terén nem csinál hülyét magából. (Ha az igaz, amit fentebb idéztem, akkor ez egy elég nagy volumenű fejlesztés, tehát ebből nem gondolnám, hogy tiszavirág lesz belőle és hogy félvállról vennék)."

Az elmúlt egy évtizedet említettem. Ez alatt az Intel bár CPU és egyéb fronton végig szárnyalt, de VGA fronton folyamatosan hülyét csinált magából ...

(#19) SunMount3r válasza Komplikato (#17) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ez azért gondolom nagyban összefügg azzal okkal is, amit én írtam.

dkess: X86 ... (az nVidia meg nem)-> Ezt továbbra sem érem, hogy a dVGA-hoz ennek mi köze van?

[ Szerkesztve ]

(#20) dkess válasza SunMount3r (#19) üzenetére


dkess
őstag

Szög egyszerű: Intel CPU -hoz --> csak Intel dVGA, az AMD -hez pedig AMD dVGA. Mind szerver, HEDT és SOHO asztali fronton is.

Az nVidia -nak nincs X86 platformja - a VGA -i (beleértve mind a játékos meg pro vonalat is) senkinek nem fognak kelleni, mivel nem tudják semmibe beletenni. Az ARM -os szerver meg egyéb álmaik egyelőre nem valósulnak meg és nagyon úgy néz ki, hogy belátható időn belül nem is fognak ... Ugye Ők a konzol piacon sincsenek beékelődve, mint az AMD ...

(#21) hokuszpk válasza SunMount3r (#19) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

azt kell erteni, hogy mondjuk az AMD lapokon nem PCIE4/5 foglalat lesz a vganak, hanem kivezetik az Infinity Fabricot es arra csatlakozik ra.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.