Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) rii válasza t72killer (#50) üzenetére


rii
nagyúr

azért írtam az alacsony szervízlötlséget, mert korábban ehhez a véleményemhez hozzáköltötték, hogy "szervizelésmentesen" - noha én ilyet soha nem írtam, mivel soha nem is gondoltam, hogy mozgó alkatrészes járművet szerivzmentesre meg lehet csinálni ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#52) rii válasza Juhaszatti (#49) üzenetére


rii
nagyúr

szerintem meg simán tudna ... csak hát az nem bicnic .....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#53) Juhaszatti válasza rii (#52) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Ezt mire alapozod? Ráadásul a mostanihoz hasonló, elérhető áron.

(#54) rii válasza Juhaszatti (#53) üzenetére


rii
nagyúr

munkatársam mondta, vw csinált olyan kocsit, amiben volt egy benzines motor, a 4 keréknél 4 elektromotor, csak gyorsan be is vágták a tervet a vitrinbe mert kb. soha nem kellett volna hozzányúlni szervizelés szempontjából ....

a benyamotor áramot termel, azt adja le a 4 elektromotornak ...

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#55) t72killer válasza rii (#54) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Megcsinálta a konkurrencia: BMW i3 range extender:R

Reálisan valami ilyesmiben reménykedek 5-10éven belül, dízelgenerátorral (erősebb, ha kell a kraft+kb 30%-kal takarékosabb) és a mostaninál 2x hely/súlytakarékosabb akksikkal.

Amúgy valóban, már a mostani autóipar is össze tudna rakni egy ilyet, full modulárisan "IKEÁS" generátorral-elektromotorokkal, amit az ember saját maga cserélhetne a kocsiban, ha vmi megzakkan. Csakhát sajna nem ez a szándék, amikor egy izzócseréhez alkalmasint le kell szerelni a lökhárítót...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#56) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

önvezetés.... uraim, nem lesz ebből soha semmi, kivéve a hype-ot a plusz költségeket, a reklámot, meg minden körítést.... Halkan megsúgom, az hogy a kocsi követi a sávot, fékez, gázt ad, vagy megáll aha kifut a kisgyerek, az még nem lesz semmi. Ugyanúgy kötelezőben ott kell ülni majd a volánnál, ébren, és éberen! nem fog lehetni befeküdni a hátsó ülésre szunyókálni.. vagy részegen hazafuvaroztatni a kocsmából, ezt soha a büdös életbe nem fogja engedélyezni senki. Az oké hogy lehet vele maj villogni a haveroknak, vagy pihentetni a kezeket, de az higgyétek el, ha nem fog sofőr ülni a volánnál, az csak büntetést fog hozni maga után. A kamionoknál, esetleg buszoknál még el tudom képzelni, hogy ha lesz külön kijelölt sáv amiben csak ezek közlekedhetnek, de ahhoz meg iszonyatos áttépítések kellenek... nem lesz ez itt egyhamar

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#57) t72killer válasza Cyberboy42 (#56) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ennyire azért sem a szabályozók sem a lobbisták nem hülyék, felesleges luxusfeature-be nem tolnának dollármilliárdokat.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#58) alevan válasza Cyberboy42 (#56) üzenetére


alevan
őstag

Sőt! Halkan megsúgom, hogy az sem vállik valóra, hogy egy "számítógép" fogja a lámpákat irányítani, megmondva, hogy mely kocsi mikor hajt be a kereszteződésbe. Ez csak egy álom.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#59) t72killer válasza Cyberboy42 (#56) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

(u.i.: a jelenlegi, kvázi nem létező szabályozást írtad le, azaz feltételezed, hogy semmi se fog változni. Pedig nagyonis, állami oldalról pl alapvető érdek a dugók csökkentése, ami szinkronizált önvezető autóflottával lehetséges)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#60) #06658560 válasza rii (#27) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az 1 milliárd autót így is úgy is legyártják majd. És meg is fogják majd venni. Szóval kapásból öngóllal indítasz.

Autógyárak túlélését? Mégis miért? A jövőben senki nem akar majd autót venni, vagy mi?

És a nem öko mosópor is az autógyártók miatt van, ugye?

(#61) 0P1 válasza Cyberboy42 (#56) üzenetére


0P1
aktív tag

Ja, 20 éve a GPS is egy drága és haszontalan (és akkor még nagyjából használhatatlan) luxusfeature volt, 10 évvel később pedig már alap volt, és az utolsó okostelefon is tudta, ma meg már a járókelők is azzal navigálnak gyalogosan a bevásárlóközpontokban és múzeumokban ....

Engedélyezés? 25 éve azt mondták, hogy sose fogja engedélyezni a Pentagon a GPS civil felhasználását, sőt, egészen az ezredfordulóig, a koszovói háború végéig (1999-2000-ig) küldte az amerikai hadsereg az SA zavaró jelet , amivel 100 méterre rontották a rendszer pontosságát, ezzel lehetetlenné téve a használható civil navigációt is (ami akkoriban amúgy is csak egy-két luxusautókban , luxusjachtban és magán repülőgépben / helikopterben volt elérhető) .

(#62) Tigerclaw válasza 0P1 (#61) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ha még kibírjuk egy újabb világháború nélkül még vagy 50 évig, talán lesz is belőle valami. Most kb. az "ág is húzza" fázisban van. Drága megépíteni, még drágább megvenni, 10-ből 9 ember ellenzi és fél tőle...illetve nem érzi, hogy szükséges és a hatóságok is így állnak hozzá. Emellett az elektromos/hibrid meghajtás erősen ajánlott hozzá, ami megint csak drága és amíg nem kerül piacra valami teljesen új akkutechnológia, az sem néz nagy jövő elé, mert túl sok ritka anyagot igényel...főleg ha továbbra is tesznek a kormányok az elektronikai hulladék újrahasznosítására.

Ha elég okos az Nvidia, már keresi hogy milyen más nagyobb volumenű felhasználásra ideális még a Xavier, mert ez az autós önvezető biznisz jó esetben is csak hosszabb távon lesz sikeres.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#63) t72killer válasza Tigerclaw (#62) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"10-ből 9 ember ellenzi és fél tőle..."

New York-ban vagy Fáj-on?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#64) hcl válasza Sinesol (#36) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem mindenki dobna ki mindent. Nagyon sokaknak macera a dolgok állandó cserélgetése. Amíg nekem megfelel valami, én sem cserélem.

Mutogatni való hater díszpinty

(#65) rii válasza #06658560 (#60) üzenetére


rii
nagyúr

"A valóságot figyelmen kívül hagyhatjuk, de nem hagyhatjuk figyelmen kívül a valóság figyelmen kívül hagyásának következményeit." - (Ayn Rand)

és a valóság az az, hogy már most is le van terhelve bolygónk
ezt figyelmen kívül lehet hagyni, de a következményeit már nem, .... azzal szembe kell majd nézni ....

autónk már van
tv-nk már van
telefonunk már van

le kellene állítani a nélkülözhető iparokat, ne okádják magukból a 3 évente az újabb cikkeket

erre írtam, hogy pár lépéssel távolabbról kellene szemlélni a helyzetet.

és ha visszaolvasol, írtam, hogy a reklámipar gondoskodik majd minden sz.rról, hogy az emberek megvegyék ... ez a feladata .. ezért kapják a fizetésüket a reklámügynökségek,... hogy az embereket rábeszéljék a vásárlásra ....

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#66) Tigerclaw válasza t72killer (#63) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ha azt nézem, hogy Trumpot, a Brexitet és Viktort is megszavazták, az emberi hülyeség "határtalan" mindenféle értelemben. A többség fél az új dolgoktól, a nem ismert dolgoktól, de még a nem létező dolgoktól is. Nekik óriási hír, hogy az önvezető autók évente okoznak 1-2 komoly balesetet, de az nem hogy az emberi sofőrök percenként okoznak annyit. (nem beszélve arról, hogy sok önvezetőnek tartott autó még nem is az)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#67) csaba.r


csaba.r
újonc

A 4K monitorok már rég megfizethető áron vannak az alatti felbontásút talán már nem is nagyon érdemes venni, de az ezeket megfelelő minőségben kiszolgáló, megfizethető áru videokártyák még a kanyarban sincsenek. A hírek szerint a PC-s piac meg döglődik, ami nem is csoda, a jelenlegi hardverek bőven elegek a full hd gaming-re. Látványos előre lépés nélkül pedig nem fog új monitorokat, alaplapokat, processzorokat venni senki, így én sem. Úgyhogy igenis lenne értelme még úgy is kihozni új korszerűbb jobb videokártyákat, hogy a konkurencia el van maradva. Egyébként is itt lenne az ideje a szint ugrásnak, a konzolosok tulajdonképpen bagóér 4K-ban játszanak, a PC-sek meg leragadtak a full hd-nél 100+ fps-sel.

(#68) This_is_Ice válasza rii (#65) üzenetére


This_is_Ice
tag

"autónk már van
tv-nk már van
telefonunk már van"

Nuff said. Sajnálom, hogy a magadfajták vannak kisebbségben. Ja és külön frenetikus, hogy valaki szerint úgy beszélsz, mint a zöldek. Őrületes bringagép.

(#69) rii válasza This_is_Ice (#68) üzenetére


rii
nagyúr

milyen zöldek?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#70) Tigerclaw válasza csaba.r (#67) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A bányászok miatt nincs hiány a keresletben, így meghosszabodott a termékciklus, aminek örül mindkét gyártó. Tudják azt is, hogy egyre nehezebb lesz nagyobbakat lépni a fejlesztésekben, így most inkább visszafogják az tempót. A 4k még nem fontos nekik, mivel a monitorpiacon minimális a részesedése, illetve használatban tényleg alig vannak. TV-n meg kevés PC-s játékos játszik. Mondhatni teljesen logikus a döntésük, sajnos.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#71) csaba.r válasza Tigerclaw (#70) üzenetére


csaba.r
újonc

Van igazságod. Én csak a saját példámat tudom mondani, ki találtam magamnak, hogy le kéne cserélnem a mostani monitoromat egy szép nagyra mondjuk 32”-osra, de akkor már legyen 4K, ahhoz meg kellene egy új kártya, de lehet, hogy az egész gépet cserélni kellene ez miatt. De amíg középkategóriában a terveimhez szükséges videokártya nem elérhető addig marad a régi. Tehát nem veszek se új alaplapot, se új procit se új monitort

(#72) #06658560 válasza rii (#65) üzenetére


#06658560
törölt tag

Kalapácsunk is volt mindig is elég, mégis gyártunk újat, nem igaz, hogy nem lehet tartósat gyártani belöle!

(#73) Sinesol válasza #06658560 (#72) üzenetére


Sinesol
veterán

Hja, rá kellene állítani pár high tech céget, hogy fejlesszenek valami elpusztíthatatlan darabot, igaz hogy drága lenne, de gondolj bele, nem kellene folyamat eszközbeszerzéssel bajlódni a cégeknek, elég egyszer kifizetni náhány millát...kalapácsra. ;]

Habár akkor már hozzáillő szögek is kellenek, a sima ugyis rozsdásodik, meg pár évig tart csak, anyagban is kevesebb kell belőle, annak biztos kijönne párszázezerbe kilója. ;]

Építsünk az örökkévalóságnak. ;]

[ Szerkesztve ]

(#74) hcl válasza rii (#65) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ebben igazad van, ém ez baromi gyökeres társadalmi átalakulással járna. Tök nem azon múlik, hogy van-e önvezető autó, vagy nincs. Szóval azért eléggé félrement az érvelésed.
Helyből meg kéne szüntetni pl. a hadseregeket, mert csak viszik az energiát. Stb. stb.
Ettől még a fejlődés jó lenne, csak ami jelenleg van, az nekem sem az igazi.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#75) rii válasza hcl (#74) üzenetére


rii
nagyúr

" ... Ebben igazad van, ém ez baromi gyökeres társadalmi átalakulással járna. ... "

annyira gyökeressel hogy igyekszek én is nem foglalkozni a témával, csak néha belefutok ilyen cikkekbe és kifakad belőlem a keserűség ....

az önvezető autó persze csak nagyon piciny szelete a problémának, csak hát az nvidia is már vga helyett ezt tolja

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#76) hcl válasza rii (#75) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Pont ezért nem érdemes rajta kattogni. Részemről tudom, hogy nem ez a jó irány, de jelenleg ez van, valamilyen szinten foglalkozok vele. Ha lesz*om, akkor sem lesz más, max. magam szívatom.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#77) b. válasza rii (#75) üzenetére


b.
félisten

mellett, nem helyett.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#78) Giii válasza rii (#34) üzenetére


Giii
senior tag

100 év múlva nem lesz itt semmi. Vagyis lenni lesz csak kérdés milyen formában. Addigra elpusztítjuk a Földet. Hihetetlen túltermelés van minden téren. Nem ezt érdemli a Föld. Nagyon nem. Mohón fejlődünk ami nem lenne akkora gond, de sajnos ezzel pusztítják a földet az állatokat a növényeket meg úgy álltalánosságban mindent. Bocsánat az offért.

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#79) Mintcar válasza Giii (#78) üzenetére


Mintcar
tag

A föld nem fog elpusztulni a környezetszennyezés miatt arra mérget vehetsz. Maximum az élet lesz lehetetlen rajta egy darabig. Amúgy csak nem lehetetlen olyan dolgot művelni a bolygónkkal amit néhány százezer vagy 1-2 millió év alatt nem tudna regenerálni.

w123 200D 1.1millió km+

(#80) rii válasza Mintcar (#79) üzenetére


rii
nagyúr

" .... Amúgy csak nem lehetetlen olyan dolgot művelni a bolygónkkal amit néhány százezer vagy 1-2 millió év alatt nem tudna regenerálni. .... "

jó, de azér csak nem kellene kínyírni a földön levő életet

az ember, mint "felvilágosult" "értelmes" faj, felelőséggel tartozik a földön élő többi élőlény (növények, állatok, gombák) felé .... mivel egy bolygón osztozunk ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#81) Dyingsoul válasza rii (#75) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Érdekes akárhányszor hasonló dolgot fogalmaz meg valaki, azzal sosem számol, hogy nő a népesség. Tavaly kevesebben voltak akik okostelefont vettek. Jövőre többen fognak autót vásárolni, mint idén. 2 év múlva többen vásárolnak CPU-t, mint idén. Az mindegy, hogy használt vagy új dologról beszélünk, mert egy használt vásárlása az előző tulajnál egy új vásárlást generál és ebben jócskán benne van a népesség növekedés, nem csak az elavulás. Mindig egyre többen lesznek akik most veszik meg az "elsőt".

Az megint más kérdés, hogy vannak dolgok amiket elég lenne egyszer legyártani. Pl a villanykörte a jól ismert villanykörte összeesküvés elméletből. Simán lehetnének a nagy gyártóknak olyan termékvonalai amiket hosszútávra, tartósnak terveznek. Szerintem annak is lenne piaca.

Az pedig egy másik kérdés, hogy te sokkal inkább az a fajta "környezetvédő" vagy, aki önző és a saját hasznát nézi. Most is csak azért hoztad fel a környezetvédelmet, mert te játszani szeretnél és nem vagy megelégedve a jelenlegi géped teljesítményével. Ha lehet hinni a profilodnak az 1150 Ti-től azért jócskán van nagyobb teljesítményű kártya is, csak hát az zsebbe nyúlós történet... gondolom emiatt is jó lenne ha kijönne a kövi generáció, hogy a jelenleg piacon lévő kártyák árait lenyomja. Emiatt környezetvédelemről beszélni az önvezető autók kapcsán merthogy az Nvidia azzal most jobban foglalkozik mint a szórakoztató iparággal, duplán önzőség.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#82) rii válasza Dyingsoul (#81) üzenetére


rii
nagyúr

" .... Az pedig egy másik kérdés, hogy te sokkal inkább az a fajta "környezetvédő" vagy, aki önző és a saját hasznát nézi. Most is csak azért hoztad fel a környezetvédelmet, mert te játszani szeretnél és nem vagy megelégedve a jelenlegi géped teljesítményével. Ha lehet hinni a profilodnak az 1150 Ti-től azért jócskán van nagyobb teljesítményű kártya is, csak hát az zsebbe nyúlós történet... gondolom emiatt is jó lenne ha kijönne a kövi generáció, hogy a jelenleg piacon lévő kártyák árait lenyomja. Emiatt környezetvédelemről beszélni az önvezető autók kapcsán merthogy az Nvidia azzal most jobban foglalkozik mint a szórakoztató iparággal, duplán önzőség. .... "

óóóóóóóóóóóóó mekkora buktaaaaa ..... bukta bukta bukta ..... nagyon nagyon-nagy buktaaaaaaaa
isssszonyatosan nagy bukta ..... buktácska ... 4x penderedve a levegőben ....

megvagy? jól vagy? nem esett bajod?

97-98-ban játszottam utoljára a star craft-tal és a star craft broos war-ral

az adatlapomon szereplő gépet munkhához vettem
a 1050ti meg azért kellett mert a pc-re osx lett téve, és ez volt a legolcsóbb card.
de a PS is értékeli a GPU-t, szóval nem felesleges ....

grafikus-kiadványszerkesztő-webdesigner vagyok, itthonról dolgozom, ( 3m x 4m -es képet kell csinálnom ), amíg nem tudok teljesen önfentartásból élni .... (talán 1 év múlva sikerület is)

én nem vagyok környezetvédő ... engem bánt a bolygó szenvdése, az állatok szenvedése, a növények szenvedése ... odafigyelek a hangyákokra is ... van 3 malacka meg 3 kecse (és két kutyus ) ... szeretem az állatokat, szeretem az édes anyaföldet túrni, összhangban lenni a természettel .... tisztelem, szeretem, megbecsülöm, és fáj látni ami a világban történik .....

és a környezet védelme részemről ebből a szeretetből, csodálatból fakad, ami a mai világból kiveszett, mert kiölték, mert nem az a fontos hogy milyen csodálatos a bolygónk, a természet, az állatok, a növények, a gombák, hanem hogy vedd meg az új priust és attól leszel boldog ...

megtennétek .. Te és még jópáran ... hogy nem velem foglalkoztok?
..... és próbáltok fogást találni?

( ja és csak szimplán együttérzek a gemerekkel ... bots ... ezért zavar h nincs úgy vga .... mert ők hozták fel az nvidiat erre a szintre anyagilag )

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#83) rii válasza Dyingsoul (#81) üzenetére


rii
nagyúr

jah ... nő a népesség ....

egy értelmes-felelőségteljes civilzáció azt mondaná, hogy akkor ne terheljük túl .... vegyünk vissza ...

itt nem ... minden eszközzel a minél több gyerek felé terelik az embereket ...

nóóóóóóóóóóóó'mális???????

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#84) rii válasza rii (#82) üzenetére


rii
nagyúr

" ... 1050ti meg azért kellett mert a pc-re osx lett téve, és ez volt a legolcsóbb card. ...."

mielőtt ebbe is valaki beleköt: ( csak már kiégette az agyam ez a sok hülyeség .... )
az osx-el kompatibilis vga-knak van egy listája, és azok közül ez volt a legolcsóbb.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#85) t72killer válasza rii (#83) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A politika nemigazán tudja befolyásolni a népesedést sztem, de tényleg a szaporodást próbálják népszerűsíteni, amikor már úgyis többször annyi ember van, mint amennyit a bolygó elbír. Afrikában ugyan nem mondja a nagypolitika a nőknek, hogy szüljenek 10et, de ha 5nél megállnak, akkor lenézi őket a hülye család. Arra meg a többnejűség intézményével külön vigyáznak, hogy minden nőbe jusson farok/jöjjön ki belőle gyerek +persze társul még ehhez a kényszerházasság intézménye is, optimalizálni se lehetne jobban a max szaporodásra egyes társadalmakat...

Na de ez már tényleg nagyon OFF egy nvidiás topikban:DDD

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#86) rii válasza t72killer (#85) üzenetére


rii
nagyúr

olyantot is hallottam, h büntetni akarják aki nem vállal gyereket .-)

( én biztos nem fogok ... ki van csukva :DDD még én se nőttem fel, noha most leszek 40 :DDD )

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#87) rii válasza rii (#86) üzenetére


rii
nagyúr

vagy az csak a nőkre vonatkozik vagy mi a pöts? ,-DDDDDD

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#88) t72killer válasza rii (#86) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Eritreában vannak ilyen törvények, a többi hasonszőrű szuperfejlett demokráciában megoldják a "családi" és "vallási" hagyományok.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.