Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cifu


Cifu
nagyúr

Mi a frászkarikának akarnak papírvékony laptopokban bivaly VGA-t... :U

Megint a sok nyikhaj megveszi méregdrágán, mert hát GTX1080, meg über, meg minden, oszt majd sírni fognak, hogy játék közben belassul...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2) #06658560


#06658560
törölt tag

A személyi szuperszámítógép rohadt jól néz ki. A viselkedéselemzés viszont nagyon nem tetszik.

(#3) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Komoly hogy 1080at raknak vékony notiba. Asztaliba azért jóval olcsóbb és még húzni is tudom. Mint notival megvenni. lesz vagy 800k de inkább 1 milka felé tendál az ára itthon majd Magyarisztánban egy ilyen chippel szerelt noti lefogadok.

[ Szerkesztve ]

(#4) lezso6 válasza Cifu (#1) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ma már nem a teljesítmény számít, hanem hogy mi van ráírva. Legalábbis a legtöbb gammer Blood Steve, nekik az a fontos, hogy elmondhassák, hogy GTX 1080 van a vágódeszkájukban. Az hogy esetleg akár 50%-kal lassabb az egyrészt irreleváns, másrészt nem fogják észrevenni.

Most végre örülnénk, hogy a notis verzió végre nagyonjából ugyanaz, mint az asztali, erre rájönnek, hogy mégiscsak jobb lenne, ha csak a nevében egyezne a kettő. Eddig is volt olyan, hogy azonos nevű notis VGA-k nem ugyanazt a teljesítményt kínálták, de most úgy tűnik még nagyobbak lehetnek a különbségek, megtévesztve a vásárlót.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#5) Khelben válasza ->Raizen<- (#3) üzenetére


Khelben
nagyúr

De hogy jön ide az asztali gép? Teljesen felesleges összehasonlítani. Aki gamer notebookot vesz (és nem divatból veszi), az azért veszi, mert olyan az élete, munkája, stb, hogy hordoznia kell a gépet. Az asztalit nem lehet, így az sehogy sem lesz alternatívája a notebooknak. Ennyi erővel minek vesz valaki kamiont, mikor egy sportkocsi sokkal gyorsabb...

(#6) Goblin12


Goblin12
őstag

Ennél nagyobb undorral megírt cikket régen láttam, persze ha AMD lett volna akkor meg a másik oldala lett volna, hogy de jó újra bemutatták ugyan azt. . . :W

(#7) imi123 válasza Goblin12 (#6) üzenetére


imi123
őstag

Neked üldözési mániád van. :)
Tény hogy az AMD-s bemutató után az "alig hoz valamit"-ről átváltunk szuper a "megváltó" "akár kéteszeres" Piac által kikövetelt" jelzőkre. :)

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#8) Cifu válasza lezso6 (#4) üzenetére


Cifu
nagyúr

Eddig is volt olyan, hogy azonos nevű notis VGA-k nem ugyanazt a teljesítményt kínálták, de most úgy tűnik még nagyobbak lehetnek a különbségek, megtévesztve a vásárlót.

Dehát ilyet nem szoktak a gyártók, ugye?

Mint például laptopokban i3 / i5 / i7 jelöléssel adni olyan processzorokat, amely jelölések az asztali prociknál 2/4, 4/4 ill. 4/8 magot/szálat jelentenek, laptopok esetében meg 2/4-esek (pl. i3 / i5 / i7-7xxxU széria)...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9) lezso6 válasza Cifu (#8) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nade ott az i7 egy termékcsoport, van típusszáma. Notebookban ugyanúgy hívják, mint az asztalit, még M sincs már. Ami az eredeti ötletnél jó volt, hisz szinte ugyanaz, mint a desktop, ez örömteli. Viszont most meg kiderült, hogy hiába ugyanaz a típusnév, nem biztos, hogy ugyanazt kapod, jelentős lehet a különbség.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#10) Reggie0 válasza Cifu (#8) üzenetére


Reggie0
félisten

Az U betu pontosan jelolte, hogy nem ugyan arrol van szo. Akkor lenne igaz, ha a desktop prociknal is ott lett volna az U.

(#11) Kabala válasza lezso6 (#9) üzenetére


Kabala
csendes tag

[link]

Azért ugyan az a típusnév, mert teljesen ugyan az a gpu. Hűtés kérdése volt, hogy laptopban mit tudott teljesíteni. Az nvidia új hűtőrendszere pont erre megoldás.

Az RX4xx / RX500 féle átnevezés ettől sokkal vásárló megtévesztőbb.

[ Szerkesztve ]

(#12) MuLLeL


MuLLeL
csendes tag

A kulcsmondat szerintem

"A Max-Q nagyon fontos eleme még a GeForce Experience"

Vmivel vissza kell butítani a grafikát hogy az realisztikus legyen. Nagy hiba hogy elhagyták az M jelölőt. Nem véletlenül került bele a 1080. Ti változattal "Hot pan" lenne belőle :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13) adamssss válasza Goblin12 (#6) üzenetére


adamssss
veterán

Nyugi már készítem a Logout cikket amiben több évre visszamenőleg kiollózom az AMD és az NV híreket. Eddig kb 30 cikket elemeztem ki és nagyon durva a kontraszt. Jókat lehet majd rajta nevetni :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#14) lezso6 válasza Kabala (#11) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hiába nézel utána, hogy GTX 1080 notebook teszt, a konkrét modell tesztje nélkül zsákbamacska, hogy milyen teljesítményt kapsz.

Az átnevezésnél egy terméknek van két neve, itt meg több terméknek egy neve. Ne mondd már, hogy az utóbbi jobb.

Csak abban tudok reménykedni, hogy nem lesznek nagy különbségek.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#15) Mi5u


Mi5u
tag

Éljenek a hőtől (garanciaidő után 1 nappal) megdöglő ipari hulladékok... :DDD

(#16) Prof


Prof
addikt

Ne rohogtessenek mar a mai napig nem lehet normalis laptopot kapni amiben letudnak egy 1060-at huteni, nem hogy egy 1080-at, plane nem egy turbos i7 mellett.

Tepsit arulni notebook neven kesz rohej.

(#17) Komplikato


Komplikato
veterán

Azért én egy Acer Predator Triton 700 tesztet megnéznék már teljesítmény és hűtés ügyileg, mert nagyon ment a marketing szöveg az új hatékonyabb hűtésről amivel vékony brutális gamer noti építhető. Persze nem lepne meg ha kiderülne az is csak maszlag.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#18) AxBattler


AxBattler
félisten

Nemtom', GTX1050Ti-ket eddig is szépen bele tudtak pakolni átlagos vastagságú notiházakba, annál több meg minek hordozható fronton?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#20) .mf


.mf
veterán

"Ezáltal a Max-Q dizájnok nem is MXM modulokat használnak, hanem ráintegrálják a GPU-t az alaplapra."

Ez az irány nagyon nem tetszik :(
Inkább olyat kéne, hogy az alaplapi nyák síkjába lenne beilleszthető "slot" kivágás, és akkor lapos is maradna, és cserélhető is.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#21) Mi5u válasza .mf (#20) üzenetére


Mi5u
tag

Persze...általában a GPU(vékony alaplap+ROHS) halálozik/avul el először. Inkább dobd el és vegyél teljesen új laptopot, hogy a gyártók is megéljenek. :K

[ Szerkesztve ]

(#22) AxBattler válasza Mi5u (#21) üzenetére


AxBattler
félisten

Pontosan. Ez így mindenkinek jó... ja várj, nem. :(((

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#23) Reggie0 válasza Mi5u (#21) üzenetére


Reggie0
félisten

ROHS valoban jo otlet. Igy legalabb 3x annyi elektronikai hulladek mehet Afrikaba, csak mar nincs benne olom :) Vegen PAS lesz minden termekbol.

[ Szerkesztve ]

(#24) joey04


joey04
titán

nem semmi cikk. ;]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#25) Abu85 válasza .mf (#20) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azzal kisebb lehetne az akku. A vékony dizájn miatt így sem lesznek túl jók ezek a gépek az üzemidőben. Ezt csak így lehet megoldani. Vagy durván vékony a noti, vagy MXM modulos. A kettő együtt nem megy.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#26) Muerte válasza Prof (#16) üzenetére


Muerte
addikt

Jó pár Clevo vagy az MSI GT72/73 is le tud hűteni 1080-at is,az más kérdés hogy milyen zajszint mellett teszi.

(#27) Chp válasza adamssss (#13) üzenetére


Chp
őstag

Kíváncsian várom! :R

(#28) b.


b.
félisten

Abu ezt miért hagyják neked? hogy lehúzó stílusban írj egy cikket ? miért te írsz egyáltalán bármilyen NV , Intel, Nintendo hírt, mikor sugárzik az egészből a negatív magyarázkodás,a rávilágítások és kikristályosodás mindenféle pozitívból negatívba hajló észrevételekkel?
ja tudom üldözési mániás Nv fan vagyok és te csak a tényeket írod le. Ne csináld már ezt állandóan. Kérlek a közösség nevében. Persze nem AMD hitvilágban létezőkében.

" Ebből egyébként az is következik, hogy a Max-Q nélküli, ugyanolyan típusjelzésű hardverrel szerelt notebookok, azonos grafikai beállítás mellett, 2-3 percnél hosszabb terhelés esetén gyorsabbak is lehetnek, akár sokkal, de persze jóval vastagabb váz mellett ugye."

Igen és ez így van két tök azonos vastagságú vázzal szerelt laptopnál is, aminek különböző a hűtése. semmit nem tudsz még a hűtés minőségéről, hatékonyságáról. Amiket felvázolsz az minden laptopra igaz lehet évek óta, hiába van bennük azonos GPU.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#29) lezso6 válasza b. (#28) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Vigyázz magadra, a konteó-téma az AMD-sek asztala, jobb esetben legyőznek a rutinjukkal, de rosszabb esetben te is AMD-s leszel.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#30) b. válasza lezso6 (#29) üzenetére


b.
félisten

:DDD :DDD
De viccet félretéve :
Nincs már kedvem vigyázni magamra, úgy érzem eléggé elkötelezett híve voltam évekig az oldalnak, de ez már kezd egy kicsit sok lenni.Aki akarja, úgy is NV fan sírásnak fogja fel, aki meg így látja, mint páran feljebb már kommentelték az nem ok nélkül érzi és látja az egészben ezt a dolgot. Nincs nekem gondom az AMD vel, gondom az álcázott " korrekt" tájékoztatással van. :R

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#31) Abu85 válasza b. (#28) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Például?

Itt a Max-Q azt is jelenti, hogy a gyártó beleszól a specifikációkba. Tehát nem az NV, hanem az adott gyártó szabja meg ezeket.
Max-Q nélkül a paraméterek kötöttek, tehát bármit nem lehet vele tervezni, mert nem mondhatja azt a notebookgyártó, hogy neki olyan GTX 1080 kell, ami 50 wattal kevesebbet fogyaszt és le tudja vinni az órajelet -40%-kal is, ha meleg a pite. Az NV ilyenkor felajánl egy 50 wattal kevesebbet fogyasztó GTX 1060-as MXM modult. A Max-Q arról szól, hogy ha a partner kérhet egy ~70 wattos GTX 1080, amely képes -300 MHz-et is ledobni az órajeléből, majd vissza is szedni, ha meghűlt. Közelében nem lesz az igazi GTX 1080 MXM modul teljesítményének, de ez a gyártó döntése, az NV pedig leszállítja.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#32) b. válasza Abu85 (#31) üzenetére


b.
félisten

Kérhet. vagy pedig igénybe veszi az új hűtést , ami lehet , hogy működőképes lesz és nem kell, hogy eldobáljon bármiféle órajelet az alap vastagságú laptopokénál jobban.
most se éppen a legolcsóbb kategória ez és nem azok a gyártók nyomják az 1080 gamer laptopokat, akik erről híresek, hogy 1080 néven 1060 teljesítményt kínálnak. Ha meg igen, az legyen az ő saruk, ne az NV é.
NV nél hardver szinten nem szoktak nagyon rizsázni és mellébeszélni az utóbbi időben.....

A például " kérdésedre pedig nem válaszolok, csak olvasd vissza a kommenteket , hányan érzik így még rajtam kívül.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#33) Muerte válasza b. (#32) üzenetére


Muerte
addikt

Nem szeretnék belevau,de a fizika az még mindig egy adott tényező.Nincsenek "csodahűtések",vékony gépben sem most sem jövőre nem lehet egy 1080-at lehűteni ez biztosabb mindennél.

(#34) b. válasza Muerte (#33) üzenetére


b.
félisten

maximális hatékonysággal biztos nem, de ha azt lehet növelni az alaplapra való forrasztással és az új hűtési dizájnnal, már az is haladás, ha a normál vastagságú 1080 laptopok órajel eldobását elérik a vékony dizájnban.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#35) Abu85 válasza b. (#32) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem fogja tudni megoldani az -50 wattos faragást fogyasztásban, ha nincs beépítve valamiféle korlát. Nem a hűtés a probléma, hanem a váz és a fogyasztás. Nem tudsz 18 mm-ben 125 wattos TDP-jű konfigurációt szállítani. Szétégetné a kezed a gép burkolata. Hasonló a Max-Q az Ultrabookokhoz. Az Intel nem szólt bele a specifikálásba. Aztán voltak olyan végeredmények, hogy ~2 GHz-es volt a proci, de átlag ~800 MHz-en futott.
Senki sem rizsázott. Az NV nem is tud erről rizsázni, mert a Max-Q-nál a gyártó szabja meg a specifikációkat. Ha -500 MHz-es throttlingot kér a gyártó, akkor az is jó. Ha kifizetik, leszállítják.

Pedig a például kérdés a lényeges. Ebből derül ki, hogy mi a gond. Többiek is hozhatnak példát a hírből.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#36) b. válasza Abu85 (#35) üzenetére


b.
félisten

Láttad az Asus kialakítását? Nem véletlen a felső üres rész és ehhez ragaszkodik NV a megfelelő Max-Q hűtés kialakításában. tehát a GPU keretek között szabályozható, de feltételekhez kötött a hűtés kialakítása.

Itt az MSI nél alul ugyan ez, csak alulról kialakítva.

Ők már fogták a kezükben, olvasd el a véleményeket . Biztos, hogy lesz korlát, mint ahogy van a normál MXM 1080 nál is,de ez valószínűleg így is elegendő teljesítményt nyújt ahhoz, hogy a leggyorsabb és legvékonyabb laptop legyen egyben, Biztos vagyok benne, hogy nem fognak 1060 teljesítményre lebutítani egy 1080 GPU-t.[link]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37) Muerte válasza b. (#34) üzenetére


Muerte
addikt

Jah,az Asus is épp most találta fel a spanyol viaszt [link],elkérnek majd vagy +100k-t a ficsőrért :K 2 ásványvizes kupakkal a gép segge alatt,a végeredmény hőfokban tök ugyanaz,de az már mellékes :D
Nem lesz itt semmiféle forradalmian új hűtés,csak vergődnek... Nagy teljesítményű 170-180W-os kártyát csak vastag gép,vastag nagy ventikkel,hatalmas hűtőbordával tud ezután is csak lehűteni,nincs mese ez szimplán fizika,azt meg nem lehet átb.szni.

[ Szerkesztve ]

(#38) b. válasza Muerte (#37) üzenetére


b.
félisten

Egyértelműen nem fognak csodát művelni. A hatékonyabb hűtéssel azt próbálják elérni, hogy a sima MXM 1080 nál rosszabb ne legyen a slimek órajel dobálása. Meg kell várni az első teszteket, addig kár leírni az egészet.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#39) adamssss válasza Abu85 (#35) üzenetére


adamssss
veterán

Szia Abu!

Engem már nem zavar, vagy megszoktam de tényleg elég kontrasztos a stílus.
És ha már kérted kigyűjtöttem jó pár cikk releváns részét. Mindegyikben az igazság van csak más tálalásban.
(pár helyen a végén beleírtam én is az dőlttel van gondolatjel után.)
[link]

Maradok tisztelettel :R

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#40) joey04 válasza Abu85 (#35) üzenetére


joey04
titán

Elég csak a bevezetőből szemezgetni.

rögtön a tajvani rendezvény elején megtartotta azt, amely egyébként a nemrég lezajlott GTC miatt egy kicsit szerencsétlenül jött ki.
amit a GPU-kat fejlesztő cégek nagy előreszeretettel vesznek elő mindig is, mivel ezzel jól oda lehet szúrni a fizika törvényeibe ütközvén lassabban fejlődő központi processzoroknak, ami egy GPU-król szóló előadás során mindig jó belépőt jelent.

Nem az igazságtartalom a lényeg, vagy hogy iagzad van-e. A stílus, a megfogalmazás a probléma. Ami nem lenne gond, ha minden esetben ilyen lennél. De a másik oldalról elég csak a címet nézni: Az AMD azt üzeni, hogy a Ryzen 5 és 7 csak a kezdet

És ez a cím nem tömény irónia. Lényegében ami nem amd, ahhoz vagy semlegesen vagy negatívan álssz hozzá pár kivételtől eltekintve, a másik oldal terveit, újdonságait viszont szinte állandóan csodás, előremutató kezdeményezésként írod le. Hatalmas szakmai tudásod van, de elfogultan írsz. Ami nem gond, mert minden embernek van saját véleménye, amit bele is kell vinni a cikkekbe, hírekbe, hogy ne egy száraz anyag legyen, csak a semlegességre jobban oda kéne figyelni. Mostani formájukban egy AMD közeli oldalon tökéletesek lennének az írások, de ez egy független oldal. És sokszor ellenkezőleg sül el a dolog. Anno én hatalmasat csalódtam a GTX 560-as kártyámban, és visszatetsző volt, hogy amikor ezt leírtam, akkor a vérfanok elküldtek a sunyiba, hogy nem az nv hibája, minek veszek oc giga kártyát, stb. Ezután olvasgattam a teszteket mit vegyek, meg a háttérinfókat összeszedtem hol tart a 2 cég, főként a PH volt az alap és azon belül is a te cikkeid, aztán amikor már elhatároztam, hogy a kártya az 380 lesz és nem a 960 már csak utolsó ellenőrzésnek benéztem a 2 kártya topikjába. a piros oldalon csak a szívást olvastam, a másikban meg csak olyan postok voltak, hogy éppen örömködtek a kártyának, vagy (az egyébként értelmetlen) szintetikus tesztekben méricskéltek, meg a játékokban. De jóóóóval kevesebb hibával, kellemetlenséggel, melegedéssel, mikro laggal, stb-vel kapcsolatos problémákról olvastam. itt le is írtam a problémámat, de még akkor is hittem benne, hogy majd a jövőben bajba kerülhet az nv, aztán azóta kijött a következő generáció, és továbbra sincs változás. ezért mondom, hogy pont ellenkezőleg sült el (nálam) ez az amd elfogultság amit a cikkeben látok, mert hittem neked, aztán megláttam, hogy semmi nem jött be ezekből, így ma már ha lenne is alapja, akkor is csak legyintek, hogy ja, abu az? akkor biztos csak a szokásos amd felé húzás.vagy a prociknál is. végre lerakott az asztalra az amd egy korrekt, piacképes ajánlatot. de mivel ennyi ideig nem voltak sehol, ahhoz, hogy valódi felzárkózás legyen, jobb termék kell, alacsonyabb áron és nem csak picivel, meg nem csak bizonyos felhasználási módok esetében. persze ez nehéz, hiszen pont a sikertelenségek miatt van nehéz helyzetben a cég és nem engedhetnek meg maguknak ilyesmit, ezt értem, de attól a tény még tény marad. Pedig a ryzen is úgy lett beállítva (nem csak itt, meg nem általad), hogy földbe döngöli az intelt, miközben "csak" egy versenyképes termék, semmi több.

Ezektől függetlenül élvezetes olvasni a komolyabb írásaidat, csak a személyes véleményedre nem szoktam hallgatni, meg arra, hogy a jövőben mekkora előnyei lehetnek x vagy y terméknek, ami most még nem, vagy csak alig jön ki. :R

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#41) Prof


Prof
addikt

Meg mindig nem ertem hogyan ki es miert gyozte meg az embereket, hogy a hangos ,meleg de vekony noti kell nekik.

Nem jarkalnak az emberek 2 cm-es aktataskakkal, a legtobbjuk sose hurcolja max lakasban vagy kocsiban.

Szerintem a suly szamit, az alacsony hofok es alacsony zajszint minel nagyobb teljesitmeny, uzemido mellett.

45-50 fokos billentyuzethomersekletek, eszmeletlen zajszint jellemzi a kozepes (1050ti-60) GPU-val szerelt vastagabb gepeket.

A vekony mid-high end GPU-s gepek mind tulmelegszenek egy 20 fokos szobaban is nemhogy 35fok-ban nyaron.

100-110 fokos proci es 90 fokos GPU homersekletek > forro haz > minden olvad a gep kornyezeteben, fel 1-2 even belul meghal a gep

(#42) laposonly11 válasza Prof (#41) üzenetére


laposonly11
senior tag

"Meg mindig nem ertem hogyan ki es miert gyozte meg az embereket, hogy a hangos ,meleg de vekony noti kell nekik."

Lehet hogy az ultrabookos felhasználóknak akarják eladni, hogy inkább vegyenek gamert, de szerintem csak volt egy mérnök csapat, akiknek nem jutott jobb feladat. :)

Ordo est anima rerum.

(#43) Kabala


Kabala
csendes tag

Csatlakozva az előttem szólókhoz, jelen pillanatban arra vagyok kíváncsi, lesz-e hír és ha lesz milyen formában hogy csak július végén lesz vega, és akkor is elképzelhető hogy soft launch, vagyis még bőven több hónapra van.

Abu nem keverted össze, nem a 2018-as prey DLC-hez jön a vega???? ;]

Egyébként ha az nvidia előre előtte a puskaport, az amd rendezvényen meg jól besült. :P

[ Szerkesztve ]

(#44) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

Szóval eljutottunk oda, hogy a throttling egy feature amiért többet kell fizetni.

/s

(#45) edari válasza Kabala (#43) üzenetére


edari
őstag

Várhatóan soft launch lesz, de ez alapvetően nem probléma, hiszen így a gyártók feltudnak készülni a rajtra, a kis- és nagykerek úgyszintén, a vásárlók pedig tudnak gyűjteni addig.

Valami ilyesmire készülj.

[ Szerkesztve ]

(#46) Abu85 válasza joey04 (#40) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Megírtam az AMD Computex anyagánál, hogy a FAD nekik szerencsétlenül jött ki (mert ugyanúgy szerencsétlenül jött ki nekik, ahogy az NV-nek a GTC). Sokáig vártalak, hogy feltűnsz, de sajnos nem tetted. Furcsa, hogy ott ezt miért nem kifogásolod. :(

Ha a stílus lenne baj, akkor jelezned kellett volna az AMD-s Computex anyag fórumában is ugyanezt. Hiszen ha itt kifogásolható a "szerencsétlenül jött ki", akkor ott miért nem?

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#47) b. válasza Abu85 (#46) üzenetére


b.
félisten

Az a cikk egy nappal később íródott, gondolom intelligensen megoldod a dolgot, hogy ott is használod egy nappal a kifogásoló komment után a negatív jelzőt, ha már kifogásolták.- :R

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#48) joey04 válasza Abu85 (#46) üzenetére


joey04
titán

ennél azért intelligensebb meg korrektebb embernek tartottalak. nem reagálsz a felhozott problémákra, hanem a másnapi cikkben leírod ugyanazt a másik oldalnál. itt nem 2 napi cikkmennyiségről volt szó, hanem az évek alatt megtapasztalt hozzállásodról, hogy süt a cikkekből, hogy egy oldalra húzol. ennyi a történet, csak én próbáltam értelmesen, egy aktuális példával megmutatni. ha erre neked az a válaszod, hogy 1 nap múlva tesztként pont azt a szófordulatot beteszed egy másik cikkbe is, az no comment kategória. btw miért nehezményezném? ahogy mondtam, ez évek alatt alakult ki. ha még legalább 10-15 amd-s fejlesztéshez állnál hozzá cinikusan, akkor sem lenne egál. az már csak hab a tortán, hogy önmagában a szerencsétlenül jött ki nem lenne gond, az egész témához való hozzáállás, a környezet, stb a lényeg. de ez csak a jéghegy csúcsa. látom nem ment át mi a probléma, vagy nem akarod, hogy átmenjen. így részemről a próbálkozás lezárva, elkönyveltem, hogy nem változik a helyzet.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#49) stratova válasza Abu85 (#31) üzenetére


stratova
veterán

Hadd kérdezzem meg, miben rosszabb ez, minthogy egy RX 580 powertune segítségével korlátozható 65-95 W-ra? Az elméleti turbó órajel hivatalosan ott is az asztalival egyezik meg, nyilván mégsem emlithető egy lapon egy 65 W TDP-s RX 580 és egy akár referencia asztali.
Tényleg érdekelne, miben rosszabb vagy jobb egyik/másik megoldás a végeredményt tekintve.

Feltételezem AMD Apple együtműködésben használt Radeon Pro 460 erre az egyik első forgalomba is hozott példa, melynek megadott TDP-je az azonos egységszámú asztali megoldás alig fele.

[ Szerkesztve ]

(#50) stratova


stratova
veterán

Radeon Pro 460: 1024:64:16 850-910 MHz 4 GB GDDR5 1250 (5000 eff.) Mhz - 35 W
Radeon RX 560: 1024:64:16 1175-1275 MHz 4 GB GDDR5 1750 (7000 eff.) MHz - 75 W

Itt számomra annyi a történet, hogy közelebb van a lapka számára optimális AMD-nél 800-900 MHz-hez az órajel. Ugyanez volt a gyakorlat Tonga XT (R9 M295/395X) vagy Fiji (R9 Nano) esetében.

De ez elmondható a GP104-es Tesla P4-ről is, amire 810-1063 MHz GPU s eff. 6000 MHz-es RAM órajel mellett 50-75 W-ot adnak meg ez megint töredéke egy asztali GTX 1080 FE-nek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.