Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) akoska07


akoska07
nagyúr

Háát...
Nekem ezek a "hibrid" lapok sosem tetszettek.

Persze gondolom sokat fejlődtek már,de még mindig azt gondolom vagy ddr3 vagy ddr4.

Miért érzem a DDR3L-t lehúzásnak ? :U

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#2) skathy


skathy
csendes tag

Ilyet megoldást az Asrocktól vártam volna elsőnek, de ez se rossz! :)

(#3) Televan74 válasza akoska07 (#1) üzenetére


Televan74
nagyúr

Akkor inkább már az új laphoz meg a procihoz,veszek majd DDR4 -s memóriát is. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#4) akoska07 válasza Televan74 (#3) üzenetére


akoska07
nagyúr

Ezt én is így gondolom. :K

Viszont
4790K-ról nem hiszem hogy megéri majd váltani.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#5) joysefke válasza akoska07 (#1) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Eggyel több hibalehetőség...

(#6) johnywalker


johnywalker
őstag

Az ilyen öszvér rendszerek régebben sem voltak a csúcs dolgok, inkább problémás megoldások...visszagondolva a (ddr2-ddr3)-ra

(#7) Milka 78 válasza johnywalker (#6) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nem voltak csúcs lapok,de jó pár gépet raktam velük össze amiből sok ma is üzemel.

(#8) Televan74 válasza akoska07 (#4) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nagyon le kell nyűgöznie a Skylake -nek a DX12 -es játékok alatt,hogy váltsak a 4790k -ról.Cannonlake vagy Zen talán.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9) 8th válasza akoska07 (#1) üzenetére


8th
addikt

Pedig szerintem nincs velük semmi baj. Volt régen ddr-ddr2 hibrid lapom még a p4 korszakban. Semmi bajom nem volt vele pedig akkoriban az asrock még nagyon a dzsunka korszakát élte, szóval én nem parázok az ilyesmitől. Ez a Biostar sem tűnik rossznak.

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#10) Picturemaker


Picturemaker
őstag

A Biostar az új ASRock? :DDD

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#11) akoska07 válasza Televan74 (#8) üzenetére


akoska07
nagyúr

Én is így vagyok vele. :K

#9 8th :
Abban a korszakban a tuning volt a legfontosabb számomra.
És azok a hibrid lapok alkalmatlanok voltak rá.

Biostar sok komoly tuning lapot gyártott már le,ez nem fog azok közé tartozni.

#10 Picturemaker :
Ez nem volt vicces.

#5 joysefke :
Nem feltétlenül hibalehetőség,inkább korlátok.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#12) meridarider válasza 8th (#9) üzenetére


meridarider
tag

az a baj, hogy azóta sem bízom az asrockban mióta a dzsunka korszakát élte :D

ilyen hibrid mókába én sem vágnék bele, de valóban kérdés, hogy a 4770K-t érdemes lesz-e leváltani a skylake re bár erősen kétlem dx12 ide vagy oda.

God hates us all.

(#13) Viktor81


Viktor81
senior tag

Nem rossz elgondolas.
Annyival egeszitenem ki, hogy az LGA775-hoz is volt ilyen lap. Nekem a mai napig (2007 ota) hibatlanul mukodik egy Gigabyte deszkam (P35C-DS3R) 8 GB DDR3-al .Eloszor egy E8300 majd egy Q9505S tarsasagaban. Soha semmi gond nem volt vele, pedig alapvetoen DDR2-es "korszakban" keszult. Ugy gondolom, ez nagyon korrekt hozzaallas egy alaplap gyartotol...

V.

(#14) 8th válasza akoska07 (#11) üzenetére


8th
addikt

Pentium 4 661 + ASRock 775i915P-Sata2 + 2x 512/667 Kingston Value ram. Stabilan ment a proci 4GHz felett. Emlékeim szerint 4.4GHz-nél fagyott be a rendszer.

#12: az nagy hiba ugyanis már rég a nevesebb gyártók termékeivel konkurál.

[ Szerkesztve ]

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#15) Pipó


Pipó
őstag

Valamikor Asus A7A-266 lapom volt, 2-2 SDR/DDR foglalattal, Ali chipsettel. Az elsők között lehetett, ami ezt a megoldást alkalmazta.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#16) #25583896 válasza Pipó (#15) üzenetére


#25583896
törölt tag

Volt EDO/SD kombó is:

(#17) VaniliásRönk válasza #25583896 (#16) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ugyanez volt azelőtt EDO/FP-RAM-mal is. Ez csak manapság tűnik szokatlannak.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#18) core2trio válasza VaniliásRönk (#17) üzenetére


core2trio
tag

Főleg mikor még friss az új ram/kártyaslot szokták a gyártók kiadni az ilyen lapokat, utána talán visszaesik a kereslet vagy ilyesmi. A DDR3 mikor filléres cucc lett, az segített a váltásban sokaknak (aztán visszadrágult :W ) de ez nincs mindig így. Az elején mindig drága az újdonság és amúgyis mit kezdjünk a régivel... ez egy nagyon jó átmeneti segítség volt eddig is az első pár drágább év áthidalására.

[ Szerkesztve ]

(#19) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

amilyen hasznos lenne ez a feature, annyira igenytelen maga az Alaplap.! ;]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#20) Fiery


Fiery
veterán

Szerintem ez oltari nagy baromsag. Nem egy juzer lesz, aki sima (1,5 V-os) DDR3-at fog a lapba rakni, aztan ki tudja, milyen bajok lesznek abbol. Ha sima, 1,5 V-os DDR3 lenne a foglalat, akkor tamogatnam.

[ Szerkesztve ]

(#21) eboostr válasza Fiery (#20) üzenetére


eboostr
aktív tag

Hiába ha a sima ddr3-mat nem támogatja a skylake.

(#22) szarnyalosas


szarnyalosas
tag

A DDR3 és DDR2 memóriákat egyaránt támogatta az ASUS P5KC - kimondottan nagy sikerrel üzemel még nálam, naponta elég sok órát, igaz most már DDR3-al :)

(#23) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

oszt Biostar alaplapokat lehet meg venni valahol ? ?

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#24) Thomas2 válasza akoska07 (#1) üzenetére


Thomas2
újonc

Hja.
Anno (kb. jó 20 éve lehetett) nekem volt olyan alaplapom, amelyet EDO és SDRAM- okkal lehetett egyidejűleg feltölteni. Kb. 10 RAM- slot volt rajta összesen! Fel is töltöttem teljesen és jól is nézett ki, de néha mégis olyan érzésem volt mintha a sok memóriakártya csak lassította volna a gépet. Nagy torony házban volt, amely jelenleg valahol egy használaton kívüli garázsban várja a szebb időket. Úgy emlékszem, talán még az Intel P-100 időszakban volt, de mindenképpen a 486- os korszak után.
:)

[ Szerkesztve ]

Mivel tombolnak a vírusok, Ezért én csak linuxolok. Rozsdás már az öreg vas, De még hasít mint a sas!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.