Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) superg


superg
senior tag

És az a jobboldali 2 vastag gomb nincs rossz helyen?Én tuti állandóan nyomkodnám.

(#2) sketchifun válasza superg (#1) üzenetére


sketchifun
senior tag

Lehet, hogy nem a te "egérfogásodhoz" való.

Nekem például nagyon tetszik, amúgyis ujjal fogom az egeret, nem tenyérrel. Bár picit magasnak tűnik, szerintem meg tudnám szokni. A kis Gigabyte GM-M7000 is hasonló, bár alacsonyabb, de kényelmes nagyon, legalábbis nekem. Nagy esélyt látok, hogy a következő egerem ilyen lesz. :)

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#3) Sanchez638 válasza superg (#1) üzenetére


Sanchez638
addikt

Szerintem nagyon jó helyen van. :)Logi Mx510 en is kicsit kényelmetlen ahogy van, legalábbis nekem :)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#4) Cifu


Cifu
nagyúr

Bocsánat, de a végső konklúziót nem értem. A legolcsóbb bal kezes Razer egér a valamivel 11 ezer forint felett lévő Razer Abyssus, de az csak 3 gombos. A CM Storm Recon-al viszont a Razer Deathadder v2 Left-handed versenyzik, ami viszont bőven 16 ezer feletti árcédulával kapható inkább. Nem tudom milyen Logitech egér az, ami ilyen szinten van, biztos én vagyok lemaradva, mert a komolyabb G szériások csak jobb kezesek (G300 a legfelső kétkezes), az M széria meg nem ez a kategória...

Szóval a CM Storm Recon pont, hogy nagyon is jó árcédulával jött ki azoknak, akik balkezesek (mint jómagam), és jó minőségű egeret akarnak venni. Hozzáteszem, én lassan 10 éve leginkább csak a Razer egereit használom, igaz van pl. Logitech MX610 Left-handed-em (nappaliba jó, mert rádiós), de a Razer egerentyűiben nem nagyon csalódtam még. Ezzel együtt is most ez a CM Storm Recon megfogott, ha a Lachesis-emmel lesz valami, valószínűleg ilyenre újítok be. :)

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5) rudi válasza Cifu (#4) üzenetére


rudi
nagyúr

A SteelSeriesnek, Roccatnek, Microsoftnak, Ozone-nak, Mionixnak, tán a TT eSportsnak is van szimmetrikus gamer egere.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#6) jaffa 2843 válasza Cifu (#4) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Csak azt tegyük hozzá, hogy mind az Abyssus mind pedig a Deathadder pontosabb. Szerintem túlárazott ez a Recon. (Ami azt illeti a Razerek is, de ott találni pontosabb infrás példányokat.)
Lehet ennél/ezeknél jóval olcsóbban jobb egeret kapni, csak keresni kell. :K

(#5) rudi

Van, de ezek közül is inkább a SS-t és MS-t emelném ki, mint valamire való egérgyártók. (a Microsoft sajnos már nem gyárt jóféle egereket, de a régiek pl intelli 1.1, 3.0, WMO még a mai hiperszuper 20ezres egereket is kenterbe verik pontosságban) Szvsz ha valaki nagyon játékra és precizitásra adja a fejét, akkor ezek közül válogasson, lehetőleg optikait.
Természetesen ezeken kívül is találhatunk jó gyártókat/típusokat, de ezekre nem térnék már ki. :P

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#7) Füleske válasza Cifu (#4) üzenetére


Füleske
addikt

"A legolcsóbb bal kezes Razer egér a valamivel 11 ezer forint felett lévő Razer Abyssus"

Ebay - ról 5k alatt lehet venni Salmosa - t.

(#8) Cifu válasza rudi (#5) üzenetére


Cifu
nagyúr

Természetesen vannak olcsóbb egerek, de szvsz azok nem ezekkel vannak egy ligában. A "megbízható" egér az, ami 4-5 évet is kihúz gond nélkül. Nekem még a régi Razer Diamondback-em is megvan (édesapám kapta meg a gépéhez), és a Copperhead-em is (másodlagos használatra itt van még mindig). Előbbi már 10 év körül van, és annyi a baja, hogy műanyagok az oldalán csúnyán beopálosodtak. A Copperhead-nek meg annyi, hogy csúszófelületei szó szerint lekoptak.

Utoljára a régi Microsoft Optical IntelliMouse-al voltam megelégedve még (a "terminátorszemű" :D). Került a kezembe több is, különféle gyártóktól, de minőségre, megbízhatóságra egyik sem ez a kategória. Ráadásul én nem látom tele a topicokat azokkal, akiknek 3-5 év után még megvan a Roccat, Mionix, stb. egere (igen, tudom, ezek jó része valójában "felcimkézett", harmadik gyártótól származó egerek), mert annyira elégedett vele. Még a Logic-okról szoktak a tulajdonosok pozitívan nyilatkozni, de jellemzően ott is a drágábbakról...

Nyilvánvaló, hogy ez csak az, amit én látok, tehát fenntartom, hogy csak én vagyok vak.

@Füleske: Most nagyon bölcs akartál lenni, de nem voltál az. Akkor eBay-ről nézzünk árakat, vagy az itthoni forgalmazók / boltok árait nézzük? Mert CM Storm Recon van az eBay-en alig több, mint 9 rugóért is. Akkor meg a cikkben szereplő 14e Ft-re köpködünk, hogy 'jajjnemá?

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Ez még mindig csak madzagos...

(#10) Radványi válasza Cifu (#4) üzenetére


Radványi
aktív tag

Szerintem is rendben van az ara.
Lehet, hogy az atlagnak fura ez a forma es a meretek de ilyenkor orulhetnek akikre alltalaban nem gondolnak en is a magas egereket keresem, ugyan balkezes nem vagyok de ez az eger egy komoly opcio szamomra.

(#11) Füleske válasza Cifu (#8) üzenetére


Füleske
addikt

Juj. A 11k messze nem 5k. Ennyi. Kérem értelmezze . Köszönöm.

(#12) Prevent válasza Dr. Akula (#9) üzenetére


Prevent
aktív tag

Játékra madzagos :) Ha rossz reakcióidőt akarsz ott vannak a vezetéknélküli "gamer" egerek :)

Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

(#13) jaffa 2843 válasza Prevent (#12) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Hagyd rá, folyton ezt csinálja. Csupán trollkodik.

(#11) Füleske

Ha gondolod adok én ebay-es Abyssus Mirror-t 2ezerért is akár. Csak megsúgom, hogy azok hamisítványok. :K
[link]
[link]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#14) Indy69 válasza Dr. Akula (#9) üzenetére


Indy69
aktív tag

Miért baj ha az :U Rádiósból van elég klavival együtt kb feléért már nagyon jókat lehet venni ,aki már szívott elem cserével játék közben az amúgy is csak vezetékest fog használni ,játékhoz a vezetékes jó.
Nekem bejön :)

(#15) Füleske válasza jaffa 2843 (#13) üzenetére


Füleske
addikt

A Salmosa nem hamisítvány.

(#16) HBO2


HBO2
tag

Most akkor tulajdonképpen mi a baj ezzel az egérrel? A márkája vagy a tudása, esetleg az ára?

Asus K53-TA - iPhone 6s plus 64 GB - WayteQ xTAB-8Q

(#17) NomadND1


NomadND1
senior tag

Nekem ezekkel az egerekkel csak egy bajom van.
Egy 8 éves gyerek kezébe jól illeszkedik, de egy felnőtt kezében már elveszik. :W :W :W :W

Legalább egyszer egy gyártó csinálhatna olyan egeret amivel nem kell attól félni, hogy görcsbe áll az ember ujja, vagy épp a tenyerével koptatni az egérpadot.... :((( :(((

(#18) Füleske válasza NomadND1 (#17) üzenetére


Füleske
addikt

Ezek az egerek szerintem ujjas fogásra vannak tervezve , nem tenyeresre.

(#19) Dr. Akula válasza Prevent (#12) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ha visszahúzó madzag miatti agyfaszt akarsz kapni, arra meg ott a madzagos. :) Nem jingjang márkát kell venni ezeröté', hanem Logitechet, máris nincs probléma.

#14 Indy69:
"aki már szívott elem cserével játék közben"
... az valószínűleg a telefonját is inkább kidobja ha lemerül, mintsem hogy képes legyen megtalálni a töltőt.

[ Szerkesztve ]

(#20) sing1ep1ayer válasza Prevent (#12) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Én is úgy vagyok vele, hogy többet az életben nem vennék vezetékes egeret, bármennyire is tetszik mondjuk a cikkben szereplő példány is. Kell a francnak egy plusz madzag az asztalon.
Kissé túlmisztifikálják itt egyesek ezt a válaszidő problémát. Amilyen szinten a hazai gamerek nyomják, oda baromira mindegy az a kis észrevehetetlen (inkább csak bemagyarázott) késés. De ha te a versenyszerű játékból élsz meg, akkor elnézésedet kérem! :R

(#21) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Annyira nem jön be ez a forma. Egy tevepatára emlékeztet :D

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#22) jaffa 2843 válasza Füleske (#15) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Akkor benéztem, azt hittem Abyssusról van szó. :B
Viszont már csak Pro-Gaming Edition-t lehet venni. Van is belőle egy itthon, imádom. A normál méretűből is vettem anno egyet (szintén ebay), az most egy fórumtárs keze alatt tesz nagyon jó szolgálatot.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#23) Prevent válasza sing1ep1ayer (#20) üzenetére


Prevent
aktív tag

Ti nem is gondolnátok ilyen iromány után Dr.Akulával , hogy igen is számit az a 15-18ms ha FPS játékról beszélünk. Aztán az LCD monitor válaszideje is. Ezért jobb egy tűélesKépű CRT. Ha nem játszotok komolyabban ok aztmondom igazatok van jó a vezetèknélküli is. Csak ne tukmáljátok rá mindenkire :)

Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

(#24) Füleske válasza jaffa 2843 (#22) üzenetére


Füleske
addikt

:K

Szerintem normál méretű kézzel csak ujjas technikával érdemes megfogni. Akkor meg már inkább előny a kisebb méret.

(#25) waithEard


waithEard
őstag

Szimpatikus, hogy néha gondolnak ránk is, balkezesekre. Tetszetős ki rágcsáló, annyi szent.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#26) sing1ep1ayer válasza Prevent (#23) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Szerintem én valóban nem játszok "komolyabban", de ha valaki úgy érzi, hogy ő igen, akkor nyugodtan tegye itt közzé az eddig elért "komoly" eredményeit, ami miatt vezetékes egérre van szüksége. A honi játékosok szintjén egy csúcs vezetéknélküli egér, amilyet például magam is használok tökéletes mindenre, de ha valaki zsinórost akar mindenáron, hát vegye. Nekem nem fáj, nem mondtam, hogy ne vásároljon ilyet senki, pusztán a véleményemet közöltem, miszerint felesleges szívni a madzaggal, mert semmit nem kapsz érte cserébe.

(#27) Dr. Akula válasza Prevent (#23) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ez a 15 ms olyan mint amikor a hifibuzik Batmannel társalognak ultrahangon. És valahogy túl sok profi játékos van itt a fórumon, kb. minden 2. ember legalább Korea bajnok.

(#28) ZS3NI válasza Prevent (#23) üzenetére


ZS3NI
őstag

kodiak te vagy az? :D

ki használ manapság már CRT-t?

Ha annyira profi vagy biztos nézel versenyeket és látod hogy szó nincs CRT-ről.......

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#29) Lajtorja válasza sing1ep1ayer (#26) üzenetére


Lajtorja
aktív tag

Egy értelmes tartományon belüli késleltetés engem sem érdekel, bár vannak olyan wireless egerek a mai napig, amiknél nemhogy fps játékokban de a start menüben is érezni a finom lagot egy-egy gyors mozdulatnál. Ott van az akkuidő is, 16-20 órás csapatás közben bizony sok-sok wireless egér kifárad. Amelyik meg nem, az általában 1-2 másodperc mozdulatlanság után "takarékra" teszi magát, gondolom ezt nem kell ecsetelnem mennyire nem hasznos játékoknál.

Hogy semmi pluszt nem kapsz a vezetékessel nagyon erős túlzásnak találom, de ha a cikkben szereplő egér és egy roccat pyra wireless közül kellene választani... akkor az utóbbit venném.

--- ---

(#30) Prevent válasza Lajtorja (#29) üzenetére


Prevent
aktív tag

+1 a kommented első felének :)

Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

(#31) sing1ep1ayer válasza Lajtorja (#29) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Találkoztam már az általad említett problémákkal korábban, de a mai modern wireless egereknél ez már nem igazán áll fenn. Én jelenleg egy Performance Mouse MX-et használok, ami egy akksival intenzív használat mellett is minimum 2 hétig vígan elszaladgál, (általam) érzékelhető késleltetése pedig nincs. Ára körülbelül megegyezik a cikkben szereplő darabéval. Felteszem más, hasonló árkategóriájú vezeték nélküli darabok is ugyanilyen jól használhatóak, az olcsó példányokkal meg nincs értelme összehasonlítgatni egy közel 15k-s játékos rágcsálót.

(#32) rudi válasza NomadND1 (#17) üzenetére


rudi
nagyúr

Ennek a Reconnak érdemes lehet egy fogás próbára esélyt adni. Nekem átlagos kézmérettel elsőre az volt az érzésem, hogy baromi nagy, lehet neked éppen bejön.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#33) rudi válasza Prevent (#23) üzenetére


rudi
nagyúr

Van egy olyan mondás, hogy a kontár szidja az eszközét ;) Gyakorolj napi 4-6 órát tisztességesen, élj egészséges életet, testi-lelki harmóniában, és akkor jó vezeték nélküli egérrel és átlagos LCD-vel is eredményes lehetsz. Ha fáradtan, kialvatlanul erőlteted akkor nem a hardver (vélt vagy valós, fene tudja) lesz a fő korlátozó tényező.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#34) Cifu válasza rudi (#32) üzenetére


Cifu
nagyúr

Tényleg, ha lehet egy javaslatom, az ilyen egerentyű teszteknél nem lehetne majd mellé rakni pár hasonló kategóriás társat, hogy kb. mekkora is hozzájuk képest? Így sokkal valósabb kép alakulhat ki a méretről.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#35) rudi válasza Cifu (#34) üzenetére


rudi
nagyúr

Nehéz lenne ezt megoldani, mert sosem egyszerre jönnek tesztre az egerek, plusz a képek eléggé csalókák méret összehasonlításban. Meg alavetően nem szerencsés, kipróbálás nélkül egeret megvenni, magam is rengeteget próbálgattam, míg az egyre romló minőségű MS IntelliExplorer 4.0-ról új egérre váltottam. Gondolkodtam már azon, hogy jövőre a Veletechre csinálhatnánk egy "egérsimogató" sarkot, ahol kitennénk vagy 20-30 komolyabb egeretekt, amiket meg lehetne tapogatni, hogy az ember kipróbálhassa, melyik áll neki kézre.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#36) Cifu válasza rudi (#35) üzenetére


Cifu
nagyúr

Teljesen egyetértek a kipróbálás dologban, de én utoljára tán a Budaörsi Media Markt-ban láttam olyat, hogy ki voltak rakva az egerek, hogy rá lehessen tenni a mancsomat megvétel előtt.

Az "egérsimogató sarok" dolgon mondjuk elmosolyodtam, de amilyen mókásan hangzik, annyira jó ötlet! :C

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#37) Indy69 válasza Dr. Akula (#19) üzenetére


Indy69
aktív tag

A részemre küldött válaszod nem igazán párhuzamos a két eszköz használatával kapcsolatos problémára.
A profi játékosok is csak madzagossal nyomják ,és valszeg nem dobják ki a mobiljukat ha lemerül,de ezt te is tudod csak trollkodni egyszerűbb mint értelmes választ adni.

(#38) aram01


aram01
nagyúr

az tetszik hogy ránk balkezesekre is gondoltak, de az ára már kevésbé

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#39) Dr. Akula válasza Indy69 (#37) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"trollkodni egyszerűbb mint értelmes választ adni"
Te már csak tudod.

A választ meg értelmezni kéne nem csak fikázni. De gondolom te is értetted, csak játszod a ...-t.

(#40) neutron22


neutron22
tag

Nekem az tűnik fel, hogy nem fonott zsínorja van és nem szeretem a szimmetrikus egereket, mert se a bal se a jobb kezesenkek nem kényelmes. A görgő szerintem el fog pusztulni, de szívesen kipróbálnám :DDD

(#41) Martell válasza neutron22 (#40) üzenetére


Martell
tag

Az kényelmes amit megszoksz. Én nekem pl kényelmesebb egy szimmetrikus mint egy jobbos, főleg, hogy balos vagyok. :D Meg merem kockáztatni, hogy az országban az elsők között volt ilyen egerem, ha nem először. Többen kérdezték a méreteit. Aranyközép. Viszont a magassága miatt nagyobbnak látszik vizuálisan, mint amilyen. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy az elején is kézre állt (Előtte a Logitech MouseWheel féle formákat imádtam). Kellett szokni. Azóta viszont nagy a szerelem. Amúgy a rátehénkedős fajta vagyok. Bátran állítom, hogy balosoknak nincs ennél jobb egér (ár/érték), ha egy minőségi mindenest keresnek.

Kritika: a görgő mostanában kezd kikopni (2012 novemberben lett véve) úgy érzem, kezd olcsóegérgörgő hangot produkálni. Nem vészes, de visszalépés a gyári állapothoz képest.
Oldalt a szürke és amúgy igen kellemes tapintású bevonat a kisujjamnál felpúposodott (izzadság vasfoga). Amikor egy puha ronggyal le akartam tisztítani a lerakódott szennyeződéseket és izzadságot, egyszerűen levált a bevonat az egér műanyag felületéről. Ez elkerülhetetlen, ebben biztos vagyok. Csak akkor nem fog felválni, ha a dobozban tartod. :) Kizárólag idő kérdése, és feljön a bevonat. Amúgy semmit nem számít azon kívül, hogy esztétikailag már nem makulátlan. Azóta inkább nem buzerálom a szürke részeket, így szépen megsötétedett ahol ráfogok.
És még valami, a szimmetria átka. Lehet, hogy a kisujjammal lazán megtudom pöckölni az oldalán a távolabbi gombot, de a túlsó oldalon a hüvelykujjam vagy 2cmmel rövidebb. Így meg lehetetlen a távolabbit vele nyomogatni. Ha valaki vesz ilyet, ezt kalkulálja bele. -1 GOMB gyakorlatban. Nagyon hülye fogást kéne felvenni ahhoz, hogy meg tudjam nyomni. Hát én inkább a billentyűzeten nyomkodom azt a parancsot, amit rátettem.

Ezeken kívül meg vagyok elégedve az egérrel. Ha most kéne ismét egy sok gombos, tehénkedős, balos/ambidexter egeret venni, ismét ezt venném.

ui: megy az ész osztás, hogy vannak ennél sokkal jobb egerek ebben az ársávban. Hát bizonyára akik ilyet állítanak, azok mind jobbosak. Úgy akár még igazuk is lehet. Balosként viszont nincs. ;) Onnan tudom, hogy VÉGIGNÉZTEM AZ ÖSSZES OPCIÓT! Nem egy meg két egeret. Az összeset! Az összeset, amit EUban lehet kapni és azért Brand.

Az a vicc, hogy milyen sokan neki estek Cifunak. De meglepő, hogy ő is balosként emelt szót a Recon mellett. Biztos véletlen....

(#42) Martell válasza neutron22 (#40) üzenetére


Martell
tag

Amúgy miért kéne összefonni a zsinórját?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.