Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) morcosharcos


morcosharcos
tag

Ha a covid miatti hatálybaléptetés-tologatás idén megszűnik, jövőre már nem lesz (legalábbis EU-ban).

Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

(#2) Oldman2 válasza morcosharcos (#1) üzenetére


Oldman2
veterán

Ez szerintem soha nem fog megszűnni...
:W

(#3) morcosharcos válasza Oldman2 (#2) üzenetére


morcosharcos
tag

A változtatásra köti őket a "népszavazás" (több tagállami polgári kezdeményezés), azonban a megállapodás valóban évekig eltarthat. Pár éven belül szerintem lefut.

Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

(#4) totron válasza morcosharcos (#3) üzenetére


totron
addikt

Egybe fog esni a linux évével.

(#5) buherton


buherton
őstag

Szerintem ideje lenne befejezni ezt az állítgatást és maradni a téli időszámításon, ahogy egyébként is volt.

totron: az elég baj, mert a Linux éve már elmúlt, de az időállítás még mindig van. :U

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#6) totron válasza buherton (#5) üzenetére


totron
addikt

Én hülye meg csak várom és várom! A nyári szerencsésebb lenne, nem?

(#7) morcosharcos válasza totron (#4) üzenetére


morcosharcos
tag

hehe :D

Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

(#8) morcosharcos válasza buherton (#5) üzenetére


morcosharcos
tag

[link]

Az egy microfostos insider joke, mindig várják az UNIX-head-ek, hogy a linux vmelyik disztrója tarolni fog, végleg kicsinálja a wint, de aztán valahogy ez nem jön el sohasem.

Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

(#9) buherton válasza totron (#6) üzenetére


buherton
őstag

Az oroszok már meglépték, hogy kiléptek ebből a hülyeségből. Először a nyárira álltak át, mert az Isten adta nép így akarta, de aztán jöttek gondok és váltottak a télire.

(Nem vagyok orosz fan, de szerintem ezt az egy dolgot jól csinálták.)

morcosharcos: totron a Linux évét emlegette, ami már egy ideje eljött. A konténerizáció alfája és omegája a Linux, ahogy kb majdnem mindennek, nyilván a PC-t leszámítva.

BTW, a Linux az nem UNIX, csak UNIX kompatibilis OS. A macOS viszont UNIX alapú.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#10) Jack Hunter


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Állítólag az energiafogyasztás mérséklése miatt van, de manapság már tök felesleges,teli vagyunk mindenféle energiatakarékos izével. Mivel nem szeretek korán kelni, ezért én a téli, eredeti óraállásra szavazok. A nyári azért nem jó, mert későn sötétedik, későn virrad. Tehát reggel négykor úgyis fel kell kapcsolnom a lámpát, este nyolckor meg nem tudok aludni, mert bőven fenn van még a Nap. Erről asszem írtam is egy bejegyzést, tartom magam hozzá: egy élhető kompromisszumot találtam: tekerjük előre fél órát oszt maradjon is úgy. Reggel már nem lesz olyan sötét, és elég korán sötétedik ahhoz, hogy el lehessen aludni, de az éjjeli baglyoknak is kellően kellemesen hosszúra nyúlna az este.

[ Szerkesztve ]

(#11) vegyszer válasza Jack Hunter (#10) üzenetére


vegyszer
addikt

Nem azért fogy kevesebb áram, mert minden energiatakarékos. Sokkal inkább azért, mert az áramot ma már nem világításra használják. Hanem azzal megy az ipar, a fűtés, hűtés, és azzal bányásszák a különböző nem létező villany pénzeket.

Azaz amellett, hogy a torta nőtt, a világításra eső szelet egyébként is csökkent. Így a nyereség is évről évre egyre jobban csökken. Hisz az óra állítás csak a világítási igényekre van hatással. A coint bányászni kell éjjel nappal, az év minden napján, lehetőleg több száz géppel, és a szomszéd villanyórájának a terhére. De minden nyűg az állítás miatt azonos.

Időzóna szempontból megszokás kérdése a dolog.
A praktikus sz, hogy ha nyáron később sötétedik. Mert akkor tovább van az embernek kedve meló után a szabadban tenni venni. Persze ennek az az ára, hogy reggel lapa fénynél kell télen melóba menni. És ez az autós társadalom egy részének sajnos kihívást jelent.

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#12) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az utolsó információk szerint jövőre fejeződik be ez a felesleges izé.

Az öreg indián már régen megmondta. Csak az európai emberek hiszik el. Ha a takaróból egy csíkot az egyik végéből átvarrsz a másikba, hosszabb lesz a takaró.
A napsütéses órák száma nem fog változni. Reggel kell tovább világítani, nem este.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#13) GreatL


GreatL
őstag

Teljességgel felesleges állítgatni. A téli időszámítás emberbarátabb.

Még az időzónákat kellene letörölni a francba :D

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#14) Hieronymus válasza GreatL (#13) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Még az időzónákat kellene letörölni a francba "

Ma már az sem lenne probléma. :DD
Magyarországon nem lenne jelentős előny belőle. De legalább az összes napóra, mindig korrekt időt mutatna.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#15) morcosharcos válasza GreatL (#13) üzenetére


morcosharcos
tag

"Még az időzónákat kellene letörölni a francba" Az bebaszna :D

Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

(#16) vegyszer válasza GreatL (#13) üzenetére


vegyszer
addikt

"Még az időzónákat kellene letörölni a francba "

És ha nálunk az idő úgy jönne ki az egységes csillagidő, hogy délben még nem kel fel a nap, az jobb lenne? Vagy úgy gondolod, hogy minden helyen akkor lenne dél, hogyha delel a Nap?

Kínában volt ilyen. Egy ország, egy időzóna. Vagy nyolc helyett...
De orosz földön is eléggé furcsák a zónák.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#17) angyalpc2 válasza buherton (#9) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

Először a nyárira álltak át, mert az Isten adta nép így akarta, de aztán jöttek gondok és váltottak a télire.
mért gond a nyári? pont az a jó hogy télen is tovább van világos

(#18) morcosharcos válasza angyalpc2 (#17) üzenetére


morcosharcos
tag

Ezért (elvileg)

Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

(#19) UnA válasza angyalpc2 (#17) üzenetére


UnA
Korrektor

És ezért [link]

(#20) Narxis


Narxis
nagyúr

Na állítsátok az órákat. ;]

Thanos was right.

(#21) M@cika


M@cika
őstag

Mindegy, hogy téli vagy nyári, csak ne tologassák már. Sosem volt semmi értelme, csak az emberek bioritmusát zavarták meg.

Nasit a kis fehér medvének!

(#22) totron válasza morcosharcos (#18) üzenetére


totron
addikt

Értem az érveket, de én meg full depis vagyok, ha a délutánból elveszik azt az 1 óra világosságot. Az emberek munkába járásakor begyűjtött félórányi fotontöbblet biztos hasznosul valamilyen formában, de bőven ellentartanak ennek az előnynek: mintha mindegyikőjük egészségtudatos, természetben minél több időt töltő dolgozó lenne. Nem, az átlagember megy az árral, bent van, azt csinálja amit a többi, elvan a legolcsóbb, hideg fényű, villogó kinai fosLED-del, etc. Nincs perdöntő érv, mindkét embertípusból van, vagyis "van". Hiányolom, hogy ne birkaüzemmódban szavazzanak, érezzenek ebben sem az emberek, hanem saját benyomásaik, testi-szellemi óráik szerint, de még ez is megugorhatatlannak bizonyul - innentől kezdve ha valamire támaszkodni lehet, azok az állatok, azokat nem lehet elhülyíteni semmivel, de azok is a télit szeretik a cikk szerint, úgyhogy jöjjön a depi.

(#23) morcosharcos válasza totron (#22) üzenetére


morcosharcos
tag

"For its part, the European Parliament adopted its position on the proposal in March 2019. It voted in favour of ending daylight saving time in 2021."

Sajnos a daylight saving time-ra vonatkozóan lesz az eltörlés (valamikor).

Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

(#24) Hieronymus válasza totron (#22) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Egyet lehetőség van a korrekt megoldásra.

A nyári időszámítást vezették be. Azt lehet megszüntetni. Télen a normális időszámítás működik.

Korábban valaki írta a csillagidőt.
Nem a csillagidő lenne a megoldás. Bár az is működhetne. Kínában a valós napjáráshoz igazítják időpontokat. Az iskolakezdés nem 8 órakor van, hanem akkor, amikor helyi idő szerint lenne 8 óra. például 12 órakor van iskola kezdés és éjfél után mennek aludni.

Korábban a helyi időszámítás működött. Akkor volt dél (12 óra), amikor a Nap a pályája legmagasabb pontján volt. A menetrend készítés nem volt egyszerű.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#25) totron válasza Hieronymus (#24) üzenetére


totron
addikt

Olyat is elkezdtek, hogy internetidő, nem terjedt el (interneten sem). A csillagidőt hagyjuk meg az Enterprise-os küldetések időszakaira. Nekem sem nem korrekt, sem nem normális az, ha depis vagyok és nem csak a téli elején jelentkező, átmeneti állapotról van szó. Aki nem ilyen beállítottságú az nyilván ellesz vele.

A cikk is érdekes, természetességről ír, aztán meg a csapitalizmus hajtómotorjáról, a termelékenységről, hogy kevesebbet hibázunk állítólag a téli számítás égisze alatt. Őseink megszokásával van szembe állítva a mai világ. Őseink nem ezt szokták meg, vagyis ezt, de teljesen más tevékenységek és célok mellett, őseink kaszáltak, meg bocitőgyet húzogattak. Nehéz komolyan az ilyen fajta érvelést. Mindegy, a lényegen nem változtat.
-1 óra a délutánból és előbbre jön, de inkább elnyúlik a szétnevelt kutyák őrjöngési időszaka, hiszen hideg nem fog társulni a szürkülethez-sötéthez, a nap végén pedig fel kell pezsdülni kötelezően.

(#23) morcosharcos, igen, ezt első olvasatra is elutasítottam, mert nem tetszett, gondolom ha elég kitartóan és fogösszeszorítva utasítom el magamban, akkor majd valahogyan átszűrődik a valóságba az egyéni kívánalom.

(#26) Hieronymus válasza totron (#25) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"... őseink kaszáltak, meg bocitőgyet húzogattak. ..."

Az őseink nagyjából a napkeltével keltek. Nem nagyon tudhattak az időszámítás problémájáról. Órájuk nem volt. Az óra, modern kori találmány. Kivétel a napóra, ami ugyan pontos, de a percet csak saccolni lehet.

Eszükben se jutott egy órával korábban vagy később fejni a tehenet.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#27) DS39 válasza buherton (#5) üzenetére


DS39
nagyúr

+1 :K

(#28) DS39 válasza GreatL (#13) üzenetére


DS39
nagyúr

Időzónákat?
What?
Az szükséges, hiszen ha egy lenne, akkor csomó országban éjjel lenne nappal.

(#29) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Racionális szempontból nézve a nyári időszámítás optimálisabb. Később világosodik, de később is sötétedik. Júniusban már így hajnal 4-kor pirkad, 5-kor már süt a nap. Ha a téli maradna, akkor ez visszatolódna 3-ra, illetve 4-re.
Én 5-6-kor szoktam kelni akkor is, amikor nem dolgozom, de nagyon zavarna, ha már éjjel 3-kor világosodna.
Plusz akkor előbb melegszik is, ami megzavarja az alvást.

Reggel a többség így is - úgy is telepumpálja magát kávéval és az okostelefon fényével, holott ébredés után vagy 2 órán át nem kéne, egyiket sem. Így a világos reggelek nem is számítanak, főleg az irodában, munkaépületben. Ellenben sokat számítana az, ha délután kicsit tovább van világos és több nettó időt tudunk tölteni ébren a fényben.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#30) Narxis válasza Apollyon (#29) üzenetére


Narxis
nagyúr

Eredetileg a téli időszámítás volt, őseink csak tudták mi a jó.

Thanos was right.

(#31) Hieronymus válasza Narxis (#30) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nem tudták mi a jó.
Az időszámítási zónák kialakításának formája határozta meg az időszámítást.

Tehát 24 darab azonos méretű zónára osztották fel a Földet.
Ezekben az zónákban a 12 óra, magyarul dél, a zónahatáron belül maradt. A helyi időszámítástól +- harminc perccel tért el a valódi dél.

Az elméleti zónákat a helyi érdekek módosították. Ha jól emlékszem Portugália már nagyon kiesik a mi időzónánktól, de mégis ezt választották. A britek megtartották a saját zónájukat. A franciák szintén ebbe az időzónába tartoznának. De inkább a közép európai időt választották.

Az időzónák kialakulása után jött az okoskodás a nyári időszámítással. Nem először van/volt Európában nyári időszámítás. De hosszabb - rövidebb idő után kiszálltak belőle az elődeink. Már nekik is csak kellemetlenséget hozott, haszon helyett.

Ezért holnapután újra sötétben kell munkába indulni. Kárpótlásul egy órával tovább van világosság. Ja, hogy egy órával korábban kell aludni menni, ha egészségesen akarok élni. A hosszabban tartó világosság csak zavar.
Ráadásul az első 1-2 hétben a kialvatlan emberek félvak módra vezetnek reggelenként. A karosszériásoknak van csak haszna az óra állításból.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#32) Apollyon válasza Narxis (#30) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A legjobb egyébként az lenne, ha a reggeli ébredés után napfényt látnánk, és világosodó kék eget, közvetlenül, tehát nem ablakon át, hanem a szabadban. Kávé, és telefon nélkül persze. Csak erre nem mindenki hajlandó, és/vagy nincs rá lehetősége. Így akkor már az a téli pár hét reggeli sötét nem oszt nem szoroz.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#33) Vladi


Vladi
nagyúr

Most akkor mi lesz? Megszűnik és marad a nyári? Jobbötlet lenne, akkor még novemberben is tudnék kint motoszkálni. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#34) Paxker315 válasza Apollyon (#32) üzenetére


Paxker315
addikt

Ja, Andrew Huberman ezt kedvelné.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#35) t72killer válasza totron (#6) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igazából tökmind1, felőlem hajnali 2őt is mutathat az óra, csak a bioritmus szerint normális időben legyen munka, iskola, stb kezdés/befejezés és ilyenek. Akár az egész bolygó átállhatna fix GMT-re, csak Kínában 0-8óráig tartana pl a munkaidő, Portugáliában meg 9-17h-ig.

#28: és ez baj :F? Egyszer nyaraltunk É-Norvégiában: engem egyáltalán nem zavart, hogyha hajnali 2-re időzítettünk egy túrát merthogy akkor volt épp szép napsütéses idő.

Amit tényleg fejezzenek már abba a mutató tologatása, mert annak annyi értelme van mint malacot mosdatni dagonya előtt.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#36) t72killer válasza Apollyon (#32) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nna, ehhez nekem nagyon nem lesz elég az óraállítgatás: repülőre kell ülni és úgy alsóhangon 2k km-t repülni déli/délkeleti irányba. Tavaly július óta felhők felhő hátán, itt UK-ben az elmúlt év 90%-ában kb teljesen mindegy vót' milyen a napszak :W

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#37) vlevi válasza Hieronymus (#31) üzenetére


vlevi
nagyúr

Portugália már másik időzónában van. Spanyolország még ugyanabban, mint mi.
Ha Európa a nyárira állna át, a spanyolok, franciák tököndöfnék magukat, az első télen. Tudom, az egyes országok maguk dönthetnek, de egy ideig biztos lenne belőle bonyodalom, ha pl Franciaország 1 órával arrébb lenne, mint a németek.
Magyarország a CET keleti legszélén van, nálunk világosodik legkorábban a téli időszakban, de így is kb 7 óra, mire világos van.
Románia már a keleti időzóna.
Ha a nyáriban maradnánk, akkor még reggel 8 körül is szürületben botorkálva kellene gyereket vinni oviba, satöbbi, de 5 körül már ugyanúgy sötét lenne.
Franciaország pedig a másik véglet, több, mint 1 órával arrébb jár náluk a nap, és északabbra is vannak, ott akkor 9 óra körül világosodna reggel.
A másik véglet, pedig, hogy a mostani nyári időszámítás alatt, este 10-ig kb világos van a LeMans 24 órás futamon.

Nagyjából talán ezen a képen látszik, hogy, ahol a tenger fölött vannak az időzónák, az lenne az optimális, de Európa ettől nagyon eltér

[ Szerkesztve ]

(#38) totron válasza t72killer (#36) üzenetére


totron
addikt

az elmúlt év 90%-ában kb teljesen mindegy vót' milyen a napszak
Én már felajánlottam volna a szerveimet, csak legyen kiút a szürkeségből. Megviseli az embert.

egyáltalán nem zavart, hogyha hajnali 2-re időzítettünk
Ott élni megint más.

[ Szerkesztve ]

(#39) vlevi válasza vlevi (#37) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nnna, ellopták a képet...

(#40) t72killer válasza totron (#38) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

1. +1... :W
2.: így van, ott élni = télen is ott vagy :F

#39: A Franciák-Spanyolok miért nem lehetnek ugyanabban, mint a pont fölöttük lévő Britek :F? (váá, franciák+britek bármiben is ugyanabban, meg is válaszoltam :DDD ). Marokkó is egy vicc.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#41) vlevi válasza t72killer (#40) üzenetére


vlevi
nagyúr

Mondok mást.
Mi is lehetnénk ugyanabban az időzónában, mint a finnek, ha már finnugor rokonság, satöbbi. A Télapó is hamarabb ideérne.
Ja, de mégse jó, mert ugyanabban vannak a románok is :D

[ Szerkesztve ]

(#42) updog


updog
senior tag

Mi a véleményem? Három gyerekem van, a legkisebb bajom lenne ezzel foglalkozni ;]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#43) Narxis válasza updog (#42) üzenetére


Narxis
nagyúr

Na a három gyerekedet meg lehet, hogy zavarja ez az óraátállítás... ;]

Thanos was right.

(#44) forumpista válasza Jack Hunter (#10) üzenetére


forumpista
tag

A téli sosem volt eredeti. Maximum annyira mint amennyire a vasut eredeti kozlekedesi forma (a vasut miatt lett kitalalva, ami kb 200 eves talalmany, az elotte levo szazezer evben meg akkor volt del amikor a Nap delelt).

Egyebkent mivel Magyarorszag ket idozona hataran van, valoban egy +00:30as idozna lenne az idealis. A masodik legjobb a valtogatas, a harmadik pedig a nyari. A legrosszabb opcio a téli.

Ennek egyszeru oka van, télen a legrovidebb a vilagos orak szama + telen van a legtobbszor felhos, trutyis, kodos ido (szoval meg ha epp vilagos lenne, akkor sincs mert a felhok, kod miatt nem tud sutni a Nap).

Szoval a telire optimalizalni olyan mint egy 200 kilos dagadt embertol aki napi 8 pizzat eszik meg meg megiszik egy kavet ket cukorral elvenni a ket cukrot a kavejabol es varni a csodat hogy majd jobb lesz neki.

(#45) Hieronymus válasza forumpista (#44) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Szoval a telire nyárira ]optimalizalni olyan mint egy 200 kilos dagadt embertol aki napi 8 pizzat eszik meg meg megiszik egy kavet ket cukorral elvenni a ket cukrot a kavejabol es varni a csodat hogy majd jobb lesz neki."

[ Szerkesztve ]

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#46) t72killer válasza forumpista (#44) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem az óramutatóra optimalizálsz normális esetben, hanem a lakosság bioritmusára. Teljesen tökmind1 mit mutat a vekker, kezdődjön és fejeződjön be értelmes NAPSZAKBAN a suli, munka, stb.

Itt UK-ben pl reggel 9kor kezdődik a suli, a munkák változóak.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#47) UnA válasza Hieronymus (#45) üzenetére


UnA
Korrektor

Ettől függetlenül a +30 perces időzónában igaza van.

(#48) Annonymvs válasza GreatL (#13) üzenetére


Annonymvs
csendes tag

A téli időszámítás tudomásom szerint a valódi. :C
Az időzónák elvileg a Fóld forgása miatt kellenek.
Üdv György :R

Nem foglalkozom gondolatolvasással, fárasztó.

(#49) morcosharcos válasza forumpista (#44) üzenetére


morcosharcos
tag

"A téli sosem volt eredeti. Maximum annyira mint amennyire a vasut eredeti kozlekedesi forma (a vasut miatt lett kitalalva, ami kb 200 eves talalmany, az elotte levo szazezer evben meg akkor volt del amikor a Nap delelt)."

Érdekes, de ezt én is olvastam valahol....... bár ez az akkor van dél, amikor a nap delel, egy egész éves "rugalmas" időzónát eredményezne kb minden nagyvárosban :D

Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

(#50) updog válasza Narxis (#43) üzenetére


updog
senior tag

"a három gyerekedet meg lehet, hogy zavarja ez az óraátállítás... "

Csak kétszer kell túlélni... Egyszer márciustól októberig, utána októbertől márciusig :DDD

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.