Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) odani válasza Cpt. Zsöci (#49) üzenetére


odani
tag

Az elözö üzenetem figyelmen kívül lehet hagyni.

Ahogy mondtad, szépen müködik minden, egyböl talál a DC és tölt... Nagyon köszönöm! :C

Azt véletlenül nem tudod, hogy ITT miért nem tudok hosszú ö-t meg ü-t írni, helyettük miért Q van?

Most már :DD!

(#52) Cpt. Zsöci válasza odani (#51) üzenetére


Cpt. Zsöci
tag

szivesen

Egyszer volt ilyen a bátyám gépén, hogy explorerben nem engedte az ő-t. Sajnos fogalmam sincs mi okozhatta a dolgot, asszem win reinstall után múlt el (ne értsd félre nem azt mondom, hogy tedd föl újra emiatt a wint, mi sem ezért nyomtuk föl újra).
Esetleg próbálj ki egy másik bönglszőt, pl Opera; Mozilla FIrefox. Más előnyeik is vannak. De ez csak tipp nem biztos, hogy megjavul tőle a dolog, csak valószínű.

''Destiny may know where you live, my squids, but will you be home when it comes over to play?''

(#53) Den válasza odani (#51) üzenetére


Den
veterán

eplorer ablak fejléc - nézet - kódolás - középeurópai (iso)

www.simson4t.hu

(#54) odani válasza Den (#53) üzenetére


odani
tag

Köszi, de meddQ minden effajta próbálkozás. :(( ElkeserítQ a helyzet. Asszem váltok Firefoxra, egy darabig úgysem lesz szükségem Neptunra! :C

[Szerkesztve]

(#55) Den válasza odani (#54) üzenetére


Den
veterán

válthatsz de ez nem böngésző probléma, lehet firefoxal is ilyen lesz

www.simson4t.hu

(#56) odani


odani
tag

Immáron két gépen fut az internet a router segítségével, az egyiken vezeték nélküli eszközzel (D-Link G520+ amimiértnem108as???), de vajon mit kell tennem, hogy a gépek is lássák egymást? Megosztottam, hálózat-beállítottam, de hiába tallózok (.. úgy, mintha sima switch-csel lennének összekötve). :F

(#57) drpele


drpele
senior tag

Nincsenek újabb tapasztalatok ezzel az X-Micro routerrel és wireless kártyával (estleg usb-s adapterrel) kapcsolatban?

Protoss - mi lett végül a te cuccoddal?

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#58) berVi


berVi
senior tag

aloha

az itthoni vezetékes hálózatot szeretném lecserélni fokozatosan vezeték nélkülire.
a z is fontos lenne, hogy az internet meg legyen osztva. tom, erre lenne jó a wan-port, de itt úgy van megoldva, hogy ahonnan jön a net, ellenőrzi a nic mac-címét, és csak azt engedi fel, amire be van lőve, próbiztam másik géppel (dhcp-n kapna ip címet), de nem kapott, ha meg beállítottam azt az ip-címet, amit a belőtt nic kap, akkor felcsatlakozik (''hálózati adapter csatlakoztatva 10mbps'' vagy vmi ilyesmi) de net ugyanúgy nincs. Úgyhogy sztem WAN-on nem fog működni. Jelenleg úgy van, hogy a 'szerver' szétosztja a hálón. A kérdés az, hogyva jön ide egy wlan router, meg a gépek wlan kártyákkal, akkor is menni fog a net a többi gépen?

Itt egy kép hogy lenne kb.
Bővebben: link
A következő eszközökre gondoltam:

ASUS WL- 500g Deluxe router
Bővebben: link
ASUS WL-107G laptopba
Bővebben: link
ASUS WL-138G pci kari
Bővebben: link

vagy egy x-micros szettel jobban járnék?

[Szerkesztve]

(#59) berVi


berVi
senior tag

Sztem wpa-val és társaival nem lesz gond ennél a routernél, és a kártyák is támogatják
Router:

encryption: 64/128-bit WEP
TKIP, AES, WPA, WPA-PSK

''It provides all WLAN Router function, including DHCP server, IP sharing, SPI/NAT Firewall, VPN pass through, etc . To ensure WLAN security, it also provides strong WPA and unique WLAN firewall, to protect the data from WLAN.''

[kép]

[Szerkesztve]

(#60) berVi


berVi
senior tag

apropó hány wlan eszköz tud egy ilyen routerre felcssatlakozni?

amúgy azt még hozzáfúzném az #58-ashoz, hogy a jelenelgi vezetékes hálón is ugyanígy megy a net, mert switch-em van, nem routerem, és így tökéletesen megy. ja amúgy windows server 2003-am van a szerver-szerű gépen.

az 54mbps sebesség nem érződik lassúnak? gondolom nethez nem:D , de mondjuk fájl-másolásnál?

[Szerkesztve]

(#61) drpele válasza berVi (#59) üzenetére


drpele
senior tag

1.) A router arra jó, hogy kiváltja a netmegosztó szervert, tehát a net közvetlen a router wan portjára megy és Nat-olja a többi gépnek
2.)Általában a routerek tudnak Mac-et klónozni, tehát nem akadály a Mac ellenőrzés
3.)Elméletben ha jól emléxem 254 eszköz csatlakozhat, gyakorlatban 20-30-nál biztos, hogy nincs értelme többet csatlakoztatni rá.
4.)X-Micro-s ''szettel'' annyival járnál jobban, hogy az Asus-nál kb 15-20 rugóval olcsóbb lenne



[Szerkesztve]

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#62) drpele válasza berVi (#58) üzenetére


drpele
senior tag

Egyébként nem sok értelme van a jelenleg UTP-vel csatlakozó helyhez kötött asztali gépeket wlan-al csatlakoztatni a routerhez, hisz
1.) a vezetékek úgyis ki vannak húzva, ezért csak felesleges kiadás a wlan kártya
2.) lassulni fog az adatátvitel ezen gépek közt ami nem biztos, hogy problémát jelent számodra, de ez mért jó?

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#63) berVi válasza drpele (#61) üzenetére


berVi
senior tag

értem. remélem menni fog, ha beállítom a mac-címét.

az x-micróról kb-i árat tudsz mondani?
Az asus router 28e, a pcmcia kártya 10e, a pci kari 7-10e ft.
de melyik megbízhatóbb, frissebb, lágyabb, jobb?:DDD

gépszámmal nem lesz gond, sztem 4-5 gép lesz.

(#64) berVi válasza drpele (#62) üzenetére


berVi
senior tag

hát még meglátom. ez csak egy terv, de csak akkor jönne, ha a többi dolgot, amit akarok, már megvettem:)úgyh leghamarabb nyár:D

(#65) drpele válasza berVi (#63) üzenetére


drpele
senior tag

A router kb ennek a fele, a wlan adapterek 1-2 ezressel olcsóbbak.
Megbízhatóságról nem tudok nyilatkozni és szerintem hosszú távú tapasztalat nincs is túl sok ezeket az eszközöket illetően.
Az biztos, hogy az X-Micro routerek közt akadnak hibás példányok, mint ahogy a tapasztalat mutatja, de ez akár betudható annak is, hogy az igen jó ára miatt szvsz ezen routerek eladott darabszáma többszöröse a drágább társaiknak.
Az Asus cuccok nem szoktak sz@r minőségűek lenni, de azért ott is előfordul hibás darab.

Az én X-Micro routerem még nincs egy hónapos sem, eddig rossz tapasztalatom még nem volt vele.

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#66) berVi válasza drpele (#65) üzenetére


berVi
senior tag

roger:D

na majd még visszatérek a témára ha aktuális lesz
még úgyis fejlődnek ezek a cuccok, meg az áruk is megy(eget) le... legalábbis remélem:DDD

(#67) 747


747
senior tag

apro adalek: az eheti CTben van egy igen reszletes USB WLAN adapter teszt. az X-Micro-nal mar csak a Netgear teljesitett szarabbul. viszont pl az Asus meglepo modon a 3Com/D-Link duot igencsak megszorongatta.

(#68) korneel


korneel
tag

hali 1 kis hálózatot akarnék csinálni haverokkal, wpa titkosítást akarok csinálni, bár felék még azt se tudják mi az a wlan, 11grag-os routerem van, és egyszerűen nem akar vele menni a wpa-psk, van valaki akinek működött? a gépemen xp sp2 van, usb-s x-micro 11busx, beállítom hogy wpa-psk, tkip, és beírom a kulcsot, be is connectol de nem ér el semmit, még a routert sem, meg utánna kiírja hogy nem található vezeték nélküli hálózat hatókörön belül vagy mifene de ez csak akkor ha wpa-psk van, pedig a router ott van vagy 10 méterre vagy még annyi sem, és tökéletes a jel ha a wpa-psk nem megy..a sima wpa-t hogy kell használni? wpa aes-t tud a router? vagy csk tkip van benne? mivel választási lehetőséget nem láttam

(#69) bandrew válasza korneel (#68) üzenetére


bandrew
tag

Az USBs kütyük tudtommal a legritkább esetekben tudják a WPA-t. Hazsnálj WEP-t, és MAC cim alapján korlátozd a hozzá férést

Jó a mazochistáknak: amikor rossz, akkor jó. Amikor jó, akkor rossz, tehát jó.

(#70) meszarog


meszarog
csendes tag

Hali! Én nemrég vettem egy x-micro 11grix routert (54mbitest) és az a gondom vele, hogy fagy. Kb naponta-2naponta. Már egyszer visszavittem, akkor kicserélték,hogy tényleg fagy. De ez most egy másik és ez is fagy. Azon gondolkodom, hogy lehet, hogy nem is a termék hibás, csak valami rosszul van beállítva. De mi? Netezésre használom csak utp-n keresztül és dc-re (éjjel-nappal :D).
Általában akkor fagy, amikor mindkét gépet bekapcsolom (vagy az egyik már megy és a másikkal is akarnék netezni). Mitől lehet ez? Legújabb firmware van rajta.

(#71) berVi válasza meszarog (#70) üzenetére


berVi
senior tag

nekem is hasonló gondom van, smc SMCWBR14-G2 típusú routerral. azt mondták, talán mert gagyi. :((

firmware persze nincs uj...

[Szerkesztve]

(#72) Troy.


Troy.
addikt

Ez van nekem -> X-Micro WLAN 11g Turbo Mode Broadband Router (108 Mbps)

Érdekes.. hogyha pl. egy fél napig nincs forgalom akkor meghal a hálózat :( De hogyha töltögetek ,akkor napokig is él a kapcsolat.. Tud valaki valamilyen megoldást? friss driver nincs .

.

(#73) Troy.


Troy.
addikt

(#74) _SPD_


_SPD_
tag

Sziasztok!

Szereztem egy ilyen méltán híres routert.. :D

A legnagyobb bajom, hogy nem tudok belépni az admin felületre, mert valaki jeleszavazta. A reset gomb megnyomása után se tudok belépni. Van erre valami megoldás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.