Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) exitwindows


exitwindows
csendes tag

miért tűnik nagyon gagyinak a műanyag?

Jézus megváltoztatta az életed. Kívánod menteni a változásokat?

(#2) Mr.Skyline válasza exitwindows (#1) üzenetére


Mr.Skyline
senior tag

mert valszeg az is:DD
100x jobban szeretem a fém cuccokat, csak annyi gond van velül hogy nehezek...

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#3) Zeck


Zeck
aktív tag

No nekem lenne pár kérdésem. Ilyen turbós x-micró routerem van és eddig egy laptop van rajta wlanon meg egy pc utp-n.
1. kérdés: a wlanra több gépet is lehet kötni egy ilyen routerről?
2. meg lehet azt oldani hogy még egy gépet rákötök de annak nem engedélyezem a netem használatát? (ha igen nagyjából hogyan?)
3. mitől lehet az, hogy a net megy a laptopról meg a pc-ről is, de a laptop nem látja a pc-t, a pc viszont látja a laptopot? tudom elég sok mindentől lehet de valami tipp esetleg...
4. és végül: ahhoz hogy ilyen turbó módba menjen a wlan ahhoz olyan wlanos hálókari kell ami tudja a turbó modot?

"két lábon járó növényevő szarkészaurusz"

(#4) csiga997 válasza Zeck (#3) üzenetére


csiga997
őstag

1. lehet
2. meg
3. tűzfal beállítások pl.
4. igen

(#5) mozso


mozso
senior tag

Orultem volna ha kifejtesre kerul a 108Mbps chanel bonding technika hatranya is, nem csak az elonyei, foleg ha valaki Budapest belvarosaban szeretne hasznalni. Ugy lenne fair.

(#6) Cpt. Zsöci


Cpt. Zsöci
tag

Na ennek már épp it volt az ideje...
Kár hogy pont az én routerem, a legkisebb testvér maradt ki a tesztből ... Biztos már elavult:(
De azért jó a teszt:C

''Destiny may know where you live, my squids, but will you be home when it comes over to play?''

(#7) Cpt. Zsöci válasza mozso (#5) üzenetére


Cpt. Zsöci
tag

Kifejtenéd bővebben, hogy mire is gondolsz?

''Destiny may know where you live, my squids, but will you be home when it comes over to play?''

(#8) Cpt. Zsöci válasza Mr.Skyline (#2) üzenetére


Cpt. Zsöci
tag

semmi értelme nem lenne fémből csinálni, vagyis semmi nem szól mellette. Csak nehezebb lenne és drágább...

''Destiny may know where you live, my squids, but will you be home when it comes over to play?''

(#9) emvy válasza Cpt. Zsöci (#8) üzenetére


emvy
nagyúr

Ellene szól, h a fém árnyékol...

while (!sleep) sheep++;

(#10) burgatshow válasza emvy (#9) üzenetére


burgatshow
veterán

Wlannál nem 1 pozítiv dolog ha árnyékol! :D

(#11) Cpt. Zsöci válasza burgatshow (#10) üzenetére


Cpt. Zsöci
tag

azért mondta, hogy ellene ... :U

''Destiny may know where you live, my squids, but will you be home when it comes over to play?''

(#12) csiga997 válasza emvy (#9) üzenetére


csiga997
őstag

...mivel a kis SMA csatlakozóra van dugva hátul az antenna, amit aztán szépen fel-le-jobbra-balra hajtogathatsz, így aztán vajmi keveset számítana, ha maga a doboz árnyékol. Legfeljebb az asztal alatt valamivel rosszabb lenne a vétel..

(#13) Protoss


Protoss
senior tag

Hali!

Jó kedvűen vágtam neki a cikknek reggel, mert terveztem egy 54-es wlan router beszerzését már régebb óta. Elolvasva az eszme futtatást nyugodt szívvel vettem meg délután a routert és az usb adaptert. Örömöm alább hagyott, mivel bár lépésről lépésre végig mentem a beállításokon a két eszköz nem talál egymásra.
Routeren keresztül van net az utp kábeles gépen, aztán ennyi.
Hogyan kell beállítani, hogy lássa az usb adaptert wlanként?

Állapot:
Router > Basic> Wireless fülön> Radio settings
Enabled wireless, mode:mixed, ESSID:WLAN-Test, Ch:10, a többi default, distribution enabled, peer ap mac: megadva az usb macjével (leírás szerint 8-nak sornak kellene lenni, nekem csak 1 van)
Security:
Open system, no encryption, access control: on, set acces list felvéve az usb mac

USB:
Csak ad-hoc módban létesít valami féle kapcsolatot, amivel se helyi háló se net nem látható
SSID alapján látja a router ESSID-jét (30-40% jel erősség)

Winfosban újra let rakva a hálózati kapcsolat. Szal valaki tud segíteni?

A leírást már végig nyálaztam, valaha talán rájönnek egyszer hogy ha példával illusztrálnának esetleg többet érne mint ha bepaszintják az értelmező kéziszótár pár cikkejét :F

Üdv

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#14) korneel


korneel
tag

üdv
lenne egy pár kérdésem biztos akad olyan aki meg tudja válaszolni
1. mire jó az MTU beállitás, alapra van ott egy szám és kész
2. mire jó a DMZ, a filter részben található, kell neki valamilyen host ip
3. mire jó az SNMP, ez vmi management cucc

(#15) korneel


korneel
tag

apropó
találtam 1 orosz oldalat ahol még darabokra is szedik a turbós routert itt van 1 olyan a táp csatlakozónál hogy 5v to 15v, ha nem 5 voltról megy hanem mondjuk 12voltról akkor valószínűleg nagyobb a kisugárzott teljesítmény is, nemde(nem 15 hanem 20 dBi mondjuk)? de vajon nem fekszik meg a nagyobb teljesítmény miatt?
itt az oldal: http://www.ixbt.com/comm/wrls-x-micro-xwl-11grag.shtml

(#16) Dr.Momo válasza korneel (#14) üzenetére


Dr.Momo
tag

1: Az ethernet MTU-ja 1500 byte default, mig az ADSL-en atvitt keretek MTU-ja 1492, vagy ennel kevesebb. A keretek tordelesetol csak ugy tudunk megszabadulni, ha lecsokkentjuk az ethernet kartyank MTU-jat. Ha elofordul az a hiba, hogy nem jon be nehany weboldal (pl.: www.pgsm.hu) az emiatt lehetseges.
2: A DMZ altalaban egy elszeparalt port a tuzfalakon. Kulon tuzfalszabalyok fogalmazhatoak meg ra, elkulonulve a LAN es a WAN portoktol. A DMZ-re altalaba szervereket szokat tenni, amit kivulrol es bellulrol is el lehet erni. Ebben az esetben nem igazi DMZ-rol van szo, mert bellulrol ugyanugy egy switchen keresztul lehet elerni.
3: SNMP: Simple Network Management protocol. Segitsegevel az eszkoz allapotat kerdezheted le, illetve konfiguralhatod az eszkozodet.

(#17) Dr.Momo válasza korneel (#15) üzenetére


Dr.Momo
tag

Nem a tapfeszultsegtol fugg a radio vegfok kimeneti teljesittmenye! Mivel a panel rendelkezik egy kozponti tapstabilizator aramkorrel, biztos vagyok benne, hogy az 5V - 15V intervallumban a nagyobb tapfeszultseg semmien hatassal nem lesz az eszkoz mukodesere.

(#18) Dr.Momo válasza Protoss (#13) üzenetére


Dr.Momo
tag

A windowsban infrastructure modba rakjad a kartyat.
Nalam is elo szokott fordulni, hogy a windows egyszeruen nem hajlando titkositatlan halozatra felmaszni. Probalj meg titkositast hasznalni a halozatodon (WEP vagy WPA-t).
Javasolom, ha XP-t hasznalsz, akkor telepitsed fel az SP2-t, annak valamilyen szinten ertelmesebb a wireless vezerloje.

(#19) Protoss válasza Dr.Momo (#18) üzenetére


Protoss
senior tag

Hali!

Kösz, alapból kilőttem a win vezérlést, saját xmicros szoftverrel nyomtam (csak az ad hoc épít fel kapcsolatot, próbáltam wep-pel az sem reagálta le) Nem lehet, hogy a routernél nem állítottam valamit jól be?

Üdv

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#20) L3zl13 válasza Dr.Momo (#16) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Csak annyit fűznék hozzá, hogy a DMZ = DeMilitarizált Zóna. A hálózat egy elszeparált része. Kívülről lazább korlátok vonatkoznak rá, mint a belső hálóra. (Ezért vannak itt általában a web, mail stb publikus szerverek.)

Mellesleg a ''belülről''-t nem 2 l-lel írják... :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#21) Cpt. Zsöci válasza L3zl13 (#20) üzenetére


Cpt. Zsöci
tag

csak hogy az eredeti kérdésre is jöjjön válasz:
a DMZ jelenesetben akkor jó, hogy ha több belsőhálót (routereket/ap-kat) akarsz összekötni...

''Destiny may know where you live, my squids, but will you be home when it comes over to play?''

(#22) Cpt. Zsöci válasza Protoss (#13) üzenetére


Cpt. Zsöci
tag

Bővebben: link

''Destiny may know where you live, my squids, but will you be home when it comes over to play?''

(#23) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Szevasztok !

A lakásomhoz közel van egy rádió erősítő torony(100-150méter). A mikronet üzemelteti mikrohullámú internethez.
Megtudtam, hogy ezek a tornyok 2,4 és 2,5 GHZ-s tartományban üzemelnek. Na már most mivel erősítő tornyokról van szó, ezért felmerült bennem a kérdés, hogy ha az én hatótávolságomon belül van egy ilyen torony, akkor az elméletileg felerősíti és továbbküldi az én jeleimet is a többi torony felé ? Mert akkor wireless LAN-al lehetséges lenne áthidalni akár az egész várost

Mert van egy ismerősöm, aki a város másik végében lakik és jó lenne, ha ez az ötlet beválna.(sajnos lehet, hogy nem fér bele a 300 méterbe a közte és a torony között :(( )

A másik kérdés az az lenne, hogy lehetséges lenne-e rákapcsolódni a tornyok által sugárzott internetre ? (szoftveres állítgatásokkal persze)
Tudom a kérdés kicsit azért súrolja a PH-n az alapelveket, de vegyétek figyelembe, hogy IP cím és (gondolom jelszó) nékül úgy se mennék vele semmire.

Utóbbit csak kíváncsiságból kérdezem, hogy lehetséges vagy technikailag lehetetlen-e ?

(#24) odani


odani
tag

Én is kérdést intéznék, miután az elözö év (miért nincs hosszú ö-m se itt se az i*d*x fórumon helyette Q??) utolsó napján beruháztam a turbo-s 11g routerre. Simán megosztom vele a chellot itthon? Eddig csak ADSL-hez kellett beállítanom routereket, és ugyan még nem próbáltam magamnak, de parázok, hogy gond lesz MAC-addressel, ilyesmi... :))

(#25) lesaux válasza odani (#24) üzenetére


lesaux
veterán

A 11b-ben tudsz MAC addresst állítani. Szerintem a nagyobb testvérből sem spórolták ki ezt az opciót.

(#26) odani


odani
tag

Öszintén szólva elsöre sikerült minden, ''clone MAC address'' volt a dolog nyitja, csak sokszor elfelejtettem ''Apply''-olni, mert ezt minden oldalon külön meg kell tenni.
Egyelöre egyetlen gép van rákötve a kicsikére, és valahogy lassan nyílnak meg az oldalak. Pl. most nyitottam egy ablakot és velvet.hu, de már vagy fél perce csinálja. :F Nah, de aztán bejött. De egy pillanat alatt!

(#27) 747 válasza Protoss (#13) üzenetére


747
senior tag

sajnos en is ugyanezt a kombinaciot vettem karacsony elott, mert mindenhol csak ilyen noname szarokat lehetett kapni (X-Micro, Gigabyte, Linksys, Surecom), es gyorsan kellett.

1) az USB adapter egy kalap szar, rendszeresen lefagy vele a gep (Shuttle XPC, friss XP installacioval).
2) az Access Point WEP/WPA implementacioja szinten egy kalap szar, egyetlen Macintosh-sal sem birt egyuttmukodni. be lett tartva a specifikacio megint.

hozzateszem, a D-Link cuccai par ezer forinttal dragabbak csak, es fenyevekre vannak ezektol a szaroktol. erthetetlen szamomra, hogy ennek ellenere mindenhol ezeket a gagyikat aruljak, szekesfehervar es veszprem szinte osszes boltjat vegigjartam, es sehol nem birtak mutatni EGYETLEN 3Com vagy D-Link termeket sem. ez azert kisse duhito. mindenhol ugyanazt az egyenbovlit akarjak az emberre sozni, aki kicsit mast vagy esetleg jobbat akar, az dogoljon meg.

(#28) odani


odani
tag

Ez azt jelenti, hogy nem javaslod megvételre az USB-s cumót? Nem árt tudnom, mert ma akartam venni.

(#29) Den válasza odani (#28) üzenetére


Den
veterán

asus wlan cuccot vegyél, jó, olcsó

www.simson4t.hu

(#30) 747 válasza odani (#28) üzenetére


747
senior tag

nem, sot szerintem USBset se vegyel egyaltalan, hanem valami PCI-os megoldast, tisztesseges antennaval.

bar a 3Com USBs cuccanak van kulso antennaja:

(#31) 747 válasza Den (#29) üzenetére


747
senior tag

''asus wlan cuccot vegyél, jó, olcsó''

WPA-t kezeli rendesen? 3 teglafalon meg atviszi a jelet? ilyenkor jonnek ki ugyanis a kulonbsegek igazan.

(#32) kgyuri válasza Den (#29) üzenetére


kgyuri
tag

Szia!

Konkrét típust is tudsz ajánlani esetleg?
Mert beruháztam egy wl-500g routerbe sulinetben!:)

Ez a router tud bridge módot?

Üdv.: Gyuri

(#33) Den válasza 747 (#31) üzenetére


Den
veterán

ezt a wpa-t nem tudm nem próbáltam, de a 3 téglafal megy, udvar végében is maxon van a jelerősség (asus router + asus pcmcia wifi kártyával, és asus router + cisco mini pci wifi-vel is )

www.simson4t.hu

(#34) Den válasza kgyuri (#32) üzenetére


Den
veterán

na azt jól tetted :) tud bridge módot

csek disz

http://forum.chupa.nl/forumdisplay.php?forumid=25

www.simson4t.hu

(#35) 747 válasza Den (#33) üzenetére


747
senior tag

''ezt a wpa-t nem tudm nem próbáltam''

hiba. ugyanis ezen hasal el a legtobb kinai szar. foleg az erosebb kulcsoknal. ott ugyanis a kodolashoz/dekodolashoz mar kraft kell, ahhoz nem eleg egy rizsdaralo.

(#37) 747 válasza Kalandor (#36) üzenetére


747
senior tag

na bazzeg, ezek se olvasnak forumot :DDD

raadasul pont a mistralnal vettem ezt a harompalcas cuccot :DDD

(#38) Den válasza 747 (#35) üzenetére


Den
veterán

Nem tudom az x-micro miyen csipszetre épül, az asus wl500b/g broadcom airforce csipszetre, 125mhz-es 32 bites mips cpu-val, de a wl500g deluxe egy még újabb erősebb procival (és 2 usb2.0 portal) készül. mind a három alapból képes a rákapcsolt webcam képét streamelni, van egy mozgásérzékelő funkció is, és ha megnézed a linket amit lejebb írtam ott látod hogy mi mindent pakoltak bele még a firmware-be,

www.simson4t.hu

(#39) Protoss válasza Kalandor (#36) üzenetére


Protoss
senior tag

Most, hogy ennyire magabiztosak azért megmutatom nekik az enyémet gariba cserélhetik nyugodtan vissza. Mert biza se a megbízhatóságot, se a felhasználó barátságot nem tapasztaltam.
Persze, ha ez egy hibás termék és holnap kicserélik és amit haza hozok az fullon tök jól fog menni, akkor mindent visszaszívok, ha nem akkor meg megy vissza az usb adapter is. Ha már ennyire ajánlott! :)

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#40) 747 válasza Den (#38) üzenetére


747
senior tag

''mind a három alapból képes a rákapcsolt webcam képét streamelni''

128 bites WEP kulccsal kodolva? WPAval is tesztelted?

(#41) jlala


jlala
csendes tag

Nálam egy Planet WRT-410 ADSL router és egy 8310-es PCI kártya müxik 1 éve, gondtalanul 108Mbit-es sebességgel (http://www.planet.com.tw/product/product_dm.php?product_id=200&menu_id=14). Biosa ugyanez, szerintem belülről is ugyanez. Eddig egyszer fissítettem firmware-t, így kicsit erősebb jeladása. Egy dologra azért érdemes figyelni ezekkel a cumókkal, mégpedig ha egyéb wireless cuccot akarsz használni ( én pl. egy Conceptronics wireless audio-video jeladót ), hogy valószínűleg zavarni fogják egymást, és nem fognak egyszerre müködni, hiába lehet állítani a müködési frekvencián, ez olyan kis érték hogy nem hatékony.

(#42) Den válasza 747 (#40) üzenetére


Den
veterán

nem tdom, ezt csak példának írtam a teljesítmény kapcsán, mert (gondolom) a video feldolgozása elég teljesítményigényes de nem tudom ezeknek a kódolóalgoritmusoknak mekkora a tljesítményigénye.

www.simson4t.hu

(#43) odani


odani
tag

Tud valaki segíteni, hogyan állítsam be a 11g routerrel a DC++-t aktív módba? Próbálkoztam már sokmindennel, de semmi eredménye...

(#44) Protoss válasza odani (#43) üzenetére


Protoss
senior tag

Advance fül > DMZ host
Szolgáltatótól kapott ip megad (Public IP-nek), gép amelyikkel akarsz dczni hozzá ad (Private IP)

Spec apps-nál nyiss portot neki (és talán filternél is kell), többit lásd kolinet leírásnál

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#45) odani


odani
tag

Húha! :O Nem boldogulok vele, de szeretnék tisztán látni (újévi fogadalom.., ehe ehe :C)

DMZ-nél Host IP-t tudok egyedül megadni, meg hogy Enabled vagy Diasabled, ide szolgáltatótól kapott IP-t írok? (gondolom, ja)


Special AP-nál hiába írok be portot, miután Update-elem, Disabled-en marad, és ugyan nem tudom, mi az az ICMP protokoll, de mindig erre rakja annak ellenére, hogy *-ot választom.



Firewall Rule így néz ki:



..és a Virtual Server:



Ezek tükrében mi a teendöm?

(u.i.: bocs a nagy képekért, a fele lelóg, de gondolom, a lényeg látszik. Legközelebb okosabb leszek képbeszúrás-ügyben.)

[Szerkesztve]

(#46) Protoss válasza odani (#45) üzenetére


Protoss
senior tag

Hali!

Némi félre értés van mert én az 54Mbps ről írtam az is 11g.
Ami viszont nem kell szerintem az a virtual server. Lehet, hogy a legjobb, ha egy reset után előről kezded. Ja és spec appsnál engedélyezd a amit kitöltesz (csak a képen látom a disabled van még), valamint tcp és udp-t állíts be. Megnézem a leírást, de szerintem túl konfigoltad.

Üdv


Ne glettelj, a vakolás jobb

(#47) odani


odani
tag

Pont az a baj a Spec AP-nál, hogy hiába állítom Enabled-re, Update után marad Disabled-en, és protocolt csak egyfélét lehet választani (TCP, UDP és ICMP közül), de ha a *-ot választom, akkor Update után ICMP-re áll.

(#48) Protoss válasza odani (#47) üzenetére


Protoss
senior tag

Néztem a leírást, végre NAT nak nevezik ami NAT. Neked ez kell!

Tehát:
3.4.2 rész (34. oldal) engedélyezd.
Port filtering (40. oldal) nem tudom ennél hogy van, de az enyémnél (azaz 54Mbps) engedélyezni kell a a protot, különben nem megy át. pl.: 412-est mind TCP-nek és külön UDP-nek is
3.5.3 résznél (42. oldal a leírásban) spec appz-nál megadod a a portot pl.: 412-412 trigernek tcp és udp protra külön külön (a DC++ UDP és TCP van!)

Szerintem valahogy így mennie kell. Kolit nézted?

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#49) Cpt. Zsöci válasza odani (#47) üzenetére


Cpt. Zsöci
tag

Na elmondom hogyan kell...
Nem ártana tudni, hogy milyen kapcsolatod van, ha elsiklottam felette, bocs fáradt vagyok.

Szal ezeket kapcsoldki: DMZ, SpecialAP, Port filtering.

Aztán a Virtual servernél ezt kell:
mindkét protocolból csinálj egyet-egyet az alábbiak szerint:
mindkét port: 1077 (már ha még mindig ezt akarod)
lan server: 192.168.1.100

A dc-ben ezek alapján állítsd be és mehet. (ip-nek a külső ip-t add meg!!!!)

Ha ADSL-ed van, vagy csak simán váltakozik a külső ip-d akkor a www.no-ip.com on csinálj magadnak egy dns-t (ingyenes) és töltsd le mellé a klienst is. Ebben az esetben ezt a dns-t kell megadni dc-ben az ip helyett...

''Destiny may know where you live, my squids, but will you be home when it comes over to play?''

(#50) odani


odani
tag

Továbbra is ez a helyzet. Nem engedi Enabled-re rakni.



A filteres cuccokat beállítottam.



Itt meg az a helyzet, hogy valamiért Deny szerepel... szóval ahol Deny szerepel. A kijelölt soron lehet változtatni, de a deny-osok maguktól vannak ott. Áhhh.... :(


Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.