Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Celtic


Celtic
tag

Mostmá' az Intel is bejelenthetné...

Celtic [L.I.P.] - voltam házigazda, vagyok tag

(#2) Celtic válasza Celtic (#1) üzenetére


Celtic
tag

No, végre +tették! (bár nem valami nagy csindrattával, az intel.com-on, nyitóoldalon középen alul egy kis légypiszok lin-kecske - nem kínai kecske!!) :)
Épp ideje, mert némelyik lapot már meg lehet vásárni.

Celtic [L.I.P.] - voltam házigazda, vagyok tag

(#3) SeF


SeF
tag

Én akkor is Palominot veszek!!! (de csak ha olcsóbb lesz!!!) :)))

Csavarni a spanglit! Felpróbálni az összes csálécsöcsű stoppospi*sát! Ja, lehet meg se nősülök :)

(#4) guest


guest
veterán

Mai napig nem fér a fejembe, hogy jön ki a 2x133 < 133 képlet. Mert ebben a cikkben ez tényekkel alá van támasztva.

prohardver vendég

(#5) Parci válasza guest (#4) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

És mégis hol? Mert elolvastam újra, de nem találtam... ha a Sandra eredményekre gondolsz, ott egyszerűen arról van szó, hogy az i845 is kb annyit megy, mint mondjuk a KT266, holott ez utóbbi DDR-es cumó...

De, persze lehet, hogy figyelmetlenek voltunk (előfordul).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6) guest


guest
veterán

Nos igen, arra gondolok. DE. Hogy lehet ezt megcsinálni? Ennyire NEM lehetnek szarok manapság a processzorok, hogy az FSB többszörösével pörögnek, párhuzamosan több utasítást hajtanak végre, mindezt pipelinézve, és képtelenek hozni egy sima ADD, vagy MOV tesztben az FSB-t... Szvsz a P4 tesztben egy 2 Gh-es CPU-nál csontra kéne látni a Sandrában is, a 8*133-at azaz 1064 Megabyte/sec-et (ok windoze max 10%-ot bejátszhat). Az Athlonoknál, pont a kétszeresét kéne látni. Egész egyszerűen ezeknek a processzoroknak azzal kéne foglalkozniuk egy ilyen teszt idején, hogy VÁRNAK a memóriára. Persze lehet, hogy csak én élek a múltban amikor egy 386-os nak az ADD utasítás 4 órajelciklus volt....


Üdv
MG.

prohardver vendég

(#7) Parci válasza guest (#6) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Szerintem a memoriavezerlonek is komoly szerepe van a dologban. Dolgozhat nagyobb kesleltetessel, stb. A csatornaszelesseg az csak egy elmeleti maximumot ad, azt sosem lehet elerni, marcsak azert sem, mert egy szinkron orajelezett rendszerben (ahol frekiosztok is vannak, meg tobbfele orajel) a szinkronizalas is elvesz egy csomo idot.

Szvsz a 7-800MB-os eredmeny mar eleg jo. Jah, a Sandran is sok mulik, ki mondta, hogy az egy hibatlan tesztprogram?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8) guest


guest
veterán

Kösz a magyarázatot, én is ilyesmire gondoltam. De akkor is kiábrándító, ahogy (vissza)fejlődik a technológia. Igaza van az Intelnek, amikor a Merceddel ki akarja végre vágni a kukába az egész 8086-os kócerájt. Lassan jobban járunk egy risc, vagy valami hasonló procival meg egy x86 emulátorral.

Üdv
MG.

ui: Valamikor regisztráltam magam, de a jelszót elfelejtettem, úgyhogy maradok guest.

prohardver vendég

(#9) Parci válasza guest (#8) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Ha megmondod a userneved, megmondom a jelszavad, emailben...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.