Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) simbazz


simbazz
aktív tag

''Minden méréskor a Serial ATA, a RAID, a Gigabit Ethernet, az audio és minden egyéb integrált periféria le volt tiltva.''

Aztán miért is? Nem igazán életszerű így a teszt :((

Elektromos abakusz

(#2) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Emvy jo kis cikk, de mintha ma lattam vona vhol!!!!:-))))))))))))))))

udv

neduddki

p.s. na ebbo mingya felhordules lesz!!!!:-)))))

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#3) mzperx


mzperx
aktív tag

akkor is megvárom az Opteront.... akkor is megvárom az Opteront.... akkor is megvárom az Opteront.... akkor is megvárom az Opteront.... akkor is megvárom az Opteront.... akkor is megvárom az Opteront.... akkor is megvárom az Opteront....akkor is megvárom az Opteront.... akkor is megvárom az Opteront.... akkor is megvárom az Opteront.... akkor is megvárom az Opteront.... akkor is megvárom az Opteront.... akkor is megvárom az Opteront.... akkor is megvárom az Opteront.... akkor is megvárom az Opteront....akkor is megvárom az Opteront.... akkor is megvárom az Opteront....

Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

(#4) hobizoli válasza simbazz (#1) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Talan, mert mar igy is zsenge a NB<266MB/sec>SB kapcsolat savszelessege...:DD??
Bezzeg a SIS MultIO (1.06GB/sec), az nForce HT (800MB/sec), es a Via V-link (533MB/sec)... aaaa, de minek is mondanam, csak flame lesz :DD


hobizoli

több drón kell ;P

(#5) simbazz válasza hobizoli (#4) üzenetére


simbazz
aktív tag

Ja ja, nekem is feltűnt, csak nem óhajtottam hülyére röhögni magam. 266. !!!RÓTFL!!! Talicskával előbb áttolnák az adatot :DDD

:DD :DD :DD :DD :DD :DD

Elektromos abakusz

(#6) JulWCZar válasza simbazz (#5) üzenetére


JulWCZar
senior tag

Ugyan máár. Az intel 2-3 socket cserén belül tervez egy legalább 267 MB/seces
kapcsolatot a szószbridzsbe bele jól. :)

Amúgy jóateszt, bár engem nem érdekel a P4, de gratula hogy ilyen naprakészek vagytok!

(#7) Eg


Eg
csendes tag

fiuk, titeket nem zavar, hogy NDA-s ez a chipset???

(#8) Fiery


Fiery
veterán

Ez az egesz cikk egy katasztrofa, de fokent a ''benchmark'' resz. Kulonosen aranyos, hogy semmivel sem hasonlitjatok ossze a grafikonokon a lapot, bar hivatkoztok a cikk szovegeben az i875P teljesitmenyere.

A grafikonok raadasul nagyon gyengen neznek ki, a szinek katasztrofalisak. Miert nem lehet egy egyseges, 3D grafikon stilust megteremteni a lapotokon, ami aztan minden cikkben visszakoszonne?


Fiery

(#9) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Igen, valóban nevetséges, hogy semmilyen másik P4 platforos lappal nem lesz összehasonlítva! Most akkor honnan tudjam, hogy mennyire jók az értékek?
És nem kereshetek neten összehasonlításhoz eredményt, mert ugysem teljesen ugyanolyan a konfig maradék része...
És énis támogatnék egy egységes-grafikon stílust, úgy könnyebben össze lehetne hasonlítani, és más tesztekben újrafelhasználni az eredményeket...

(#10) nobo


nobo
csendes tag

ezzel a cikkel nem sértitek véletlen az intel féle NDA -t ???

GigaByte Fan

(#11) Elrood


Elrood
őstag

Ha ez a deszka valóban i865-s, akkor szerintem a i875 lábkompatibilis a i865-tel. Mivel az MSI i875P-s lapja totálisan ugyan így néz ki. Legalábbis a felső nyák, és a csip elrendezés.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#12) Keitaro


Keitaro
addikt

Eltünt a főoldalról... De innen még elérem, pedig már azt hittem nem fogom tudni elolvasni. Vagy csak nálam tűnt el?

(#13) Elrood


Elrood
őstag

Még 1 valami. A Q3-t és az UT2003-t nem 640*480-ban teszteltem volna.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#14) Fiery válasza Keitaro (#12) üzenetére


Fiery
veterán

Minden bizonnyal kapott az oldal egy ejnye-bejnyet az Inteltol es/vagy az MSI-tol. Nem lenne meglepo :)


Fiery

(#15) Elrood válasza Elrood (#13) üzenetére


Elrood
őstag

Még még 1 valami:). Cikket elolvasva szerintem i865-nek van jövője, ha olcsó deszkákat tudnak belőle építeni gyártók.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#16) JulWCZar válasza Elrood (#13) üzenetére


JulWCZar
senior tag

Szoftveresen azért képes egy 3.0-ást megviccelni a 640*480...

Nameg ha nem szoftveres akkor a videokártya szinte 100% hogy nem lesz szűk keresztmetszet.

(#17) Fiery


Fiery
veterán

AIDA32-vel vegzett meresek alapjan az i865PE egy meglehetosen gyenge chipset, legalabbis kozel sem mukodik olyan szepen, nem hasznalja ki ugy a savszelesseget mint pl. az iE7205.

Lassuk csak:

Chipset: iE7205
FSB: 133 MHz QDR (savszelesseg: 4.2 GB/s)
Memoria: 133 MHz Dual DDR (savszelesseg: 4.2 GB/s)
AIDA32 memoria olvasasi sebesseg: 3.5 GB/s

Chipset: i875P
FSB: 200 MHz QDR (savszelesseg: 6.4 GB/s)
Memoria: 200 MHz Dual DDR (savszelesseg: 6.4 GB/s)
AIDA32 memoria olvasasi sebesseg: 4.8 GB/s

Chipset: i865PE
FSB: 200 MHz QDR (savszelesseg: 6.4 GB/s)
Memoria: 200 MHz Dual DDR (savszelesseg: 6.4 GB/s)
AIDA32 memoria olvasasi sebesseg: 3.7 GB/s

Chipset: i865PE
FSB: 133 MHz QDR (savszelesseg: 4.2 GB/s)
Memoria: 133 MHz Dual DDR (savszelesseg: 4.2 GB/s)
AIDA32 memoria olvasasi sebesseg: 3.1 GB/s

Persze szinte biztos, hogy mindez a valosagban kozel sem okoz ilyen nagy differenciat. Mindazonaltal akkor is fura ez az egesz -- bizom benne, hogy a ''vegleges'' i865PE sokkal jobban fog szerepelni.


Fiery

(#18) Parci válasza Fiery (#14) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Szó sincs róla. A lap a sajátunk, két hete bárhol megvehető, nem hinném, hogy a saját gépemről ne írhatnék cikket (vagy Emvy).

Azért szedtük ''le'', mert megszívleltük a grafikonos kritikákat -- ugyan hasonló platformon teszteltük az Intel Bonanza 875P lapját is, de valóban kissé nyers lett a cikk, még bedolgozzuk azokat az eredményeket is (ha kihavazódunk).

AIDA32 mem bench: nézz utána, nálunk a tesztekben mindent levert a 220 MHz-es tekerő 865PE. És az Intel szerint is egyedül a PAT a különbség a 875 és a 865 között, ergo azonos órajeleken max 5-10% különbség lehetne, de inkább 5%.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#19) Elrood válasza JulWCZar (#16) üzenetére


Elrood
őstag

Tehát ez szofterrel volt renderve?

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#20) erdoke válasza Parci (#18) üzenetére


erdoke
titán

Így vagy úgy, akkor is amondó vagyok, hogy a 200-as FSB 1enlőre a tuningolók rémálma, mert az olcsóbb procikat nem lehet a drágábbak szintjére hajtani szinkron RAM-mal. (2,4C vs. 3,0C: 17-20% tuningot bír mindkettő, RAM 480-ig kalkulálva). Persze a 460-480 MHz-et bíró DDR és alaplap (2,7-2,8 V a RAM-nak) se az olcsóbbak közül való.

A legjobb aláírás a héten

(#21) Fiery válasza Parci (#18) üzenetére


Fiery
veterán

AIDA32 mem bench: esetleg (ha megoldhato) nyomhatnatok egy memoria olvasasi sebesseg tesztet 200 es 220 MHz FSB-vel is az i865PE-n (http://www.aida32.hu/3523.zip). Ha valoban olyan jol mukodik az i865PE, akkor minden bizonnyal az en eredmenyeim hibasak (nem en csinaltam a teszteket, szoval benne van a felhasznalo mint tenyezo is ugyebar). Ha tenyleg jol szerepel az i865PE, akkor minimum 4.4 GB/s-et kellene nyomnia AIDA32-ben (memoria olvasasi sebesseg) -- azonban me'g ez esetben is fenntartom a velemenyem, hogy az i865PE egy gyenge chipset, akarcsak az i875P. A rendelkezesre allo savszelesseget kozel sem hasznaljak ki olyan jol, mint az elodeik, egyszeruen nevetseges a 4.8 GB/s az i875P-re.


Fiery

(#22) Fiery válasza Parci (#18) üzenetére


Fiery
veterán

Megneztem az i875P cikketekben a Sandra memory bandwidth eredmenyt. Ize... Tudod, erre mondjak azt, hogy a szandek a fontos :)

Mellesleg pedig semmi ertelme optimalizacio nelkuli Sandra memory bandwith tesztet hasznalni, igy nem tudod kimutatni a cucc valodi kepessegeit. Az i875P valodi sebessege 4.8 GB/s korul alakulna, ezt meg is kaptatok volna, ha hagyjatok a Sandranak az optimalizaciokat hasznalni.

Optimalizacio nelkul semmit nem jelent, hogy 2.2 GB/s (i865PE) vs. 2.4 GB/s (i875P) a ket ''nagyagyu'' teljesitmenye. Lehet, hogy mindez optimalizacioval pont odavezetne, amit az AIDA32 is mutat...


Fiery

(#23) Parci válasza Fiery (#22) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Megnézzük. Nem az MSI lapján, mert az már nincs nálunk, de egy másik (szintén bolti) 865-ösön.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24) erdoke válasza Parci (#23) üzenetére


erdoke
titán

A ''sajátunk'', de ''már nincs nálunk''. Hogy is van ez? (:)))

A legjobb aláírás a héten

(#25) Parci válasza erdoke (#24) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Úgy, hogy ha te elmész Gergőke haverjához, és elhozod, akkor leteszteljük. Mi viszont nem tudunk elmenni, mert épp egy másik (és egy harmadik, negyedik, folytasd a sort) cikket írunk, többek között neked... :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#26) Fiery válasza Parci (#25) üzenetére


Fiery
veterán

Na pont Gergoke kuldte azt az eredmenyt, amit beideztem. Mivel normalis esetben a Sandra is nagyon kozeli eredmenyeket mer (marmint az AIDA32 eredmenyeihez kozelieket), igy hacsak Gergoke valamit el nem szurt, az i865PE tenyleg tragya chipset (sorry, Intel fanok :) )


Fiery

(#27) erdoke válasza Parci (#25) üzenetére


erdoke
titán

Előre is kösz.:)
Apropó, 8SQ800-at nem próbáltátok még 200-as FSB-n?

A legjobb aláírás a héten

(#28) Elrood válasza Fiery (#26) üzenetére


Elrood
őstag

Plz, mondj néhány szerinted jó csipszetet ( függetlenül milyen gyártmány ).

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#29) Fiery válasza Elrood (#28) üzenetére


Fiery
veterán

i845PE pl. nem rossz. Aztan az iE7205 jo lenne, ha az a csunya AGP 8x bugja nem lenne.

Alapvetoen egyebkent csak az a bajom az uj Intel cuccokkal, hogy nem hasznaljak ki a technologiaban rejlo lehetosegeket. Ha megnezed pl. az nForce2-t, az 200 MHz FSB eseten, single DDR 200 MHz modban a rendelkezesre allo savszelessegbol (3.2 GB/s) kb. 90 %-ot ki is tud hasznalni (kb. 2.9 GB/s olvasasi sebesseg). Ugyanez az i875P-nel ugyebar 6.4 GB/s savszelesseg es 4.8 GB/s realizalt teljesitmeny, ami baratok kozott sem tobb 75 %-nal. Na most, ha ennel az i865PE csak 10 %-kal lenne gyengebb, mar az is katasztrofalisan gyenge eredmeny lenne -- de ugye az elozetes meresek alapjan a helyzet me'g ennel is rosszabb.

Csupan attol felek, hogy ennek az ''anomalianak'' van valami termeszetes magyarazata, ami akar valami csunya bug is lehet. Azt sem tartom elkepzelhetetlennek, hogy az i865PE peldanyok a bugos/gyari hibas i875P peldanyok valojaban. De NE legyen igazam!


Fiery

(#30) Elrood válasza Fiery (#29) üzenetére


Elrood
őstag

Háát, nekem i845D van a progid szerint, ami a valóságban i845MP:). Ezzel nem kritizálni akarlak, mert a i845MP valóban a i845D-ből van csinálva:).

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#31) Elrood válasza Fiery (#29) üzenetére


Elrood
őstag

Ja, Fiery egy kérdés az AIDA32-vel kapcsolatban.
Notimon, celeron800-as rendszeremen a 3.50-s rendesen müxik. DE. A cel333-s rendszeremen már nem. PCI Eszközök keresésénél csonttá fagy a rendszer. AIDA előző verzióinál nem volt ilyen baj.
Szerinted mitől lehet?

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#32) Fiery válasza Elrood (#30) üzenetére


Fiery
veterán

Senki sem mondta, hogy az AIDA32 tokeletesen felismer mindent ;) Arra me'g az emberi szem sem lenne kepes :D

Egyebkent meg az a gaz az i845MP-vel, hogy nem igazan tudom, hogyan lehetne megkulonboztetni a sima i845-tol :(


Fiery

(#33) Fiery válasza Elrood (#31) üzenetére


Fiery
veterán

Ha a csontta fagyos gepen Win98 vagy WinMe fut, akkor a hiba sajnos az AIDA32-ben van, ez egy csunya problemaja az AIDA32 v3.50-nek, amit 2 nappal a megjelenes utan javitottam (es akkor frissitettem is a v3.50 csomagokat a weben). Ha ez elott toltotted le, akkor hibas az altalad hasznalt verzio. Mindenesetre a legtutibb megoldas, ha letoltod a legujabb preview verziot, ebben mar a hiba is javitva van, valamint egy csomo egyeb aprosag is frissult -- na es ebben mar van Disk Benchmark is, mindenki nagy oromere :)

[L]http://www.aida32.hu/3523.zip[/L]

Have fun ;)


Fiery

(#34) Elrood válasza Fiery (#33) üzenetére


Elrood
őstag

Köszi, letöltöm. A 3.50-t a megjelenése napján szedtem le. Win98 fut azon a cel333-s gépen, a többin winXP.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#35) Fiery válasza Elrood (#34) üzenetére


Fiery
veterán

Kozben raszalltam az i845/i845D/i845MP/i845MZ doksira, asszem meglesz a megoldas az i845MP es az i845MZ felismeresere is :) Ha megtenned, hogy kuldesz egy riportot a gepedrol (i845MP), azzal tudnal segiteni a dolgok eloremozditasaban. HTML formatum, Hardverrel kapcsolatos oldalak profil, es koszi elore is!


Fiery

(#36) Fiery válasza Elrood (#34) üzenetére


Fiery
veterán

Kozben ki is okoskodtam valamit a speckok alapjan. Pliz, ha lesz idod, teszteld le az uj preview verziot az i845MP-n. Hacsak valamit el nem szurtam, jonak kellene lennie most mar a chipset felismeresenek.

[L]http://www.aida32.hu/3524.zip[/L]


Fiery

(#37) Elrood válasza Fiery (#35) üzenetére


Elrood
őstag

Elküldtem, nem kellett volna fáradnod azon, hogy felismerje az i845MP-t:).

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#38) Elrood válasza Fiery (#36) üzenetére


Elrood
őstag

OK. Kérésedre elkezdem letölteni a 3524-t, és miután lejött szólok.
Emailt az itt megadott emailre küldtem.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#39) Fiery válasza Elrood (#37) üzenetére


Fiery
veterán

Koszi! A 3524-es jol fogja mar felismerni, ahogy a riportodat nezem :)

Amugy meg csak azert foglalkozok minden aprosaggal, mert ha mar mindent es mindenkit megkritizalok, legalabb a sajat hazam tajan tartsak rendet, es a sajat progimat a lehetseges maximumig fejlesszem -- kulonben csak a szam lenne nagy :D


Fiery

(#40) Elrood válasza Fiery (#39) üzenetére


Elrood
őstag

Küldök mindenképpen egy Reportot a 3524-gyel is. Bár még nem láttam mit művel.:) Modem s*xx.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#41) Elrood válasza Fiery (#39) üzenetére


Elrood
őstag

Felismeri.

Még1 kérdés:)
Megjelenítés/GPU

Memória frekire a következőt írja:
364Mhz valódi
728Mhz effektív

Ez persze nem igaz
182Mhz valódi
364Mhz effektív
a jó.


Ha Powerstipet bekapcsolom, akkor a memóriát jól írja ki, de akkor a GPU-t kétszerezi 230ról 460-ra. Persze a valóságban nem kétszerezi, csak duplázva írja ki.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#42) gesuz


gesuz
senior tag

Valami gebasz van a venti sebesség mérőjékéjével:)

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#43) Fiery válasza Elrood (#41) üzenetére


Fiery
veterán

Na igen, ez az a bizonyos ATI-szindroma... :( Gozom sincs, mi lehet a baj, nehany Mobility Radeon chipen ilyen anomaliak fordulnak elo, valoszinuleg a rutinom nem teljesen kompatibilis ezekkel a chipekkel. Megfelelo ATI doksik hianyaban ez kemeny dio. Mindenesetre megprobalok valamit tenni az ugy erdekeben, megkerdem a Rivatuner keszitojet, hatha tud segiteni. Koszi, hogy szoltal!


Fiery

(#44) Fiery válasza gesuz (#42) üzenetére


Fiery
veterán

VIA C3? VIA szenzor? Jajjjjj :D Erre me'g a szenzor-magus Alex van Kaam (Motherboard Monitor) is csak csunya szavakkal reagalna (nem Feled, hanem a VIA iranyaban). A VIA C3 alaplapokon talalhato szenzor chipek abszolut ganyul vannak megcsinalva, ossze-vissza mernek mindent -- egyelore nem tudtunk semmit kiagyalni megoldaskepp (bar eddig azt hittem, legalabb a venti fordulattal nincs gond).


Fiery

(#45) Elrood válasza Fiery (#43) üzenetére


Elrood
őstag

Ja, és ennek örömére regisztrálom magam:).

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#46) Fiery válasza Elrood (#45) üzenetére


Fiery
veterán

Es mar be is regisztraltalak :)

Koszi me'g1x a segitseget, es szolj ha valami mas furcsasagot tapasztalsz.


Fiery

(#47) gesuz válasza Fiery (#44) üzenetére


gesuz
senior tag

Nem VIA van csak egyszer kissé dühös lettem na mindegy. egy jó öreg solano csipszet 1GHz szelerongy. Hol kiírja a fordulatot, aztán ír valami bukolatot de lehet ez a helyes működés csak kérdem.

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#48) Elrood válasza Elrood (#45) üzenetére


Elrood
őstag

Aztán nem visszaélni az adatokkal:)!. Hát sikerült egy csúnya helyesírási hibát vétenem a megjegyzés részhez:). 1.22-kor mit várjon az ember:P.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#49) gesuz válasza gesuz (#47) üzenetére


gesuz
senior tag

És még rímel is:)

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#50) gesuz válasza gesuz (#49) üzenetére


gesuz
senior tag

Most burkolat/tápegység móka van

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.