Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8) Daywalker


Daywalker
addikt

Annyira nyomják a PCI Express-t meg Sata 300-at, hogy csak na. A baj csak az, hogy a sima pata vezérlőhöz képest a Sata nem hozott magával jelentős sebességtöbbletet, és valószínűleg a Sata II se fog, maximum az NCQ dobhat még valamicskét a dolgon, de valójában szerintem nem egy nagy szenzáció (mármint a sata II, nem az NCQ:) ). A RAID, a vékony kábelek stb. persze jó dolog, bár raid-et PATA-n is lehet csinálni, ha... .
A merevlemezeknél fizikai változtatás kéne (mondjuk nagyobb fordulatszám), mert nem a vezérlővel van baj. Természetesen nagyobb fordulatszám->nagyobb adatátviteli sebesség pároshoz már ''elkél'' az új vezérlő, de nem nagyon erőltetik ezt.

PCI Express szép is, meg jó is, meg cserélhetünk alaplapot, kilapátolhatjuk a pénzt az ablakon, valójában eddig még nem nagyon bizonyított (majdnem jó példa erre a 6600Gt AGPvs PCIex teszt, csak nem csúcsgpu-ról van szó...). Valószínűleg erősebb kártyáknál és az SLI-nél megmutatja majd a foga fehérjét (vagy nem). Csak az SLI sincs még olyan állapotban, hogy érdemes legyen váltani rá.

Szóval én csak azt nem értem, hogy ezek a dolgok (Sata 300 és PCI ex.) majd' hasonló cipőben járnak mint a DDR II, a különbég az, hogy ezeket a dolgokat már nagyon felkapták és nyomják ezerrel, holott szerintem van még kiaknázatlan tartalék az AGP-be és a SATA 150-ben is. Szóval ez a cikk is nagyon nyomja az új technológiákat, pedig szerintem még várhatnának vele, és ahogy a DDR II-nél elismerik, hogy egyelőre még bukta (később persze nem lesz az, reméljük), úgy el kéne ismerni a többinél is, hogy a ma kapható eszközök számára mind-mind felesleges kütyük. Persze a fejlődés nem áll(hat) meg.

Amúgy tetszk a cikk, jó a stílusa.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.