Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Szendwich


Szendwich
tag

Hát árban azért erős középmenyőn, ahoz képest mit nyújt.

(#2) T_bee


T_bee
aktív tag

nem rossz, de szvsz. kicsit későn hozták ki, nemsokára jön az i9x5 a prescottokhoz, és lassan jön az átállás is prescottra úgyhogy szerintem nem egy időtálló cucc sajna :O ha 1 évvel előbb jött volna...

''Az erőszak a gyengék végső menedéke'' /Isaac Asimov : Alapítvány/

(#3) csudri


csudri
őstag

Jujj! Köszi az észrevételt. :DD

mod by fLeSs


(#4) AND1


AND1
őstag

Nekem tetszik a cucc. Jó cikk!
Volt tavaly elött is egy lila soltek deszka. Asszem Soltek srv5 vagy vmi ilyesmi :) Nem emléxem rá már.

''A negatívumok között megemlítendő az integrált hangkeltő gyenge minősége''
Sajnos a legtöbb integrált hangkeltős alaplapé gyenge. Felhasználók nagyrésze már külön hk-t vesz...

Egy régi PH-s.

(#5) fLeSs válasza AND1 (#4) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Az OK, hogy egy olcsó lapra vmi gyenge cuccot raknak, de egy 38K nettó árú alaplapon legyen már vmi értelmes, amit lehet használni is, nem csak a helyet foglalja a nyákon (VIA Envy 24PT és társai pl. már olyan kategória, ami használható).

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#6) dark bit


dark bit
tag

47 rongy nagyon sok pénz egy ilyen lapért. Ennyiért már sokkal komolyabbakat kapni.
Az oké, hogy tud egyet s mást, de miért ilyen elcs#&?ett lila! :F
Így felülnézeből tök letisztul és logikus elrendezése van, de mér LILA???
annyi szép más szín van, pl bordó vagy simán csak zöld, vagy előkelő fekete, de még sorolhatnám.

d[-_-]b Cool Walley

(#7) fLeSs válasza dark bit (#6) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A cikk végén fel vannak sorolva azok az alaplapok, amik szintén ennyibe kerülnek.
És ha a lila neked nem tetszik, akkor speciel ez nem a te alaplapod, van akinek meg ilyenre fáj a foga, gondolom ezért találta ki a Soltek. :)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#8) Junkie válasza dark bit (#6) üzenetére


Junkie
aktív tag

Egy biztos: A szin csak a dizájn része és ha nincs plexi oldallapu házad akkor tökéletesen mindegy milyen szinü a nyák. Mondjuk nekem ami legjobban bejött eddig szintén a fekete szinü lap(Intel Bonanza ) Harmonizált az Audigy-vel:D Szvsz nem rossz lap a milkás beütéstől eltekintve:DD Bár kipróbáltam mostanában egy két lapot ilyen kategóriában(865,875) és egetrengető különbségek nem voltak.

[Szerkesztve]

Nem érdekel, hogy mit gondolnak a trendire programozott agyak, ha rágósabb is az igazi hús nekem akkor sem kell a műanyag

(#9) fLeSs válasza Junkie (#8) üzenetére


fLeSs
nagyúr

egetrengető különbségek nem voltak.

ha a teljesítményre gondolsz, akkor ez kiderül a cikkben lévő grafikonokból is. :)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#10) kefete


kefete
tag

Hááát én inkább Abit IC7-et vennék 30k bruttóért, a maradék 17-ből meg vagy jobb procit, vagy igényes tápot, vagy vmi mást. Vagy pl. egy SB Audigy hangkarit. szal ennyit nem adnék egy ilyen alaplapért, ha van ennyivel olcsóbb (és gyorsabb...) alternatíva. :)

-= Répahegesztő kisiparos =-

(#11) Junkie válasza fLeSs (#9) üzenetére


Junkie
aktív tag

Igen végülis kiderül minden a cikkekből is, de pontosan erre gondoltam. A Gigabyte 8knxp lapom, meg az Albatron 865Pe Pro lapom közt elenyésző volt a különbség. Persze fícsőrökben akadt:U meg árban vagy 30k...

Nem érdekel, hogy mit gondolnak a trendire programozott agyak, ha rágósabb is az igazi hús nekem akkor sem kell a műanyag

(#12) erdoke válasza fLeSs (#7) üzenetére


erdoke
titán

''A nagy tápcsatlakozó szerintünk jó helyre került, míg a négy pines, +12 V-os kis tápcsatlakozó szintén jó helyre került.''
Ennek a végét fogalmazd át kicsit.:P

A cikkről: Szerintem jó ez a beállt tesztelési rendszer, szinte meindent megtudunk, ami érdekes lehet. Az eleje volt nehezebb, amíg belőtted/belőttétek, hogy mi kerüljön be egy cikkbe, mostmár jönnek futószalagon a tesztek.
:C

A Soltek 875-ös lapja: Aki lilát akar, az vegye meg, egyébként az Albatron Canterwoodja, de méginkább az IC7-G lényegesen jobb vétel (utóbbi akár bruttó 35 alatt garival, számlával!). Akinek van jó RAM-ja, és sok ideje a játszadozásra, a sima F1 helyett SR + apró tweakek segítségével még ki tud sajtolni egy keveset a Game Acceleratorból.
Tehát: IC7-G, és az árkülönbségből jobb memória.:P

A legjobb aláírás a héten

(#13) Versus


Versus
senior tag

''A PAT csak és kizárólag a 800 MHz-es rendszerbusszal rendelkező Intel Pentium 4 processzorok ........'' Ezt majd egyszer próbáld ki egy 533-as procival is.Meg fogsz lepődni.

Premium Vintage

(#14) erdoke válasza Versus (#13) üzenetére


erdoke
titán

Hiányzik a ''hivatalosan'' szó, szerintem tudja, hogy működik máskor is. Viszont 4 modullal nem működik, pedig a definíció szerint az is dual channel.:F

A legjobb aláírás a héten

(#15) fLeSs válasza Versus (#13) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ez az Intel hivatalos álláspontja. Ha akarod, akkor előkeresem neked azt a PDF-et az Intel oldaláról, amiben ez le van írva. :)

1ébként nem kell bemutatnod az 533-as procikat, mert: [L]http://forum.hwsw.hu/index.php?showtopic=1967&st=0[/L] :D

Na ott ez volt akkor a konklúzióm: a véleményem ezek után az , hogy én még várok 1-2 alaplapgyártóra , hogy szintén elérhetővé tegyék a PAT-ot az i865PE-s alaplapjaikban , ami szinte semmit nem számít

Csakhogy ott 533-as procival mértem, tehát tényleg nemigazán van PAT 800 MHz alatt (van, csak nem hoz olyan gyorsulást, mint 800-on). Persze a konklúzióm után írkáltam még 1-2 hülyességet, de az már rég volt. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#16) erdoke válasza fLeSs (#15) üzenetére


erdoke
titán

OFF
Nnnyémá tesztelni.:))

A legjobb aláírás a héten

(#17) Versus válasza fLeSs (#15) üzenetére


Versus
senior tag

Anno az ''őskorban'' volt először a P4C800DX de nem volt hozzá C-s proci ,volt viszont egy 2.4B-s. Ez a kombó minden hivatalos álláspont ellenére még emelt fsb-nél is bekapcsolt PAT-ot produkált.

Premium Vintage

(#18) erdoke válasza Versus (#17) üzenetére


erdoke
titán

Ezt mondta az AIDA32, vagy ezt mérted, esetleg mindkettő?

A legjobb aláírás a héten

(#19) Versus válasza erdoke (#18) üzenetére


Versus
senior tag

Akkor még szegény megboldogult AIDA nem tudott ilyet csak a cpu-z ,pont ezekben a napokban indult intenzív éjszakai levélváltás Fiery-vel ez ügyben.

Premium Vintage

(#20) erdoke válasza Versus (#19) üzenetére


erdoke
titán

Sajnos ezek a progik gyakran tévednek a PAT-ot illetően, az egyedüli biztos támpont a mérés.

A legjobb aláírás a héten

(#21) Bazsesz


Bazsesz
őstag

Nekem ez a lap teccik de nagyon. :) Érdekes színe van. Havernak van egy Mercury lapja, egy 1100-as duron menetel benne, és szintén lila színű, és teccik nekem. :))

Üdv: Balu

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#22) Versus válasza erdoke (#20) üzenetére


Versus
senior tag

Fiery-t azt hiszem a kétségbeesésbe kergettük a P4P800 regisztereivel ,mivel a regiszter állapotok szerint nem volt aktív a PAT emelt fsb-nél ,viszont pont a mérések szerint meg igen.De ma megkérdezem mert úgy emlékszem hogy egy barátom IS7-esén is működött 533-as procival. De mivel öreg vagyok ebben nem vagyok biztos ! :)

Premium Vintage

(#23) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

A cikk nagyon jó. :D Teljesen egyetértek, hogy illett volna valami jobb integrált hangchipet rárakni egy ilyen kategóriájú/árú lapra. :((
Aki viszont szereti a Soltek-et ill. a lilát :) annak jó választás egy normális hangkarival. ;] Egyszóval ugyanazt mondtam mint fLeSs. :D

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#24) Zoz


Zoz
őstag

Én mostanában Memtest86+-al szoktam nézni a PAT-ot.
[L]http://www.memtest.org[/L]

(#25) Sav


Sav
tag

Azért 1.6V-on 3250Mhz, nem olyan rossz.... :)

ASUS-P5KC; Q-6600; INNO3D 8600GT; 2GB Kingmax 800Mhz

(#26) fLeSs válasza Sav (#25) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Az albatronban ugyanez a proci ugyanezzel a hűtéssel kicsit kevesebb, mint 1,6 V-on 3356 MHz-et ment. +110 MHz, azért nem olyan rossz. :)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#27) Ruzso


Ruzso
tag

Király a teszt.
Be is vágtam egy kis milkát. :))

Life could be so easy without PC.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.