Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ahhoj


Ahhoj
aktív tag

Az ablakos oldallapot lehet másik oldalra is rakni?
Mert nekem pl. a bal oldalamon szokott lenni a gép, és ha csak a ház bal oldalára lehet rakni az ablakot, akkor azzal nem sokat érek, nem látok belőle semmit :)

(#2) Den válasza Ahhoj (#1) üzenetére


Den
veterán

A jobboldalon sokat ér az ablak, max az alaplapi tálcát látod rajta :)

www.simson4t.hu

(#3) Ahhoj válasza Den (#2) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

Tényleg, ez nem jutot eszembe, de hüölye vagyok... :DDD

(#4) Adi


Adi
senior tag

Az a hátsó ventirács nem áll a kelleténél jobban a levegő útjában? Nekem nagyon sűrűnek tűnik. Egy szimpla ujjvédőrács SZVSZ talán elegánsabb is lett volna.

Mellesleg miért próbáltad ki Acorp táppal, ha előtte te írtad, hogy csak minőségit rakjunk bele? :DDD

ldm start-reconf primary

(#5) tomika


tomika
aktív tag

Gyerekek, csak gratulálni tudok a cikkhez!!!
A szöveg jó, és a képek nagyon jól sikerültek!!!
...és tényleg jól néz ki így a ház... :)

(#6) cigam


cigam
félisten

1-2 kepet mutathattatok volna beepitve 1-2 CD-t, floppy-t.
Maris nem nezne ki olyan jol :)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7) Prozac


Prozac
aktív tag

Azt én is megnéztem volna, hogy hogyan mutat a beépítetett drájvokkal. Rack, CD etc.

''Fussatok bolondok...''

(#8) Tif


Tif
tag

Nekem a következő hazam ez lesz:
[L]http://www.aopen.com/products/housing/images/h600b_black_b.jpg[/L]
mert ezt fehér ember nem tudja megfizetni...

De a cikk nagyon jó. Olyan mintha egy Mercedes E 420-ról olvastam volna...

(#9) Prozac válasza Tif (#8) üzenetére


Prozac
aktív tag

Na akkor ebbe képzelj bele egy néhány natúr színű drive-ot. :))

''Fussatok bolondok...''

(#10) bazs


bazs
aktív tag

Jó cikk, gratula
Amúgy szerintem kicsi a reset gomb a windowshoz :))

Pont most fogyott el...

(#11) LukE


LukE
veterán

Szép, a ház és a cikk is. A :)?

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#12) Satan-Claus válasza LukE (#11) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Az ördög a gépezetben. ;]

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#13) Cloud


Cloud
tag

A cikk tényleg elég matek lett, de a háztól egy kicsit többet vártam.
A beépítőkeretek alatti rész túl zsúfolt.:((((

There is no difference between eternal birth, restoration from the fall and the finding of the philosopher's stone.

(#14) qtya válasza cigam (#6) üzenetére


qtya
csendes tag

Aki ilyen hazhoz adja a penzet, nem fog felutkozni azon sem hogy ezt a problemat megoldja. A Lian termekei kozt talasz alu elolapot CD, DVD, FDD -hez is. De ha szurja a szemed, vehetsz a hazhoz passzolo billentyuzetet, egeret, mobilrack-et, minden nyalanksagot, sot meg szitazott polokat is (csak hogy te se logj ki a kepbol). A cikk nagyon jo.

a kutyák csak kioltik rank a nyelvuket, mi meg magunkbol kiindulva azt hisszuk hogy nyaliznak

(#15) Bagoly válasza Cloud (#13) üzenetére


Bagoly
senior tag

Szerintem inkább Biológia a cikk.:P
Bár, ha az árat is tekintjük akkor földrajz.

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#16) Petya válasza LukE (#11) üzenetére


Petya
tag

Az önmegsemmisitő fényei azok!

(#17) dshk válasza cigam (#6) üzenetére


dshk
aktív tag

''Maris nem nezne ki olyan jol''

ízlések és pofonok, talán a képek rosszak, de én nehezen tudok elképzelni ennél rondább házat (talán ha sárga pillangókat festenének rá). Fénykép alapján olyan mintha a hulladéktelepről hozott múzeális ipari számítógép blokkból barkácsolták volna össze (persze akkor értékelném is a teljesítményt).

(#18) Prozac válasza dshk (#17) üzenetére


Prozac
aktív tag

Hát ezen ne vesszünk össze! Tudod : izlések........

Nekem nagyon tetszik. az egyik legszebb amit eddig láttam. Nekempl. nem kell az ablak sem oldalra.

Nem tudtam, hogy vannak alu előlapok a meghajtókhoz.
De akkor is jobban tudnék ítélni, ha ilyennel szerelve láttam volna...

''Fussatok bolondok...''

(#19) LukE


LukE
veterán

A Lian-Li házakhoz tudtommal két féle floppy előlapot is adnak, mert két különböző kinézetű van nagyszámban forgalomban. Vannak alu előlapok sokféle CD/DVD drivehoz, árulnak alu rackeket, némelyikbe akár 15k RPM vinyók is mehetnek(mármint szerintük).
Persze a teljesen fanatikusok vehetnek akár alu egérpadot is.

Szubjektív véleményem: qrva jól néz ki. Ja, ipari design: Musical Fidelity új sorozata, az pedig nem házi barkács!

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#20) Mattyer válasza dshk (#17) üzenetére


Mattyer
tag

Ez azért kicsit erős volt.

Kerek perec lehúzod azt a házat, amely világszerte az egyik legnépszerűbb azoknak az embereknek, amúgy széles körében, akik szerint ez a ''hulladéktelepről hozott múzeális ipari számítógép blokkból barkácsolt'' termék a számítógépházak Royce-Royce-a.

Bocs, de ezt nem hagyhattam szó nélkül.
Mert az egy dolog hogy neked nem tetszik külsőre, meg gondolom az ára se, amit nem is csodálok. Ha nem értékeled azokat az apróságokat, amelyek sokasága hatalmasat könnyít a szerelhetőségen, nem is beszélve a súlyáról, valamint a tartozékokról, akkor ehhez már nem tudok mi szólni.

Nekem is már kicsit unalmas, hogy a csak ''megfizethetetlen'' Lian-li házak modifikációjával találkozok a külföldi oldalakon, de valószínűleg nem véletlen, hogy már a csapból is PC 60 folyik. A siker az apróságok előtérbe helyezésében van főképp és a letisztult külsőben(modder szemmel).

Persze te undorodhatsz tőle, de azért ennyire nem érdemli meg az ellenszenvedet...

iBook 14'' 1.33ghz

(#21) Ahhoj


Ahhoj
aktív tag

Hát én személy szerin bele szerettem ebbe a házba :))

(#22) dshk válasza Mattyer (#20) üzenetére


dshk
aktív tag

nem akarok senki lelki világába gázolni. Biztos nagyon jól szerelhető meg alakítható.

De olyan érzésem van mint a mesében, ahol senki nem merte kimondani hogy meztelen a király. Mindenki meg van illetődve, híres, drága, különleges anyagból van(?).

Gyerekek, mondjuk ki, ez a ház bizony ronda. :-)


(#23) Panther válasza dshk (#22) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Szerintem meg nem, aztán megegyeztünk. :D

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#24) Tomcy


Tomcy
csendes tag

Hi!

Tök jó itt minden, nagyon megtetszett ez a cikk, főleg a ház. Csak az a baj, hogy az árakról nem irtatok, mert nagyon szemet vetettem erre a házra! Ha valaki tudja, hogy hol, és mennyiért tudom ezt megvenni, kérem ezt jelezze.

Köszi http://prohardver.index.hu/pics/smileys/smile.gif
:)

Épp amikor kezdtem megszokni a tegnapot, hát nem eljött a mai nap.

(#25) cookiemonster válasza Tomcy (#24) üzenetére


cookiemonster
csendes tag

Ott figyel a végén az infó!
''...ha 30-40.000 Ft-ot ilyesmire áldoz...''
tehát köbö ennyit kell rá áldozni. Amúgy itthon biztos nem kapható még, uhogy tekintsd ezt is durva becslésnek.

...de van elektronikus kapcsolat!! Csak nem működik...

(#26) Bagoly válasza Tomcy (#24) üzenetére


Bagoly
senior tag

Én láttam a Vision computer budában. 40 bruttó, ha jól emlékszem. (ne kövezzetek meg, ha nem annyi). Amúgy nagyon korrekt kis bolt az. Lehet, hogy 100 ft-al drágább valami (ez sem jellemző egyébként), de vásárló vagy a pénzedért, nem egy gané, aki megint a nyakukra jár. Ha már nincs nekik, szerintem biztosan szereznek egyet, ha kapható MO-n.

Nem akarom agyonreklámozni a céget, de tényleg nagyon jó tapasztalataim vannak velük. Bátran ajánlom mindenkinek.

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#27) Den válasza dshk (#22) üzenetére


Den
veterán

Mit mondjak, én sem estem hanyatt a dizájntól, meg attól sem hogy alu. Télleg elég ipari kinézete van, olyan mint a 6-7 évvel ezelőtti no-name tornyok.

Viszon a belső kialakítása zseniális, a legjobb amit eddig láttam.

www.simson4t.hu

(#28) guess.who válasza Den (#27) üzenetére


guess.who
senior tag

Azért a ''zseniális'' belsőhöz néhány szót:
Enyim házam egy durván 6-7 éves noname nagytorony, még az AT-s időkben vettem, amikor csak annyi volt a szempont, hogy beférjen az asztal alá, nem volt lényeges a hűtése, a szerelhetősége, stb.
Ebben az alaplaptálca szintén hátra kihúzható, ''orrventillátor'' fészke már benne volt, a hátsó, alaplapi kimeneteknél cserélhető perforációjú lapok voltak gyárilag hozzá (ATs korszak, ne feledjük!), volt négy, az aljára felszerelhető görgője (kettő ebből fékezhető), a hátlap táp fölötti részén gyárilag perforálva volt a szellőzés miatt, adtak hozzá konzolokat a vincsik táp fölé szereléséhez, nem voltak sorják, stb. stb. stb.... (Nem sorolom.) Mindezekhez képest ahogy írtam is, noname, márkátlan cucc volt, nagyon olcsón, korrekt vastagságú acélból.
Tény, hogy nincs benne kézzel oldható csavar egy darab sem (ezeket szerintem minden komolyabb számítógépes vagy elektronikai üzletben lehet amúgy kapni), nem volt benne extra ventillátor, ami a prociról szívná ki a levegőt, stb. -viszont némi átalakítással megoldható volt, s meg is csináltam... Sajna az egész előlapja nem lepattintható, illetve az oldallapok is egyetlen palástot alkottak (azóta szétvágtam háromfelé) -de a különálló oldalak szerintem csak max. 2-3 éve léteznek. Ja, az USB-t is kivezettem magam az elejére. Igaz, hogy nem látszik gyárinak, de legalább én dolgoztam vele. :)))


Szóval összegzésképpen: a cikk oké (további hasonlóak is jöhetnek!), a ház is -csak nekem nem tetszik, főleg ennyi pénzért. De hát mindenki azt vesz, amit akar. (Én pl. Aopen H700-at szerettem volna, de azt meg nem forgalmazzák itthon. :((( A Chieftec Dragon meg nem fér az asztalom alá. ;])

(#29) GeorgeTerror válasza Den (#27) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Nekem tetszik, de ennyi pénzért... ?!
A kialakítás csudajó a dizájn penge industrial fíling
a cikk jó
kivéve a drive-ok néküli kép hiánya
mijen szép is lett volna egy cigifüsttől megsárgult előlapú 5.25-ös floppydrájv
A cikk végén a képek szépek

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#30) Den válasza guess.who (#28) üzenetére


Den
veterán

Na ezektől az apróságoktól jó ez a ház. Meg lehet csinálmi utólag, meg semmi forradalmi nincs benne, de az egyész egyben, tökéletes. Mondjuk dizájnra gyúrhattak volna.

Én nem a házak rojszrojszának, hanem a házak volvójának mondanám. Olyan mint a 90-es évek eleje-közepe volvó modellek, Műszakilag semmi extra, de minden a helyén, jó minőségben, a dizájn egyszerű unalmas. Vagy még az 90-es évek eleje audik.

www.simson4t.hu

(#31) guess.who válasza Den (#30) üzenetére


guess.who
senior tag

Akkor már csak azt döntsük el, hogy a szépsége, vagy a funkcionalitása ami jó, s hogy megér-e az a pár ''apróság'' annyi pénzt... :)) )

(#32) Den válasza guess.who (#31) üzenetére


Den
veterán

erre a kérdésre nem fogsz választ kapni, már én is többször próbáltam. Divat.

www.simson4t.hu

(#33) Mattyer


Mattyer
tag

Szerintem a végtelenségig letisztult formavilága adja meg a szépségét, ami másokban ''húdenagyonronda'' érzést kelt.

iBook 14'' 1.33ghz

(#34) Ahhoj válasza Mattyer (#33) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

Pfff :)
Engem meg nem érdekel a design, hanem az a ''pár'' apróság a lényeg. Csak hát drága :D

(#35) cucu válasza Mattyer (#33) üzenetére


cucu
tag

érdekes ez a darab bennem is azt az érzést kelti, da a cégnek van néhány szebb darabja is mármint nekem szebb...

(#36) Mattyer válasza cucu (#35) üzenetére


Mattyer
tag

Full extrás a ház, da a gyártó még meghagyja a lehetőséget az esetleges átalakításokra, hogy szamélyre szabhassuk házunkat. semmi felesleges csicsa és ez a király. Persze csak nekem, másnak lehet, hogy nem ez az igénye, úgyhogy plíz ne kössetek belém:D

iBook 14'' 1.33ghz

(#37) andorpapa


andorpapa
őstag

Na emberek, itt vagyok én is!

Kicsit fárasztóak tudtok lenni. Többszáz hozzászóláson keresztül képesek egyesek azon vitatkozni, hogy szép-e vagy sem. Ne vicceljetek! Akinek tetszik, az örüljön, akinek nem tetszik, az úgysem fogja megszeretni. Dennek üzenem, hogy Volvo rulez, nekem nagyon tetszenek a mások által unalmasnak tartott kialakítások.

A kérdés az volt, hogy mitől olyan császár egy ilyen ház, és miért kerül ennyibe. A válasz nem is túl bonyolult, de nem árt pl. hűtős, modder és átlagfelhasználó szemszögből megközelíteni a témát.

- Aki már látott profi háztesztet külföldi site-on, az tudja, hogy gyakran össze szokták hasonlítani másik típusokkal. Hűtés szempontjából. Azonos konfigot pakolnak több házba, és meglepetés, akár 3-5 fok (CPU temp) is lehet a különbség két ház között! Vagyis a szellőzés nem csaj egy mókás dolog, hanem mérnökien megtervezhető jelenség.

- Moddolhatóság. Mely házakat könnyebb moddolni? Nyilván azokat, amelyek kevés műanyagot tartalmaznak, nincsenek görbe vonalai, a lehető legtisztább felülettel rendelkezik. Nos, nem ilyen házat láthattunk ebben a cikkben is? De. Lehet teljesen natúr kinézetűt venni, és otthon ízlés szerint moddolni. Láttam már néhány kegyetlenül szép LL modot.

- Zajszint. Hoppá. Noname ház esetében könnyen előfordul, hogy a vinyó, a CD meghajtó vagy a CPU cooler rezonanciát okoz, növelve a zajszintet. Két aluminium ház is különbözhet hangáteresztés szempontjából, vagyis az egyikben hangosabb lehet ugyanaz a konfig, amely a másikban csendes. A jó kialakítás csökkenti az alapzajszintet.

- Igényes kivitelezés. Az utolsó centiméterig minden ki van dolgozva, mindenhol minőségi a termék. Garancia a tökéletességre. És ott vannak az extrák, lásd ventik, csavarok, lehetőség dizájnos face plate vásárlására stb.

Szerintem ez a négy pont bőven választ ad a kérdésekre. Az már más kérdés, hogy az ár még így is nagyon magas. Igen, ez igaz. Nekünk drága. De ezek az árak igazából a külföldi kollégák pénztárcájához vannak méretezve. Ennyi az egész. Elismerem, hogy a márkanevet is meg kell fizetni. Ahogyan ez az autóknál, sportszereknél és mindennél így van a mai világban. Miért csak a PC-s esetben reklamál mindenki?

Nem vagyok egy nagy LL fan, én természetesen mást vennék (nem mondom meg, milyet, beeee :t ), de megkérek mindenkit, hogy mielőtt belekezd a nagy fikázásba, gondolja végig az fenti szempontokat. Ha meg nem tetszik, akkor nem kell azt mondani, hogy szar, mert az árán kívül semmi baja sincsen (na jó, zavaró, hogy a csapból is LL folyik külföldön). A design meg ilyen, ha nem tetszik, ne vedd meg.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#38) andorpapa


andorpapa
őstag

Basszus, valaki tanítson meg rövid hozzászólásokat gyártani, mert a végén még meglincselnek a következő PH! találkozón! Ezer bocs, de ha belekezdek, nem bírom befejezni. Na meg szeretek kitérni mindenre. Fő az egyértelműség!

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#39) guess.who válasza andorpapa (#37) üzenetére


guess.who
senior tag

Elnézést, de vitába szállnék pár ponttal (ha nem baj)... Előrebocsájtom, hogy nem flame-elni akarok, csak szerintem nem arra válaszoltál, amire a kérdés irányult (már ha az én kérdésemre reagáltad ezt egyáltalán...). Nem azzal van a gondom, amit leírtál, sőt szerintem senki számára nem volt kérdés, hogy pl. ''jobb szellőzés = hidegebb ház''. De nézzük sorban:

''Azonos konfigot pakolnak több házba, és meglepetés, akár 3-5 fok (CPU temp) is lehet a különbség két ház között! Vagyis a szellőzés nem csaj egy mókás dolog, hanem mérnökien megtervezhető jelenség.''
Jó, de ezzel nem érveltél a cikkben szereplő ház mellett, hanem egy általános, és szerintem sokunk számára egyértelmű dolgot jelentettél ki... Azt meg nem hiszem, hogy éppen Te mondanád, hogy egy LL ház a világ legjobb légáramlású háza (hadd ne mondjak gyártmányokat)... Szóval oké, hogy a LL is jó -de botorság lenne kijelenteni, hogy csak ez jó, ezért másat nem érdemes venni...

''Moddolhatóság. Mely házakat könnyebb moddolni? Nyilván azokat, amelyek kevés műanyagot tartalmaznak, nincsenek görbe vonalai, a lehető legtisztább felülettel rendelkezik.''
Ez sem egyértelmű. A moddolás (Neked magyarázzam?! :)


Szóval összefoglalva: a kérdésem még mindig az, hogy miért aluház? Mi az, ami miatt nekem ellenállhatatlan vágyat kellene éreznem egy ilyen megszerzésére? Mert én ezt nem értem... Csak divat, vagy van komoly oka is?


(Azért ideírom még egyszer: nem sértegetésnek, vagy anyázásnak szántam a hozzászólást, csak nem értem, amiket leírtál. :D Ha nem a topichoz tartozik az esetleg ebből induló vita, akkor elnézést érte előre is! És elnézést a hosszú hozzászólásért!)

(#40) guess.who


guess.who
senior tag

Dzsízösz!... Elnézést!!!
Ha jár erre egy moderátor, kérem, javítsa ki a /L-emet egy /B-re! Köszönöm!
:(((

(#41) Ahhoj válasza guess.who (#39) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

Nem értek hozzá nagyon, de szerintem:
-Ott van a kivehető hdd tartó
-kihúzható alaplap-tálca
-meg a sok-sok extra, ami általában nem szokott lenni
-és pl. azért alu, mert alapból 7-8 kg-mal könnyebb az egész, és pl. lanpartykon ez milyen jól jön....
-és szerintem sokkal jobb érzés úgy nézni a házra, ha alut látok, mint ha műanyagot látnék...

(#42) Mattyer válasza guess.who (#39) üzenetére


Mattyer
tag

Hali!
na akkor a reaction:

''de botorság lenne kijelenteni, hogy csak ez jó, ezért másat nem érdemes venni...''
Szerintem erről szó nem volt sehol a fórumban, senki nem mondott ilyet, az Andor se mondta azt, hogy ezt vedd, mert szájbarúglak.

''Elsősorban az oldalfalakra vonatkozik (ablakok), aztán a hátlapra és a tetőre (ventillátor-kivezetések), és kis(ebb) részben az előlapra -legalábbis ha elfogadjuk azt, hogy elsősorban a funkcionalitás a cél, a jobb szellőzés, s csak másodsorban az esztétikum.''
Egyáltalán nem belekötni akarok ebbe, csak megjegyezném, hogy sajnos mostanában sok embernél az esztétikum kerül előtérbe, ez ellen nem nagyon lehet tenni, nem is kell. Ha valakinek fontosabb a külső, mint a funkcionalitás, az mindenkinek a maga dolga.
Nem biztos, hogy feltétlenül könnyebb egy műanyag felületet ''megművelni'', bár biztos egyes műveleteket nehezebb elvégezni fém lemezen. Erről szerintem ne nyissunk vitát...
Viszont a ''görbe vonalak'' egyértelműen nehézségeket okoznak az átalakításban.

''csavarokat bármelyik házhoz tudsz venni, ventiket saját kezűleg tudsz bele szerelni (éppen arról volt szó, hogy a moddolás lényege,...)''
Na nehogy már a moddolás egyenlő legyen pár csavar beszerzésével, és venti beszerelésébel!

A ház ára egyrészt az alapanyagból, másrészt a precíz megmunkálásból (bár ebbe sok ember szívesen belekötne), valamint a nagy mennyiségű extrából fakad.

iBook 14'' 1.33ghz

(#43) Satan-Claus válasza Mattyer (#42) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

''[...]sajnos mostanában sok embernél az esztétikum kerül előtérbe, ez ellen nem nagyon lehet tenni, nem is kell. Ha valakinek fontosabb a külső, mint a funkcionalitás, az mindenkinek a maga dolga.''

Azért az egyik nem zárja ki a másikat. Én is vágtam egy lyukat a front panel-re a case fan-nek, de próbáltam mindezt esztétikusan/egyedien megoldani. =>Nem csak egy szimpla kör.(Bár kétségtelenül az is lehet esztétikus.)

''Nem biztos, hogy feltétlenül könnyebb egy műanyag felületet ''megművelni'', bár biztos egyes műveleteket nehezebb elvégezni fém lemezen. Erről szerintem ne nyissunk vitát...''

Tökéletesen egyetértek. Sokkal egyszerűbb volt az acél oldallap kivágása, mint a műanyag előlapé. Az rendben, hogy a műanyagban könnyebb haladni, de vágáskor olvad, büdös, elég egy rossz mozdulat és az egésznek annyi. :( Éleg komoly kézügyesség kell ahhoz nehogy a szerszám ''megszaladjon''.

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#44) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Pofás egy ház azt be kell vallani. Az ára már kevésbé az :( Bár én személy szerint annyire nem szeretem a ''letisztult'' design-t, de ez tettszik. Viszont lenne egy kérdésem, amit már mások is feltettek, de választ még senki sem kapott:miért alumínium? Miért jobbak az alumínium házak a sima házaknál?
Tudom, könyebbek, de valjuk be őszintén, ez az esetek 99%-ában mindegy. Az ember nem nagyon szokta sem odébbrakosgatni, sem cipelgetni a számítógépét. Persze ott van a LAN party esete, de én ezerszer meggondolnál, hogy a 40ezer forintos, hosszú-hosszú órákig moddolt házamat kitenném-e egy LAN party veszélyeinek...És szerintem az aluházak elterjedéséhez képest kevés ember hordozgatja a gépét LAN partykra.
Nem lehet, hogy az alumínium, mint alapanyag, csak egy újabb ötlet, hogy hogyan lehet több pénzt kisajtolni a kedves vevőből?

(#45) Satan-Claus válasza Cathfaern (#44) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

De bizony...:D

Ráadásul én aláírom, hogy az alu drágább fám mint az acél, de azért nem ennyivel. :(

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#46) atus válasza guess.who (#39) üzenetére


atus
senior tag

Divat.
Most elégedett lehetsz, kibújt a szög a zsákból.
Előnyösebb egy acél háznál, de korántsem éri meg az árát. Ahogy egy A8, vagy egy Bentley sem. Bár a Bentley már inkább CoolerMaster kategória. Jobbak, mint a legtöbb acél autó, de aránytalanul drágák. Ettől függetlenül beruháznák egy CM alu házba, ha lenne rá zsém. Bentley-re még szívesebben... :D De vannak fontosabb dolgok az életben...

(Lian Li design-ja pedig tényleg indokolatlanul egyszerű. Mondhatjuk rondának is, de ez csak ízlés kérdése. Szerintem nem szép. Az új széria már jobb, de az meg egy az egyben CM koppintás.)

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#47) guess.who


guess.who
senior tag

(Engedelmetekkel egyetlen hozzászólásban válaszolnék mindenkinek. :)) A lényeg amúgy a következő (szerintem): kérdeztem, hogy miért jó ez a cucc, erre Andorpapus mondott érveket, amik miatt szerinte az. Engem ezzel nem győzött meg. Ennyi. :))

''sajnos mostanában sok embernél az esztétikum kerül előtérbe''
Ez önmagában még nem sajnálatos, elvégre egyre inkább hétköznapi ''bútordarabbá'' válik a számítógép, nyilván nem baj, ha esztétikus -s ha emelett még halk és jól szellőző is, akkor pláne.
A gond -szerintem- inkább ott van, hogy lassan már teljesen lényegtelen lesz a funkcionalitás, csakis a minden áron való (de kétes értékű) esztétikumról szólnak a hírek -gondolom, nem kell sorolnom, tudjuk, mikről beszélek... Félreértés ne essék: tisztában vagyok a folyamattal, hogy mindenütt így van, nem csak a számítástechnikában: ha valamilyen házi barkács népszerű lesz, akkor egyre több cég veszi a profiljába -s egyre inkább elveszik az eredeti lényeg. Szerintem ebbe a folyamatba tartozik ez a címszereplő ház is, amitől mostanában mindenki el van ájulva.

''a ''görbe vonalak'' egyértelműen nehézségeket okoznak az átalakításban''
Ez igaz -de én továbbra is úgy vélem, hogy ha már fúrfarag, akkor az ilyet még mindig könnyebb alakítani műanyagon, mint fémen... Na jó: nekem legalábbis. :))

''Na nehogy már a moddolás egyenlő legyen pár csavar beszerzésével, és venti beszerelésébel!''
Csakhogy én nem is ezt mondtam... Ez a válaszom volt Andor felsorolására a ház extráival kapcsolatban. Azaz: amiket felsorolt, azt lényegében bármelyik másik házhoz meg lehet kapni, be lehet szerelni saját kezűleg.

''A ház ára [...] az alapanyagból,[...] a precíz megmunkálásból[...], a nagy mennyiségű extrából fakad.''
...és a márkanévből, meg abból, hogy olyan áron adják, amilyenen nem szégyellik -hiszen van rá kereslet...


S-C
''rendben, hogy a műanyagban könnyebb haladni, de vágáskor olvad, büdös, elég egy rossz mozdulat és az egésznek annyi.''
Hát ha az ember aszfaltvágóval meg ütvefúróval dolgozik... :))
Hogy büdös? Igen, de az acél meg szikrázik. :) Olyan válaszokat várnék, hogy mittomén ''jobb a zajcsillapítása'', ''könnyebb alakítani'', ''a környezet felé sokkal nagyobb a hőátadása'', stb...


Atus
''Divat. Most elégedett lehetsz, kibújt a szög a zsákból.''
Nem, nem vagyok elégedett, mert engem tényleg az érdekelne, hogy mitől jobbak ezek a házak... Eddig sem azért vettem meg semmit, mert az divatos volt (látnád csak, milyen ruhákban járok! :)

(#48) Cathfaern válasza guess.who (#47) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

[/]''Az átlag ''divatfelhasználó'' számára szintén nincs sok értelme, hiszen nem az a kifejezett dizájnos doboz, amivel úm. ''vagánykodni'' lehetne a haverok előtt -kivéve ha az árcédulát is ráragasztja...''

Ja, olvastam az új oldallapról: az ablakos verzió mellett, már lehet kapni árcédulásat is :))

(#49) andorpapa válasza guess.who (#47) üzenetére


andorpapa
őstag

Na ismét itt vagyok. Miért jobb az aluminium? Divat. Atus nem viccből mondta. Kérdezek én is: miért jobb az autóknál a metál fényezés? Sérülékenyebb, drágább. Mégis aki teheti, azt választja.

Aztán kitértél az árára is. Oké, 30-40 körül van egy ilyen. De azt már kiszámoltad, hogy ebből mi mennyibe kerül? Van benne négy venti, porszűrő, és egy valag csavar. Nem néztem meg, hogy milyen ventik járnak hozzá, de van egy olyan érzésem, hogy nem SCS cuccokról van szó. Számoljunk darabonként 1500 forinttal, és jé, ez már 6 rugó, pedig még csak a ventiknél tartunk! Mennyibe kerül egy ilyen csavar?

Én nem tudom itthon mennyi, de nemrég külföldön még 1 dollár volt darabja. Mennyi van belőle egy LL házban? Igazán sok. Ha kiszámolod, akkor a ventik+csavarok kombó átlépi a 10 rugós határt. A legtöbb házhoz nem kapod meg ezeket. Mármint a Magyarországon kapható típusokhoz. Végülis ha levonsz 10000 pénzt az árból, akkor már eléggé tolerálható lesz a végösszeg.

Te magad is átalakíthatod a házadat. Oké, ez igaz. De akkor neked kell megvenned a ventiket, a csavarokat, neked kell kivágnod a ventiknek a nyílásokat és neked kell porszűrést kreálnod. Azt mondod, hogy a modderek inkább olcsóbb házat vesznek, és azt barkácsolják, a feszíteni vágyó userek meg nem nyúlnak ilyenhez, mert nem túl extra. Szerintem ez tévedés. Kezdjük a mondat első felével! Olcsóbb házat vesznek... itthon. Külföldön a LL nem olyan drága. Csak nekünk, csóró magyaroknak.

Aztán a feszítés. Szerintem aki csak egy kicsit is ért a házakhoz, az kapásból felismeri a LL termékeket, ez biztos. Így ha meglátok Magyarországon valakinél egy LL házat, akkor azonnal tudom, hogy mennyi volt a cédulára írva. Mi következik ebből? Az, hogy tökéletesen be tudja tölteni a státusszimbólum szerepét.

Végül: a LL árul gyárilag nem moddolt cuccokat is. Teljesen natúr cucc, alu doboz, és kész. Azt lehet moddolni ezerrel! Az nem igazán nagy mod, amikor kivágod a ventirácsot vagy hasonlók. Az viszont igen, hogy légterelő csövet építesz, LCD-t raksz a gépház elejére, speciális festést végzel rajta, ventikapcsolót barkácsolsz az elejére, extra LED-eket szerelsz be, fogantyút készítesz hozzá, blowhole-t vágsz az elejére, extra intake nyílást az oldalára stb. Ezeket elvégezheted egy félig műanyag cuccon is, de sokak szerint sokkal jobban mutat (és igényes módon könnyebben kivitelezhető) aluminium esetében.

Aztán egy kérdés: ha lenne ennyi zsozsód, és választhatnál a hazai piacon, mit vennél? Acorpot és egyéb noname cuccot (hogy később moddolhass), vagy AOpen, Cooler Master, Chieftec, Lian Li terméket? Nem tetszik? Oké. De ettől még nem rossz ez a ház. Nem akarom védeni, nem tartozik a kedvenceim közé, de azért azt sem szeretem, ha valaki alaptalanul fikázza a cuccot. Utolsó kérdés: az árán kívül van valami bajod a házzal? A dizájnt ne vedd figyelembe, mert az szubjektív. A kinézetén (szubjektív) és az árán (objektív, szomorú tény) kívül van mással problémád?

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#50) Mattyer válasza guess.who (#47) üzenetére


Mattyer
tag

Üdv!

Azt mondod a végén, hogy senkinek nem éri meg ilyen házat venni szerinted, de ehhez képest a dilis amcsik élnek halnak ezért a darabért. Hogy mi áll emögött azt nem nagyon sikerült így együtt kiderítenünk.

Te azt írtad, hogy ''csavarokat bármelyik házhoz tudsz venni, ventiket saját kezűleg tudsz bele szerelni (éppen arról volt szó, hogy a moddolás lényege, hogy az ember saját maga barkácsol ''. Erre válaszoltam, hogy ne vegyük egy kalap alá a modot és a vásárlást:D

reP.S.: A javító én voltam, nagyon szívesen! :D

iBook 14'' 1.33ghz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.