Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Flashback


Flashback
addikt

Az első tesztpáldány tök jó! Bele egy kis venti vagy lapos 8cm-es és kész! Modding fever...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#2) Efreet


Efreet
senior tag

ami fontos lenne mostanság arról 1 szót nem találtam a cikkben - kezelik a 128GB-nál nagyobb vinyókat? mert már belefutottam pár rackbe amelyik nem... és azért fontos lehet.

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#3) dark bit


dark bit
tag

Magyarországon lehet kapni firewire csatlakozós külső keretet?

d[-_-]b Cool Walley

(#4) Bagoly válasza dark bit (#3) üzenetére


Bagoly
senior tag

Pl...Bővebben: link

De vannak szebbek is......

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#5) Efreet válasza dark bit (#3) üzenetére


Efreet
senior tag

igen, én ViPower-féle rackeket használok, ahoz lehet usb/firewire/pc-card meg mindenféle kábeleket kapni (és gond nélkül kezelik a 160as vinyót)
Bővebben: link

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#6) EG0 válasza dark bit (#3) üzenetére


EG0
aktív tag

A cikkhez kölcsönadó cégnél van Welland és Vantec firewire-s keret is!

(#7) Deadexpert


Deadexpert
tag

A ME-340-es boldogtalan tulajdonos a vagyok. Pár dolgot szeretnék hozzáfűzni a cikkhez, mert egyrészt pontatlan, másrészt olyan fontos dolgokra nem tér ki mint használhatóság.
A dobozba nem csak 5,25 hüvelykes készülékek szerelhető, és nem kell beszereznünk külön keretet, mert azt a csomag tartalmazza.
Ami viszont fontosabb, hogy a LG 4040B DVD íróm jóformán használhatatlan benne. CD-t csak TAO módban tudtam írni Nero-val, DAO módban esélytelen volt. A Windows CD író programjával ugyan tudtam lemezt írni, de semmilyen más programmal nem tudtam rendesen használni. DVD-t írni egyáltalán nem tudtam. A termékhez mellékelt progi/driver feltelepítése nem segített a problémán, ellenben használhatatlanná tette az USB-s pendrive-omat.
Kipróbáltam vinyóval is és az alábbiakat tapasztaltam:
A vinyó adatátviteli sebessége kb. a felére csökkent, pedig az USB2 sávszélessége nem indokolná a lassulást. A lassúságát, leszámítva a vinyót rendesen kezelte.

Összeségében hiba volt megvásárolnom, persze a nagyobb hiba az volt, hogy a M***-rálnál vásároltam.

(#8) micro


micro
addikt

Szerintem ha valaki vincsit akar hurcolni, akkor nagyok ezek a házak.
Érdemesebb 2,5'' vicsit és egy kicsi házat venni. Azokhoz nem is kell külön táp, mert elmennek az USB vagy a FW tápjáról is.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#9) Efreet válasza micro (#8) üzenetére


Efreet
senior tag

azért hogy 20ezer forintból 60 vagy 200giga tárhelyed lesz az nagyon nem mindegy...

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#10) micro válasza Efreet (#9) üzenetére


micro
addikt

De az sem, hogy elfér a zsebedben, vagy egy külön hátizsák kell a szállításhoz..
Meg extra táp..

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#11) Efreet válasza micro (#10) üzenetére


Efreet
senior tag

hátizsák mindig van, zsebben meg akkor se szállítgatnám a vinyót ha beleférne... még 2,5''-est sem :)

természetesen ez ízlések igények és pofonok kérdése.

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#12) micro válasza Efreet (#11) üzenetére


micro
addikt

Te tudod!
Nekem a kicsi és künnyű jön be, és elég az a 40 GB ami van.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#13) Zordkaszás válasza Flashback (#1) üzenetére


Zordkaszás
senior tag

Nekem is olyan van.
Abba nem megy bele venti, még lapos sem. Legfeljebb ha félig kilóg :))

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#14) Cathfaern válasza Deadexpert (#7) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

''A vinyó adatátviteli sebessége kb. a felére csökkent, pedig az USB2 sávszélessége nem indokolná a lassulást. A lassúságát, leszámítva a vinyót rendesen kezelte.''

Ez az USB2 hibája, minden külső rack-nél keletkezik. Ha ugyanazt a rack-et fw-vel használód, akkor már max (közeli) sebességen fut a vinyó. Hogy miért van ez, arra én is kiváncsi lennék :F

(#15) micro válasza Cathfaern (#14) üzenetére


micro
addikt

Nekem van egy Combo rackem, amiben USB és FW is van, és furcsa módom az USB-vel picit gyorsabb volt.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#16) beeboy válasza Flashback (#1) üzenetére


beeboy
addikt

nahát!
pont ilyet vettem

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#17) beeboy válasza micro (#12) üzenetére


beeboy
addikt

hány wattig jó az usb?

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#18) Efreet válasza beeboy (#17) üzenetére


Efreet
senior tag

100-500mA és 5V az USB képessége - vagyis 2,5W
(van néhány 2,5''-es vinyó ami 2 usb-t igényel, kevés neki ez - de általában azért elég)

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#19) beeboy válasza Efreet (#18) üzenetére


beeboy
addikt

kösz

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#20) micro válasza Efreet (#18) üzenetére


micro
addikt

Ez így van, az én rackemhez is járt egy olyan kábel, aminek az egyik vég USB B, a másik meg 2 db USB A.

De nekem elmegy eggyel is simán.

[Szerkesztve]

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#21) EG0 válasza Deadexpert (#7) üzenetére


EG0
aktív tag

Másnak is van problémája ezzel a rack-el (Welland ME-340U2F)? Milyen alaplapod van? (Nforce2?)
Ugyanis ilyet akarok én is Mistralban venni DVD íróhoz és időnként hdd-hez..
(A táp itt belső, nem?)

[Szerkesztve]

(#22) EG0


EG0
aktív tag

Hahó?! Most akkor nem szabad Wellandot venni?

(#23) Cos


Cos
senior tag

Van olcsóbb is, ami még ráadásul szebb is! :D

;) Bővebben: link

Brr Brr

(#24) Loloke válasza EG0 (#21) üzenetére


Loloke
csendes tag

Nekem Welland ME430-U2F van, USB/1394is hasit, mint a barom, bar a wincsi lehet a korlat, egy 5400RPM seagate volt benne, az ugyanannyit ment benne, mint az nforce alaplapi vezerlojere/sata buszara dugva (24-26mb/s)

A multkor egy 200G wincsi volt benne, (seagate) azt is szerette. CD/DVD-t még nem mutattam meg neki, de a héten eljön ennek az ideje is :)

(#25) erdoke


erdoke
titán

Kár, hogy teljesen lutri, melyikben megy egyáltalán egy DVD-író, illetve ha megy, akkor milyen sebességig. 3-féle kerettel próbálkoztam az utóbbi időben, egyikben se volt tökéletes. Ugyanabban a keretben a HDD 35 MB/s-os sebességgel hasít, de DVD-írót 6X sebességű írásra is nehéz rávenni.
Lesz egy kis zsetonom, kipróbálom még a ViPower Smart keretét Smart Cable-lel firewire-n keresztül.

A legjobb aláírás a héten

(#26) EG0


EG0
aktív tag

Nekem olyan 5.25-ös keret kell, amiben megy minden DVD író legalább 4x sebességgel, megy minden 3.5-es hdd anélkül hogy megfőne, és még jól is néz ki. Talán praktikus lenne beépített táp is.

A revoltec amúgy nagyon nem olcsó 12e-ért, ennyiért kapok Thermaltake-t, Vantecet, Wellandot, stb.

[Szerkesztve]

(#27) encoder válasza EG0 (#21) üzenetére


encoder
tag

''Másnak is van problémája ezzel a rack-el (Welland ME-340U2F)?''

Nekem kettő is van belőle, és semmi bajom velük. Az egyikben egy 120 GB-s Samsung vinyó van, a másikban pedig DVD író. Volt már benne NEC 3500, és Samsung TS-H552B író (béke poraira!), és (a vinyós egységről az írós egységre) négyszeresen mindegyikkel simán írtam a DVD-R lemezt.
:C
Nálam egy firewire portra van mindkét doboz felfűzve, de majd kipróbálom két külön portra dugva is. Aki laptophoz vesz Welland keretet, az vegyen hozzá 4/6-os firewire kábelt, mert az nincs a csomagban! :((

[Szerkesztve]

(#28) encoder válasza EG0 (#26) üzenetére


encoder
tag

''A revoltec amúgy nagyon nem olcsó 12e-ért, ennyiért kapok Thermaltake-t, Vantecet, Wellandot, stb.''

Sulinet miatt csak 12500 pénzembe lesz a két Welland.
Szerintem 6250 Ft-ot qrvára megér egy combo (FW/USB2) keret... :DD

(#29) encoder válasza Cos (#23) üzenetére


encoder
tag

''Van olcsóbb is, ami még ráadásul szebb is!
Bővebben: link''


Ez a revoltec egy az egyben ugyanúgy néz ki mint az én wellandom!
A kis vágottszeműek páros napokon Welland-, páratlan napokon pedig Revoltec dobozba csomagolják a cuccot... :DDD

Monnyuk a revoltec.hu-n 12.200 Ft a sima usb-s, míg a combo welland 12.490 Ft. Én biztosan wellandot vennék, ha nem lenne az asztalomon kettő is belőle. :P

(#30) CDColt


CDColt
tag

Mar rakerdeztem az alabbiakra egy topicban de senki nem reagalt, hatha most igen...

Vettem tegnap egy USB2-es kulso mobil racket (3,5 - 5,25) - Welland ME-320 most tesztelte a Proh!. Van egy regebbi 20GB Quantumom, masterkent csatlakoztattam (leiras alapjan masterre kell allitani a jumpert). XP boot - ok, leformaztam a HDDt, ok. A rendszer tokeletesen latja a HDDt.

Cel: bootoljon a HDD az USB2-rol.

Problema: Biosban siman bekapcsoltam a ''Boot from USB-HDD''-t, az osszes tobbi boot opciot kikapcsoltam, tehat csak ezt keresheti. Asus A7N8 - Deluxe az alaplap, Athlo2400+, procival. Viszonylag normalis a rendszer. XPt felinstallaltam, az elso restart utan Kekhalal van. Ugyan ez van ha a regi boot HDDmet teszem be. Probaltam NTFS, FAT32 vel is, mindig lefagy. Ugyanakkor, meg ha CDRomot teszek bele, siman bebutol.

mi lehet a gond?!

koszi!

Computers are like air conditioners... can't get job done if windows are open...

(#31) EG0


EG0
aktív tag

Én végülis Vantec-et vettem. Kompatibilitással nincs gond, beépített tápja van (nem kell külsőt hurcolni), de szerintem kicsit macerás szerelni és képen jobban néz ki.

(#32) encoder válasza EG0 (#31) üzenetére


encoder
tag

Vantec is prolific csipszettes ugye?

Ilyen csipszettes keretben az RW-s korongokat (CD+DVD!) csak néhány gyártó írója fogja tudni megírni (pl. Pio-k, NEC3500). A samsungok (552b és 552u) biztosan nem tudnak RW-t írni prolific-os keretben. Ezeket még a legújabb prolific firmware sem kezeli... :(

(#33) encoder


encoder
tag

Szerintem MLaca cikke nagyon gyengére sikeredett:

Ami tetszett:
* igényes kivitelezés,
* jó szellőzés.

Ami nem tetszett:

* a sínrendszer kissé körülményessé teszi az összeszerelést.


Esetleg a kereteket ki lehetett volna próbálni néhány merevlemezzel és DVD íróval is! Engem leginkább ezek a tapasztalatok érdekeltek volna, de szerintem a többiek sem csak a polcon fogják nézegetni a kereteik gyönyörű formáját! :D

Most már persze tudom (nyilván nem ebből a cikkből...), hogy a prolific chipes keretekben számítani kell a partíciók véletlenszerű elszállásától (unallocated), és több DVD író néhány funkciója (pl. RW) nem kompatibilis ezzel a fos csipszettel! Ha ezt előre tudom, akkor biztosan Oxford chipest veszek! :(

Egyébként a cikkben szép fényképek vannak... :P

(#34) Sutter_Cane


Sutter_Cane
tag

ma bevásároltam egy Thermaltake 2174-es aluminium külső usb 2.0-ás fiókot. ugyan drágább mint itt a tesztben szereplők, de halk, hűs, szép és gyors (hdtach szerint 35 MB/sec)

(#35) erdoke válasza encoder (#32) üzenetére


erdoke
titán

Oxford chipest hol kapsz?
A Prolific (végül a Vantec NexStar2 kombót vetem) legalább bírja a gyors írást, nem úgy mint a legtöbb HDD-hez tervezett keret. Elég nehéz normális keretet találni 16X íróhoz. :(

A legjobb aláírás a héten

(#36) encoder válasza erdoke (#35) üzenetére


encoder
tag

''Elég nehéz normális keretet találni 16X íróhoz.''

Nálam pont fordított a helyzet: Elég nehéz normális írót találni a szar kerethez! :DDD

Haverom NEC3500-as írójával mindent írt a prolific-os keretem (FireWire porton!), de az én szutyok sulinetes samsungjaimmal már nem megy egyik RW (CD&DVD) lemez írása sem! USB-n hibátlanul ír(na) mindent, de sajnos csak lassú USB van a laptopomon (ezért vettem USB/FW kombót).. :(

(#37) encoder


encoder
tag

Szerintetek miért nem tudok FireWire porton RW-s lemezt írni? Azt még elfogadnám, hogy valamiért nem tudom törlni a lemezt, de az írásnál miért áll meg az író? Az írók más technológiával írnak RW-s lemezt és egyszer írható korongot? A tapasztalat ezt mutatja, de nem értem miért! :F

Valószínűleg a NEC, Pio, stb. íróknak eltér az RW-s utasításkészlete a Samsungtól, mert az előbbiekkel minden rendben, de a Samsungok közül egyik sem bír prolificben RW-t írni...

(#38) erdoke válasza encoder (#36) üzenetére


erdoke
titán

Na akkor kidobom az NEC 3520-ast a Prolific-es keretbe, mert a Pioneer-rel olvasási gondjaim vannak benne. Valamiért csak az írott DVD-k olvasásával problémázik, a ROM-mal nem. :F
Ezek X-aktás dolgok nálam is. :((

A legjobb aláírás a héten

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.