Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  [Re:] DVD-meghajtók tesztje - 3. rész (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) guest


guest
veterán

Helloka :))) Ez belul btc drájv :) Ha creative-ot vesztek orientalodjatok a dvd1240e fele, ebben ugyanis panasonic belso leledzik, a 1243e-tol ova intek mindenkit, ennek lite-on belseje van, es nekem elso blikkre eleg gagyinak tunt, de nem volt idom alaposan foglalkozni vele, van meg dvd1242e is ennek samsung bele van, errol nem tudok nyilatkozni, meg nem volt a kezeim kozott(lehet hogy jobb is? :D) byeez

prohardver vendég

(#2) guest


guest
veterán

Nekem egy hitachi gd-2500am volt eddig, de 2 év után ideje lecserélni, ugyanis a lemezek második rétegét nem szereti :))))) na de most már a pioneer 106-szvel mindárt más a helyzet, különben a creative DVD-k mint a CD-ik is zsázbamacskák :) üdv, ghola

prohardver vendég

(#3) tibormolnar


tibormolnar
csendes tag

Sziasztok!
Egy EIDE-s DVD olvasót (CD író nélkül) akarok venni, de abszolút kezdő vagyok DVD terén. Kb. annyit tudok róluk, amit itt olvastam. Végignézve a fenti táblázatot nem látok semmi különbséget a technikai adatok közt a négy tesztelt drive közt. (eltekintve a kiegészítőktől meg progiktól). Egy megbízható és hosszú életű drive-ot akarok, mit javasoltok? (Milyen tapasztalatok vannak?) Köszi a segítséget!
MTibor

(#4) Parci válasza tibormolnar (#3) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Szerintem egy 8X-os Panasonic drive (SR-8585 talán) elég, és régiófüggetleníthető, tehát nem európai filmek is lemennek rajta. Én azt javasolnám...

A 12X-16X-os drive-ok közül alig akad már függetleníthető cucc.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5) Adi válasza Parci (#4) üzenetére


Adi
senior tag

Csak Panát pl. a Depóban már nem láttam a listában. :)

ldm start-reconf primary

(#6) Parci válasza Adi (#5) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Több hónapja, mondjuk 3-4 biztosan :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7) tibormolnar


tibormolnar
csendes tag

Köszi a tippet! Most már csak azt kéne kitalálnom, hogy honan szerezzek Pana SR-8585-öt. Végignéztem az összes online boltot, de híre sincs sehol. Van valami ötletetek? (Amúgy ha esetleg tudok szerezni valahonnan, hogy tudom függetleníteni?)
Köszi.

(#8) guest


guest
veterán

Hello !

Nekem is egy GD-7500-am van, de én teljesen elégedett vagyok vele.Igaz, CD olvasásnál picit hangos, de DVD-nél a leghalkabb maghajtó, ami piacon van. A teszttel ellentétben nekem kiváló multiread teljesítményt nyújtott, ezenkívül pozitívum, hogy ha nem olvas egy bizonyos ideig a lemezről, akkor leáll, a drive-ot kímélendő. Az ára is igen kedvező, tehát, ha jó DVD meghajtót szeretnél, én bátran ajánlom !
Pifta

prohardver vendég

(#9) guest


guest
veterán

Hali

Nekem a GD-7500 DVD-mel egyetlen egy probléma van - lehet, hogy nem pont vele. Amint DVD filmet, esetleg más, CD-ROM-on lévő médiafájlt játszom le vele, a lejátszóprogram lelövése után manuális EJECT-el, vagy a kezelőn a EJECT gomb megnyomása után a gépem kék halállal lefagy.

Szólhatnátok valami okosat. Hívtam már jó pár szervízest, de általában azt mondták, hogy valószínüleg valamilyen alkalmazás még matat a DVD-n. Egyébként a WIN98 első kiadását használom.

herceg

prohardver vendég

(#10) karib válasza guest (#9) üzenetére


karib
addikt

Le is fagy, vagy csak figyelmeztet, hogy még valaki használja a lemezt? Mert az is ugyanúgy néz ki, mint a kékhalál, csak egy ESC nyomása után eltűnik.

Department of Redundancy Department

(#11) Hülyesamu


Hülyesamu
csendes tag

Nekem meg DDU-1211-em van, és szopok vele, mint a gép :(( . Lemezeket (CD) nem lát meg, etc,etc. Mondjuk árban király...

(#12) guest


guest
veterán

Hello! Teljesen béna amatör vagyok, de valaki segítsen már: vettem gépet dvd-t nézni, SONY 16X/40X DVD egységgel. A nagy örömben lejátszottam rajta vagy 6szor egy regio 1-es rainman lemezt. Na itt szabtam el: azóta (állítólag) a hardwer beállt az 1-re. Próbáltam már mindent(DVD Genie, Garanciális szerviz adott valami DOS-os programot stb) de semmi hatás!
Ez a problem olyan guruknak, mint ti, legfeljebb az agyatok 0000000000000000000,1%-os terhelése. Segítsetek!
nasa@freemail.hu

prohardver vendég

(#13) morzsa


morzsa
aktív tag

Az X-Setup-ban van egy régió beállító funkció. Állítólag a 0 minden régióhoz jó.
Áthidalható ezzel a régió probléma?

https://linktr.ee/wbteam21

(#14) LordX válasza guest (#12) üzenetére


LordX
veterán

Csak akkor áll be, ha 5x változtatsz a régiókódon. Ha pedig tényleg beállt, akkor szívás, esetleg egy firmware-csere segíthet, de lehet, hogy nincs hozzá régiómentes. Nagyon nincs megoldás.

(#15) egamega


egamega
tag

az asusnak melyik tipusu dvd-romja régiókód-független ?

(#16) Hactor válasza egamega (#15) üzenetére


Hactor
csendes tag

pl ASUS DVD-ROM E608 alapból, de ez bizonyos készülékeknél csak a firmware-en múlik.

(#17) guest


guest
veterán

Pioneer-t érdemes venni?
Van olyan tipusa ami régiófüggetlenné tehető?

prohardver vendég

(#18) WaterLo


WaterLo
aktív tag

Ja, van ilyen?

....What's up!....

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  [Re:] DVD-meghajtók tesztje - 3. rész (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.