Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) janpotocki


janpotocki
senior tag

csak a teljesség kedvéért, a bullfish további fordításai: botos kölönte, csipegetőhal, fejes domolykó, tengeri skorpióhal.

(#2) pabadam válasza janpotocki (#1) üzenetére


pabadam
aktív tag

Valószínűleg harcsa akart lenni, mert a stilizált ábrán bajsza van a halnak. De inkább törpeharcsának néz ki..

"...I'll never stop looking..."

(#3) csudri válasza janpotocki (#1) üzenetére


csudri
őstag

:C

(#4) velizare válasza janpotocki (#1) üzenetére


velizare
nagyúr

hm... nem vagyok nagy horgász, de annyit még én is tudok, hogy a harcsa, és a fejes domolykó az két külön hal, és mégcsak távolról sem hasonlítanak egymásra. ezt a jenkik/kanadaiak nem tudják? :))

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#5) anaqer


anaqer
veterán

Két PCI-E link a north/southbridge között...?
Nem szűkös az egy picit? :F

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#6) Ra3 válasza anaqer (#5) üzenetére


Ra3
őstag

hogy jön ez a haltani-nyelvészeti vitához?
:DDD

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#7) rudi válasza velizare (#4) üzenetére


rudi
nagyúr

Ugyammá! Nézd meg hogy a szótár szerint mi a bors és a paprika angolul ;) Nem kell minden olyanra külöm szó, amivel nagy valószínűséggel úgysem találkozunk :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#8) rudi válasza anaqer (#5) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem nem. A déli csak ATA-zik, USB-zik és a régi PCI-t hajtja, meg az audiót. Ha fejenként 50 MB/s-ot kapnak akkor is elég nekik.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#9) janpotocki


janpotocki
senior tag

ehh, nem akartam offba fordítani a topikot (bocs, fless!), csak azért írtam, hogy a hozzáértők ki tudják választani a megfelelőt (már ha a harcsa nem lenne az) :)

(#10) velizare válasza rudi (#7) üzenetére


velizare
nagyúr

jah, látom használják a peppert szinte mindenre, ami csíp és nem csili :DDD

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#11) Notes


Notes
senior tag

- Jónapot kivánok! Egy fejes domolykós alaplapot kérek szépen!
- Anyád!


[Szerkesztve]

Romanes eunt domus!

(#12) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Nekem tetszik ez az alaplap komolyan mondom:) USB-t nem használok (na jó, webkam, de hát az nem egy nagy durr), RAID-et se. Irodába való amúgy egy mini PC?:U Mert ha igen, akkor egy ilyen integrált VGA-val rendelkező alaplappal elég jó páros lehetne:)

(#13) MasOyama


MasOyama
őstag

Grat a cikkhez!

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#14) anaqer válasza rudi (#8) üzenetére


anaqer
veterán

AFAICT a PCI-E 2x az 500 MB/s sávszél, nem ezer mint ahogy a táblázatban szerepel, ezért keveselltem - javítsatok ki, ha hülyeséget mondok, de szerintem pl. egy RAID 0+1 már eleve 4x150 MB/s-t megenne, nem? :F

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#15) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

ja és szemen szúrt ez a PCI Express órajel fixálás:Y Ezexerint a mostani PCI Express-es lapokban elmászik a PCI Express órajele az FSB növelésénél?:F

(#16) Gorneck


Gorneck
titán

Teccik!

Gorneck#1239

(#17) Alvin_ti4200 válasza Gorneck (#16) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Valahogy éreztem, hogy neked tetszeni fog:)

(#18) rudi válasza anaqer (#14) üzenetére


rudi
nagyúr

Hát megehetne elvileg, de gyakorlatban az a 150 MB/s nem nagyon jön össze a mai vinyókon. Ha egyszerre tol mondjuk 50 MB/s-kel 4 lemezre, akkor is max 200 MB/s és ez csak lemezre írásnál jön így össze, mert olvasásnál csak az olvas, aki elsőnek talál. a 1000 MB/s szerintem a két irány miatt van, gondolom a többi cuccnál is a két irányra vonatkoznak az adatok.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#19) rudi válasza Gorneck (#16) üzenetére


rudi
nagyúr

Aztán ám ha ilyened lesz, akkor miniteszt! ;)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#20) Gorneck válasza rudi (#19) üzenetére


Gorneck
titán

Kukkants az adataimhoz!:)

Gorneck#1239

(#21) Alvin_ti4200 válasza Gorneck (#20) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Meg sem kérdezem miért, úgyis tudom a választ szerintem:)

(#22) anaqer válasza rudi (#18) üzenetére


anaqer
veterán

Értem.

Azért az az ''AI disabled'' felirat vicces a GMA900-as screenshoton...;]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#23) Gorneck válasza Alvin_ti4200 (#17) üzenetére


Gorneck
titán

Persze, hogy tetszik, csak az ára nem fog! Nekem inkább már az ati fél ''sli'' deszka tetszene ati chippel, na az lesz finom! Viszont az integrált vidkari nagy üt, ehh megyek oszt veszek egyet! Hol lehet kapni?!:D

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#24) Gorneck válasza Alvin_ti4200 (#21) üzenetére


Gorneck
titán

Esélyed sincs kitalálni és még nem biztos! Dobj egy mailt mire gondoltál!

Gorneck#1239

(#25) velizare válasza Alvin_ti4200 (#15) üzenetére


velizare
nagyúr

igen. nem. kérem kapcsolja ki.
nah, viccet félretéve, lehet, hogy azokban is fixálva van az órajel, csak éppen nem csináltak hozzá kijelzést a biosban. de ugye az nem valószínű, mert mindenki a lehető legjobban akarja magát fényezni abból a szempontból, hogy mire képes a deszkája. :D

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#26) Alvin_ti4200 válasza Gorneck (#24) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

dobtam:) ha elég erős voltam, akkor el is jut hozzád:D

(#27) Alvin_ti4200 válasza velizare (#25) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Azért ezt jó lenne tudni, nem mintha én tuningolnám a mostani CPU-mat is, csak érdekelne.

(#28) Renwick válasza velizare (#25) üzenetére


Renwick
őstag

Épphogy azokon is kijelzi a BIOS, de tényleges fixálás nincs, olvasd el a 915ös cikkünk első részét.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#29) Arhel


Arhel
senior tag

Hát én ámulok és bámulok! :Y
A cikk nagyon baba :C
Reméljük, hogy a referencia laphoz hasonlókkal fogunk találkozni a hazai boltok polcain, mert akkor csak jól járhatunk! ;)

(#30) Renwick


Renwick
őstag

Sorry, fLeSs voltam. :D

I see you blaming each other -- And I love you still

(#31) Alvin_ti4200 válasza Renwick (#30) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ehh...Hiba a Mátrixban:D

(#32) velizare válasza Renwick (#30) üzenetére


velizare
nagyúr

most lebuktál :D

megtörtént, igazad van, tényleg fura.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#33) _az


_az
senior tag

vajon mikor és hol lesz kapható?

az

(#34) anulu


anulu
félisten

na, akkor ezt a lapot eresszük össze egy referencia nF4-el!

grat a cikkhez, csak egy nF4 tesztet nagyon szeretnék már látni itt a PH!-n! (tudom, ezzel nem vagyok egyedül...)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#35) Barton


Barton
senior tag

Maradok tisztelettel az NForcenál !

(#36) Wolverine


Wolverine
félisten

Erre vártam, egy normális ATI chipsetes AMD-s lap :C
Mondjuk a déli híd lassúsága kicsit elkeserített, lévén én használom az USB-t (DTK DEN-351 :U), de remélem, fél-egy év múlva már kinövi ezt a hibáját a drága... Mennyibe is fog ez fájni? :U

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#37) ciao


ciao
senior tag

egy DVI-t igazán rátehettek volna! :(

Mindenkit felpofoztatok a bakterral!

(#38) Hókusz Pók


Hókusz Pók
aktív tag

Nagyon off leszek, de még az sem biztos, hogy törpeharcsa, mert nem egyértelműen kivehető a zsíruszója... Ennek ellenére inkább törpeharcsa, mert a lesőharcsának a hátuszója nem a test azon részén ''kezdődik'' és nem is oly alakú! Igazán lehetett volna igényesebb a grafika!!! :Y

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#39) Sanya


Sanya
nagyúr

ami nekem nem tetszik a pci-ra épülő gigabit. vagy ez hyperlinket használ?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#40) Sanya válasza anaqer (#22) üzenetére


Sanya
nagyúr

tényleg, azt ki kéne venni nem? ai diabledet...

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#41) jakobkacsa válasza ciao (#37) üzenetére


jakobkacsa
senior tag

khm...:U

''A hátpanelen egy jól felszerelt alaplap által felkínált csatlakozókat találjuk, érdekesség ezek közül a D-Sub kimenet mellett a DVI-kimenet, így két monitort is rácsatlakoztathatunk az alaplapra.'' - a szovegreszben
es a kepen is meglehetosen jol latszik a D-Sub mellett a DVI

Dyslexia for cure found!

(#42) velizare válasza ciao (#37) üzenetére


velizare
nagyúr

én mintha láttam volna rajta... :U

megelőztek :D

[Szerkesztve]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#43) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Vártam már. Mindenesetre az atinak is kellene egy chipset, ami arra hajt, hogy jó chipset legyen, és nem arra, hogy vga legyen benne. Nem minden alaplap kerül irodákba.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#44) Pentax válasza anaqer (#22) üzenetére


Pentax
tag

Hááát,igen,valóban ez egy teljesen antiwarez beállítottságú weblap hasonló beállítottságú fórummal :C :DD

Kiszel Tünde egy komoly érv a homoszexualitás mellett.

(#45) _az válasza Hókusz Pók (#38) üzenetére


_az
senior tag

a törpeharcsának van zsírúszója? eddíg úgy tudtam, csak a pontylazacoknak van... heh, van új a nap alatt... :)

az

(#46) reimerm


reimerm
csendes tag

Miért gondolod azt hogy amd-hez ati chipset a legideálisabb?Miért nem az nforce?

(#47) fLeSs válasza anulu (#34) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Hamarosan.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#48) reimerm


reimerm
csendes tag

Én nem fikáztam senkit sem.Csak rákérdeztem hogy miért pont ati?Ha te tudod akkor nyugottan megoszthatod velem is.

(#49) Wolverine válasza reimerm (#48) üzenetére


Wolverine
félisten

Please, használd a válasz gombot... Így legalább tudnánk, kinek írtad ezeket...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#50) Sanya válasza reimerm (#48) üzenetére


Sanya
nagyúr

te most kivel társalogsz?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.