Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kain


Kain
senior tag

Ahhoz képest h a havernak vittem 300-as maxtor 33+Fáért,nagyon drága,omg 80K......

(#2) Flashy


Flashy
veterán

''mentse fontos adatait Maxtorra!'' :D

(#3) agrarfiatal


agrarfiatal
senior tag

jó vastagon fog a grafitceruzájuk
dizájn tényleg szép csak kiváncsi lennék annyire biztonságos mint az eddigiek? - ha csak ennnyire akkor Isten óvjon ilyen cucctól

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#4) steve@prhw válasza Kain (#1) üzenetére


steve@prhw
őstag

Drága bizony, most hoztak 100Euro-ért 160Gb-s WD-t, csodagomb nélküli, usb2.0+firewire, aktív hűtésű alukeretben...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#5) L3zl13 válasza steve@prhw (#4) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem mondom, hogy olcsó, de kezdjük ott, hogy a 300GB-s 16MB cache-es winyó több mint duplája a 160GB-snek. (38+FA -ért láttam)
Egy jóminőségű alu rack szvsz minimum 10k.

Ez így bruttó 60k. Ha még az adatmentő szoftvert, és a varázsgombos funkciót is hozzácsapjuk, már nem is olyan extrém az ár...

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#6) adamsX


adamsX
aktív tag

Elég húzos az ár. 80k az sok egy kicsit. Gondolom a márkát kell megfizetni.
Sajnos igy van ez nálunk.

(#7) L3zl13 válasza adamsX (#6) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szvsz nem annyira a márkát, mint azt, hogy komplett cuccként veszed.

Számítástechnikában darabokból mindent olcsóbban lehet kihozni, mintha kompletten vennéd...

Aki hülye, haljon meg!

(#8) adamsX válasza L3zl13 (#7) üzenetére


adamsX
aktív tag

nem olyan biztos,
vannak olyan cuccok amelyek egyben olcsóbbak, de van nyilvánvaló hogy külön külön olcsóbb.

(#9) steve@prhw válasza L3zl13 (#7) üzenetére


steve@prhw
őstag

~25eHUF-ért azért szvsz nem olyan rossz az a 160-as WD+az alukeretes dolog... Értem én, hogy a 300-as Maxtor drágább, de ha veszek bele egyet, akkor is ~65 körül járunk, és van egy elpasszolható 160-as WD-m...

A csodagomboktól meg herótom van, a billentyűzetemből is kipattogtattam a hülye wake-sleep sz@rságokat... :DDD

szerk: és adatmentő vinyónál nem sok szerepe van a cache méretének, szvsz... Ja, és ez a keret sima totalcmd-s másolással stabil 24-25MB-os sebességet tud 16K-ra formázott NTFS partícióra. Ha lesz időm, lenyomom rajt ezt a HDtach progit is, kíváncsi vagyok... És szét lehet szedni garivesztés nélkül!

[Szerkesztve]

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#10) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

TTS szokta mondani. Ne fikázd valaminek az árát, lehet, hogy csak nem neked gyártották. Nekem tutira nem. Főleg nem Maxtort. Főleg nem ennyiért.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#11) L3zl13 válasza steve@prhw (#9) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem mondtam, hogy a WD rossz, vagy hogy indokolt 16MB cache-es vinyót használni ebbe a cuccba, csak leírtam, eleve az alkalmazott winyó ára jóval magasabb itt.
Maxtornak 300GB-s 7200-es vinyója csak a DM 10-es sorozatból van és csak 16MB cache-el, szóval nincs más választás.

Hogy az extra gombok neked nem kellenek, de ettől az még jogosan van benne az árban szerintem. Ha te nem használod őket, akkor nem kell ilyen cuccot venni.

Én sem venném meg ezt a cuccot ennyiért, mert az extrákat nem használnám ki, de ez nem jelenti azt, hogy ezzel mindenki így van...


Aki hülye, haljon meg!

(#12) viharhozo


viharhozo
addikt

Az arat annak fuggvenyeben lehet veglegesen minositeni, ha latjuk a tobbi gyarto hasonlo cuccat is. Egyebkent a drajv Nemetorszagban brutto 225 euro (kb. 55k HUF), ami netto 48k-s kisker arat jelent. Kisse messze van a magyar netto 65k-tol.
Raadasul elvileg 3 ev gari jar ra.

Updet: a 250 gigas fajermajer nelkuli verzio kint brutto 40k.

[Szerkesztve]

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#13) steve@prhw válasza L3zl13 (#11) üzenetére


steve@prhw
őstag

Tény, igazad van. Csak azt akartam érzékeltetni, hogy kissé elszálltak az árral, de úgy látszik, ez (is, legalábbis részben) a hazai árképzés eredménye...

Viharhozo kolléga által írt árak már jobban hangzanak...Így viszont ez inkább a fáradt gőzben leledző hazai és külföldi árak fórumba illik bele, sajna :(

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#14) L3zl13


L3zl13
nagyúr

A viharhozó által írtak után megnéztem. A nagykerben 55k nettó a 300-as OneTouch.

Ez még mindig több mint Némethonban, de mégsem nettó 68...

Aki hülye, haljon meg!

(#15) engusz


engusz
veterán

Jó kis szoftver van hozzá! Nekem tetszik az ''egy gombos adatmentés'' funkció. Ha egyszer komoly munkát fogok végezni és fontos adataim lesznek, akkor biztosan vásárolok egy hasonló megoldást.

Szerk.: Létezik olyan program (akár fizetős) ami lényegében ellátja ugyanazt a feladatot, mint a Maxtor féle Danz Retrospect? Egy-két helyre ajánlanom kellene valamit.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#16) Sanya


Sanya
nagyúr

tényleg piszkos-drága

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#17) Intelligencs válasza Flashy (#2) üzenetére

Első gondolatom nekem is ez volt:
Maxtor és adatmentés? Ja igen, Maxtort használok, szóval előbb-utóbb adatokat is kell mentenem... :D

The Amiga, Born a Champion

(#18) viharhozo válasza L3zl13 (#14) üzenetére


viharhozo
addikt

Nyilvan az itthoni nakker nem mer mennyiseget rendelni, mert nincs ra kereslet. Sajnos a szuk retegnek szant cuccoknal mindig ez a problema.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#19) L3zl13 válasza engusz (#15) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Windows ntbackup.exe?
Egyszerűbb dolgokra az is képes.

Persze léteznek fullprofi megoldások is elsősorban szerverekhez, teljes hálózatok biztonsági mentéséhez. Pl CA Brightstore, Arkeia stb...

Ja és persze a Danz Retrospect is megvásárolható, nem csak Maxtorhoz adják...




[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#20) engusz válasza L3zl13 (#19) üzenetére


engusz
veterán

Ránézek erre az ntbackup-ra, köszönöm!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#21) Flashy válasza Intelligencs (#17) üzenetére


Flashy
veterán

most cseréltem tápot a gépemben, eddig a maxtorom minden bootoláskor 4-5 kattanás után pörgött csak fel, most meg mint újkorában. gondolatban már elnézést is kértem tőle, lehet hogy mégsem elromlani készül.

(#22) Ottoka


Ottoka
őstag

Én kb. 2 éve csak maxtor winyót engedek a gépbe. Soha semmi (3 kopogás) baj nem volt velük. Most is van 2x160GB sata meg egy 160Gb pata maxtor. Gyorsabbak mint a samsung, kicsit jobban melegszik de hűtés így is úgy is kell rá.

Mezőhegyes

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.