Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tikakukac


Tikakukac
titán

Pár dolcsit meg lehet fogni ezekkel is. Nincs ezen mit csodálkozni, amíg a többségnek ez is lemegy a torkán :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#2) razorbenke92


Pavilion Gaming

Biztos magyar lokalizáció a legfelső?

Szerk.: Haha, az enyém valószínűleg nem az :D

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#3) Tikakukac válasza razorbenke92 (#2) üzenetére


Tikakukac
titán

:DDD

Egyfelől igen, a felső az magyar.

Remélem nem magyarként vetted a gépedet :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#4) razorbenke92 válasza Tikakukac (#3) üzenetére

Ha jól emlékszem, tisztázva volt, hogy nem magyar de megvan mindene hozzá.

Csak annyira megszoktam, hogy hirtelen bedobtam a képet, aztán esett le, hogy nem az :D

Most, hogy felidéztem a vásárlás körülményeit, emlékszem is, hogy talán itt aprón ki is néztem egy magyarosító matricaszettet, de aztán elmaradt.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#5) Tikakukac válasza razorbenke92 (#4) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezekből szoktak a legviccesebb sztorik kisülni :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#6) razorbenke92 válasza Tikakukac (#5) üzenetére

Ha már bosszantó billentyűzetek. Ő itt a Pavilion Gaming elődje, a Pavilion dv6

Szerk.: Mármint nálam elődje.

Kéretik tippelni, hány ismerősömnek tudtam meg a jelszavát?

Akinek nagy betűvel kezdett, instant megnyitotta a nyomtatás dialógust, és a jelszavát oda verte be...

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#7) Tikakukac válasza razorbenke92 (#6) üzenetére


Tikakukac
titán

Ilyen gépek a lakásba be sem jönnek.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#8) dqdb


dqdb
nagyúr

Köszönd a szigetes kialakítás és költségspórolás párosának. A szigetes kialakításnak köszönhetően a palmrestnek igazodni kellene a billentyűzet kiosztásához, ami a japán piacot nem számolva ANSI és ISO kiosztást jelent. Kétféle öntőforma és SKU készletezése drága, ezért jön a gányolás.

A HP az ANSI palmrestes utat választotta, és az ISO kiosztás plusz egy billentyűjét oda tette, ahová elfért, jó lesz az az európaiaknak/dél-amerikaiaknak felkiáltással.

Az Acer a senkinek sem jó univerzális kiosztás felé ment el, azaz a két különbségnek (bal Shift, Enter) akkora lyukat vágott, hogy abba mindkét layout belefér, és "igényesen" összenöveszti azokat a billentyűket, amelyek ugyan nem érintkeznének, de hiányzik az anyag (ISO-nál bal Shift + Í és Enter + Ű, ANSI-nál Enter és felette Ű). Ezzel a megoldással akármilyen kiosztásod is van, mindig igénytelenül fog kinézni. Az MSI is él ezzel, a milliós kategóriában is.

Az ASUS a köztes megoldás felé ment el, meghagyta a fix ANSI Entert, de a Shift itt is egybeolvad, szóval az ANSI világban oké, az ISO világban igénytelen.

De mit vársz amúgy a gyártóktól laptop billentyűzet fronton, amikor az ASUS például ilyen igénytelenségi szinten magyarítja az asztali billentyűzetét? Addig némileg oké, hogy a magyar betűk betűtípusa eltér a nagyongamer szövegekétől, de könyörgöm, miért nem sikerült legalább egy betűméretet alkalmazni az ékezetes betűkhöz? Bár már az alap se semmi, Caps, num lock, Fn Lock, Scroll lock (kár, hogy csak négy lock típusú billentyű van, mert kíváncsi lettem volna, hogy a konzisztencia hiányát hová képesek fokozni még), néha középre igazított feliratok, néha balra, PgDn és Pgup ...

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#9) villamos


villamos
őstag

A Lenovo egy ilyen megoldást választott:
alt="" title=""

A hosszú Ü itt is közel van az enterhez, és a hosszú Í is a bal oldali Shift -hez, de legalább vizuálisan elválasztották őket egy vastag fehér csíkkal.
Nem mondom hogy jó vagy rossz, csak ilyen...

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#10) cigam


cigam
félisten

villamos
Köszi a kiegészítést! A Lenovo valóban kimaradt a sorból.

Szomorú, hogy ezt megcsinálhatják, mi meg lenyeljük, mint kacsa a nokedlit. Ennyi pénzért alap lenne a normális kiosztás. Valószínű, hogy magyar kiosztású macintoshokból kevesebbet adnak el, mégis megtudták oldani, hogy minden nemzetnek ott legyenek a gombjai, ahol megszokták.

Oké, a kurzorgombok itt is csökevényesek, de ha nincs numerikus blokk, bőven marad hely a rendes kiosztás megvalósításához. Egyáltalán miért ragaszkodnak ahhoz, hogy minden gépet num.blokkal adjanak ki?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11) villamos


villamos
őstag

Igazából ennek a Lenovonak eléggé kretén numerikus része van. A Numlock billentyű nincs a helyén, és a különféle funkciók, pl. PgUp PgDn is hiányoznak, ill az Fn -el érhetőek el.
Ami azonban igazából egy kicsit zavaró, a jobb oldalon alul lévő Enter hiánya, folyamatosan a jobb nyilat nyomkodom enter helyett... (Főleg hogy még az End szócska is rá van írva a billentyűre) :DDD
De legalább a kurzorbillentyűk tisztességesek.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#12) domos


domos
senior tag

Én ezeket a fekete + piros/zöld színre festett konzumer hulladékokat nem nevezném "gémernek", attól függetlenül hogy úgy reklámozzák őket. :DDD

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#13) razorbenke92 válasza domos (#12) üzenetére

Nyilván nem elég objektív, mert a sajátomról van szó, de 2016 elején
i7 6700HQ
16GB RAM
128 GB M2 SSD + 2TB HDD
FHD kijelző
Intel RealSense kamerával
elég gémernek számított.

És ez a konzumer hulladék 7/24 bekapcsolva napi használatban van azóta, egy akkut kellett benne cserélni épp a múlt hónapban.

Persze 2016 óta sokminden változott, és valóban gémer jelzőt kap minden, ami kicsit színes. De ha megfizeted, ma is megtalálod a jó gépeket.

Tl;dr : Nem minden gamer, ami színes, de nem minden színes konzumer szar :)

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#14) domos válasza razorbenke92 (#13) üzenetére


domos
senior tag

GPU mi van benne? De egyébként hiába jó a belső, ha kívülről biliműanyagból van.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#15) razorbenke92 válasza domos (#14) üzenetére

GTX 950M 4GB, ez valóban kimaradt.

Hogy műanyag az tény, de a gamer kategóriába (még ha minőségibb is) nem feltétel a fémház.

Ez a HP azon kívül hogy poros, sehol nem repedt, vagy nincs kifényesedve. Zsanérjai mint újkorában. Tényleg nem megyek bele, mert a sajátja általában mindenkinek jó, és nem hiteles dicsérnem. De továbbra is vitatkozom azzal, hogy általánosan ezek a gépek nem gamerek, meg hogy konzumer hulladékok.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#16) Tikakukac válasza razorbenke92 (#15) üzenetére


Tikakukac
titán

A 950M mint gémer, nos, lehet. Ilyen alapon a 980 mi volt?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#17) razorbenke92 válasza Tikakukac (#16) üzenetére

Mindig van egy nagyobb hal. Most dual 2080Ti PC-t hajtok, és tud az is kevés lenni. Nevezzem nem gémernek akinek csak egy van?

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#18) Tikakukac válasza razorbenke92 (#17) üzenetére


Tikakukac
titán

Na pont ezért tart ott az apró, hogy ami képet ad--> gémer.

De hagyjuk. Az üzletágban van/volt mindig is egy bizonyos minimum, amit elsütünk ilyen kifejezéssel, de ezt aki nem dolgozott ebben nyilván nem értené. Akkor legyen gémer.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19) domos válasza razorbenke92 (#17) üzenetére


domos
senior tag

Ha nincs benne i9 akkor ne nevezd gémernek! :P

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#20) Tikakukac válasza domos (#19) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem a proci miatt gémer egy gép :B Lásd a fentebbi konfigot, ami i7 6700HQ mellé kapott 950M-et. Na vajon ez a konfig mennyire GPU limites már így is? ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#21) domos válasza Tikakukac (#20) üzenetére


domos
senior tag

Tudom, ezzel viccesen arra céloztam hogy ne menőzzön itt a két 2080Ti-vel ha nincs mellette valami bika i9. :DDD

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#22) razorbenke92 válasza domos (#21) üzenetére

Intel XEON W-2265. 128GB RAM. Kinek kell integrált gpu a két titán mellé? :B

Szerk.: Utólag belegondolva hol született az az ötlet, hogy cca. 1M értékű kártya mellől ki van spórolva a processzor? :F

És nem menőzök, leginkább mert nem az enyém, hanem a munkáltatómé. Elsődlegesen nem játékra van, de benchmark címszó alatt bármit futtathatok rajta ami legális úton kerül rá.

Tikakukac: Amikor vettem, 4GB RAM is csak a jobb laposokban volt, nemhogy VRAM. Az akkori játékpalettát kényelmesen játszottam vele. Ennek ellenére oké, ne legyen gamer mert nem a kora legjobb elérhető hardvere volt benne, de a konzumer hulladéktól messze áll.

ami képet ad azért abban egyezzünk meg, hogy ennél a 950M a maga idejében több volt.

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#23) Tikakukac válasza razorbenke92 (#22) üzenetére


Tikakukac
titán

Amikor vettem, 4GB RAM is csak a jobb laposokban volt, nemhogy VRAM.

Ó igen. A VRAM. Egészen biztos vagyok benne, hogy több tízezer dolláros prémiumot kapott az, aki anno kitalálta, hogy atom holt gyenge VGA-ra kell irgalmatlan nagy mennyiségű VRAM-ot rakni, mert az egyszeri vásárlónak atom fingja nincs az egész témáról, de az, hogy sok GB, azt megérti. Acer volt talán az úttörő, ott voltak ilyen 720M-ek 4GB-al talán. Vették, mint a barom, pedig elmondtuk mindig: ezt a kártyát a legtöbb 1GB-os kártya is romosra veri egyébként.

ne legyen gamer mert nem a kora legjobb elérhető hardvere volt benne

A 950 és a 950M is, korának alsó közepes VGA-ja volt, az abszolút belépő szint ahhoz, hogy 768p-ben esetleg mediumon a 25fps-t valamennyire tartósan elvidd az aktuális címeknél. A 960M volt, amitől kezdve már lehetett beszélni arról, hogy ez gémer.

de a konzumer hulladéktól messze áll

Most ez hogyan jön ide? De, konzumer hulladékokba került pont. Pavilionok, X-es meg K-s Asusok és társaikba. Azok pont konzumer hulladékok. Mert szerinted a géped egy business class? Nagyon nem jól használod ezeket a kifejezéseket.

ami képet ad azért abban egyezzünk meg, hogy ennél a 950M a maga idejében több volt.

Megegyezhetünk, ennek ellenkezőjét egy percig sehol sem állítottam.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24) domos válasza razorbenke92 (#22) üzenetére


domos
senior tag

2066 sockethez is van i9 :)) Remélem nem gondolod hogy mainstream cuccra céloztam :P Munkáltató eszközét viszont nem emlegetném, mert elég hülyén jön ki, szerintem.

[ Szerkesztve ]

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#25) razorbenke92 válasza Tikakukac (#23) üzenetére

Nem. Business Class a Dell Precision 7510-em (szerk.: illetve a munkáltatómé :P ). Kétszer volt benne hűtés cserélve, egyszer SSD. A kollégának egyszer alaplap.

Business class továbbá a HP Z4 G4, amiket single GPU konfigokkal adunk el. 12 gépből 5-ben sorozathibás alaplap volt, néhány hét után support. Egyben a PCI-e foglalat egy sorral lecsúszva volt beültetve, pont bele lehetett paszírozni egy kártyát, amit sikeresen megölt.

Ezek hulladékok, nagyon nem jól használod ezeket a kifejezéseket.

Munkáltató eszközét viszont nem emlegetném
Ha nem akkor ülnék be elé amikor akarok, nem említettem volna. Ha visszaadom, csak azért lesz, mert jön az újabb. Akkor jönnék ki hülyén, ha ezek mellett költenék ilyesmire. Jó helyen van az ára, és ha egyszer majd sajátra szorulok, akkor majd megveszem. Jelenleg hasonló okokból nincs autóm, telefonom sem, ezeket is 2 évente cserélik nekem :)

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#26) Tikakukac válasza razorbenke92 (#25) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezek hulladékok, nagyon nem jól használod ezeket a kifejezéseket.

Ha szanaszét feszülsz a példáiddal és felhozod a valaha létezett legrosszabb business class gépeket vagy azokból egy pár darabos példákat, akkor sem változik meg a szó definíciója :B

Részemről OFF vége, mert ez már parttalan.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27) razorbenke92 válasza Tikakukac (#26) üzenetére

valaha létezett legrosszabb business class gépeket

Látod, ez ilyen egyszerű. Ha van business class gépből rossz széria, akkor van konzumerből is jó. A definíciók megerőszakolása ott kezdődik, hogy egy "Pavilion Gaming" szériától megtagadtátok a gamer jelzőt. A hulladék pedig igen relatív. Ti, akik sok tapasztalatt bírtok, hozzáálltok valahogy, de ettől én, és sok más piaci szereplő a sajátjaira hagyatkozik, és a statisztika sok nagy névnek nem kedvezett.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#28) Tikakukac válasza razorbenke92 (#27) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor utolsó utáni, mert szimplán zavar a folyamatos terelés.

Látod, ez ilyen egyszerű.

Igen, egyszerű. Terelsz. Nagyon.

Ha van business class gépből rossz széria, akkor van konzumerből is jó.

Megint valami olyasmit hozol fel, amiről senki és sehol nem írt.

A definíciók megerőszakolása ott kezdődik, hogy egy "Pavilion Gaming" szériától megtagadtátok a gamer jelzőt.

Ha a kedves gyártó fölöslegesen nagy VRAM kíséretében 950M-el adja a gémer gépét, amihez rak egy mindenféle szempontból agyatlanul erős procit, nos, tudod ez miért történik? Igen. Mert a vásárlók ennyit értenek az egészhez. Sok GB a vídia mögött, mellé nagy TB a HDD előtt és kórájhét. Ez ennyiben ki is merül. Tudod mennyi idő még most is megértetni valakivel, hogy hiába cseréli harmadjára a gépét SSD nélkül, az ugyanolyan tetű lesz, mint 10 éve? A vásárlóknak marketinget kell eladni, nem rendes konfigokat.
Példaként: X751 is volt anno 950M-el. Tudod mit raktak mellé? i3 5010U-t. Na, kb. ez mutatja meg, hogy mit képvisel a géming a HP-nál is. Semmit. Mert az a gép amúgy egy okos választás lenne HW oldalról.
Ezek a kicsi géming HP-k átskinelt 100k-s Pavilionok voltak kb. 1-2 évvel ezelőttig, megpukkantva egy jobb alaplappal. Ma sem sokkal vannak fentebb. A gémer az az Omen. És hát bajok vannak ott is. Első 2 gen egyenesen kuka volt.

A hulladék pedig igen relatív. Ti, akik sok tapasztalatt bírtok, hozzáálltok valahogy, de ettől én, és sok más piaci szereplő a sajátjaira hagyatkozik, és a statisztika sok nagy névnek nem kedvezett.

Megint valami témába nem tartozó irreleváns dolog.

Most pedig jöhet az ebéd :R

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#29) razorbenke92 válasza Tikakukac (#28) üzenetére

Őszintén írom, hogy semmilyen terelés nem állt szándékomban. Most megpróbálom nagyon lényegre törően leírni, hogy mi volt az alap, ahonnan elindultunk:

1. fázis "Konzumer hulladékok", "Nem gamer"

Konzumer szerintem: Fogyasztói, átlag ember számára megvásárolható. A Pavilion Gaming az.
Konzumer hulladék szerintem: A felsőnek az a szűkebb rétege, ami még a garanciaidejét sem húzza ki meghibásodás nélkül, vagy annyira rossz teljesítményű, hogy már a megvásárlás pillanatában sem látja el feladatát. Az ÉN gépem nem volt ilyen (többször felhívtam rá a figyelmet, hogy elfogult vagyok a témában).
Gamer szerintem: Olyan konfiguráció, ami megjelenésekor az átlagos mindennapi használatra való gépeknél erősebb, megjelenésének idején élvezhető minőségben futtatja a létező játékokat. Szerintem az enyém belefér ebbe a kategóriába.

Ahogy nekem leesett, szerintetek:
Minden konzumer gép hulladék - ezzel nem értettem egyet. Azzal igen, hogy ez egy tucatgép.
Az a gamer, ami a korában elérhető legjobb hardverrel van felszerelve. Ezt teljesen elfogadom. A gamer használata mindig is megosztó volt. Tök oké módon le is írtad, hogy honnantól gamer.

2. fázis Business class

Teljesen indokolatlanul behoztad ezt. Ha nekem felróttad az olyan dolgokat, amit senki nem írt, akkor engedd meg hogy jelezzem: Sosem hittem, méginkább nem írtam, hogy business class a gépem. A konzumer résszel egyet is értettem, továbbra is a hulladékkal volt kifogásom, ezért jeleztem újfent, hogy nekem mi számít hulladéknak.

Ezután jelezted, hogy én megemlítettem a valaha létezett legrosszabb business gépeket. Amire azt mondtam, hogy ha businessből van valaha volt legrosszabb, akkor konzumerből is lehet változó a paletta. Ezt terelésnek csak akkor láthattad, ha nem volt tiszta mire akarok kilyukadni. Arra, hogy attól, hogy valami megvásárolható egy önfenntartó egyetemista számára, még nem hulladék.

A fennmaradó, újabb terelésnek titulált résszel pedig arra próbáltam rávilágítani, hogy miért van ez így. Neked nagy mintából biztosan látszik, hogy mi a jó valóban és mi nem.
Nekem, egyszerű egységsugarú júzernek, akinek kétszer egymás után bevált, valószínűleg harmadjára is ez lesz a választásom, mert tapasztalatom után pont nem hulladék. Persze ettől lehet, hogy az majd megrottyan, és akkor majd eszembe jut, hogy miért is vettem ilyet.

Semmiről nem akartalak meggyőzni benneteket, csupán azt próbáltam ennyire kitartóan magyarázni, hogy én a) Miért nem érzem magam átverve a Gaming jelzővel
b) Miért nem érzem jogosnak a gépem hulladéknak titulálását

Semmiképp nem akarok visszaélni a türelmeddel, jó vitapartner vagy, és remélem így tiszta is, hogy mi volt a nézőpontom, amit továbbra is fenntartok amellett, hogy értem a tiedet is.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#30) villamos válasza razorbenke92 (#29) üzenetére


villamos
őstag

Szerintem engedd el...

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#31) DeltaPower


DeltaPower
őstag

A kedvenc összehasonlításom, saját gépeim alapján, méretarányos:

fent: Samsung NP300, 2011
lent: Dell 5579, 2018 (a saját példányom magyar billentyűs, de olyanról nem találtam normális felülnézeti képet. Kétsoros, keskeny enter, az Ű a megfelelő helyen)

Nem tudnám megmondani, hányszor szidtam a Dellt a numpad hiánya miatt.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.