Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) satz18


satz18
őstag

Akkor ha jól értelmezem, itt ha tönkremegy a kártya, bukjuk az adatokat. A raid 1 nek pont az az értelme hogy ne bukjuk az adatokat ha az egyik elszál. Az, hogy a véletlen írási hibákból adódó adatvesztés ellen véd, az nem tűnik számomra olyan hú de nagy ficsőrnek, de ez csak egy laikus véleménye.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#2) TOM-202


TOM-202
senior tag

Az ötlet alapvetően jó, csak egy kicsit elkéstek vele. Manapság már egyre kevesebb gépben van CF kártya slot. Ahogy nézegettem még a megfizethetetlen kategóriában is csökken a számuk.

(#3) #16939776 válasza TOM-202 (#2) üzenetére


#16939776
törölt tag

+1

Az olvasási tempónak egyáltalán nem kellett volna csökkennie, valami árulás van :U

Professzionális árkategóriájú kamerákban párosával vannak a szolotok, és az user dönti el menüből hogy mire akarja felhasználni ezt a lehetőséget.

(#4) liksoft


liksoft
nagyúr

Szerintem SD méretű átalakítóba lehetne 2 mikroSD foglalattal valódi tükrözést kialakítani. Az ötlettel akár meg is lehetne keresni a DeLock-ot, náluk szinte minden van. De ilyent még nem láttam.

Ugyanis ekkor a kis kártyák kivételével is le lehetne olvasni az adatokat. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5) bteebi


bteebi
veterán

"Tehát a valódi RAID megoldásokkal ellentétben nem két egymástól fizikailag elkülönített tárolóegységre kerülnek az adatok, így legfeljebb a felírás közben keletkező, esetleges véletlenszerű hibáktól kímél meg bennünket ez a kialakítás."

...ergo nem sokat ér. De amúgy se nagyon tudom azt az esetet elképzelni, amitől a memóriakártyának csak az egyik fele hal meg, a másik meg nem. Ha két külön foglalat lenne, akkor teljesen rendben van a tükrözés, de ez így szerintem csak felesleges (és nagyrészt értelmetlen) trükközés.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#6) Tomcat válasza bteebi (#5) üzenetére


Tomcat
őstag

Esetleg totális tűzkár után az adathelyreállítóknak némileg könnyebb dolga lehet ha két egymástól fizikailag elkülönített memóra tartalmazza ugyanazokat az adatokat. :U Ebben az esetben talán van némi értelme.

Egyébként nem feltétlen fényképezőgépekre kell csak gondolni. Még a mai napig is rengeteg új építésű beágyazott rendszert lehet venni CF kártya slottal felszerelve háttértárként ahol egy 2*32GB-os RAID1 kötet sokkal megbízhatóbb adattárolási megoldást jelenthet. ;)

Tomcat

(#7) LordX


LordX
veterán

Ez miért jó? Sem redundáns nem lesz, sem gyorsabb, ellenben kap a user szoftveres szívást..

(#8) freemanone válasza liksoft (#4) üzenetére


freemanone
őstag

... valamint a sebességük is növeked/het/ne, nem pedig feleződne. Na látod annak lenne értelme, de így nem sok. A cikket olvasva így alakult a reakcióm: WÁÓÓoooh....
Szerintem nem annyira jelentős a felírás közben keletkező hibák száma, hogy cserébe fele sebesség és fele méret előnyösebb legyen, ráadásul még fizikailag is egy kártya...

(#9) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hű, akkor nálam RAID 0 van, mert ketté particionáltam a rendszerwinyót? :Y

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#10) liksoft válasza freemanone (#8) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem, eredeti sebességgel dolgozna, csak 2 kártya rögzít. Volt amikor a flash halála miatt elveszett esküvőí videó. De akár a gyerek születési képeit is elveszítheted a "tökéletes nem kopó, mechanikát nem tartalmazó" flash miatt. Mivel több mentés is jött már, így a RAID1 valós igény. Ahogy írtam, méretben is megoldható lenne.

A szerintem meg szerintem nem műszaki meghatározás. Tudod ha egy műtétnek ezrelékes a halálozási aránya, akkor minek félni tőle? ja, nem Te szeretnél az az 1 ezrelék lenni? :D

Ugye így már más! Ha valaki a biztonságot szeretné, és meg is fizetné, miért ne tehesse meg? :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11) liksoft válasza lezso6 (#9) üzenetére


liksoft
nagyúr

Jött már hozzám olyan mentés, amikor mondták, tükröt hoznak, amin a mentés is rajta van. Hol a tükör, kérdeztem amikor 1db winyót kaptam. Hát az 1. és a 2. partíció tükörben van! Ááááááááá.......

Vagyis legalább 4 példányban volt 1 lemezen az anyag. persze alumíniumig ledarálva, így temették. :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#12) freemanone válasza liksoft (#10) üzenetére


freemanone
őstag

Félreértettél, elnézést fogalmazhattam volna másképp is. A második bekezdés a cikkben lévő kártyára vonatkozik, nem a Te általad leírt koncepcióra. Arra az első bekezdés vonatkozik. :)

A lényeg, hogy a két kártyás koncepció tettszik és jó ötletnek tartom, de a cikkben szereplő darabot csak mókás marketing fogásnak látom.
(gyorsabb volt az agyam mint a kezem... néha előfordul :B )

[ Szerkesztve ]

(#13) bteebi válasza freemanone (#12) üzenetére


bteebi
veterán

Na ja. Két kártya rendben van, de ez a megoldás szerintem nem (sokkal) biztonságosabb...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#14) liksoft válasza bteebi (#13) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha chip szinten választja ketté, akkor jó. Pláne, ha tudja a SMART parancsokat is. Legalábbis sokkal biztonságosabb mint a szimpla, csak valahogy tudni kell, mikor halt meg a fele. Ugyanis ha nem tudjuk, akkor évekig lehet használni hibajavító módban, és amikor tele lesz, akkor fog elmenni a másik fél is. ;]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#15) bteebi válasza liksoft (#14) üzenetére


bteebi
veterán

Nagy igazság. A RAID1 fele az nem RAID0.5, de még csak nem is RAID :D. (A #11-ben említett tükör partíció ( "belső RAID") megoldás amúgy nagyot ütött.)

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.