Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) anaqer


anaqer
veterán

A "bezsákolhatóság" még magával a kártyával kapcsolatban is eléggé esetleges (körülnézett valaki itthon mostanában? 300k alatt nincs 3070) , nemhogy egy niche cumó körítésében... de hát kicsire nem adunk. :U

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#2) Synthwave válasza anaqer (#1) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Akkor legközelebb odaírom, hogy "ennyiért meg annyiért nem lesz megvásárolható".

;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#3) llacee


llacee
őstag

1900$ kikiáltási ár nem semmi, akkor még egy darabig marad az asus pn 50 kisgépnek.

(#4) edward2 válasza anaqer (#1) üzenetére


edward2
addikt

Pont ilyen zotac 3070-em van

Totál mák vásárlás volt :)

(#5) Raymond


Raymond
félisten

Ebbol is csinalnak 4 darabot mint az atraktiv ZBOX-okbol alltalaban es kesz. NEm attol lesz nem kaphato mert nincs eleg RTX kartya hanem attol mert ezek alltalaban ugyse kaphatok. Mar evek ota csak arra jok hogy a ZBOX sorozatrol legyenek a sajtoban hirek, nem az a lenyeg hogy ebbol sok legyen es vegyenek belole hanem az hogy a tobbibol vegyenek.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#6) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Igazából valami szabvánnyá kéne tenni az ilyesmi kialakítást. MiniITX deszka, AIO víz a procira, hogy elférjen párhuzamosan a VGA is, aztán már csak a tápnak kell helyet szorítani, és kész, több nem kell. Illetve kéne az 5.25" is, de azt már úgyis lespórolják mindenről, a nagyobbakról is, anélkül meg tök felesleges a lóbaszó méret. Akkor inkább legyen ilyen kicsi. És ha szabvány lenne, talán nem csak 1-1 gyártó csinálná, persze úgy hogy csak tőle tudd egyben megvenni, véletlenül se vehess bele más gyártótól jobb deszkát, akrámit.

(#7) anaqer válasza Dr. Akula (#6) üzenetére


anaqer
veterán

Szinte kizártnak tartom, hogy bármikor is lesz vízhűtésre akármilyen szabvány. Házfalra kihőcsövezett passzívra sincs - pedig annak SFF vonalon több értelme lenne...

(Lásd még: volt valami próbálkozás ilyen félmagas IO shieldre is, de az is annyira niche cucc, hogy nagyítóval kell hozzá keresni az alaplapokat.)

Plusz ha nagyon kicsit akarsz, akkor tök értelmetlen az ötnegyedes bay is... DVD-kkel már senki nem szarakodik*, mert streaming minden, HDD-nek meg ott a NAS valamelyik ficakban. Táp meg... ne is menjünk bele, hogy a böszme ATX alatt miféle komplikációk vannak.

*és ha évente kétszer mégis, akkor előveszed az USB-s slimet aztán puszi.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#8) Dr. Akula válasza anaqer (#7) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nem a vízhűtésre gondoltam, arra már van kvázi, 120 és 140 mm-es kockákból, minden házban ezeket használják. Magára a házra gondoltam, mint amilyen régen volt az ATX ház. Az 5.25" kényszerű távozása után egyszerűen nincs szükség ekkora térfogatra belül. Valahogy értelmesebben kéne kihasználni a rendelkezésre álló helyet. Az alaplapi slotok számát se tartom már lényegesnek, nagyon nincs mit belerakni. Hálókártya, hangkártya már alaplapi integrált, SLI / CF megszűnt, de még ha lenne is, ekkora VGA hűtőkkel bőven elég lenne 2 slot, a többit úgyis letakarják a VGA-k, felesleges is rárakni, csak az árat drágítja. M.2 elfér az alaplapon, a SATA vinyókhoz úgyis kábel megy, a deszka oldalán elférnek, igazából a miniITX-nél nagyobb deszkának már sok értelme nincs. De ezt a helyet is kár elpazarolni merőlegesen álló VGA-val, sok lesz a holttér, inkább legyen riser cardos, alplappal párhuzamos. A vízhűtés szerepét csak abban látom fontosnak hogy nem akadályozza a VGA párhuzamos elrendezését. Az pont jó fölé, méretben kb annyi helyet folal mint az alaplap (memóriákkal) + VGA együtt, alá a tápegység hasonlót. Ennyi helyre van szerintem szükség egy átlagos gépben, ennél nagyobbat pazarlás gyártani. Legalábbis általános célra. Aki vízszerelőt akar játszani a csövekkel, annak persze kell egy nagyobb kunyhó, de azért ez eddig se volt átlagos igény. Nekem pl. az 5.25" fontos lenne, és azt is meg tudták szűntetni, száműzni 1-2 extra ritkaságba, akkor az épített víz is mehet oda, az se nagyobb tömegigény.

"Plusz ha nagyon kicsit akarsz, akkor tök értelmetlen az ötnegyedes bay is"

Ez így van, de nem is egyszerre gondoltam, hanem okafogyás miatt. Ha már nincs 5.25", nem kell a neki szánt helyet se fenntartani. És valljuk be, régen is elég szellős volt egy ház belseje, csak az igénytelenül belegyömöszölt, nem szépen, hátul elvezetett kábelek miatt tűnt tömöttnek.

"DVD-kkel már senki nem szarakodik*, mert streaming minden, HDD-nek meg ott a NAS valamelyik ficakban."

Nem is korongnak kéne, hanem hotswap HDD racknek. A NAS az jó, de csak egy pc, nem mentés. Én nem bíznám egy olyanra az adataimat. Mehetnek rá a filmek, stb, aminek nem kár ha beszarik alatta a NAS, meg úgyse sok időt fognak eltölteni rajta, de semmi komolyabb.

Szerintem kéne egy ilyen átlagos házméret, meg kéne egy hagyományos, de az meg szarrá customizálhatóan. Tehát ne csak addig jussanak el a "tervezők" hogy legyen akvárium, meg a vinyók helyére pumpa. Lehet hogy valakinek pont a vinyók kellenek, hadd tudja már beszerelni. Akinek meg a pumpa kell, az meg azt.

[ Szerkesztve ]

(#9) anaqer válasza Dr. Akula (#8) üzenetére


anaqer
veterán

"Nem is korongnak kéne, hanem hotswap HDD racknek. A NAS az jó, de csak egy pc, nem mentés. Én nem bíznám egy olyanra az adataimat. Mehetnek rá a filmek, stb, aminek nem kár ha beszarik alatta a NAS, meg úgyse sok időt fognak eltölteni rajta, de semmi komolyabb."

Nehari, de HDD rack az annyira 2002, mint a vihar. Egy full Win10 image (AppData-val együtt) rámegy egy pendrivera, amiről live bebootolsz, újratelepítesz az M.2-re, meg visszarántod az összes minden vackodat. HDD rack... jézusom, ez tiszta időutazás.

EDIT: nochdazu, régen se volt egységes "ATX ház" - ATX alaplap van, de hogy pl. a grafkártyák magasságához vagy hosszához a házat hozzáigazítsák, az sosem volt lefixálva, és a mai napig sincsen. Valami olyasmit vársz el, ami soha nem létezett.

[ Szerkesztve ]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#10) Dr. Akula válasza anaqer (#9) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

2002??? Még mindig a legolcsóbb tárolási mód.

Lehet hogy nem hivatalos szabvány volt, de gyakorlatilag úgy működött, és az már megfelel a célnak. Mindenki ugyanazt a felállást alkalmazta, megvoltak az elvárt bővítőhelyek, az elrendezés, az akkori elvárásoknak megfelelő szóráson belül. Miditorony néven biztos nem kaptál nagytornyot. Személyautóból is van sokféle, de azért nagyjából megvannak a jellegzetességei, se a busz, se a roller nem illik bele.

A Wikipedia is úgy említi mint ATX ház (jobb felső kép), mi is így hívtuk, meg mindenki így ismerte. Bementél a boltba, kértél ilyet, nem kiló kenyeret kaptál, tudták mi az. :)

(#11) Synthwave válasza Dr. Akula (#10) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Most is tudják. : >


Egy apróságot viszont elfelejtesz (azon kívül, hogy bizonyos formátumok idővel kikopnak a kommersz piacról). Hány modellből válogathattál akkor és hányból most?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#12) Dr. Akula válasza Synthwave (#11) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Hány különböző, vagy hány ugyanolyanból? :) Most darabra több van, de ha nem lenne rajtuk matrica, fel nem tűnne hogy már a 15. gyártó termékénél tartok, nem ugyanabból van sok raktáron. Pl. 5.25" -eset keresve lényegesen kevesebb a kínálat. :) A napokban néztem fel a Lian Li oldalára, az utolsó Lian Li házat is levették a kínálatukból, már csak akváriumot meg Vargáné-Codegen szintű vackot (Lancool vagy mi a fos) árulnak. Ez volt az utolsó valódi házuk, most tűnt el a listából. :(

Viszont ez a Zotac féle megoldás tetszik, csak ha ez gyártóspecifikus marad, előre szerelt hardverrel vásárolhatod csak, akkor semmit nem ér, ha egy kicsit is jobbat szeretnél belerakni. Mondjuk iz-10700 + RTX3070 helyett 5800X + RTX3090. Na ezért mondom hogy kéne valami (kvázi)szabvány, hogy legyen kínálat, ne csak egy halva született ötlet maradjon. Fix konfiggal ez így csak egy egyszeri érdekesség marad. Meg lehet hogy valaki hasonló elrendezéssel, de kicsit kulturáltabbat, régi Lian Li-sebbet is tud ebből csinálni. :)

[ Szerkesztve ]

(#13) Synthwave válasza Dr. Akula (#12) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Akárhogy szépíted a dolgot, brutálisan sokkal nagyobb a választék most, mint az évezred elején.

"Pl. 5.25" -eset keresve lényegesen kevesebb a kínálat."

Igen, pont erre utaltam az előző kommentemben azzal, hogy bizonyos formátumok idővel kikopnak a kommersz piacról, aminek jelen esetben az 5,25 hüvelyk már nagyon nem része az optikai meghajtók "kihalásának" és a felhős szolgáltatások, illetve az online műsorszórás (no meg a NAS-ok) elterjedésének köszönhetően.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#14) Dr. Akula válasza Synthwave (#13) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Én csak azt mondom, hogyha kikopott az 5.25", akkor a helyét se kell fenntartani, az is kikophatna. A maradék alkatrészeket valahogy ésszerűen elrendezve összébb kéne tömöríteni az egész belsőt. Ha már notebooknál is inkább az aksit spórolják le, csak laposabb legyen, akkor gondolom itt se lenne probléma, ha nem egy mosógépet kéne tologatni a szobában. :)

(#15) Synthwave válasza Dr. Akula (#14) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A szellőzésnek egyáltalán nem tesz rosszat, ha nem 3 cm átmérőjű a beltér, plusz gyakran 2,5 hüvelykes felfogatások (esetleg radiátor számára menetek) vannak az alaplapi tálca mellett, amiket direktben fújnak a frontális ventik.

"ha nem egy mosógépet kéne tologatni a szobában."

Mondod ezt te, aki egy 750 x 270 x 615 mm-es szupertornyot kerülget. Remélem érzed az iróniát. :DDD


Aki valami kompakt megoldást szeretne, számos modell közül válogathat.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#16) Dr. Akula válasza Synthwave (#15) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az a hő mehetne inkább házon kívülre is, és akkor nem pufferzónákat kéne melengetni. Ebben segít a tipikusan házfalra szerelt vízhűtés, vagy a cikkbeli Zotacnál is alkalmazott lyukacsos házfal.

Nekem kell az 5.25", ezért ekkora a ház. Kulturált minőségben más nem volt. Sajnos ilyen "bőséges" a kínálat. De ha nem kéne az 5.25", akkor én se ekkora házat választanék. Sőt, ha lett volna még korrekt régifajta Lian Li, akkor még ebből is lehetett volna kisebb méretbe lemenni.

(#17) Synthwave válasza Dr. Akula (#16) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Kulturált minőségben más nem volt."

Jó, értem én, hogy Elite van a típus nevében, meg mégiscsak hatszámjegyű összegért árulják, és plusz pont, hogy az nem egyessel kezdődik, de azért ennyire ne legyen má "burkolt" a megalománia. :DDD

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#18) Dr. Akula válasza Synthwave (#17) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Na ez a gáz hogy a régi Lian Li-k szintje már megalomániának számít (régen még csak etalonnak hívták). Még szerencse hogy olyan bőséges a kínálat, hogy ehelyett vehettem volna tizedannyiért is hasonlót. :D

(#19) Synthwave válasza Dr. Akula (#18) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem, ismerem a posztjaidat évekre visszamenőleg, mindennél is ez a direktbe sok nulla értelmetlenül téma pörög, mindenből a legnagyobb, legultrább, legbearanyozottabb, leg-leg-leg kell, meg az ultraszubjektív igények általánosítása megy, elég gyakorta. No offense, de szerintem te is pontosan tudod, hogy így van. :D

A "gáz" az, hogy egy 250 000+-os házra azt mondod, hogy "kulturált minőségben más nem volt" 5,25-ös hellyel. Értsd más olyan nem volt, ami ennyire ocsmányul túl van árazva. Még ha valami formai csoda lenne (ez megint szubjektív, de pl. a harmadennyibe fájó DeepCool Tristellar, ott legalább látom, hogy leginkább az egyedi dizájnért pengetek ki egy bő 100-ast, és a vásárlást sem azzal akarom magyarázni, hogy racionális igények vezettek rá) vagy akármi. Kevesebb a presztízs, ha "csak" koszlott nyócvan rongy az a kuckó, de mi átlag halandók nem szeretünk csak emiatt egy nullát odabiggyeszteni a számla végére. Na de abbafejezem, mert a végén még egyesek azt hihetik, hogy a pénztárcád tartalma fáj vagy érdekel. :DDD Nincs amúgy ezzel semmi baj, mindenkinek megvan a maga heppje (nekem is, nem is egy, hohó), csak ne akard másnak beállítani, mint ami.

tl;dr: Ha csak a fícsörre utaztál volna, amit sugallni próbálsz, semmi másra, biztos találtál volna eBayen vagy valahol egy olyan Lájen Lít. Vagy valami egyéb übermasszív, szénné bővíthető szervertornyot. Vagy akármit. Hatodannyié (tudom, az kizárt). ;]

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#20) Dr. Akula válasza Synthwave (#19) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nemtom miért akarsz kilyukadni arra hogy nekem csak az a jó ami drága, ez egyáltalán nem így van. Elvárásaim vannak, pl. egy gépháznál az anti-gémer kinézet, 5.25" helyek, E-ATX alaplap. Kb. ennyi. Egy Lian Li A77 vagy A75 pont megfelelt voltna, de azokat már nem gyártják, és hát annyira bővült a kínálat, hogy ilyen kaliberűt más se. Rászántam a felárat, de nem mondtam másnak hogy ő is tegye. Csak azt hogy sok választás nincs. Vagy pénztárca, vagy az igények leadása. Lehet hogy ebayen találtam volna Lian Lit, de használtan, lelakottan. Azért az hogy új legyen, talán nem luxuselvárás. :)

Amúgy itt a topikban pont egy olyan házat kezdtem el dícsérni, ami pont nem az én műfajom, de ettől még értelmesnek látom. Ha csak az árcédulát nézném, akkor nem lenne jó. :P

(#21) Synthwave válasza Dr. Akula (#20) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hé, nem azt mondtam, hogy 10-ből 10-szer ezt csinálod.


Csak 10-ből 8-szor. ;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#22) Dr. Akula válasza Synthwave (#21) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

:P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.