Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

HA a 6300PLA megkapja, dobok nekik egy puszit. Bár kétlem, hogy foglalkoznának vele :(

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#2) adamssss válasza E.Kaufmann (#1) üzenetére


adamssss
veterán

Foverziot a regebbiek sosem szoktak ugrani sajnos, bar sok feature leszivarog idovel a regebbi evjaratokhoz is.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#3) Fall-N


Fall-N
veterán

Ráfért már és képen jól is fest. De a lényeg úgyis hogyelérhető rajta YT, Netflix, Amazon Prime, Disney+, HBO stb. De ezt már az összes Smart platform tudja. Ha több kell akkor még Android TV vagy Google TV.

[ Szerkesztve ]

(#4) AxBattler válasza adamssss (#2) üzenetére


AxBattler
félisten

Szupi, akkor a tavalyi modelleket nem is nézegetem ezután! :R :(((

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#5) Duree


Duree
veterán

Akkor mindenképpen várok az idei modellekre leginkább a QNED ami nagyon érdekelne, remélem a döglődő tévém kibírja még egy fél évig.

duree54

(#6) ricsip válasza Duree (#5) üzenetére


ricsip
addikt

:(
Megértetted te h. mit írtak fentebb, amikor fél evente jön ki új webos, és onnantól az előző tvt azonnal leszarja az lg? Te meg így is rohansz az lghez a pénzeddel? Hogy csak 6 hónap szoftver garanciát érjen a pénzed?

-

(#7) Huntszy válasza ricsip (#6) üzenetére


Huntszy
tag

Hogy csak 6 hónap szoftver garanciát érjen a pénzed?

Ez simán csak nem igaz. Nekünk egy közel másfél éves 70UM7450PLA van ami displayspecifications.com szerint webOS 4.5-el jelent meg a 19-es model évben ehhez képest a napokban frissítettem 5.00.2-ről 5.00.10-re.

Így belegondolva anno a Huawei P9-em nem kapott ennyi ideig frissítéseket. Nem mondom biztos hamarabb abbahagyják majd a frissíthetést mint ahogy a hw indokolná, ahogy abban sem vagyok biztos, hogy a 6.0-át megkapjuk-e majd de ez a 6 hónap biztosan bs. Pláne, hogy egyáltalán nem egy top tier TV-ról beszélünk hanem egy középkategóriás darabról ami szimplán csak bazi nagy és mégis tolták rá a frissítéseket.

[ Szerkesztve ]

(#8) Fall-N válasza ricsip (#6) üzenetére


Fall-N
veterán

Ezt azért nem hinném. Anno anyósomék a két éves LG 3D TV-je (nem emlékszem a modell nevére) megkapta az LG WebOS 2-re a 3-as frissítést. Az más kérdés, hogy volt egy széria hibája és garancia lejárta után alaplap hibával kukaérett lett. Most egy Philips saját smart rendszerű Tv-jük van.

(#9) Busterftw válasza ricsip (#6) üzenetére


Busterftw
veterán

Nalunk a 3 eves LG kapott egy foverziot, de a Netflix/Amazon Video/Youtube stb ugyanugy frissul es mukodik.
Mi mas szamit? Szoval igen, a kovetkezo vasarlasnal is rohanok az LG-hez, foleg az OLED miatt.

(#10) genlog válasza Huntszy (#7) üzenetére


genlog
junior tag

De a hardver is a végletekig le van csupaszítva. Nagyon gyatra procikat, meg hihetetlen kicsi memóriát pakolnak egy csúcstévébe is akár.

(#11) ElEvEn11


ElEvEn11
senior tag

Nekem már az is kellemes meglepetést okozna, ha végre beengednék a Steam Link-et. Évek óta megy érte a bruszt a felhasználók részéről. Van online petíció is és még ígéret is az LG részéről, de semmi az égegyadta világon nem történt ebben ügyben. :(

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#12) AxBattler válasza ElEvEn11 (#11) üzenetére


AxBattler
félisten

Az új, stream-elős Xbox appok is natívan bekerülnek végre?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#13) Graphics válasza ricsip (#6) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor ezek alapján sose vegyél semmit :)

Szép és jó az alap rendszer, akinek több kell megoldja... Fillérekért lehet összerakni megfelelő eszközöket :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#14) ricsip válasza Graphics (#13) üzenetére


ricsip
addikt

2015-ben vett azévi LG TV webos2-vel, rá fél évre jött talán webos3, persze hogy nem kapta meg. Más update-t se 2016 eleje óta.

-

(#15) Graphics válasza ricsip (#14) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Engem annyira nem tud felizgatni a dolog. Működik ,teszi a dolgát. Nem akad nem fagy.

Adott hardverből amúgy sem lehet többet kihozni.

Kocsimba se cserélnek motort mert kijött egy újabb :D

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#16) Huntszy válasza genlog (#10) üzenetére


Huntszy
tag

Mondjuk ezzel kapcsolatban pont jó a tapasztalatom az LG-el. Korábbi Philips smart tv-el volt gond, hogy magát a menüt nem volt képes gyakran rendesen kihajtani. Oké, hogy nem egy Ryzent raknak az LG-be se de igazából a dolgát teszi. Menüben navigálás, appok indítása, azok közötti váltogatás stb mind megy akadás mentesen. Minek erősebb? Játszani nem akarok rajta még ha lennének is rá. Ha meg mégis akkor amúgy se a TV-n magán teszem a távirányítójával hanem rákötök valamit, akkor meg mindegy mi van a TV-ben.

A gáz az amikor a saját rendszert nem tudja folyékonyan futtatni, sok ilyet láttam, de LG-nél pont nem ez volt a tapasztalat, pont ezért választottuk mi is ezt (aka. apóséké volt a Philips amiről írtam fennebb, majd cserélték egy LG-re és azt próbálgatva - meg 1-1 Sonyt is megnyomogatva az áruházban - jutottunk arra, hogy LG).

(#17) gliskard


gliskard
senior tag

LG rendszere (szerintem) a leghasználhatóbb – messze van a tökéletestől, de jobb mint amit a Samsung hegeszt vagy az Android TV.
Remélem az új verzióban jobban ráfekszenek a UX-re és jó lenne kifejezetten a stream/game használatra szabott működés ami a hagyományos tv csatornákat kikapcsolja.

(#18) #72042496


#72042496
törölt tag

Szerintem nagyon ráfér, nekem a mostani dizájntól a hátamon feláll a szőr. :)

(#19) korren


korren
aktív tag

Ízlések és pofonok.

Nekem a tavaly tavaszi TV vásárlásnál egyértelműen a WebOS volt a fő szempont.
Mellette persze a Dolby Vision és Atmos is.

A hardver pedig?
A Netflix jobban pörög, mint az Xbox Series X-emen. Pedig ott se lassú.

Nem csalódtam.

[ Szerkesztve ]

-I like the misery. -I like this world!

(#20) snorbi82 válasza Huntszy (#7) üzenetére


snorbi82
senior tag

Szintén. Nekem egy problémám van jelenleg. Smart Share huawei telefonnal nem akar működni. De a Huawei asztali felületi (vezeték nélküli kivetítés) simán működik.

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#21) Stimpy001


Stimpy001
aktív tag

Ethernet meg mindig csak 100Mbites? USB meg mindig 2.0? DTS audioval meg mindig nem tud megbirkozni? Annyira lecserelnem mar a B7-et de ezek nelkul egyszeruen nem merem. :(

iPhone 13 Pro Max 256GB + sok oldschool Ericsson meg Nokia

(#22) Yodafon


Yodafon
senior tag

Es miben tud tobbet ez mitn az en 2013-as Samsung Smart TV rendszerem? Marmint funkciokban? Mert netflixet/hbo got az is lejatszik (meg :DDD )

I'm gangsta!

(#23) #72042496 válasza Yodafon (#22) üzenetére


#72042496
törölt tag

A Flatpanels hír végén a New Features alatt leírják.
Dedikált alkalmazásgombok, digitális asszisztensek, NFC, és biztos lesz még több apróság. De szerintem ebben a megújult felület lesz a legnyilvánvalóbb változás.

[ Szerkesztve ]

(#24) DjFlanker


DjFlanker
aktív tag

2018-as 70UK6950PLA és 5.2-s a webOS, szerintem 4.xx-el jött

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#25) Bastee


Bastee
tag

Ez a frissítés dolog pedig pont, hogy a legfontosabb kérdés számomra. Nekem Február végén egy TV-t kell venne, és a NANO79 széria valamelyik darabjára esik majd a választásom, és nagyon örülnék ha kapna frissítést, vagy gyorsan jöjjön addig egy új TV ami nem drágább :D

(#26) #72042496 válasza Bastee (#25) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az idén is várhatóan tavasszal érkeznek új tévék, februárban még nem. (És indul a szokásos műsor hogy miért drágák, amikor a tavalyiak fele áron mennek. :))

[ Szerkesztve ]

(#27) Georgexy_hun válasza ricsip (#14) üzenetére


Georgexy_hun
tag

Az en 55UF8409-em sem kapott föverziot. Ugyanugy 2-es maradt. Ez eleg fäjo dolog.
Emiatt sok dolog nem megy, pedig a panel tudnä. PL nincs HDMI-n HDR es nincs 4K semmiylen stream-en.

Samsung Galaxy S23 Ultra- Dell XPS 17 L702X - MSI X470 Gaming Plus Max - AMD Ryzen9 3900X - Nvidia RTX 2060 Super - 32 Gb DDR4

(#28) Georgexy_hun válasza DjFlanker (#24) üzenetére


Georgexy_hun
tag

Az a szoftver verzioja de nem a föverzio. Az enyem 2-es meg mindig es nekem is mar 4 fölöttit mutat. SW File(Version 04.26.10) Ettöl meg ez webOS2-es.
Egyetlen app sem müködik nekem ami 3-as webos-töl jelent meg.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 Ultra- Dell XPS 17 L702X - MSI X470 Gaming Plus Max - AMD Ryzen9 3900X - Nvidia RTX 2060 Super - 32 Gb DDR4

(#29) ricsip válasza Georgexy_hun (#28) üzenetére


ricsip
addikt

Ezt próbálom magyarázni ha a szemellenzős (valójában lg fizetett) kommentereknek.

[ Szerkesztve ]

-

(#30) Busterftw válasza Georgexy_hun (#28) üzenetére


Busterftw
veterán

De a gyari appok mukodnek?
Megszunt valamilyen app mukodni?

Nekem a 2017-es LG-m verzioja is hasonlo (04.56 talan), de az appok frissulnek.
Netflix, Youtube, Amazon Video, Roku stb.
Neked nem?

Mert ezt probaljuk magyarazni a szemmelenzos (valojaban fizetett lg hater) kommentelonek.

[ Szerkesztve ]

(#31) Fall-N válasza Georgexy_hun (#28) üzenetére


Fall-N
veterán

Szerencsére lehet boxot venni a TV-hez és így lecserélni az elavult OS-t. Nekem egy 2015-ös Androidos Philips TV-m van. Mivel elavult az Android TV 5.0 vettem mellé egy Mi Box S-t, amin Android 9 fut és jóval erősebb a hw is. Elég kiforrott már az Android, sehol sincsenek a többi gyártó által kitalált OS-ek. Kodi is csak Androidra van, de ott a Plex, VLC, Emby stb.

(#32) E.Kaufmann válasza Huntszy (#16) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nem egy Ryzen, de nem is egy I3-as, sajna ezek a beágyazott rendszerek sebességben elmaradnak egy alsó kategóriás laptop/PC sebességétől is, de szerintem még egy RPi 4 is veri. A miénk ami 2019-es talán, igaz abból az alsó fertáj, olyan sebességű, mintha egy Kodi egy RPi 2-ön futna.
Azért az a menü vagy EPG, amire várni kell két másodpercnél többet, még ha a médiatartalmakat röcc nélkül le is játssza, nem ideális. Nem is akartam okostv-t, de egy Sharp buta TV-vel úgy megjártam, hogy inkább dobtam rá még 25-öt és LG lett. Inkább használom a PC-t tartalomfogyasztásra, mint a smart rendszerét. Tisztább, szárazabb, biztonságosabb érzés, mint a WebOS-re várni :DDD
Most, hogy bepattintottam az NVMe SSD-t, a bootidő se gond, igaz, a SATA SSD-vel sem panaszkodhattam. :)

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#33) Fall-N válasza E.Kaufmann (#32) üzenetére


Fall-N
veterán

A TV-ken futó OS tényleg lassabb, a gyenge hw miatt. De egy külső box már szépen müködik.

(#34) korren válasza ricsip (#29) üzenetére


korren
aktív tag

Van baj :))

-I like the misery. -I like this world!

(#35) ElEvEn11 válasza Busterftw (#30) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

"(valojaban fizetett lg hater)"

:Y Ez neked miből következett? :F
***
Általában a topichoz.
Sokan írják, hogy gyorsak az LG-k meg a WebOS. Nekem egy pár hónapos LG 55" NANO TV 55SM8050 van. Biztos én választottam rosszul, mert ugyan napi szinten nézzük a Netflix-et rajta, de van, hogy lassabban indul, mintha a Windows Netflix kliens indítanám el. Az indulási sebesség abszolút különböző és mivel más alkalmazást nagyon nem használunk rajta, csak a Prime van még, ezért meglehetősen fura, hogy ezt csinálja. A távirányítón dedikált gomb az Netflix-nek. Onnan indítom szinte mindig és mégis. Nekem ez nagyon fura. Nem hinném, hogy "olcsójános" tévét vettem volna. A panel remek, a hangja rendben, de ez néha nagyon bosszantó. Leülünk a tévé elé asszonnnyal, hogy nézzünk valamit és a bekapcsolás a régi képcsöves tévék idejével vetekszik (mármint, amire a Netflix elindul).
Hozzáteszem – még egyszer –, nincs rá telepítve semmi extra alkalmazás és van még szabad hely bőven. Valakinek tipp, hogy ez miért? :F

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#36) Huntszy válasza Fall-N (#33) üzenetére


Huntszy
tag

Ha külső box akkor meg tökm1 milyen tv-t veszel amíg a panel jó benne és van rajta egy HDMI. Innentől kezdve kb fölösleges arról beszélni, hogy melyik TV-nek milyen a rendszere meg hw-e :D

Nem mondom örülök, hogy elégedett vagyok az LG képességeivel rendszer szinten de egyébként nem ez volt az elsődleges szempont mikor megvettük hanem az ára/képe egyszerűen azért mert úgy gondoltam (és gondolom ma is), hogy a cudar valóság az, hogy sokkal hamarabb elévül egy TV rendszere legyen az bármelyik gyártóé mint maga a képminősége ne lenne kielégítő. Szidni lehet őket érte de sokat tenni ellene sajnos nem. Ezért pedig a képminőség az első, a jó rendszer meg nice to have. Aztán mikor basznak frissíteni és belassul stb csak rácuppantok egy pár tízezres nVidia shieldet (nagyon dícsérik a dobozt) vagy valamit és használom addig míg kevés nem lesz a 4K vagy elérhető közelségbe nem kerül egy jó OLED TV ekkora méretben (70")

(#37) Busterftw válasza ElEvEn11 (#35) üzenetére


Busterftw
veterán

Nem tudom, en miert vagyok fizetett LG "berenc"?
Mert ervekkel ala tudom tamasztani, hogy a foverzio nem minden?
Az appok frissulnek mukodnek, akkor mi a gond?

De ne agyjuk a lovet az LG-nek, mert a 3 eves tv-re mar nem jon tobb Webos. :F

(#38) Fall-N válasza Huntszy (#36) üzenetére


Fall-N
veterán

De, pont ez a lényege. De akkora választék van, hogy újan azért érdemes azt venni ami bejön. Később ki lehet tolni az élettartamát a TV-nek. Vagy egyből olyat venni ami nem smart. Persze egy érték felett már nem lehet kapni olyat, amin ne futna valami OS.

(#39) ricsip válasza korren (#34) üzenetére


ricsip
addikt

Valóban van baj az LG-vel, mint ahogy többen is írják.

-

(#40) rba válasza Stimpy001 (#21) üzenetére


rba
csendes tag

Az internetkapcsolat sebességére vonatkozó ajánlásaink
Alább találod a N*****X(piros hétbetűs szreaming szolgáltató) tévéműsorok és filmek lejátszásához streamenként ajánlott letöltési sebességet.
0.5 megabit/másodperc: a szélessávú kapcsolat szükséges sebessége
1.5 megabit/másodperc: a szélessávú kapcsolat ajánlott sebessége
3.0 megabit/másodperc: az SD minőséghez ajánlott sebesség
5.0 megabit/másodperc: a HD minőséghez ajánlott sebesség
25 megabit/másodperc: az Ultra HD minőséghez ajánlott sebesség

Szóval bőven elég a 100Mbites Lan csatlakozó.

A valami az nem semmi!

(#41) ricsip válasza Busterftw (#37) üzenetére


ricsip
addikt

A 6 hónapos TV-re sem jött új webos, szóval nem kell itt a duma a 3 év elvárt szapportról (ami amúgy nem lenne irreális elvárás, csak az emberekbe sikeresen belenevelték h. évente dobdki-vegyélújat, és már ezt hiszik a normának).

[ Szerkesztve ]

-

(#42) Busterftw válasza ricsip (#41) üzenetére


Busterftw
veterán

Es 20x-ra kerdezem, mukodik a Netflix/Youtube/AmazonVideo/Spotify?
Csak mert az userek 99%-a ezert vesz tevet, meg neadjisten tevecsatornakat nezni.

Nem tokmindegy az usernek, hogy a SW verzio 4-es vagy 6-os, ha a taviranyito gyors gombrol poccre megy a Netflix?

[ Szerkesztve ]

(#43) korren válasza ricsip (#39) üzenetére


korren
aktív tag

Ne terelj!
:DDD:P

[ Szerkesztve ]

-I like the misery. -I like this world!

(#44) E.Kaufmann válasza ricsip (#41) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Teljesen új nekünk se, de alverzió frissült decemberre nekünk pl.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#45) David3


David3
őstag

Nekünk is webOS LG-nk van, LG 43UM7450PLA modell. Kicsit tényleg lehetne gyorsabb a rendszer, de amiket láttam, azokhoz képest sokkal gördülékenyebb. Frissítések nekem folyamatosan jönnek, stabilnak tűnik így fél év használat után is. YouTube-ot is elég sokat használjuk, telefonról is rá tudom küldeni és elég gyors, illetve telefonról tudom is vezérelni (LG ThinQ app) a hangerőket meg egy csomó mindent.

Mindenesetre ha kiküldenék rá ezt a frissítést, én csak örülnék. :)

[ Szerkesztve ]

(#46) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Javaslom az előtelepített nem lg appok törlésének lehetőségét, valamint a táv gombjainak szabad programozhatóságát.
Köszönöm, de nem kell dedikált netflix és Prime gomb, hanem mondjuk egy stop jól jött volna (programoztam magamnak).
Hogy a kripli earcjukról ne is beszéljek, meg az előzetes tartalomismertetés nélküli frissítések: pár hónapja a gyári hangfelismerő programot lecserélte a frissítés a google saját szarjára, ami közel se olyan jó, mint a korábbi+persze addig nem használhatod, amíg bele nem egyezel, hogy innentől mindenki hallgathat téged.

Jó kis global adblocker kéne inkább, mert a gyári yt hírdetéseitől már a falra mászok, hiába van vanced is a telefonon.

Vajon C9et meddig frissítgetik?

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#47) Georgexy_hun válasza Busterftw (#30) üzenetére


Georgexy_hun
tag

En hasznältam rajta a SmartIP TV app-ot. Ami meg is maradt, tehät mülödik.
Viszont a mäsik TV-n ami mär alapbol 4.5-ös verzio volt ennek a szoftvernek egy ujabb valtozata fut. A regire ez a verzio nem erhetö el.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 Ultra- Dell XPS 17 L702X - MSI X470 Gaming Plus Max - AMD Ryzen9 3900X - Nvidia RTX 2060 Super - 32 Gb DDR4

(#48) Georgexy_hun válasza Busterftw (#42) üzenetére


Georgexy_hun
tag

En egyiket sem hasznalom ezek közül. Nekem HDMI-n össze van kötve egy PC-vel es filmek mennek rajta. Egyedül a YT Kids. amit hasznälok. Illetve inditom aztan megy. Nekem a WEBOS2-vel csak a HDR tamogatas hianya es a 4k Stream hianya a gondom.

Samsung Galaxy S23 Ultra- Dell XPS 17 L702X - MSI X470 Gaming Plus Max - AMD Ryzen9 3900X - Nvidia RTX 2060 Super - 32 Gb DDR4

(#49) ElEvEn11 válasza Busterftw (#37) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Nyilván nem rád értettem, hiszen a posztjaid alapján nem utálod az LG-t.
Te "LG hater"-t írtál. Ki az itt és neked ez miből következett?
Te nyilván nem lehetsz az és a másikat sem gondolnám. Honnan jött akkor ez a következtetés neked, hogy itt valaki fizetett LG hater???? :F

[ Szerkesztve ]

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#50) Busterftw válasza ElEvEn11 (#49) üzenetére


Busterftw
veterán

6. hsz aztan lehet folytatni.
Amugy sarkitas volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.