Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Kár, hogy ebből a rivalizálásból az árakon semmi nem fog látszani.

Az utóbbi években minden gyártó megtanul úgy acsarkodni a konkurenciára, hogy egymás árait ne bántsák.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#2) gerii


gerii
addikt

Az azért remélem mindenkinek megvan, hogy a Samsung a qdot-ot az oled ellen küldi, míg az LG az altípus LCD-jét a qdot ellen. :C

Samsung fail

(#3) ghodyl válasza gerii (#2) üzenetére


ghodyl
tag

+1 :C

(#4) bteebi


bteebi
veterán

Végre nem csak a Samunak lesz SUHD-ja... :U
Kíváncsi leszek az új technológiákra a gyakorlatban. Ha fele igaz lenne a marketinges hülyeségeknek, már akkor is elég jó dolgunk lenne, legalább a képminőség terén :K.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#5) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Valami pedig kellene, mert az IPS Glow és társai miatt nem vagyok elszállva a mai kor kijelzőitől. Elvileg ezek az új technológiák talán végre megvalósítanák azt amivel már évek óta hitegetnek minket, mégpedig azt, hogy nem kell háttérvilágítás hanem mindegy egyes pixel önállóan bocsájt ki fényt bármilyen színt és akár ki is kapcsol - na az az igazi fekete, és nem lenne ips glow sem hisz nincs bevilágítás.

(#6) Interceptor válasza gerii (#2) üzenetére


Interceptor
addikt

A szépséghibája csak annyi, hogy az lg ezzel a fasorban sincsen a samuhoz képest. Azért az ugye megvan, hogy az LG is szívesen lehúzza rólad a gatyát ha kell.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#8) Ren Hoek válasza #32839680 (#7) üzenetére


Ren Hoek
veterán

A kék e.lumi QD ugyan úgy bomlik és rosszabb az élettartama a többi színnél. Az első prototípusok ugyan úgy szenvednek ettől. Sajnos a pixeles QD sem mentes az inhomogén öregedéstől, de talán egyszer sikerül javítani majd rajta, OLED-nél is jobban. OLED amúgy már elég stabil, mint mondtam a töltésfelhalmozódás a gond inkább. Ez okozza feltehetőleg az image retentiont is.

Igazából a pixelenkénti külön világítás minden esetben inhomogen módon öregszik, ezt nem lehet kikerülni ha 100 órát nyomatod rajta a Win logót.

Az LCD réteg is beéghet, csak ott ez a folyamat sokkal de sokkal lassabb. Elég csak végiggondolni miért, hiszen sokkal kisebb degradáló hatású folyadékristály molekulákat polarizálni, mint az elektrolumineszcencia.
Tény, hogy az elu QD egyelőre sokkal nehézkesebben megvalósítható, mint a homogén fotolumi QD film. Ami ha öregszik is, legalább homogén módon teszi, nem pixelenként.

[ Szerkesztve ]

(#9) gyulank


gyulank
addikt

A jobbaknak elég egy üst.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#10) Vikooo válasza Cs1csó (#5) üzenetére


Vikooo
addikt

Azt OLED -nek hivjak :)

(#11) Duree válasza #32839680 (#7) üzenetére


Duree
veterán

Ne reményked benne az Oled nem fod kihalni.Nézzél már utána, hogy mi a Samsung megoldása és milyen hibákkal küzködik.

duree54

(#12) Mentolka


Mentolka
senior tag

Tudom, már unalmas, de BEZZEG a CRT meg a plazma... (és ezt komolyan gondolom)

(#13) Luck Dragon

Én az LG Oled tévének az ár mérséklődését várom, és beruházok rá.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#14) Zimmy88 válasza gerii (#2) üzenetére


Zimmy88
tag

És ha mindenkinek elhisszük amit mond, akkor az LG olednél jobb a Samu qdot, aminél meg jobb az LG nanoc, aminél meg jobb az LG oled, aminél meg jobb a Samu qdot és így tovább... :D
Ez a minőségspirál, a végén minden jobb lesz ;]

FZR2000 ®

(#15) FefeeX válasza Interceptor (#6) üzenetére


FefeeX
veterán

Először nem nagyon értettem, mivel tegnap jött a Samsung bullshitTV híre, ahol kibeszélték, hogy gyakorlatilag ugyanez csak más néven, de aztán megnyitottam az adatlapod... Igazad van, a Samsung sokkal illatosabbat sz@rik, ha hozzáképzeled az illatot. :U

(#16) Interceptor válasza FefeeX (#15) üzenetére


Interceptor
addikt

Egy adatlap alapján sikerült megítélned, zseniális :C Ne zavarjon, hogy egy 8 éves termékről beszélünk. Nem ragaszkodom a samsunghoz, csak unalmas már az állandó pocskondiázás, holott egyik gyártó sem különb a másiknál, mind a te pénzedet akarja.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#18) Ren Hoek válasza #32839680 (#17) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Nem teljesen pont, hogy a jelenlegi QD-ben szerves anyagokat is alkalmaznak. Ezt próbálják helyettesíteni szervetlen anyagokkal és talán stabilabb lesz, de ezek még kísérleti fázisban vannak.

Both ETL and HTL consist of organic materials. Most organic electroluminescent materials favor injection and transport of holes rather than electrons.

Plusz még két tény, hogy a kék QD épp limithatáron van méretben is, energiaszint szempontjából is sérülékenyebb, ráadásul az emberi szem kék színnél 5x nagyobb fényességet is igényelhet. Tehát túl kell tolni a kijelzőkben .

"However, blue quantum dots require highly precise timing control during the reaction, because blue quantum dots are just slightly above the minimum size. Since sunlight contains roughly equal luminosities of red, green and blue, a display needs to produce approximately equal luminosities of blue, red and green. The human eye requires blue to be about five times more luminous than green, requiring five times more power."

(Érdekesség, hogy a retinában a sárgafolt közepén a foveában, szinte nincsenek is kék receptorok, úgy számolja ki a többi része a szemnek, hogy ott kéket kéne látni. Nekem pl van egy kis defektem ott, ezért egy foltban nem látom a kéket az éleslátásom közepén, mert megsérültek azok a sejtek amik kompenzálják a kék színt.)

(#20) Duree válasza #32839680 (#17) üzenetére


Duree
veterán

Ebben igazad van de a Qled is szenved egyenlöre a kék szinnel.

duree54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.