Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34) Ren Hoek válasza fairi (#6) üzenetére


Ren Hoek
veterán

"Minden egyes kvantum dot egyenlő méretű (betekintési szög miatt)"

Erről van valami forrás? Vagy csak valami marketing blabla? Csak mert pont a quantum dot mérete adja a kibocsájtott fény hullámhosszát. Ezért szépen méret szerint eloszlatva ad egy nagyon pontos spektrumú fehér fényt, kék vagy UV gerjesztésre.

(#23) Balika911: Ez az ABL bosszantó... láttam kirakott OLED-et, és a nagy fehér homokos tengerpartos kép totál elszürkült.
Mindez azért van, mert maxra húzva a panel teljes fehérben baromi sokat fogyasztana, és nem férne be az energiaosztályba. Kár, hogy nem lehet mélyebben szabályozni. Meg engem már zavar kicsit, hogy túl nagy a kontraszt. Szerintem gyilkolja rendesen a szemet, főleg monitorként használva. Jó ezen lehet segíteni, csak akkor meg miértelme az OLED-nek :D

Az image retenció durva... én azthittem ez már megoldódott. Valószínűleg nem is az organikus e.lumineszcens anyag okozza, hanem a vezérlő rész ... az ghostingot is inkább valami töltésfelhalmozódás okoz, amit aztán éjszaka pixelenként resetel a panel ha idle-ben áll. Ez LG fejlesztés, van szabadalmi leírás. Ezért "égnek be" a bolti panelek, mert kihúzzák őket éjszakára.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.