Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Majd ha lesz fuggetlen teszt hasonlo arkategorias jol beallitott TV-kkel, akkor hiszek nekik. Nem amikor az o standjukon egy velhetoen teljesen elallitgatott, esetleg olcso OLED paneles TV-t alaznak porba. Vagy majd jo lesz nezni ha kesobb az LG mondjuk ugyanezt megcsinalja visszafele, es egymas mellett lesznek a standok :D

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#2) osztraksajt


osztraksajt
őstag

És gondolom a feketéről gondosan hallgatnak. :DDD

(#3) Cifu válasza osztraksajt (#2) üzenetére


Cifu
nagyúr

A hírhez: megjelenés? Tavaly még arról volt szó, hogy csak 2019-ben várható a kereskedelmi. Ami jelenthet bármit, akár 2018-at is, és azt is, hogy soha nem lesz QLED TV-jük (az OLED-et is ígérték, oszt mi lett belőle...).

@Osztraksajt: A QLED hasonlóan az OLED-hez nem háttérvilágítást használ, hanem saját fényt kibocsátó technológiát, itt "quantumpöttyöket". Vagyis a feketéje ugyanolyan jó lesz, mint az OLED-é (ami tökéletes).

A fő különbség az OLED és a QLED között, hogy az előbbi szerves anyagot használ fel a fény gerjesztéséhez, a QLED pedig szervetlent, így elviekben az élettartama magasabb.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4) fairi


fairi
addikt

QLED TV? Öhömm.öhöömmmm.
Vagyis a led háttérvilágítás elé most tettek egy kicsit jobb minőségű quantum dot foliát vagy inkább a háttérvilágítás x száz(?) db ledje kapott egy kvantum dot sapkát?
Szóval ez még mindig nem az amikor minden egyes pixelt egy icipici qauntum dot led alkot? Az az igazi QLED TV.

(#5) Cifu válasza fairi (#4) üzenetére


Cifu
nagyúr

Akkor most lemaradtam valamiről, és ez a QLED nem az a QLED? :F

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6) fairi válasza Cifu (#5) üzenetére


fairi
addikt

Ahogy nézem nem. Ez egy fejlesztett kvantum dot filmnek tűnik. Legtöbb helyen írják háttérvilágítással rendelkeznek a TV-k, vagyis hagyományos LED LCD. Csak most egy uj generációs kvantum dotokat pakoltak a LED és az LCD közé. Minden egyes kvantum dot egyenlő méretű (betekintési szög miatt),plusz gondolom fejlesztett local dimming melléje.

(#7) kleinguru válasza fairi (#6) üzenetére


kleinguru
addikt

Akkor ez megint nem egy oled lett:N

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#8) Partz válasza Cifu (#5) üzenetére


Partz
senior tag

Nagyon nem, ez ugyan úgy QLED, mint ahogy Samsungéknál a LED tévé volt. Még mindig LCD technológiáról beszélünk, csak idén a SUHD brandet a QLED váltotta.

(#9) sb válasza osztraksajt (#2) üzenetére


sb
veterán

Jó, hogy 20 év múlva is a szuperfeketét lehet még mantrázni. :)
Lásd Cifu válaszát. Akkor ezek szerint maradtak a sima panelek.
De "sima" LCD-n is ha körbenézel, lassan 0.015-0.02 körüli feketék és 5-7000:1 natív kontrasztok figyelnek a tesztekben VA paneleknél. Tényleg élhetetlen teljesen.

[ Szerkesztve ]

(#10) #72042496 válasza Cifu (#5) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szerintem ez az QLED tévé csak annyira QLED, amennyire a LED tévé LED. :D

Amúgy az OLED-nek sem tökéletes a feketéje (mert nem teljesen homogén), csak közel van hozzá. Amúgy kb. csak ebben jobb, mint az LCD, eddigi életem legnagyobb csalódása volt a B6J. Örülök neki, hogy megszabadultam tőle (elszállították, remélem, visszaadják az árát is) és lecseréltem egy KS8000-re. Ezt a két modellt hasonlítottam csak össze.

(Eredetileg monitornak akartam használni az OLED-et, de végül tévének sem tartottam meg.)

(#13) sb: Az egy perc után is fellépő image retention és a háttérvilágítás tartalom fényerejétől függő kapcsolgatása az őrületbe kergetett.

[ Szerkesztve ]

(#11) fairi válasza sb (#9) üzenetére


fairi
addikt

Ez a "QLED" Tv biztos tud fogni 10000:1 körüli kontrasztot. fekete mániás videofileket biztos zavarni fogja ha vaksötét szobába fekete picit világít, de gyakorlatban jó lesz. Előny beégéstől tuti nem kell tartani. :D

Án a név engem is zavar kissé átverés.

(#12) gerii válasza sb (#9) üzenetére


gerii
addikt

Ha besétálsz egy MM-be, és 2db ugyanannyiért ugyanakkora qled és LG oled tévét megnézel amin ugyanaz a videó fut, és nem az oled-et vennéd akkor megveszem neked :)

A videón szereplő oled qrvára el lehet állítva, még ezen a tn paneles csodán is ronda amin most néztem.

(#13) sb válasza #72042496 (#10) üzenetére


sb
veterán

Ez érdekelne miben nem hozta amit vártál.

(#14) #72042496 válasza sb (#13) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az előzőbe beleszerkesztettem. Nem háttérvilágítás, mert OLED-nél az nincs, de értsd jól. :)

(#15) joey04 válasza Partz (#8) üzenetére


joey04
titán

de a népet majd jól behülyítik.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#16) osztraksajt válasza Cifu (#3) üzenetére


osztraksajt
őstag

Hát nem. Te szerintem erre gondolsz, mint oly sokan mások is. Csak most megint jön az alattomos átverős marketing, belóbáltak egy technológiai nevet hogy az majd mekkora királyság lesz, miután mindenki rácsorgatta a nyálát hogy na ez majd mennyivel jobb lesz mint bármi eddig, erre korábban kihoznak ugyanazzal a névvel egy simán csak nagyobb fényerejű LCD-t. Ennyit erről, járna a gusztustalan húzásért a samsungnak a f*szkorbács.

(#17) konyi79 válasza gerii (#12) üzenetére


konyi79
addikt

Éget a videóról, mennyire levették az OLED-en a fényerőt meg a kontrasztot. :DDD

(#18) #16939776


#16939776
törölt tag

Lényeg hogy az egyik sokkal jobb mint a másik, és ezt jó sokan láthatták.

Egy Gamma és egy kontraszt beállítás után lehet hogy kiderülne, hogy a drágább lesz a jobb ;]

[ Szerkesztve ]

(#19) Cifu válasza osztraksajt (#16) üzenetére


Cifu
nagyúr

Akkor a Samu nem csak mobil fronton, de TV fronton is égeti magát... :(((

Ezt a fajta átverést nagyon nem szeretjük... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#20) sb válasza #72042496 (#14) üzenetére


sb
veterán

Vagyis vmi dinamikus kontraszt-szerű hülyeség volt az OLED TV-n?
Nem kikapcsolható? Bár értelmét nem látom épp OLED-hez. Alacsony kontrasztú panelhez van(ha van) értelme.

(#21) stellaz


stellaz
addikt

Én annyira nem értek a tévékhez (otthon sincsen már vagy 12 éve), de mikor legutóbb MM-ben végignéztem a készülékeket, az LG Oled tévéi engem lenyűgöztek. Minden más fakónak tűnt mellette, még az árban hasonló kvantum pontos samsungok is totál bénák voltak. Ha mondjuk olyan helyen laknék, ahol nincs elérhető távolságban rendes mozi, lehet, hogy elkezdeném vágni a centit, mikor jönnek le az oled tévék árai az épeszű kategóriába.

A felbontás érzékeléséről meg annyit, 150-200 ezres kategóriás tévéket néztem és mondom faternak, hogy nézd már ezen milyen szar kép van a mellette lévőhöz, sokkal kevésbé éles meg részlet gazdag ugyanaz a tartalom. Aztán kiderült, hogy csak a 4K tévé mellett értékeltem a Full HD tévét.

Amúgy amikor valaki a standon bemutatja a konkurens technológiát (persze név és típus nélkül), az annyira hiteltelen.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#22) sefan67


sefan67
aktív tag

Szépen mos a kamera, mozgóképek rögzítésére tökéletesen alkalmatlan.

(#23) #72042496 válasza sb (#20) üzenetére


#72042496
törölt tag

Keress rá az Advanced Backlight Limiter (ABL) kifejezésre, az OLED TV topikban is előkerült. Nem kikapcsolható, az OLED Light maximumra tolásával lehet egészen minimálisra csökkenteni a hatását. De úgy meg nem tudtam anélkül beállítani a képet, hogy ne vesszen el egy csomó részlet a sötét részeken.

Az OLED Light általában ajánlott szintje mellett kifejezetten agresszívnak tartottam az ABL-t. Egy fehér háttér egy pillanat alatt szürkés lett a tévén, a sötét háttér előtt megjelenő kisebb fehér részekkel meg kb. így jártam. :)

Hangsúlyozom, hogy monitornak használtam volna, amire én tényleg elkeseredtem, hogy mennyire nem alkalmas. Játék és film közben kevésbé vettem észre az ABL-t, lehet, hogy erre a célra találtam volna tökéletesen megfelelő beállítást. Viszont én jobbnak láttam visszaküldeni, mert semmilyen készülékkel nem vagyok hajlandó ilyen alapvető problémák miatt (ezeket annak tartom) bajlódni.

Volt még pár egyedi problémája is a készüléknek, de ezeket nem akarom részletezni. Elsősorban a fentiek miatt csalódtam benne.

[ Szerkesztve ]

(#24) assemble


assemble
addikt

Quantom dot-os LCD-k ha jol tudom korabban is voltak par eve peldaul tabletekben (Kindle Fire HDX 7) - ez most ugyanaz, vagy valami mas?

[ Szerkesztve ]

(#25) pusszycat válasza sefan67 (#22) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, h nem telefonnal vették fel? :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#26) MaCS_70 válasza fairi (#11) üzenetére


MaCS_70
félisten

+1
MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#27) ziku válasza osztraksajt (#16) üzenetére


ziku
csendes tag

Nekem is az jútott eszembe, hogy mennyire aljas húzás ez az elnevezés. A Samsung egyelőre nagyon nem tud mit kezdeni az OLED technológiával, a prémium/felső kategóriában már valós alternatíva az OLED. Lehet, hogy nem mindenben jobb mint az LCD, de ez nem is számít, mert elég, ha a vásárló elhiszi, hogy az OLED a legjobb jelenleg.

(#28) elefant válasza Partz (#8) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

igen igen!

egyáltalán nem arról van szó, mint amit korábban mondtak.

(#29) kalimist


kalimist
aktív tag

Furcsa, hogy még a csúcsmodell (Q9) is edge-lit háttérvilágítású és nem FALD, mint a tavalyi KS9500.

(#30) Zanik


Zanik
addikt

Az OLED nagyon kékes árnyalatú a felvételen, tuti el van állítva!

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#31) Joshi válasza #72042496 (#23) üzenetére


Joshi
titán

Egy tévét lehet monitornak is használni, de nem arra való. :(

(#32) Duree


Duree
veterán

A Samsungnak nagyon fáj , hogy kimaradtak az Oled bizniszböl, nem tudtak fejleszteni tartós Oledet.Most meg azt akarják bedumálni ,hogy nem is akartak mert a quantom dot technológia sokkal jobb.Persze ez nem igaz de az ilyen bemutatókon alaposan a Qled javára állítják be a tévéket ami rendkívül sportszerütlen húzás.Azt hiszem mindenki tudja , hogy az Oled majdnem mindenben veri az Lcd-t legyen az bármilyen technoplógia vívmánya.Jó lenne azért látni egy független tesztet.

duree54

(#33) krx21


krx21
nagyúr

Uraim, itt egy komoly változás történt: Felvették a QLED nevet! :C
Mert hasonlit az OLED kifejezésre... A Samsung marketinkből mindig is kiváló illetve pofátlan volt. :K
Emlékezzünk vissza: Ők voltak az elsők akik a megadott képfrissítés megjelölésével eltértek a panel tényleges, adatától. Valamint szintén a Samsung volt aki az LCD tévénél használta elsőként a megtévesztő LED TV megnevezést. Most itt a QLED...
A megtévesztő kifejezésekhez legalább elsőként kerülnének be a fejlesztések... A quatum dot elsőként 2013-ban volt a Sony-tól, triluminos néven...

(#34) Ren Hoek válasza fairi (#6) üzenetére


Ren Hoek
veterán

"Minden egyes kvantum dot egyenlő méretű (betekintési szög miatt)"

Erről van valami forrás? Vagy csak valami marketing blabla? Csak mert pont a quantum dot mérete adja a kibocsájtott fény hullámhosszát. Ezért szépen méret szerint eloszlatva ad egy nagyon pontos spektrumú fehér fényt, kék vagy UV gerjesztésre.

(#23) Balika911: Ez az ABL bosszantó... láttam kirakott OLED-et, és a nagy fehér homokos tengerpartos kép totál elszürkült.
Mindez azért van, mert maxra húzva a panel teljes fehérben baromi sokat fogyasztana, és nem férne be az energiaosztályba. Kár, hogy nem lehet mélyebben szabályozni. Meg engem már zavar kicsit, hogy túl nagy a kontraszt. Szerintem gyilkolja rendesen a szemet, főleg monitorként használva. Jó ezen lehet segíteni, csak akkor meg miértelme az OLED-nek :D

Az image retenció durva... én azthittem ez már megoldódott. Valószínűleg nem is az organikus e.lumineszcens anyag okozza, hanem a vezérlő rész ... az ghostingot is inkább valami töltésfelhalmozódás okoz, amit aztán éjszaka pixelenként resetel a panel ha idle-ben áll. Ez LG fejlesztés, van szabadalmi leírás. Ezért "égnek be" a bolti panelek, mert kihúzzák őket éjszakára.

[ Szerkesztve ]

(#35) Partz válasza elefant (#28) üzenetére


Partz
senior tag

Személyes tapasztalatok? Állítólag kettébontották az egyes sub-pixeleket, így sokkal jobb betekintési szöget érnek el mint a korábbi VA-paneles lcd tévéknél. Látszik ebből valami, oled-hez képest milyennek tűnik? Itt az Lg standján lévő oled tévékre gondolok elsősorban.

Ren Hoek
Továbbra is 2-6 nm-es quantum-dotokat használnak. Azt tudom elképzelni esetleg szín szerint pontosabban szűrnek.

(#36) BloodRay


BloodRay
veterán

Szánalmas a Samsung amit művel. Vevők átverése lvl 1000...

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#37) fairi válasza BloodRay (#36) üzenetére


fairi
addikt

nem létezik hivatalos definíció hogy a QLED kifejezés mit takar. Igazából sztem csak fórumozok, ujságirók kis köre gondolja hogy QLED TV= kvantum dot LED minden pixel. Rájöttek 2020 előtt ez nem valósítható meg, addig nevezzük QLED TV-nek a QD LED LCD TV-ket is.

Samsung ver át minket vagy mi verjük át magunkat?

(#38) Ren Hoek válasza fairi (#37) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Jah... ennyi erővel a LED TV is egy marha nagy átverés volt annak idején... hiszen mindenki azt hitte, hogy pixelenként külön LED van beépítve. Volt is mikroLED TV, csak aztán abból sem lett semmi.

(#39) fairi válasza Ren Hoek (#38) üzenetére


fairi
addikt

QD-LED TV is gyakorlatilag mikroLEd TV. majd talán 2020-ba eljön, addig maradnak a feljavított LCD TV-k vagy OLED TV:

(#40) index31


index31
tag

A Samsung Tv-i nem tökéletesek de azért az OLED-et sem kéne isteníteni.

Főleg amikor ilyen képet is tud produkálni az OLED :

[link]

(#41) krx21 válasza index31 (#40) üzenetére


krx21
nagyúr

Most linkeltél ide egy hibás TV-t??? :N

(#42) Zanik


Zanik
addikt

Amúgy elég egyértelmű, hogy a TV gyártók a marketinghez nyúlnak, ha már tényleg nem képesek olyan fejlesztéseket eszközölni, amik vásárlásra ösztönöznék az embereket. Emiatt jönnek a hangzatos nevek, meg a marketing bullshit, hogy így jobb, úgy jobb. És persze valóban lehetnek jobbak ezek az új panelek, de nem jelentenek olyan érdemi javulást képminőségben, hogy az emberek lecseréljék a 3-5-8 éves tévéjüket miatta.
Az OLED meg csak nem akar tömegtermék lenni, addig meg a szűk korai elfogadók-on kívül mindenki kivárásra játszik.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#43) #72042496 válasza Joshi (#31) üzenetére


#72042496
törölt tag

Azért nem véletlenül van bennük PC mód; a nagy felbontást úgy gondolom, ezzel lehet igazán kihasználni. Persze, ilyen-olyan beállítások nem érhetőek így el, de emiatt semmi hátrányt nem tapasztaltam. Alapvetően az OLED-nél sincs ez máshogy, csak a meglévő problémák (ABL és IR) jelentkeznek messze túl nyilvánvalóan.

A fekete és sötét részek amúgy zseniálisak rajta (emiatt vettem meg), a képe is gyönyörű, ezt nem lehet elvenni tőle. De nemcsak fekete van, hanem fehér is, azzal meg úgy tűnik, komolyabb gondja van, mint az LCD-nek a feketével. :)

(#34) Ren Hoek: Na, a fogyasztás az, ami pont nem érdekelne. Minden adattal trükköznek már (dinamikus kontraszt, egy csatornán leadott teljesítmény, PMPO adatok, TDP a processzoroknál, x nm-es gyártástechnológia...), erre itt van ez, aminél annyit kéne tenni, hogy engedik kikapcsolni, akár egy figyelmeztetés után, hogy paraszt, ez ezzel meg ezzel jár. Biztos vagy benne? :) Na mindegy, most már fölösleges ezen rágódnom.

[ Szerkesztve ]

(#44) PrinceHerceg válasza krx21 (#33) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

ÚGY BIZONY

:K utánuk Kórea, sorban SAMU-ék és manapság LG-ék is... :K

Btw: SONY-ék igazi OLED-et fabrikáltak, még ha vették is a panelt hozzá! :))

[ Szerkesztve ]

(#45) AVhelper válasza Ren Hoek (#34) üzenetére


AVhelper
senior tag

Az a kérdés, hogy valójában mi is ez, amit a Samsung QLED TV-nek titulál? Azt már tudjuk, hogy ez a QLED nem az a QLED, hanem valami új QD struktúra, amiben szerepet játszik az alumínium (Én legalábbis eddig ennyit tudtam kihámozni a közzétettekből). A panel kapott valami új reflexiógátló bevonatot (talán Moth Eye?), ami javít a fekete szinten, és nem tudni semmit arról, hogy a háttérvilágítás FALD-e vagy sem.

Az tudott, hogy a Samsung dolgozik a QD technológián és annak különböző megvalósítási módozatain (lásd erről ezt a cikket). Tehát azt kéne tudni, hogy ez a Samsung QLED TV-k még a QDEF (Quantum Dot Enhancement Film) LCD vagy már QDCF (Quantum Dot Color Filter) LCD technológiát alkalmazzák?

Ha erre valaki választ talál, ne tartsa magában!

[ Szerkesztve ]

(#46) AVhelper válasza Partz (#35) üzenetére


AVhelper
senior tag

Neked is szól a #45-ös hsz, mert Te sok forrást olvasol.

(#47) krx21 válasza AVhelper (#45) üzenetére


krx21
nagyúr

Az reflexiógátlós bevonat, hogy javítja a fekete szintet? :F

(#48) AVhelper válasza krx21 (#47) üzenetére


AVhelper
senior tag

A Samsung "anti-reflective panel technology" (ez hangzik el a videóban 1:07 mp-nél) egy cikk szerint azon alapul, hogy a fémötvözet kvantumpontok hatékonysága miatt a Samsung képes volt három réteg tükröződésgátló szűrést alkalmazni az új TV-kben, és ezáltal csökkentik a visszaverődő környezeti fényt a fekete szint javítására.

Sharp által kitalált „Moth Eye” LCD TV paneltechnológiának (2012-ben CEATEC díjat is kapott érte) is ez a lényege. A „Moth Eye” - magyarul lepkeszem - szűrő bevonat az LCD TV képernyőjéről visszaverődő fényt minimális, 0,1%-os, vagy még alacsonyabb szintre csökkenti. Maga az elnevezés az éjjeli lepkék összetett szemére utal, amely nagy hatékonysággal gyűjti össze és engedi át a fényt, de nem veri azt vissza, hogy a rovart ne vegyék észre a ragadozók.

(#49) gerii válasza AVhelper (#48) üzenetére


gerii
addikt

Ha sokáig nézed, akkor meg kijön a kiscsaj a kútból átalakulsz Molyemberré :D

(#50) index31 válasza krx21 (#41) üzenetére


index31
tag

Próbáld ki a sajátodon, statikus tartalmon jó sokáig hagyva és felfedezed az OLED screen burnt :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.