Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sefan67


sefan67
aktív tag

Ez se rossz, de ha már kamerás telefon akkor inkább a Panasonic Lumix Smart Camera CM1 :)

(#2) babkukta


babkukta
senior tag

Öööö, a Galaxy Zoom kicsit komolyabb, nem?? Ennyi erővel pedig ha vkinek tényleg fontos az optikai zoom, miért ezt venné? Meg kíváncsi leszek úgy alapból a képminőségre is

Üdvözlettel, Tibi

(#3) Steve1207 válasza sefan67 (#1) üzenetére


Steve1207
veterán

Ja, nekem is szimpatikus, a kamera része nagyon jó lett, tegnap olvasgattam róla pár helyen. Igaz csak azt mondanám pozitívnak és csak fotózásra, videóban elvérzik.

Az ASUS azért nagyon bekeményített mobil fronton, ésszerűen építik ki a koncepciókat, készülékeket.

.

(#4) zsoltyyy


zsoltyyy
senior tag

f2,7... nincs xenon... erről ennyit

(#5) batai15: kizárt, habár a hátlapot szépen lekopizták.

[ Szerkesztve ]

(#5) batai15


batai15
félisten

Na talán lesz 1020 verő android? Tetszik elfogadnám

(#6) Ádám16 válasza batai15 (#5) üzenetére


Ádám16
addikt

Szerintem nem lesz partiban az 1020-szal.

Viszont a dizájn nagyon jó, kíváncsian várom.

(#7) Blyan válasza zsoltyyy (#4) üzenetére


Blyan
félisten

Azért nem írnám le ennyire... Lehet nem lesz egy 1020 vagy K Zoom, de szarnak sem gondolom.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#8) Luck Dragon

Elfogadnám, szép a kialakítása is. De igazából egy MA tesztre lennék kíváncsi és az elkészült képeikre. :D

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#9) zsoltyyy válasza Blyan (#7) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

Nem írtam le, csak rávilágítottam a hiányosságokra. Az meg, h mennyire szar lesz, az viszonyítás kérdése...
Egy 1020hoz képest valószínűleg az lesz, de majd kiderül. Hátha lesz teszt róla.

(#10) jacis válasza batai15 (#5) üzenetére


jacis
nagyúr

Ezt Te sem gondoltad komolyan szerintem :F

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#11) Blyan válasza zsoltyyy (#9) üzenetére


Blyan
félisten

Még csak nem is gondolom, hogy szar lesz ahhoz képest. A változtatható apertura egyáltalán nem hiányosság.
K Zoom F3,1 - F6,3 oszt nagyon béna fotósnak kell lenned, hogy azt is leszarozd. És még hozhatnék a fotósvilágból (nem mobil), hasonló példákat. Egyszerűen csak érteni kell ahhoz és nem exponálni.

A 1020 előnye leginkább a point and shoot képeken annyira nyilvánvaló, megfelelő hozzáértéssel és beállításokkal már nem igazán. Kérdés,hogy itt mennyire lehet majd játszadozni ezekkel.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#12) zsoltyyy válasza Blyan (#11) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

K zoom esetén is eszméletlen nagy apertúra állítási lehetőséged van...
The K zoom has a full “Manual” mode - it lets you change the shutter speed, aperture (kinda), and ISO. For the aperture, you can only choose one of two options – open f/3.1 a – no steps in- between. Zoom in ten times, and you can choose between open f/6.3, and closed f/18.4.

Csak azért nem csinálták meg fix apertúrájúra, mert a "zoom lencsével" elég költséges mulatság lett volna, de hogy azt te manuálisan állítgasd... én nem hiszem, de legyen igazad.

A másik meg, hogy telefon fényképezője pont, hogy arra való, hogy point-and-shoot képek a lehető legjobbak legyenek, nem pedig arra, hogy 5 percig állítgasd. Ennek ellenére az opció ott van annak, aki nagyon unatkozna, de nem ez a fő feladata.

[ Szerkesztve ]

(#13) batai15 válasza jacis (#10) üzenetére


batai15
félisten

Pedig de. Nem tudom miért hiszi azt sok ember hogy a megapixel a lényeg.
Főleg úgy hogy a pw kamerához meg most se ér fel sok telefon. Hiába lézeres fókusz meg digitális zoom.

[ Szerkesztve ]

(#14) Blyan válasza zsoltyyy (#12) üzenetére


Blyan
félisten

Ez már változtatható ;)

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#15) zsoltyyy válasza Blyan (#14) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

És ezt honnan veszed, van valami forrás is? :)

[ Szerkesztve ]

(#16) kengyel


kengyel
nagyúr

Jó lett ez a telefon :)

kengyel

(#17) Xaels válasza sefan67 (#1) üzenetére


Xaels
félisten

Nekem is a CM1 a kamerás mobilok terén a "szerelem", de az ennek a duplája lesz árban majdnem :/

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#18) Blyan válasza zsoltyyy (#15) üzenetére


Blyan
félisten

K Zoomról beszélek, benne van a manualban is és Te is idézted egy cikkből. Mindegy mekkora lehetőséged van, nem fix, tehát választható.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#19) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Ha nem lenne ekkora tepsi, még tetszene is.

valami

(#20) zsoltyyy válasza Blyan (#18) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

Igen, 10xes optikai zoomnál állítható (6.3 vagy 18.4)
Ez aztán a nagy szabadság... Én inkább maradnék a 1020-nál, az fix f/2.2-es...
Legalább nem az van, h videó közben ha zoomolsz, akkor sötétedik a kép. :))
Nem véletlen, h a tükörreflexes gépeken is a jobb zoom obik fix fényerejűek...

[ Szerkesztve ]

(#21) Blyan válasza zsoltyyy (#20) üzenetére


Blyan
félisten

Most úgy csinálsz, mintha bárki kardoskodna, hogy melyiket válaszd. Az egész abból indult ki, hogy kapásból leírtad, hogy eh, a 1020 bezzeg, izé. Közben meg fingod nincs a készülékről.

HA ezzel akartál természet filmet forgatni, akkor igazad van ,tényleg a 1020-szal próbálkozz, az az igazi profi kamera... Ja nem, az se.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#22) zsoltyyy válasza Blyan (#21) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

Igen, leírtam a véleményem, amibe te belekötöttél.
"Közben meg fingod nincs a készülékről."

Tessék, de ez tuti jobb, hiszen több az állítási lehetőség... lol

[ Szerkesztve ]

(#23) Blyan válasza zsoltyyy (#22) üzenetére


Blyan
félisten

Jó, végülis mindig elő lehet húzni a vélemény jolly jokert. :C

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#24) zsoltyyy válasza Blyan (#21) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

Amúgy meg a 1020at te hoztad fel, nem én. :)

[ Szerkesztve ]

(#25) Valzor


Valzor
aktív tag

Mobilarénás tesztet a népnek és akkor kiderül mit tud a masina :DDD

Lenovo ThinkPad E14 G5 | Samsung Galaxy Tab S7 FE 5G | Samsung Galaxy S10 | Garmin Vivoactive 4

(#26) legiaap válasza zsoltyyy (#22) üzenetére


legiaap
nagyúr

És itt meg egy hivatalos tesztelős oldal ahol el van pics@zva a 1020-ad. [link], de még a 808 is. Erről ennyit. Nem nagy szám eggyik sem már.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#27) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Morbid. Inkább egy épületekben/alagutakban/nagyvárosban használható giroszkópos navit tettek volna bele.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#28) macskea válasza zsoltyyy (#9) üzenetére


macskea
őstag

Nem írtad le, áh...

"f2,7... nincs xenon... erről ennyit" Ajánlom figyelmedbe az erről ennyit részt.

;]

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#29) Quasi_modo válasza legiaap (#26) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

A 808 fotó minőségét egyelőre egyik sem éri utol. Úgy hogy maradjunk abban, hogy az a teszt is egy kalap xart ér.

valami

(#30) legiaap válasza Quasi_modo (#29) üzenetére


legiaap
nagyúr

Igen hozzá nem értő emberek tesztelnek ott... :W

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#31) zsoltyyy válasza legiaap (#26) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

Erről ennyit... Hitelesnek tűnik... :K

(#32) Paul119


Paul119
addikt

Valszeg z3580as soc lesz benne :)

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#33) hito válasza zsoltyyy (#20) üzenetére


hito
nagyúr

Akkor szerintem ezzel le is zárhatjuk ezt vitát (most csináltam screenshot-ot, saját K Zoom képernyője látható a képen):

Zoom nélkül, alapon, manuális módot választva van mód rekeszállításra. Valóban csak két érték közül lehet választani, de számomra ez már kimeríti a választás lehetőségének a fogalmát.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#34) legiaap válasza zsoltyyy (#31) üzenetére


legiaap
nagyúr

Látom gondjaid akadnak az értelmezéssel, de segítek:

Nem nagy szám eggyik sem már.

Amúgy miért nem a legfrissebbet linkelted? Se a Z3, se az új iPhoneok nincsenek benne.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#35) Quasi_modo válasza legiaap (#30) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Nem erről van szó.
Hanem hogy a tesztek is ki tudja miről szólnak.
Mind1.

valami

(#36) Peter13 válasza zsoltyyy (#31) üzenetére


Peter13
senior tag

Amúgy a linkelt grafikon mit hivatott jelenteni? Az hogy "erről ennyit", nem sokat segít az értelmezésben...mégis miről mennyit? :F

[ Szerkesztve ]

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#37) #06658560 válasza Valzor (#25) üzenetére


#06658560
törölt tag

Abból? Soha.

(#38) zsoltyyy válasza legiaap (#34) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

Megnyitottam a z3 tesztet is, de ott nem volt ilyen összegzés, viszont érdemes megnézni a z3nál és a z2nél is az első kommentet... A többit nem nézem végig, mert se időm, se kedvem hozzá.

(#39) Drachoo válasza Peter13 (#36) üzenetére


Drachoo
senior tag

Én is néztem hogy mit jelent ez az "erről ennyit...". De tényleg egy jól értelmezhető grafikon, érdemes volt belinkelni. :D :DD

[ Szerkesztve ]

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#40) Akidobos74 válasza zsoltyyy (#4) üzenetére


Akidobos74
aktív tag

A képen a hátlapon xenon van írva ;)
Nem értem, mit vitatkoztok rekeszértékekről, meg záridőről, meg ISO értékekről. Ez telefon. Vegyetek fényképezőgépet. Minimum DSLR-t, ott van értelmük ezeknek a szavaknak. :K

(#41) Teo.


Teo.
aktív tag

Jó látni,hogy nincs olyan topik ahol ha kamera telóról van szó, akkor ne tűne fel a jó öreg 1020.
Az biztos, hogy dxomark.com os srácok biztos jobban értenek a fotózáshoz mint ebben a topikban sokan ( velem az élem ) de.
Nekem kicsit szúrja a szemem,hogy ha ilyen jól oda figyelnek a finom kis részletekre, akkor ebből az átfogó tesztből minek maradt ki ( és így a pontozásból ) a makró és az éjszakai képek. Aki követi ismeri pl. a 1020 pályafutását az tudja, hogy a színegyensúly a gyengéje. Az amber és black frissítések főleg ezt kezelték. Lényeg a lényeg a gyengeségek IS teret nyertek a cikkben, de néhány igazán ütős erőség Nem. Azt már csak félve említem meg, a xenon vakuval és a záridővel sok olyan dolgot meglehet csinálni amit ledesel nem.
Szóval ez a VS teszt nem lett olyan jó :) (Iphone 6 VS 1020 tesztet néztem, mert van sok ugye )

[ Szerkesztve ]

5110\3410\OT565\6600\6630\5800\N97mini\710\N93\625\640\1020. 3S\Note4\Note5\Mate20\Mate20X⁵G. 13ProMax - ThinkPadT500\T520

(#42) zsoltyyy válasza Drachoo (#39) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

Ha nem csak a képet néznétek, amit linkeltem, hanem azt is, amire küldtem, akkor megértenétek.
Pontozzák a telefonokkal készített képeket, ezeket átlagolják. (100 a max pontszám)
Onnantól eléggé egyértelmű a diagram jelentése. Ha szerintetek a sorrend rendben van, akkor a továbbiakban nincs miről beszélni...

(#43) Drachoo válasza zsoltyyy (#42) üzenetére


Drachoo
senior tag

Beraktál egy linket (értelmezhetetlen grafikonnal) és egy "hozzászólással", azt nézte itt mindenki... Részemről zártam, ennyi. :K

[ Szerkesztve ]

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#44) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Ez a "tesóihoz" hasonlóan még mindig inkább egy telefonos funkciókkal felruházott kompakt kamera, mint egy normális okostelefon. Drabális, ronda. Túl sok kompromisszumot kíván.

Nem a lényeg a fontos.

(#45) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Miért nem lehet egy xenon villanót ráerőltetni?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#46) dz1989


dz1989
senior tag

Nagyobb érzékelőt tettem volna bele, optikai zoom helyett
A xenon miért nincs?

Amúgy nekem a külseje bejön.
A lézeres AF pedig is nagyon jó.

Ha pedig lehetőségem lessz azért majd magam is össze hasonlítom a 1020-al, 808-al. :)

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#47) judas13


judas13
addikt

:C

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#48) Ricardo


Ricardo
félisten

A képek alapján jól néz ki. Kíváncsian várom az első tesztet, hogy mit tud fotózás terén.

(#49) davidsone


davidsone
addikt

jóféle! Lassan jönnek a ROG mobilok is! Legalábbis én az ASUS helyében biztos piacra dobnék néhányat :D

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#50) berek21


berek21
senior tag

Tuti hogy nem fog a beharangozott áron megállni. :U

LG Velvet eladó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.