Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) satz18


satz18
őstag

"Amióta kipróbáltuk az Intel legújabb, Bay Trail-T családba tartozó Atom processzorát, úgy érezzük, hogy a Microsoft alaposan mellényúlt amikor nem hozott ki erre a lapkára épülő Windows 8.1-es tabletet."
Hogy ez mennyire igaz...
Amúgy ez a tab is elég jó áron fog jönni, megszorongathatja rendesen a dell ventu pro 11-et, bár 4 Gb ram nem ártott volna.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#2) BoC1ka válasza satz18 (#1) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Kétlem, hogy csak ennyibe kerülne...de, ne legyen igazam :)

YNWA

(#3) Darth Sith válasza satz18 (#1) üzenetére


Darth Sith
tag

399 USD-ért eléggé musthave vétel lenne, ha itthon valóban ennyibe kerülne és nem majdnem a dupljába. Ez az első WIN-es tablet, amelyen tényleg elgondolkodnék, ha ennyibe kerülne itthon mint kint :(

(#4) vittorio7


vittorio7
őstag

Egész jó lesz ez.

(#5) vagamo


vagamo
őstag

Vajon GPS van/lesz benne? Erre a win-re ugyanazokat a programokat lehet telepíteni, mint egy asztali Win8.1-re?

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#6) Gadgetfan_


Gadgetfan_
senior tag

Na, ennek már látom értelmét! Az első olyan tablet a piacon, amin már elgondolkodnék, érdemes-e váltani iPadról... Árban és tudásban, használhatóságban már komoly ellenfele lehet az iPad mininek.

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#7) k4rL^


k4rL^
senior tag

Eddig a Dell Venue 8 Pro vételén gondolkoztam, majd jött hir az Asus ASUS Vivotab Note 8ről, hogy Wacom stylusszal lesz 299$-ért, viszont most ez a Lenovo megtetszett.

(#8) xmaas


xmaas
őstag

Ennyi penzert siman johet ,jo keszulek

(#9) Ste


Ste
addikt

Szerintem a Lenovo mellett sok férfitàrs is szembesül reggelente a 'sàtor pózzal' :)

A 4magos Atom vajon aktív hűtést jelent-e?

(#10) tjb007 válasza Ste (#9) üzenetére


tjb007
nagyúr

Passzív, mint ahogy a többi Bay Trail-T-s tablet is.

(#11) konyi79


konyi79
addikt

Ha behozzák a 3/4G modelt 150-160 környékére, tuti veszek egyet. Elegem van a droidos szarokból.

(#12) alevan


alevan
őstag

ÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚ

Teccik. Ha nem ezt, de az utódját lehet, hogy megveszem (mert Lenovo).

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#13) fi:zi'k válasza vagamo (#5) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ez, ha jól tudom, egy asztali Win8.1. :)

---
Tetszetősre sikeredett.
A fényképezős tok meg elég izzadság szagú. :DDD

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#14) vlevi


vlevi
nagyúr

Na, ez odab**** rendesen a surface-nek.
Az asus transformer t100 se rossz, de ez a fullhd, meg minden, ez nemsemmi.
Es igen, teljes windows, mert nem arm'proci van benne, hanem atom. De ez az atom nem az az atom, ami volt a netbookokban 2-3 evvel ezelott.
Csak az ara ne szalljon el.

(#15) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Egy ilyen cuccnak, ilyen ár kell és kész. Ezért már megéri megvenni. Nem ám ilyen Surface 2 Pro 300-500 ezerért...

Remélem a többi gyártó is észbekap, hogy nem lehet mindent lenyomni a vásárlók torkán, súlyos százezrekért.

[ Szerkesztve ]

(#16) lacuspapus


lacuspapus
tag

Igen jónak igérkezik.. Ha a kamera is elfogadható lesz, nem csak tessék-lássék, akkor már igazi best buy is lehet

"Cinikus az az ember, aki mindennek tudja az árát, de semminek sem tudja az értékét." (O.Wilde) +36209267626/8-21-ig/

(#17) MarQs


MarQs
senior tag

Igazán fain akkor lenne, ha billentyűzetes dokkolóval jönne ennyiért. Persze önmagában is elgondolkodtató... az Asus után a Lenovo is kezdi kapizsgálni.

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#18) Ati1979


Ati1979
veterán

Ígéretes termék az biztos. Az ára sincs elszállva! :C

(#19) tick


tick
aktív tag

ennél van lehetőség utólag billentyűzetet csatolni hozzá? (T100-hoz hasonlóan, nem USB/BT/wifi)

Everything that has a beginning... has an end

(#20) vagamo


vagamo
őstag

Specifikáció: Lenovo ThinkPad 8

Nemrég kaptam ezt a linket.
Nagyon tetszik a gép :C :R :R :C

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#21) Ren Hoek válasza vagamo (#20) üzenetére


Ren Hoek
veterán

439 g ... OMG. :B

Túl szép, hogy igaz legyen. HA, és AMENNYIBEN tényleg ennyi lesz, akkor egy best buy lesz. Megdőlni látszik az a tény, hogy x86 tabletet nem lehet ~kiló alatt csinálni.

(#22) tjb007 válasza Ren Hoek (#21) üzenetére


tjb007
nagyúr

Már a Miix 2 tömege is 350 gramm volt, szóval nincs minek megdőlnie.

(#23) Ren Hoek válasza tjb007 (#22) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Jah, kicsit le voltam maradva. Surface-kből indultam ki :) Lassan beérünk, hogy tényleg használhatóak lesznek.
Azt nem értem, hogy az AMD-s rendszerek hol vannak? Iszonyat be voltak harangozva, és alig látni valamit, ami van az vagy nagyon gyenge procis, vagy drága...

(#24) MrPetya19


MrPetya19
addikt

Must have, ha lenne toll, így csak a kijelző felbontásával tűnik ki.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#25) .mf válasza satz18 (#1) üzenetére


.mf
veterán

A 4GB RAM-ért tényleg nagy kár, igazán belefért volna, ha az ember nem csak szórakozásra, hanem időnként lájtosabb munkára is használná -- végtére Thinkpadnek nevezték. Fontosabbnak tartanám, mint a fHD kijelzőt, főleg, mivel W8 annyira nem is bánik jól vele. Ha tényleg 399 USD (vagy itt EUR) lenne, ettől eltekintve még tényleg jó lehet.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#26) .mf válasza .mf (#25) üzenetére


.mf
veterán

Hátha vannak itt olyanok, akik jobban ismerik a piacot:
Van-é már olyan Win8 tablet, ami 8-10" HD vagy max fHD kijelzős, Bay Trail, 4 GB RAM, és van hozzá plusz-akkus, billentyűzetes dokkoló, valamint anyaghasználata is rendben van (nem úgy, mint a T100-nak)?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#27) vagamo válasza .mf (#26) üzenetére


vagamo
őstag

Lenovo Helix
http://shop.lenovo.com/hu/hu/tablets/thinkpad/thinkpad-helix/

[ Szerkesztve ]

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#28) satz18 válasza .mf (#26) üzenetére


satz18
őstag

A legjobban a ventu pro 11 közelíti meg az elvárásaidat szeintem, de konkrétani ilyen nincs még. Még csak most kezdtek szálingózni ezek a misinák, és főleg a 8 colos dokkoló nélküliek. A t100 az meglehetősen kivételnek számít, mondhatnám alternatíva nélküli.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#29) tjb007 válasza .mf (#26) üzenetére


tjb007
nagyúr

Dell Venue 11 Pro ($500 maga a tablet + $150 az akkus billentyűzet)

(#30) .mf válasza tjb007 (#29) üzenetére


.mf
veterán

Sajna csak 2 GB-os :(
Kösz a tippeket, akkor jól láttam, hogy eddig még nincs ilyen. Csak reménykedtem, hátha tudtok még valamit, amiről nem hallottam.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#31) tjb007 válasza .mf (#30) üzenetére


tjb007
nagyúr

Valóban.
Nem tudom miért emlékeztem 4GB-ra.

(#32) k4rL^


k4rL^
senior tag

Az Asus Vivotab Note 8 is leleplezödött, tényleg Wacom stylusszal jön. Sajnos csak késöbb 2014 Q1 végén.

A Lenovo még igyis jobban bejön a Hdmi kimenet miatt. Remélem a Thinkpadet tényleg lehet kapni még januárban.

(#33) MrPetya19 válasza tjb007 (#31) üzenetére


MrPetya19
addikt

Tudtommal csak 10-esben lehet 4 giga, mert nagyobb alaplap kell hozzá.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#34) MrPetya19 válasza k4rL^ (#32) üzenetére


MrPetya19
addikt

Nekem a kettő ötvözete kéne. Lenovo+asus stylusa.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#35) MarQs válasza .mf (#30) üzenetére


MarQs
senior tag

A Dell Venue 11 Pro Tablet for Work and Home verzióba már 4GB RAM megy, igaz ennél a proci hibádzik, ami kizárja a passzív hűtést... Core i3 ULX Haswell.

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#36) .mf válasza MarQs (#35) üzenetére


.mf
veterán

Igen, ez a gondom: vagy Core, tehát nem passzív, nagyobb, nehezebb, rövidebb üzemidő; vagy alacsony fogyasztású, hosszú üzemidős, passzív Atom, de csak 2 GB -- mintha azon a pár dolláron múlna. Az ember gyorsan szerkesztgetne pár képet utazás közben, már köti kezeit a hülye 2GB-os korlát. :(

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#37) MrPetya19 válasza .mf (#36) üzenetére


MrPetya19
addikt

4giga ramhoz nagyobb deszka kell, amihez 10-es kijelző.
Core I3-ból van passzív.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#38) .mf válasza MrPetya19 (#37) üzenetére


.mf
veterán

Kötve hiszem. Lehet stackelni, lehet a nyák két oldalán elhelyezni. Ez mindössze a kedves cégek termékpozícionálási politikáján múlik, ahol az Atom és a 4GB-nak nincs közös halmaza.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#39) MrPetya19 válasza .mf (#38) üzenetére


MrPetya19
addikt

De akkor vastagabb lesz. Amut én írtam az alap nyákra vonatkozik. Lehet egyedit tervezni és gyártani, de az pénz.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#40) MarQs válasza MrPetya19 (#37) üzenetére


MarQs
senior tag

A legalacsonyabb TDP-vel tervezett Core i3-as Haswellek hőtermelése is legalább 11,5W-nak felel meg, ami nem elégséges a passzív kialakításhoz, ettől függetlenül kíváncsian várom a fejleményeket, mert az ASUS napokban bejelentett hybridjének formája - a megjelent képek alapján - nem úgy fest, mintha hűtőrácsok sorát vonultatná fel...

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#41) .mf válasza MrPetya19 (#39) üzenetére


.mf
veterán

Stackeléssel vastagabb lesz, ja, pár századmilliméterrel.... :U
Milyen alap és egyedi NYÁK? Mindegyik egyedi, más chipek, más csatlakozó- és gomb-elrendezések, más méretű és kapacitású akku, stb stb.

Most ahelyett, hogy negyedtudással kardoskodsz a gyártók szemét korlátozása mellett, gondold már végig: a 4.3"-es csúcstelefonokba is befér egy SoC 2GB RAMmal, egy 8-11" tabletbe miért nem férne be még 2 vagy 1 stackelt RAM-chip?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#42) MrPetya19 válasza .mf (#41) üzenetére


MrPetya19
addikt

Pl a panasonic csinált 7-es core i tabletet, és elég vastag lett, monda a panás ember, hogy a teljesen egyedi alaplap csak így fért el.
Az alap nyákok csak formailag térnek el, van pl hosszú egyenes, L alakú stb. A telefonok azért nem egy kategória ezekkel, más tlramot használnak.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#43) MrPetya19 válasza MarQs (#40) üzenetére


MrPetya19
addikt

A hp-nek van már passzív core i tabletje.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#44) tjb007 válasza MrPetya19 (#42) üzenetére


tjb007
nagyúr

Egy ütés- és vízálló (IP65), a MIL-STD-810G katonai szabványnak is megfelelő ipari célra gyártott eszköznek szerinted milyennek kéne lennie, ha nem vastagnak ?
Amúgy meg az Androidos JT-B1, ami szintén megfelel a fentebb leírt szabványoknak is ugyanilyen vastag, pedig abban csak egy nyamvadt 4460-as OMAP van, nem Core i5 mint az FM-Z1-ben.

(#45) MarQs válasza MrPetya19 (#43) üzenetére


MarQs
senior tag

Tudsz dobni egy linket? Érdekelne a dolog...
Thx!

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#46) tjb007 válasza MarQs (#45) üzenetére


tjb007
nagyúr

(#47) Tybee000


Tybee000
aktív tag

Mennyire rossz a fullHD felbontás asztali mókára? tényleg annyira rossz a felskálázás, mert máshol nem nagyon olvastam erről, csak itt szeretitek jobban az alacsony felbobtásokat

(#48) MarQs válasza tjb007 (#46) üzenetére


MarQs
senior tag

D'oh és tényleg! Még cikk is volt itt róla! Köszi szépen! :R
Külföldi tesztek alapján úgy tűnik a HP megcsinálta - némi throttlinggal persze - így új megvilágításba kerül az alig 5-6 hónapja feldobott téma...

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#49) bendzso válasza Tybee000 (#47) üzenetére


bendzso
senior tag

Én egy Surface Pro-t használok (10", fullhd) 150%-os felskálázással, az pont az 1366*768-nak megfelelő méreteket eredményezi. Igazából gyakorlatilag csak egy desktop programot használok rajta, és az pont nem skálázódik fel, de nem vészes, egy icipicit "homályosabbak" az ikonok, de nincs szétcsúszás, meg eltűnő gombok, ki nem férő szövegek. E felett én így szemet tudok hunyni, viszont ami érdekesebb, hogy böngészni is 150%-os nagyítással érdemes, ezt pedig te is ki tudod próbálni a gépeden, ugyanaz lesz a hatás, és ott már picit talán jobban belezavar a felhasználói élménybe, bár ez nyilván szubjektív.

Amúgy nagyon jó, hogy ha kell, akkor kényelmesen használom általános dolgokra, ha meg pl excelezni akarok, akkor átállítom fullhdra és óriási területet belátok egyszerre. Mondjuk ilyenkor a touchpad felejtős precíz munkára, rendes egér kell, ha nem akarod kitépni az összes hajszálad.

Itt van összehasonlításnak két képernyőkép, sajnos a minőséget lerontotta a .jpg formátum, de elküldhetem az eredetit, ha szeretnéd. A címsor betűit érdemes összehasonlítani a programéval.
150% DPI
100% DPI

Szerk.: Hmm megnéztem 22"-on is a screenshotokat, és sokkal drasztikusabb a skálázásból adódó hátrány, 10"-on nem ilyen feltűnő a különbség. :)

[ Szerkesztve ]

(#50) k4rL^ válasza bendzso (#49) üzenetére


k4rL^
senior tag

Emiatt félek, hogy desktop modeban itt a 8.3" méret miatt nem lehet használni a tabletet egér nélkül. Nem volt szerencséd esetleg egy nem fhd-s kijelzös Win8.1 tablethez?

Dell Venue 8 Pro és eközött vacilálok, a Lenovoban az tetszik, hogy Usb3.0 van rajta és nem kéne miracast sem, ha csatlakoztatni szeretném esetleg monitorra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.