Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) petipetya


petipetya
nagyúr

Érdekes volt, köszi. :R Kár, hogy a telód kijelzőjét nem vetted bele a tesztbe.

"nincs rá lezsóidő"

(#2) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Nagyon köszönjük a tesztet, erre azt hiszem tényleg mondható, hogy hiánypótló :)
ám ettől függetlenül én nem jelenítenék neki nagy tulajdonságot...
Vajon hány olyan tárgy, vagy akár élelmiszer van az életünkben amit minden nap tapogatunk és egy ilyen mérés alapján biztosan sokkal de sokkal szennyezettebb értékek jönnének ki..
Pár példára gondolok, nyilvános WC ajtaja, mozgólépcső korlát, pénz!!!!
Azt mégse' vagyunk betegek :)
Szóval részemről, és hangsúlyozom, csakis részemről, és a saját véleményem, hogy hát jó-jó ezt tudni na de ki nem xarja le :)

[ Szerkesztve ]

(#3) Picco válasza bacsis (#2) üzenetére


Picco
addikt

uhh, penz jo otlet. de egy csomo mindent szivesen lemernek amugy. soros doboz nyilasanak kornyekerol is anno hallottam hogy szennyezettebb mint egy atlag WCuloke.

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#4) Hieronymus válasza bacsis (#2) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az emberi test egy közösség, nagyjából 100 billió élőlény közössége.

Az immunrendszernek szüksége van a tréningre, a folyamatos baktérium "támadásokra". Az aszeptikus környezet nem egészséges. Van olyan munkahely, ahol előírás az ilyen szintű tisztaság. Ezeken a munkahelyeken rövidített munkaidőben foglalkoztathatóak az emberek. Például a humán orvosi eszközök gyártásának végső fázisában követelmény lehet ez a tisztaság. (Vannak baktériumok, amiket meg lehet ölni, de a maradványaik lázfokozó hatásúak.Ezért a sterilizálás önmagában nem megoldás. Például egy felszívódó varróanyaggal gyártott varrótű esetében.)

Szóval leszarni nem kell. A barna anyag nagyobb része, amúgy is, elhalt baktérium, egysejtű állat, ...
De a fertőtlenítő szerekért sem kell kapkodni. :D

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#5) twollah1976


twollah1976
őstag

MINDMEGHALUNK! MINDMEGHALUNK! MINDMEGHALUNK!

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#6) Toncsi


Toncsi
aktív tag
LOGOUT blog

Érdekes bejegyzés volt, köszi :) Én is szívesen játszanék egy ilyet :)
Az mondjuk fura, hogy a bill. és az egér között ekkora különbség van.

[ Szerkesztve ]

(#7) BoB válasza Picco (#3) üzenetére


BoB
veterán

A legdurvább eset amit olvastam hogy csávókám meghalt mert amikor kiment hajókázni egyedül tengerre és kinyitott egy dobozos sört, a szájánál megszáradt patkányhúgy valami súlyos betegséget okozó kórokozókat tartalmazott :DDD

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#8) Ceree


Ceree
senior tag

Orulok, hogy erdekesnek talaltatok. Sajnos veges szamu maradek ecsetelo allt rendelkezesre, igy nem jutott mindenre, amit szerettunk volna. (Eleg draga cucc.) Amugy az emberi tenyer, ill. a frissen kibontott muanyag evoeszkoz / tanyer / pohar jott volna a sorban. A penz, a telo es az aludoboz is olyan otlet, amit evidenciaban tartok majd, ha ujabb lehetoseg adodik. :-)

(#6) Toncsi: szerintem az az oka a kulonbsegnek, hogy az eger feluletet sokkal konnyebb tisztan tartani, mint mondjuk a bill. zegzugos szigeteit. Mintavetelkor nem csak a gombok tetejet kentem meg, erte az oldalukat is, amire valljuk be, takaritaskor nem forditunk eleg figyelmet, idot. Ramenne egy fel nap :-D

Másolat_eredetije

(#9) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A metró mozgólépcsőinek a gumiszalagjára rámérhetnél :) Vagy lehet hogy ne :D

(#10) Hieronymus válasza Kalandor (#9) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A telefonfülkék fénykorában sohasem takarították a készülékeket. Mégsem tört ki járvány a telefonálók között.
A mikrofonos felét, napi több százan köpködték. Radásul olyanok is használták, akik az utolsó évtizedben csak az esőben tisztultak. A nagyvárosokban még a levegőből kiülő környezetszennyező anyagok is rásegíttek a baktérium telepek fejlődéséhez.

Ennél piszkosabb egyetlen egér vagy billentyűzet sem tud lenni. :DDD

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#11) Kalandor válasza Hieronymus (#10) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mégsem tört ki járvány a telefonálók között.
Pedig logikus, hogy hozzájárult az aktuális járványok terjedéséhez.

(#12) nemlehet válasza BoB (#7) üzenetére


nemlehet
őstag

Én úgy tudom, hogy ez hoax, egy időben volt ez nagy hisztéria amerikában, hogy az üdítősdobozok tetején patkányhúgy van. Ráadásul az ilyen jellegű fertőzést okozó baktériumok nem élnek túl a doboz tetején tudtommal.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#13) Hieronymus válasza Kalandor (#11) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A helyzetet azért árnyalja, hogy a baktériumok életciklusa változó, a környezetbe kikerülve.

A szalmonella akár egy hónapig is életképes marad, míg más baktériumok akár percek alatt is beadják a kulcsot.
Ráadásul a baktériumok bőrfelületre kerülése meg nem egyenlő a fertőzéssel.
A baktériumnak még be kell jutnia a testbe. Ebben mi leszünk a segítségére.
Szembe, orrba vagy ételre átkenve alakul-hat ki a tényleges fertőzés.
Azért a -hat, mert hatalmas szerepe van immunrendszernek. A kórházakban fekvő, legyengült betegeknek halálos csapás néhány baktérium, ami mindenhol jelen van. Az egészséges ember immunrendszere viszont gond nélkül legyőzi ezeket a baktériumokat.
Sőt, szükségünk is van ezekre a mini fertőzésekre, hogy tréningben maradjon az immunrendszerünk.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#14) szőr Artúr válasza Kalandor (#11) üzenetére


szőr Artúr
tag

Valamint az immunrendszer erősítéséhez is. Állítólag. ;)

(#15) szőr Artúr válasza nemlehet (#12) üzenetére


szőr Artúr
tag

Hogy mi van az üdítős dobozok tetején, azt nem tudom, de...
Kólás palack (néhai 2l-es) nyakánál láttam, tapintottam mindenféle ragacsot, ami nem mindig kóla maradék volt. A duplán csomagolt, fóliázott palackoknak kifejezetten dohos szaguk van, mintha penészes lenne mind.
Nincsenek illúzióim a dobozos üdítők kapcsán.
Viszont bízom az immunrendszerben. Illetve remélem, hogy működik. :))

(#16) szőr Artúr


szőr Artúr
tag

Az a luciferin/luciferáz elnevezés nagyon tetszik. :C

(#17) nemlehet válasza szőr Artúr (#15) üzenetére


nemlehet
őstag

Én ilyesmivel nem nagyon találkoztam még, nem tudom hol vásárolsz. Persze minden elképzelhető, nem mondom, hogy soha semmi ilyen nem történhet, csak ettől rettegni kb olyan mint attól, hogy fejbecsap egy meteor vagy beléd vág a villám.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#18) Apollyon válasza szőr Artúr (#15) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"Viszont bízom az immunrendszerben. Illetve remélem, hogy működik."

Ha nem működne, nem lennél közöttünk. Amúgy c-vitaminnal (aszkorbinsav, napi 2-3-4g) illetve ALC-vel (acetil-L-karnitin) tudod erősíteni, ezek jó dolgok, meg persze sok folyadék (víz).

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#19) szőr Artúr válasza nemlehet (#17) üzenetére


szőr Artúr
tag

Nem a hol a kérdés, hanem a mióta és mennyit. ;)
Hosszú évek óta, napi minimum egy üveg.

(#20) bLaCkDoGoNe válasza szőr Artúr (#19) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Hosszú évek óta, naponta minimum egy 2L-es kóla? Diabétesz ellen az immunrendszered nem véd meg... :N

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#21) szőr Artúr válasza bLaCkDoGoNe (#20) üzenetére


szőr Artúr
tag

Light. Mivel örökölten cukros vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#22) Blindmouse


Blindmouse
senior tag


Billentyűzetet, egeret, asztalt pár havona végigfröcskölni.
Amitől nekem mindig is égnek áll a halyam, amikor másnak a fej és fül(!!!!) hallgatóját használják az emberrek.
Multkor kértem egy headset-et az IT-től, akartak adni egy használtat.
Úgy néztem rá, mintha egy levágott zombi fejet nyújtott volna át, jó étvágyat kívánva.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#23) twollah1976 válasza Blindmouse (#22) üzenetére


twollah1976
őstag

Nekem a halyamtol allt egnek a HAJAM!

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#24) Ceree válasza nemlehet (#17) üzenetére


Ceree
senior tag

Azokból az esetekből kiindulva, amelyeket mostanság feltár a NÉBIH az élelmiszereket előállító üzemekről, el lehet képzelni, hogy milyen állapotok lehetnek 1-2 felelőtlenebb disztribútornál, nagykernél a szárazáru tekintetében is. Belegondolva, hogy milyen körülmények között utazik, hány kézen (és cégen) keresztül megy át az a német / cseh dobozos sör mondjuk, amit itthon importként megvásárolunk... És ez még csak tényleg a jéghegy csúcsa.

Másolat_eredetije

(#25) Hieronymus válasza bLaCkDoGoNe (#20) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"..Diabétesz ellen az immunrendszered nem véd meg... "

Igen, az immunrendszer képtelen megvédeni az emberi hülyeségtől, az embert.
De nem is ez a feladata.

Van ismerősöm aki napi 3-4 liter P@psit tolt a testbe. Nem, nem a diabétesz lett az elsődleges problémája nagyjából tizenöt év kólázás után. A máját hozta olyan szintre, amihez az alkoholistáknak évtizedeken keresztül kell küzdeni az alkohol pusztításával.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#26) szőr Artúr válasza Hieronymus (#25) üzenetére


szőr Artúr
tag

Azért ezt merész dolog a kóla számlájára írni.
Az elhízás például zsírmájhoz vezet, az meg igen durva értékeket produkál a laborlelet májfunkció szekciójában.

Apropó immunrendszer. Az I-es tip.diabétesz autoimmun betegség. Épp az immunrendszer teszi tönkre az inzulintermelő sejteket.

(#27) Blindmouse válasza twollah1976 (#23) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Nézdmár a kis nyelvtannácit, jobb dolga sincs mint engem javítgatni...

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.