Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Droidot. Miért? Mert 10éve ezt használom, mára szimplán csak ennyi maradt az indok, nagyon valószínű, hogy az iOS is tökéletesen ki tudná szolgálni az igényeimet. Slusszpoén, hogy mára már a komolyabb droidos telók se olcsóbbak a szifonoknál - ez azért kicsit másképp nézett ki, amikor a legutóbbi telómat (s7edge) vettem, amikor meg az elődjét (sgs2) meg aztán végképp.

Ja, egyébként sokszor foglalkoztatott a gondolat, hogy a droidos teló mellé veszek ipadet, úgyhogy marad a táskán belül a droid-ios csörte :DDD.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2) Dr. Oid


Dr. Oid
aktív tag

iPhone/iPad, mert 95%-ban kiszolgálja az elvárásaimat.
Szinte mindig volt Android telefonom is párhuzamosan és nyilván vannak olyan dolgok, amit csak azon lehet megoldani vagy azon kényelmesebben, például file másolás eszközről vagy eszközre, DLNA TV-re minden egyéb HW nélkül, vagy akár egy nyomi hangfile csengőhangként való használata.

De.

Mindig belefutok abba, akármilyen telefonról is legyen szó (és nem olcsó vackokról beszélek, hanem pl Huawei P20, Samsung S8-S9-S10e, Pixel),
- hogy a gyári launcher helyett azonnal fel "kell" tenni a Novát, de akkor egy csomó gyári hasznos widget nem használható,
- hogy a Play Store egy rakás minősíthetetlen szemetet tartalmaz, sőt, nagy arányban csak azt,
- hogy ami nem szemét az appok között, azok alig megtalálhatók a sok gagyi között, mert nem lehet rendesen szűrni,
- hogy pl egy podcast app 2019-ben is úgy néz ki, mintha a szomszéd Pistike rakta volna össze suliszünetben és úgy is működik,
- hogy ha vagyok olyan hülye, hogy szolgáltatónál veszem a telefont, akkor _minden_ OS frissítés késik vagy meg se jön
- hogy még mindig feleannyi a készenléti ideje egy Android telefonnak, mint az iPhone-nak, ha ugyanúgy használom
- hogy nyíltság ide vagy oda, 2019-ben még mindig rootolni kell(ene) sok dologhoz,
- hogy a Google appok, főleg a Pixelen sokszor gyakorlatilag béták és senki sem ad supportot hozzá, ott a Product Forum, ahol soha semmit sem tudtak segíteni
- hogy hiába van NFC, valahogy senkinek sem megy olyan jól a mobilfizetés, mint az Apple Payen

Ezzel szemben ott az iPhone, ami persze zárt, meg drága (de pl a Pixel is 250 meg a Note is 350, az senkinek se fáj), de azt bekapcsolom, azt használom. Meg a nejem is. Meg az anyósom is. Meg a gyerekem is az iPadjét. És ennyi. És nemcsak a vadiúj, hanem pl az iPhone SE is pont úgy megy nekem most is IOS 13 alatt, ahogy anno először.
És akkor nem beszéltem még arról, hogy az OS és az appok mennyire össze vannak "kötve", mennyi szolgáltatás mennyi mással tud zökkenőmentesen együttműködni.

Hát ezért iPhone.

[ Szerkesztve ]

(#3) m0h0senator


m0h0senator
őstag

iOS. MIkor megjelent az iPhone 4 itthon szolgáltatóknál vágytam valamire ami újdonságot ad és eltér a többitől. Ahogy teltek az évek mér nem akartam új rendszert megtanulni megismerni így maradt az iOS. Megismertem minden nyűgjét kezdve az iTunes-tól Windowson és Macen egyaránt. Azóta megmaradt az amit ismerek. Csak sajnálom, hogy az innováció kikopott az egész cégből de ez már egy más téma.

An odyssey through the realm of consciousness.

(#4) Rive


Rive
veterán

Hát, egyelőre droid, de egyre inkább csak valami custom, szemétmentes.
Illetve tablet vonalon sajnos: Win10 lesz ebből. Valami hihetetlen mértékben elegem van a google kiirthatatlan reklámjaiból.
iOS - ez meg egyszerűen nem jött még szembe :DDD

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#5) andris1602


andris1602
aktív tag

Android, mert sosem volt annyi fölösleges pénzem, hogy almát vegyek, az áruhitelt meg a 3 éves hűség időt nem szerettem volna kipróbálni.

A MiUi lett a kedvenc felületem, szerintem egy 50e Ft körüli eszköz bőven tudja azt, amire szükségem van. Nem játszom telefonon, munkaeszköz. Nem vágyom státusz szimbólumra.

(#6) Hintalow


Hintalow
senior tag

Android, annyit én nem adok telefonért, amennyibe az apple termékek kerülnek (lerugott 5 éves modellt meg nem veszek használtan, hogy 40-ért lehessen iphone-om)
És noha már rég nem érdekel, hogy nagyon birizgáljam a rendszert, de azért némi testreszabás alap. Vagy akár, hogy bárhol felpattintsak a telefonra egy pdf-et, amit tudok olvasni.
Nekem az iphone túl kötött, nem szeretem, ha egy rendszer okosabb akar lenni mint a felhasználója :)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#7) Wlac


Wlac
Ármester

Régen iOS-t használtam, pár éve már Androidot. Anno szerettem buherálni a rendszert, most viszont azt sem tudom, hogy milyen verziójú van fent. Ami az iPhone-oknál mindig tetszett, az a kamera, de sajnos olyan magas áron futnak a készülékek, amennyit nem vagyok hajlandó telefonért adni.

“The wha-"

(#8) Napfénysüti

Androidot használok pár éve. Előtte Windows Phone volt amit szerettem csak a "kedves" MS azt a rendszert gyakorlatilag kinyírta így váltanom kellett...
Az IOS nekem valahogy sose jött be annyira, meg hogy teljesen őszinte legyek annyi pénzt telefonra sose szántam amibe az Apple készülékek kerülnek. Feleségemnek volt céges SE-je tőlük, korrekt telefon amúgy bár az IOS-t azon se szerettük meg.
Nekem bejön az Android nyíltsága, bár buherálni már nem szoktam (még Symbianon, WM-on illetve az elején Androidon csináltam). Tetszik hogy sokminden szabadon lehet variálni, meg nagyjából logikus a rendszer működése. Illetve nem kell a világ pénzét rákölteni hogy egy korrekt hardvert találjon az ember amin elfut.

Més que un club!

(#9) Somatom


Somatom
veterán

Android. Symbian -ről jöttem. Volt némi Linux "alapképzettségem", így amikor először belekukkantottam egy fájlkezelővel a telóba, rögtön éreztem, hogy otthon vagyok. Évek óta asztali környezetben is Androidot használok. Az az irány viszont nagyon nem szimpi, amerre a Google tereli az Androidot.
Kipróbálnék egy iPhone -t, de ahhoz túl drága. Őszintén szólva nem értem az IOS működését. Ez az iTunes dolog is teljesen homályos. Most akkor kell egy PC is az iPhone mellé, amin az iTunes fut?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#11) Somatom válasza Penguin_ (#10) üzenetére


Somatom
veterán

Akkor légyszi!
Van otthon egy NAS -om. Ehhez csatlakozom a droidjaimmal. Otthon SMB -n, távolról FTP -n, vagy WebDAV -on. Innentől ugyebár tetszőleges fájlműveleteket hajthatok végre, beleértve a videó, vagy audió streamelést is. Ismerőseim iPhone -jaival addig jutottam, hogy Safarival a NAS webes megosztásán keresztül tudtam videót streamelni. De, csak bizonyos formátumokat. Hogy van ez az adatátvitelősdi, médialejátszósdi IOS -en? Mit lép arra, ha én egy számára ismeretlen kiterjesztésű fájlt, vagy egy egész mappát szeretnék másolni? Mit lép mondjuk egy ISO képfájlban levő film lejátszására?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#12) Carlytoo válasza Somatom (#11) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Akkor az IOS nem a te területed. :DD

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#13) nuke7


nuke7
veterán

azért használok ios-t, mert működik, anélkül, hogy szórakozni kellene vele.
azért is, mert nem adják el az adataimat azonnal mint a google meg a fb, nincsenek az os-be épitett hirdetések. sőt.
emellett sokkal jobban együttműködik a mabook-al (és még a windows-al is) mint egy android.
megfelelő a mérete, elég gyors, 3 év alatt sosem fagyott le - és én egy 5-6 éves telefont használok :D

ennyi kb.

(#11) Somatom : nekem is synology nas-om van, van ingyenes alkalmazásuk ios-re, ugyanúgy bármit tudok a telefonnal csinálni a nas-on bárhonnan mint egy asztali gépről.

u.i: az összes felső - közép kategóriás rendszert kiprobáltam, ideértve a windows phone-t, win mobile-t, android-ot, blackberry-t (RIP) is.

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#14) nuke7 válasza Hintalow (#6) üzenetére


nuke7
veterán

szerintem az ios-t pont eléggé testre lehet szabni és bárhol fel lehet rá pattanitani egy pdf-et amit azonnal 3 programmal tudok is olvasni (de lehet, hogy néggyel) és pont egy 40ezres telefont használok amin a legújabb ios fut :D és jól. Sokkal jobban mint egy 2-3x annyiba kerülő droidon a droid :)
(meghát az apple pay is elégg jó, stb,stb. :) )

https://youtube.com/user/nuke7

(#15) Somatom válasza nuke7 (#13) üzenetére


Somatom
veterán

Nem ez volt a kérdés. Nekem csak egy "ócska" Zyxelem van. Mivel még ennek is van webes kezelőfelülete, amihez ugyebár kliens oldalon csak egy böngésző kell, ezért a NAS -on persze, hogy azt csinálok, amit akarok. Sőt! Mivel a Transmission -nak is van webes felülete, ezért a telóról símán indíthatok pl. egy ISO képfálj torrentet. A kérdés az, hogy utána a letöltött ISO hogy kerül a telóra, illetve hogy nézem meg?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#16) Carlytoo válasza Somatom (#15) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Valahogy meg lehet oldani ,mert én is csináltam Iphone-on. Viszont egy jó ideje Androidon mozgok, tehát lövésem sincs.

Remélem segítettem. :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#17) nuke7 válasza Somatom (#15) üzenetére


nuke7
veterán

Hogyhogy hogy? Letöltöd a telefonra - legalábbis én úgy szoktam iPhone-on ha nem WiFi-n csatlakozom a NAS-hoz - és azzal a programmal amit androidon használsz az ISO lejátszására, lejátszod.
(én meg soha nem néztem telefonon ISO-bol filmet de nem tűnik igazán problémának)

en a többi file-hoz általában VLC-t használok...

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#18) Somatom válasza nuke7 (#17) üzenetére


Somatom
veterán

Az ISO csak példa volt. A lényeg, hogy olyan fájl, amit a teló nem használ. Értsd: adattárolásra/mozgatásra használod a telót. ISO -t Androidon Kodival szoktam lejátszani. Van Kodi iPhone -ra? Én sem első sorban a telón nézem. Csak a droid játsza le. A megjelenítés lehet akár TV -n is. Pl. Chromecast -tal, de a telóm és a tabom is tud HDMI kimenetet.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#19) nuke7 válasza Somatom (#18) üzenetére


nuke7
veterán

dehát ott a file kezelő az iphone-on, bármit rátehetsz.
a vlc is bármilyen file-t tud tárolni, stb. stb. :F
nem látom a problémát.... :N

kodi iphone-ra

mondjuk én biztos nem használnám, de a droid-nál nem kockázatosabb :)
Nekem a NAS streameli a tv-re vagy a media playerre a filmet - vagy pc-n keresztül, de az csak sorozatoknál jó, filmeknél a kadencia helyes lejátszással baszódni kell az mpchc-vel, úgyhogy azt inkább mediaplayerrel tolom... :U

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#20) Somatom válasza nuke7 (#19) üzenetére


Somatom
veterán

Milyen kockázati tényezőre gondolsz? Kb. 7 éve Androidozok, de még semmilyen kárt, adatvesztést nem tapasztaltam. Sőt! Ismerősi körben sem tudok ilyenről. Persze, lehet hogy ez csak azért van, mert sem én, sem az ismerőseim nem tárolják a telójukon a hidegfúzió technológiai dokumentációját. De, tartok tőle, hogy az egy iPhone -ban sem lenne kellő biztonságban. Már csak azért sem, mert egy ujjlenyomatos feloldásnál sem feltétlenül kell jelen lennem. Elég, ha az ujjam jelen van.
A kadenciahelytelen lejátszással szerencsém van. Akkor sem látom, ha koncentrálok rá (próbáltam). Ha belefeledkezem a filmbe, akkor meg pláne nem.
Szóval, azt mondod, hogy ha adnék egy WebDAV hozzáférést a NAS -omhoz, akkor iPhone -nal tudnál onnan fájlokat, könyvtárakat másolni (letölteni), vagy médiát streamelni?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#21) nuke7 válasza Somatom (#20) üzenetére


nuke7
veterán

persze, az os-be integrált reklámok nem mindenkit idegesítenek, ok.
Engem pl. igen.

A Zyxel-t nem ismerem, másolni minden gond nélkül tudnék, igen.
(a stream lehetőségeket nem tudom)

https://youtube.com/user/nuke7

(#22) Somatom válasza nuke7 (#21) üzenetére


Somatom
veterán

Ezt részleteznéd? Most egy Android One telóm van. Az előtte levő is stock közeli Androidot futtatott. Nem találkoztam OS -be integrált reklámokkal. Olyanról tudok, hogy a Samsung az előtelepített alkalmazásain keresztül reklámokat jelenít meg a legújabb termékeiről (pl. amikor megjelent a Note10, akkor a korábbi verziós Samukra küldött ki reklámot). Ezt gusztustalannak tartom. De stock Androidban nem tudok ilyesmiről.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#23) nuke7 válasza Somatom (#22) üzenetére


nuke7
veterán

[link] - apple's new best product is privacy now ;)

https://youtube.com/user/nuke7

(#24) UnA válasza Somatom (#22) üzenetére


UnA
Korrektor

Akkor mondom másként:
- a Play Store-ban API szinten támogatott a reklámozás, ezért a legtöbb app tartalmazza is
- az Apple alapvetően a fizetős appokat támogatja (ami többnyire reklámmentes)

(#25) Somatom válasza UnA (#24) üzenetére


Somatom
veterán

Ez Androidon is ugyanígy van. A free verziók általában reklámosak, a pro verzióval megveszed a reklámmentességet. Persze, vannak kivételek. Pl. a TuneIn Pro nemrég elkezdett reklámokat mutogatni. Van is miatta zúgolódás. De általánosságban ez a szisztéma sztem teljesen rendben van. Aki nem fizet, az nézegessen reklámokat!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#26) UnA válasza Somatom (#25) üzenetére


UnA
Korrektor

Nem ugyanaz, az Apple store-ban sokszor csak fizetős verzió van.

(#27) Somatom válasza UnA (#26) üzenetére


Somatom
veterán

Pláne nem értem, hogy hol itt a probléma. Az Apple Store -ban fizetsz és kész. A Playen meg eldöntheted, hogy ingyen használod az appot és bambulod a reklámokat, vagy fizetsz a reklámmentes verzióért.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#28) nuke7 válasza Somatom (#27) üzenetére


nuke7
veterán

Azért nem érted, mert nem olvastad el a cikket és/vagy szerinted a privát szférád/adataid semmit se érnek... :(

https://youtube.com/user/nuke7

(#29) Lenry válasza Dr. Oid (#2) üzenetére


Lenry
félisten

- hogy a gyári launcher helyett azonnal fel "kell" tenni a Novát, de akkor egy csomó gyári hasznos widget nem használható,
miért?

hogy a Play Store egy rakás minősíthetetlen szemetet tartalmaz, sőt, nagy arányban csak azt,
és? nem muszáj őket feltelepíteni

- hogy ami nem szemét az appok között, azok alig megtalálhatók a sok gagyi között, mert nem lehet rendesen szűrni
beütöd a nevét, már meg is van.

hogy pl egy podcast app 2019-ben is úgy néz ki, mintha a szomszéd Pistike rakta volna össze suliszünetben és úgy is működik,
keress egy másikat :F

hogy ha vagyok olyan hülye, hogy szolgáltatónál veszem a telefont, akkor _minden_ OS frissítés késik vagy meg se jön
jah, mondjuk ez tényleg elég gáz

hogy nyíltság ide vagy oda, 2019-ben még mindig rootolni kell(ene) sok dologhoz
mint pl?
az előző telefonomig minden telómat rootoltam, mert szeretem bactatni a droidot, de kb a ZTE Blade óta nem volt erre valódi szükség, az előző S7-en viszont már utána se néztem, hogy hogy kell, mert 3 év alatt egyetlen olyan scenario se jött elő, ahol erre szükség lett volna

hogy hiába van NFC, valahogy senkinek sem megy olyan jól a mobilfizetés, mint az Apple Payen
nagyjából attól a naptól kezdve használom a telefonom NFC-jét fizetésre, amióta erre lehetőség van, soha egyetlen alkalommal sem volt még vele problémám. neked mi volt a gondod?

de azt bekapcsolom, azt használom.
mint ahogy az Androidot is.

ne haragudj, de amiket leírtál, azok minimum 5 éve (de inkább régebb óta) nem létező problémák...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#30) Napfénysüti válasza Lenry (#29) üzenetére

Bevallom régen eléggé utáltam az Androidot mikor még WM-et használtam (majd WP-t). Eszem ágában nem volt másra cserélni. Viszont ez tényleg nem mostanában volt, akkor még adtak ki nagyon kotvadék telefonokat sok pénzért és az Android is eléggé kezdetleges volt, fagyogatott, lassult, stb. Aztán a WP-ről váltanom kellett az MS hozzáállása miatt és végül a droidot választottam. Azóta is elégedetten használom, manapság már tényleg úgy mennek a dolgok ahogy írod.

Més que un club!

(#32) Somatom válasza nuke7 (#28) üzenetére


Somatom
veterán

Nem tudtam elolvasni. Megnyitottam és egymás után dobálta a felugró ablakokat. Meguntam, bezártam.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#33) nuke7 válasza Somatom (#32) üzenetére


nuke7
veterán

:)) ne haragudj, de ez vicces. iOS-en egy felugró ablakot se látok :DD

https://youtube.com/user/nuke7

(#34) Somatom válasza nuke7 (#33) üzenetére


Somatom
veterán

Mi ezen a vicces? Miért dobál egy oldal felugró ablakokat? Mindegy, beleolvastan másik böngészővel. Rájöttem, hogy miért nem tudtam eltűntetni a felugró ablakokat. Azért, mert az X nem az ablak bezárását jelentette, hanem azt, hogy az egész oldal egy fizetett hírdetés. Görgettem, görgettem, de eluntam. Ez csak egy marketing bullshit.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#35) UnA válasza Somatom (#34) üzenetére


UnA
Korrektor

Akkor leírom neked röviden: az Apple nem akar téged eladni, mert ők terméket gyártanak neked, ezzel szemben a Google és a Facebook üzleti modellje a reklámozásra épül. Ha szerinted ez jó, akkor persze nem érdemes hosszabb vitákat folytatni erről.

A Google megtehetné, hogy továbblép, és elérhetővé teszi a Android + Google szolgáltatások csomagot előfizetéses módon, és az alkalmazásoknak is csorgat vissza úgy, hogy közben a reklámokat eltávolítja. Ezzel az egész rendszer fenntartható maradna, mi pedig megszabadulhatnánk a marketing burjánzásától.

(#36) Fred23


Fred23
nagyúr

Perpill Androidot használok mobilon, de nem zárnám ki, hogy legközelebb iOS-ra váltok.

Nálam a Symbian és a BADA után az Android volt a természetes választás, különösen, hogy akkoriban a mostaninál is zártabb volt az iOS. Az Android megadta anno ingyen mindazt, amire vágytam, tetszett a szabadság, meg hogy be lehet szerezni a sok fizetős appot virágboltokból. Sokat használtam Play Áruház nélkül is droidos mobilokat, de vírust -asszem- sosem kaptam. A mostani telómon pedig nincsenek reklámozó alkalmazások, valamint az általam látogatott oldalak is általában teljesen reklámmentessé vannak téve. Kényelmes, kézre álló, közepes hardverrel már gyors is, szóval úgy alapvetően szuper az Android. Meg vannak rá olyan számomra szimpatikus (bár már nem túl fontos) progik, amik talán nincsenek iOS-ra. Egy példa: DC++.

Viszont az elmúlt 2-3 évben csökkent bennem a babrálási / mókolási vágy, sőt, utoljára talán 3-4 éve rootoltam androidos telót, mert anélkül is élhető rendszert kaptam. Szóval egyre inkább használhatnék akár iOS-t is. Abszolút nem zárnám ki, hogy a 10-es Android próbálgatása után valamikor a jövő év végén átmenjek egy iPhone 11 Pro-ra, vagy ha az már túl sok lenne anyagilag, akkor egy XS-re. Kábé minden megvan bennük, amit igénylek, talán az XS üzemidejével nem lennék teljesen elégedett, de más igazán fontos dologba perpill nem tudnék belekötni. Mondjuk amennyire bejön az XS, annyira bejön a Note 10 is; de az iPhone mérete szimpibb.

[ Szerkesztve ]

(#37) Somatom válasza UnA (#35) üzenetére


Somatom
veterán

Akkor ezen biztosan nem fogunk vitatkozni, mert sztem ez rendben van. Megvan a user választási lehetősége, hogy reklámokat néz, vagy fizet. Ha tetszik egy alkalmazás, akkor nem szoktam azon gondolkodni, hogy kifizessem-e érte pár sör árát. De, aki nem akar, annak nem muszáj fizetnie. Ezért érzem úgy, hogy a cikk egy fizetett hírdetés, amiben jó Apple szokás szerint próbálják bemagyarázni a usereknek, hogy milyen jó nekik az, hogy sokat fizethetnek az alkalmazásokért, miután sokat fizettek a telóért.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#38) nuke7 válasza Somatom (#34) üzenetére


nuke7
veterán

Hát persze, nyilván nem az én szegénységi bizonyítványom ha nem tudsz egy cikket értelmezni és/vagy nem ismered a cégek üzleti modelljét :N

és ahogy írták előttem is, ha a saját adataid és magánéleted neked nem jelent értéket akkor nincs miről beszélni :K

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#39) Chaser válasza andris1602 (#5) üzenetére


Chaser
titán

nálam ugyanez van, második xiaomi note, probléma nélkül, gyári rendszerrel, atom stabil működéssel, heti v napi restartok nélkül, akkor indul újra mikor fullra lemerítem mert nem figyeltem, néhány havonta ( : ennél stabilabb nem lehet az ios, ami sw-t használok az is mind stabil, minden sz@rt meg nem pakolok fel mint sokan, h aztán anyázzanak, h sz@r az android

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#40) Somatom válasza nuke7 (#38) üzenetére


Somatom
veterán

Nem arról van szó, hogy nem képvisel értéket, hanem arról, hogy az értékéhez és a fenyegetettséghez képest arányos a védelem. Értsd: nem éri meg az adataimért és a magánéletem titkaiért feltörni a mit is?
Vagy, te tényleg elhitted, hogy a biztonság miatt drágák az Apple termékek és szolgáltatások? De édi! :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#41) nuke7 válasza Somatom (#40) üzenetére


nuke7
veterán

:)) nekem lopták már el bankkártya adataimat külföldön.
az apple pay miatt maximum 10-12 ezer forintot buktam amit később visszakaptam.
sőt, ha törték már egyszer fel bármilyen accountodat (ami elég valószínű, maximum nem vetted észre - még...) nagyon is tudod majd értékelni az apple szolgáltatásait... de ha szerinted nem fontos a privacy és a biztonság jöhet a netes kártyád száma meg a név amivel használod privibe ;) :P

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#42) Somatom válasza nuke7 (#41) üzenetére


Somatom
veterán

Miért kéne megadnom? Nyúld le, hisz tök könnyű! Vagy mégsem?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#43) nuke7 válasza Somatom (#42) üzenetére


nuke7
veterán

oke :)

https://youtube.com/user/nuke7

(#44) Luck Dragon

IOS munkára , Android magán felhasználásra.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#45) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Android rendszert, vagy IOS-t használsz?
Android renccccert

Miért?
Mert olcsóbb a teló, jobb a deal.

Előnyök?
A Symbianhoz képest? Nem kell összevadászni a program telepítőfájlokat netről van áruház (nem is egy féle).

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#46) Dr. Oid válasza Lenry (#29) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

- hogy a gyári launcher helyett azonnal fel "kell" tenni a Novát, de akkor egy csomó gyári hasznos widget nem használható,
miért? - mert a legtöbb gyári launcher, amihez eddig szerencsém volt, triviális dolgokat nem tudott, a Nova meg mindent, is.

hogy a Play Store egy rakás minősíthetetlen szemetet tartalmaz, sőt, nagy arányban csak azt,
és? nem muszáj őket feltelepíteni akkor részletesen: ha_bármire_ rákeresel, akkor van nagyon sok találat, ami jó, de nem tudom szűrni, hogy reklámos ne legyen, nem tudom értékelés szerint sorba tenni, csak úgy lehet a borzasztó sok találat között kereseni, ha egyenként megnyitom mindet. ez ugye nem jó.

- hogy ami nem szemét az appok között, azok alig megtalálhatók a sok gagyi között, mert nem lehet rendesen szűrni
beütöd a nevét, már meg is van. - lásd fent.

hogy pl egy podcast app 2019-ben is úgy néz ki, mintha a szomszéd Pistike rakta volna össze suliszünetben és úgy is működik,
keress egy másikat :F - mind szar.

hogy nyíltság ide vagy oda, 2019-ben még mindig rootolni kell(ene) sok dologhoz
mint pl?
az előző telefonomig minden telómat rootoltam, mert szeretem bactatni a droidot, de kb a ZTE Blade óta nem volt erre valódi szükség, az előző S7-en viszont már utána se néztem, hogy hogy kell, mert 3 év alatt egyetlen olyan scenario se jött elő, ahol erre szükség lett volna - ha raknék fel nem gyári romot, ha kéne Greenify vagy ilyesmi, ha törölném a sok gyári szart, stb, stb.

hogy hiába van NFC, valahogy senkinek sem megy olyan jól a mobilfizetés, mint az Apple Payen
nagyjából attól a naptól kezdve használom a telefonom NFC-jét fizetésre, amióta erre lehetőség van, soha egyetlen alkalommal sem volt még vele problémám. neked mi volt a gondod? - nem gondom volt, de ved össze a két scenariot: Android: előveszem a telefont, kinyitom, Simpel widgetet keresem, indítom, ujjlenyomat, odatartom, fizetek. iPhone: előveszem, jobb oldali gombon dupla nyomás, és vagy FaceID, vagy ujjlenyomat, csipp, fizettem. Melyik egyszerűbb, gyorsabb?

de azt bekapcsolom, azt használom.
mint ahogy az Androidot is. - ha nem akarok semmit a nagy nyíltságból használni, akkor igen.

ne haragudj, de amiket leírtál, azok minimum 5 éve (de inkább régebb óta) nem létező problémák... - :) aha, persze. lásd fent.

(#47) Lenry válasza Dr. Oid (#46) üzenetére


Lenry
félisten

launcher - akkor neked valami nagyon különleges igényeid lehetnek, pláne hogy az Apple a jelek szerint kielégíti őket, de azért egy példát mondj már...

Play Store - ok aláírom, tényleg nem szűrhetők a találatok, de ott a Google, bepöttyented neki hogy mit akarsz, egyzsilliárd weboldal fogja hozni a "10 legjobb kecskepornókereső app" listáját.

Podcast app - ez hol az Android hibája, hogy neked nem tetszik egy külsős app? egyébként pl a Spotify szerintem nem néz ki rosszabbul mint bármi más, én arról hallgatok podcastet.

root - a Greenifyhoz nem kell a root, a többi amit felsoroltál... az iPhone-on meg tudod tenni?

NFC - előveszem a telefonomat, odaérintem a terminálhoz. kész.

bekapcsolom, használom - értem, tehát összegezve a hozzászólásaidat: azért jobb a totál zárt iOS, mert az Android nem elég nyílt

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#48) nuke7 válasza Lenry (#47) üzenetére


nuke7
veterán

Play Store - ok aláírom, tényleg nem szűrhetők a találatok, de ott a Google, bepöttyented neki hogy mit akarsz, egyzsilliárd weboldal fogja hozni a "10 legjobb kecskepornókereső app" listáját. - és akkor rögtön ott vagyunk, hogy amíg ios-en telepíteni egy alkalmazást x idő, addig ugyanez, ugyanabban a minőségben androidnál 2x, amíg megnézed az egyzsilliárd weboldalt és a listából kiválasztod, hogy neked akkor melyik lesz is jó, majd név szerint rákeresel.... :U

az iPhone-on meg tudod tenni? - igen, iphone-on pl. gond nélkül törlöd az apple alkalmazások nagyrészét, ha nem használod :K

és nem, nem totál zárt az ios és nem, nem azért jobb, hanem azért, mert nem kell vele a felhasználói igények 99%-ának kielégítése közben akármilyen workaround-ot keresni, működik, gyors és megbízható - emellett sokkal biztonságosabb pl. a csomó privacy miatt ami a másfajta üzletmodellnek köszönhetünk. (google-nál a személyes adatod az érték amiből pénzt csinálnak, apple-nél nem, ugyanis azt nem értékesíti, nem a saját reklámplatformjának a meghosszabítása a telefonos üzletága)

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#49) Somatom válasza nuke7 (#48) üzenetére


Somatom
veterán

Ha én vennék egy iPhone -t, akkor biztos nem kezdeném az Apple Store -t dúlni, hanem az IOS alkalmazások topikban keresnék, kérdeznék. Az Android alkalmazások topik összefoglalójában fel vannak sorolva a topiklakók által használt/javasolt alkalmazások. Úgyhogy az általános dolgokhoz nem kell dúlni a Play -t.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#50) Lenry válasza nuke7 (#48) üzenetére


Lenry
félisten

és akkor rögtön ott vagyunk, hogy amíg ios-en telepíteni egy alkalmazást x idő, addig ugyanez

azt ne mondd már, hogy ha iOS-en kell egy új app, amit még sose használtál, akkor beírod a Store-ba, és az elsőt felrakod és az mindig tutira fasza. hogy soha nem kérdeztél meg még mást? hogy nem írtál be a fórumba? hogy nem kerestél rá? mert Androidon is ez a menete. ne csináljunk úgy, mintha ott ez valami hűdedolog lenne. tizenéves ökoszisztéma ez is már, bőven kialakult azon programok köre, amiket az emberek ismernek, megbíznak és ajánlanak az adott feladatra.

nem kell vele a felhasználói igények 99%-ának kielégítése közben akármilyen workaround-ot keresni, működik, gyors és megbízható

ugyanezek igazak az Androidra is.
ugyanaz az érzésem mint a fentebbi kollégánál, hogy 10 éve egyszer láttál egy 2.1-es Droidot és azóta azt hiszed hogy az Androidnál egy telefonáláshoz is minimum forrasztópáka kell.
nem.
én használom mindkettőt, kurvára ugyanaz a 3 kattintásos használat mind a kettő.
a felhasználói igények 99%-át pontosan ugyanúgy pár szögegyszerű, hülyebiztos módon elégíti ki.

google-nál a személyes adatod az érték amiből pénzt csinálnak, apple-nél nem, ugyanis azt nem értékesíti

~8 éves korom óta nem hiszek a húsvéti nyusziban.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.