Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bartucc


bartucc
addikt

Hát, sok téren van előrelépés, de az árbeli kategóriaugrás igen magas. (egyébként minden technikai szegmensben megfigyelhető, hogy a csúcs, vagy akár középkategóriás termékek 3-4 évvel ezelőtti ára, és a mostani ársávok között jó 50% eltérés van. :(

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#2) fattyu


fattyu
veterán

Kétszer annyi mint a mkII. Jobb annyival? Amiben nekem számít nem. Amit én látok az alapján pedig elég minimális az előnye zajban az uj szenzornak, az af nem érdekel, a többi szóra sem érdemes.
NEKEM.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#3) andris1602


andris1602
aktív tag

azért én mindig eltátom a számat, amikor meglátom hogy ezek a profi vázak mennyibe kerülnek... pláne hogy egy profi vázhoz profi objektív(ek) dukál(nak).. :F

(#4) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Ezen a szinten miért nem terjed az USB3.0?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#5) madgie


madgie
titán

ALL-I, tehát csupa intra frame? Hack nélkül? Az viszont tényleg komoly :K

(#6) #40935168 válasza ledgeri (#4) üzenetére


#40935168
törölt tag

Vagy az SD UHS-I támogatás.. :U
Bár CF-ben meg UDMA7-es..

Viszont szerintem nem sok előrelépés úgy összességében a Mark2-höz képest. Szenzor ISO teljesítmény nem sokat javult (szinte semmit), JPEG-et erősen zajcsökkenti (jól elkenve mindent), RAW ISO teszteket lehet nézni, háááát szerintem nulla, vagy nem sok javulás. Dinamika ISO400 alatt semmit nem javul, erősebb korrekciónál (pl. árnyék kivilágosítása stb). már szemetel-zajol a szenzor észnélkül.

Túl van lihegve ez a szegény gép, de nagyon. De neki köszönhetem, hogy Nikon-nal lépek be a profibb ligába.

[ Szerkesztve ]

(#7) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

Szép és jó, de attól, hogy belekerült az az AF rendszer aminek már az elődben is lenni kellett volna, és csiszoltak rajta itt ott, még nem kellene ennyire elszállni az árával. Itthon csak nagyon kevesen tudják ezt kitermelni. Amiért megvenném az a gyorsabb sorozat és az AF rendszer, de ezektől meg nem kellene ennyivel drágábbnak lennie. :N

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#8) turbobusa


turbobusa
senior tag

Szerintem ez a legjobb gép most a piacon, tényleg beleadtak mindent, ami hiányzott vagy gyengébb volt az elődben, orvoslásra került. Ettől eltekintve nagyon irreálisnak fogható fel ez a mértékű ugrás az árat illetően.
Ha választani kellene 5d mkii mellé vennék egy-két jó lencsét és viszontlátásra.
70-200 f4 ára is most az egekben van. :(

[ Szerkesztve ]

(#9) nvyktor válasza andris1602 (#3) üzenetére


nvyktor
aktív tag

Jaja, nemrégiben volt egy cikk, hogy a hasonlóan drága Macbook árából milyen kocsikat lehet venni... :D :R

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#10) fattyu válasza turbobusa (#8) üzenetére


fattyu
veterán

Nikon D4? Szerintem simán romosra alázza.

Mondom ezt canonosként :S Az a magas iso amit az tud...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#11) Sir Riccio válasza fattyu (#10) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Más kategória. Nyilván házon belül az 1-es széria is jobb, csak az még ennek is közel a duplájába kerül.

[ Szerkesztve ]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#12) fattyu válasza Sir Riccio (#11) üzenetére


fattyu
veterán

Nem is kérdés hogy nem ez ellen van a d4, csak az ez a legjobb gép a piacon volt fura :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#13) turbobusa válasza fattyu (#10) üzenetére


turbobusa
senior tag

Egyértelműen jobb, de még egyszer ennyibe kerül a váz, ami azért nem elhanyagolandó.
Ár-tudás kombót vettem figyelembe csak már az lemaradt. :D

D4 s 1dx összehasonlítást megnéznék.
Nem is hallottam még az 1d c vázról, aki még nem tette az kattintson.
Videószabvány az eléggé lepadlózott, ide már kell a leendő "Apple tv". :D

[ Szerkesztve ]

(#14) fattyu válasza turbobusa (#13) üzenetére


fattyu
veterán

mÚszaki adatok :D:D:D:D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#15) Kinder


Kinder
senior tag

HA leesik 900k-ra, már ajánlott? :DDD
Ha leesik félmilla alá, majd akkor.... :)

(#16) turbobusa válasza fattyu (#14) üzenetére


turbobusa
senior tag

Elnézem ezt a kis nyelvbotlást a Canon-nak. :D
Mkiii ára még egy jó darabig ennyi lesz az biztos, előd ára menne inkább le. :D

(#17) bigmasterg válasza fattyu (#10) üzenetére


bigmasterg
addikt

Volt szerencsém kipróbálni.
iso6400 zajszűrés nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#18) fattyu válasza bigmasterg (#17) üzenetére


fattyu
veterán

Rawból?
Amugy igen... ezt nem csinálom meg a mkII-mmel.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#19) andris1602 válasza nvyktor (#9) üzenetére


andris1602
aktív tag

tudtam hogy drága, de akkor is durva :Y

valamire el kell szórni azt a sok pénzt.. ;)

[ Szerkesztve ]

(#20) bigmasterg válasza fattyu (#18) üzenetére


bigmasterg
addikt

Igen, raw-ból.
De nem raktam rá sem sharpening-et, sem noise reduction-t.

(#21) #40935168 válasza bigmasterg (#17) üzenetére


#40935168
törölt tag

Nikon D800 iso zajszűrés nélkül. hopp egy katt :D

[ Szerkesztve ]

(#22) Cancer


Cancer
senior tag

Komolyság ez a gép, de tényleg rettenetesen szállnak el az árak...Én megértem, hogy fogynak az erőforrások, és infláció van a világban, de a technikai fejlődésnek nem az lenne a lényege, hogy egyre jobb dolgokat egyre olcsóbban tudjanak előállítani?
Mellesleg az újrahasznosítással rengeteg erőforrást lehetne spórolni..de ez nem ide tartozik.

De már "csak" 960.000... :D

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#23) ledgeri válasza bigmasterg (#17) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Debrecen, szeretjük!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#24) bigmasterg válasza #40935168 (#21) üzenetére


bigmasterg
addikt

Ja, csak ha van fény, akkor nem fog annyira zajosodni magasabb iso-n sem, mint fény 'nélkül'. Még a csilláros is F5-ön és1/320-al készült.

Kipróbáltam ott a D800-at is. Érzetre, zárhangra jobb volt, mint amire számítottam. A D4nél persze jobban zajosodott. Csak az vele a bajom, hogy nem lehet, csak 36mpixeles RAW képeket lőni vele. Az meg nekem túl nagy. Nem bírnám sem Cf kártyával, sem hdd-vel, sem pc-vel. (Főleg amikor készül ~1500 kép egy nap alatt.)

(#25) cOxeR válasza bigmasterg (#24) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ott a pont... és a lassúságáról senki nem is beszélt... 4 kép/sec, manapság az már édeskevés, lehet csillió pixel...

(#26) Mice_007


Mice_007
tag

a 2 év garanciában biztos a szerző? Tudomásom szerint a Canon Magyarcsoda 1 évet ad csak, meg is néztem a digitcam-nál (hivatalos viszonteladó, a canon.hu is linkel rá), csak 1 év szerepel a táblázatban. Szürkeimportosok adnak 2 évet, mert osztrákoknál és németeknél is ennyi jár hivatalosan.

AIDA64.com

(#27) defi válasza Mice_007 (#26) üzenetére


defi
tag

nem feltétlenül szürkeimport, ha a bolt vállal rá külön garanciát.

LOAD "*",8,1

(#28) cOxeR válasza defi (#27) üzenetére


cOxeR
Ármester

A bolt nem hülye, hanem szürkét vásárol.
Vagy nem tudja eladni, mert drága lesz, ha maga vállal plusz 1 év garanciát... :) - valamiből ki kell azt fizetni....

(#29) #31766272


#31766272
törölt tag

Mikor jön el az idő amikor az ilyen kategóriájú termékekről 3d-s felvétel készül. Tehát a képet amit nézek róla el tudom forgatni, megnézni elől, hátul, alul, felül ( zoom ) stb.

(#30) bartucc válasza #31766272 (#29) üzenetére


bartucc
addikt

Az kicsit más irány, itt a lényeg a minél tökéletesebb kép, ezek már célszerszámok, egy konkrét feladatra felkészítve. Nem fognak belerakni több százezerbe kerülő felesleges képességeket. Ha lesz is olyan, amit te írtál, az se ennyiért, még jó darabig. Ahhoz gyakorlatilag színre érzékeny lemodellezése kellene a környezetnek.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#31) Beri78


Beri78
őstag

jaj de szívesen lecserélném a gépemet egy ilyenre....
de ez az ár nagyon sok :Y

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#32) defi válasza cOxeR (#28) üzenetére


defi
tag

persze, de ha pl. van komolyabb szervízes kapcsolata, akitől kap hiba%, hiba tipusokról statisztikát akkor lehet ezzel azért probálkozni.

LOAD "*",8,1

(#33) #40935168 válasza cOxeR (#25) üzenetére


#40935168
törölt tag

? Ez nem sorozatra lett kitalálva, arra ott a D4 és az 1D X vagy a jó "öreg" Mark IV.
Portrémarkolattal 6 fps. Nem mintha kéne valaha.

Ízlések és pofonok, én örülök neki, hogy 800-nál nem lett drágább, nem hiányzott volna egy 10 fps-es ugyanilyen, ugyanennyi MP-vel mondjuk 2 misiért.

(#34) Chiller válasza bartucc (#30) üzenetére


Chiller
őstag

Hát ezt kicsit benézted, magáról az 5D mark III-ról szeretett volna forgatható képet nézegetni. :)

(#35) #40935168 válasza bigmasterg (#24) üzenetére


#40935168
törölt tag

Méretezd át a 36 MP-s képet minden zajszűrés és hasonló nélkül 16-ra.
Aztán .. nézd össze a kettőt, keresd a zajt :U

Neeeem rossz ez a szenzor.. nagyon is jó.

(#36) ledgeri válasza Chiller (#34) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Uhh én is... :W :R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#37) bartucc válasza Chiller (#34) üzenetére


bartucc
addikt

Akkor tényleg, elnézést. Viszont máshol láttam már ilyen megoldást. :K

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#38) Ed Parker válasza cOxeR (#25) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ez nem riportergép,stúdióba nem kell 10fps,van fény és a modell sem rohan.

Ettől független én is sokallom az árát,marad a MarkII

(#39) Mice_007 válasza defi (#27) üzenetére


Mice_007
tag

Nem hiszem, hogy egy hivatalos viszonteladó önszántából adhat +1 év gart, de ha a szerződése engedi is, akkor is kockázatos egy ilyen áru gépnél... a felső kategoriás canonokra viszont úgy tudom 2 év van, de azért már erre is illett volna helyből megugrani ezt.

Ettől függetlenül jó gép, minap kipróbáltam egymás után Mark II-őt, Mark III-at, valamint Nikon D800-at... utóbbi nagyon tetszett (fogás, használat, stb) de árban azért ez is sok (bár olcsóbb mint a Mark III) viszont mindenem Canon, szóval ezért se szívesen váltanék...

AIDA64.com

(#40) whitezo88


whitezo88
nagyúr

brutál gép, de tényleg drága. meg a 300-350 ezres obik a gép mellé tesztelni se rosszak :)

(#41) bigmasterg


bigmasterg
addikt

A DxOMark szerint a D800nak van a legjobb érzékelője, míg az 5D MKIII a 12. (de van ott D4 és középformátumú gépek is)
De így is össze lehet hasonlítani őket.

(#42) whitezo88 válasza bigmasterg (#41) üzenetére


whitezo88
nagyúr

érdekes, hogy többmilliós vázak alul vannak a listán. Amúgy pl a Hasselblad gépek kiknek éri meg, hol használatos? Több milliós tétel.

(#43) ledgeri válasza whitezo88 (#42) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Pl most jutott eszembe: akik aston martin hivatalos fotósok, meg pl Boeing hivatalosak
szerintem ez lehet az a szint (kategorikusan értem a nagyságrendet, mert lehet egyéb stúdiós ) szerintem...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#44) hemaka válasza whitezo88 (#42) üzenetére


hemaka
nagyúr

A magas ISO-n elért gyenge pont miatt kerülnek annyira alulra. De ahol használják őket, egész életüket ISO 50-en töltik, mert studióba nem kell magas ISO.
Plakátok, nagyméretű poszterek, naptárak stb. Minden amihez már jól jön az 50-60 Mpixel.

(#45) Mhamster válasza Mice_007 (#26) üzenetére


Mhamster
tag

A Canon Magyarország 2 év garanciát vállal a hivatalos viszonteladóknál vásárolt termékekre. Az összes fényképezőre.

Canon AE-1 + Yashica 124 G

(#46) nvyktor válasza bigmasterg (#41) üzenetére


nvyktor
aktív tag

Valaki kérdezte az USB3-at.

Az összehasonlításban, amit küldtél pont benne van.
Nikon D800E tudja a táblázat szerint.

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#47) ledgeri válasza nvyktor (#46) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Én voltam... meg is nézem!
megnéztem és igen! http://europe-nikon.com/hu_HU/product/digital-cameras/slr/professional/d800

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#48) tetrix


tetrix
tag

ezek a magas ISO értékek és a zaj, kevés területen fog jól mutatni, ... a gép tán jobban teljesít képminőségben ha megfelelően bő fényviszonyok megteremtésével áldozunk neki :)
valószínű aki megvesz egy ilyen gépet szintén így gondolja...
az ára meg a videó minőség és hossz miatt ennyi,itt is rávámoltak. az előd csak pár percet tudott felvenni fullhd-ban 25fps-en.

(#49) EkSYS


EkSYS
senior tag

jó cucc. Igaz a 950k átlag polgárnak húzós lehet egy vázra, de hallottam már olyat hogy gazdagék bementek a saturnbe hogy +Jó családi fotókat szeretnének készíteni mert ballag a gyerek", az eladó naívan mutatott nekik valami 70e-es cuccot, míre ők "Valami komolyabb kéne" mire az eladó poénból megmutatta nekik a markII-öt, egy 24-105 -el 900k-ért, mire ezek megvették :)), he, Azt se tudta mi az hogy déeseler.Full automatikán csak az expot nyomogtták és fél év múlva jöttek rá hogy van zoom gyűrű is, de csak az objektíven lehet zoomolni :))

Namost szerintem a digic5 jól sikerült így érdekes lesz hogy ugye már a 650D kint van de ha jön a 70D éstsi. akkor azok majd mit fognak tudni, árban hova lesznek belőve mert most a két digic5-ös között van vagy 700e huf. Lesz ide mit bepakolni :)

[ Szerkesztve ]

Eki - az eredeti

(#50) k1csi


k1csi
senior tag

Ezt az egyébként jó (bár meglehetősen drága) vázat egy Nikon (Sony) APS-C szenzor lenyomja alacsony ISO-s dinamikában (RAW-ból a sötét részeket emelve zajos lesz).
http://a2bart.com/tech/5d2vs5d3.htm

Azaz a Canonnál a szenzorfejlesztők egy kicsit elszundikáltak.

Példa, hogy ez mire jó.

Családi fotózásra egy mikro 4/3 is bőven elég. A legújabb mikro 4/3-as cuccok elég közel vannak minőségben jóval olcsóbban, kisebb méretben (kevésbé feltűnő) stb. Persze, ha pont nem ez kell...

Egyébként minden ami mostanában jön ki jókora árugráson esik/esett át. Azaz én nem reménykednék.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.