Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27) Fitzgerald válasza laceszgamer (#25) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Persze, csak nem mindegy hogy mennyire kurrens, illetve mekkora hatású az adott esemény/történés a jelenben, amit bemutat a játék.
Pl. a sztálingrádi csata nyilván irgalmatlanul véres és brutális volt, maga lehetett a pokol.
De 75 évvel ezelőtt történt, és nem egy olyan dologról van szó amit a mai generáció vagy megélt, vagy szinte élőben végigkövethetett az interneten.
Nyilván a kevés túlélő veterán számára sosem múló emlék, de ők sanszos, hogy nem játszanak videojátékokkal. De ha mégis, nehezen tudom elképzelni, hogy jól szórakoznának egy játékkal, ami egy olyan, borzalmas történelmi eseményt mutat be (vagy csak emlékeztet rá), amit ők megéltek.
Ugyanígy a terrorhullám csúcsán nyilván nem túl tapintatos dolog egy ezt a témát feldolgozó szórakoztatóipari termékkel előállni, még ha fikció is az egész.
Pl. a Collateral Damage c. film anno állítólag úgy kezdődött volna, hogy felrobban egy felhőkarcoló (nem láttam a filmet, csak olvastam erről anno), de a 9/11-es események után egy évvel 2002.-ben ez nyilván meredek lett volna, úgyhogy kivágták a jelenetet.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.