Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) nagyvixi válasza Ndruu (#50) üzenetére


nagyvixi
tag

bocs, de az nem igény kérdése hogy egy lejátszó nem mélyet emel amikor az ember azt akar emelni,sok külföldi fórumban panaszkodnak a lejátszóra hidd el,nem csak én,aki trance dance vagy house zenéket hallgat és vagyunk vagy több százmillióan igy a földön,azoknak borzalmas hallgatni azt,hogy nem jön a basszus nem jön a dob kiemelése,hanem helyette egy kopogósabb tompább puffogósabb mélyet kapunk ami idegesitő és hallgathatatlan.

ÉS ennek mondom semmi köze az igényeakhez és a trance vagy dance zenékhez,ha rockot vagy jazzt is hallgattam rajta,akkor is akárhogy állitgattam a mélyet, a basszusgitár és akkusztikus dobok kopogtak és nem öblös mélyet adtak mint egy nevetséges 14 ezer forintos samsung vagy sony lejátszóba iriver még jobb volt,mindezek 20-50 hz-nél nyomják a basszust meg,ez a hülye sansa meg 150 felett nyom..ég és föld..
na mind1.

A hangja is amúgy mondom túl digitális,hagyjuk a mélyet nézzük a többit,közép és magas érezni hogy éles digitális a hangkép emelése,nem meleg lágy,amit szintén alátámasztottak külföldi fórumokban,más is észrevette!Túl tiszta,túl éles,túl jó,fűlbántó igy hivják.
Úgyhogy most elis adtam a sansát tegnap havernak,én meg használom a régi samsungomat aminek telt öblös a mélye ugyanazzal a fejhallgatóval amit a sansához adtak.

Ennyit erről.

(#52) Bushmann válasza nagyvixi (#51) üzenetére


Bushmann
tag

"aminek telt öblös a mélye ugyanazzal a fejhallgatóval amit a sansához adtak."

Hmm. Azt említeni sem lenne érdemes.

(#53) nagyvixi válasza Bushmann (#52) üzenetére


nagyvixi
tag

Én is tudom hogy a fejhallgatója katasztrófa,de a másik cuccal faszául szól és jó a mély is benne és öblös meg dinamikus,a sansánál meg szar és a hangzása is túl digitálist

(#54) Edyboj


Edyboj
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni. Van egy 8 Gb-os Sandisk Sansa clip + készülékem, amit nemrégen kaptam külföldről. Belenyomtam a korábbi Kingmax márkájú 8 GB-os Micro Sd kártyámat. A problémám az, hogy a belső memóriára felnyomott zenéket tökéletesen látom, de a Micro Sd kártyára felmásoltakat nem. Valaki tud segíteni abban, hogy mi lehet a probléma?

(#55) maszekember


maszekember
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Egyszerű kérdésem van:egy clip+ meg tud hajtani egy erősebb fejhallgatót (jelen esetben az én nagy perverziómat a Koss Porta Pro-t) ? Esetleg más,hasonló kategóriájú vagy jobb fejessel vannak tapasztalatok?
Előre is köszi a reagálást!

" The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

(#56) pws válasza maszekember (#55) üzenetére


pws
aktív tag

Az origi firmware szerintem nem, de a Rockbox firmware-ben nincs korlátozva a teljesítmény.
32 Ohm AKG-t igy meg tudom vele hajtani. Magas impedanciához talán érdemes egy Fiio E6 erősítőt venni.
[link]Rockbox
[Fiio]

(#57) maszekember válasza pws (#56) üzenetére


maszekember
aktív tag

FIIO E5-öm van,amit a régi iaudio u5 lejátszómmal használtam is,de az az igazság,hogy a közepet (szerintem legalábbis) nagyon elmaszatolta (az oridzsinál sandisk hangzáshoz képest) . Tegnap direkt összehallgattam am a két mp3-mat a Portával,és való igaz,az iaudióval sokkal erőteljesebb volt a hangzás,DE! Ennek a szutyok kis sansának sokkal jobb hangja van mint a cowonnak. Ami nagyon feltünő az a közép,ami az iaudionál (hiába ad le nagyobb kimeneti jelerősséget) a clip +-szal összehallgatva valahogy mégis sokkal teltebb,melegebb volt a hangja,a középnél csúcsosodik ki a különbség a legjobban.
Annyi még a kérdés,hogy a sandisknél ha az országot USAnkára állítóm,akkor hangosabb,rockboxxal még ennél is többet ad ki magából?

" The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

(#58) pws válasza maszekember (#57) üzenetére


pws
aktív tag

Sajna a Cowon-nal nem tudom összehasonlítani /nem találtam boltot, ahol van készleten/. A Cowon J3 sokak szerint az etalon mp3 player.
A füles + lejátszó párosítás is fontos szerintem. Vettem hozzá SoundMagic PL30, és PL 11 fülest. A PL30-nak nagyon ígéretes a hangja, bár még nem járatódott be.
A Rockbox kb 2x hangosabb, meglepő módon nem is torzít.

(#59) ANTICK


ANTICK
csendes tag

Esetleg valaki tudja, hogy a Clip Zip miben más?

(#60) VásRló


VásRló
tag

Úgy olvasom a régi Clip kezelésben, rádióban és hangfelvételben is jobb volt, mint ez a Clip+

[link]

(#61) spanyoll


spanyoll
addikt

Van valakinek egy service manualja, vagy tippje, hogy hol lehetne szétkapni?

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#62) Yaneeee


Yaneeee
csendes tag

Sziasztok

Van egy olyan problémám, hogy a sansa clip+-om nem hajlandó csatlakozni a géphez, mármint a gép nem ismeri fel. Találtam a hivatalos oldalon tippeket, de már teljesen tanácstalan vagyok, sehogy nem tudom felismertetni a lejátszót. Próbáltam másik gépen is, ott se jó, visszaállítottam az eredeti beállításokat a menüjébe, próbáltam másik usb módot stb stb. Előre is köszön a segítséget, ha netán valaki már járt így. (volt rajta 2-300 zene, azok mentek, de akartam feldobni pár új számot, és akkor jött elő a probléma, egyébként azokat lejátszotta amik rajta voltak, persze leformáztam a menübe...már csak a micro sd kártya maradt, amit fel is ismer, de azért csak jó lenne a belsőt is használni)

(#63) Annama


Annama
újonc

Sziasztok.

Kb. ket evvel ezelott vettem egy Sansa Clip+-t. Eleinte kifogastalanul mukodott, aztan idonkent lefagyott. Most viszont az a problemam, hogy nem tudom a kutyurol torolni a hangfelveteleket, amik a memoria legnagyobb reszet lefoglaljak. Jelzi, hogy torli, de ugyanugy ott marad. Le sem jatssza a hangfelveteleket. Tudna valaki tanacsot adni azt illetoen, hogy mit tudok tenni?

Koszi.

(#64) yetikaktusz


yetikaktusz
újonc

Sziasztok!

Bocsánat, biztos hogy én vagyok a béna, halk a sansa clip +, olvastam, hogy át kellene állítani a területi beállításokat, de az ugyanúgy, mint a hangerő nem jelenik meg a beállításoknál, hiába frissítettem. Van valami ötletetek, hogy mit csináljak?

Köszi

(#65) ANTICK válasza yetikaktusz (#64) üzenetére


ANTICK
csendes tag

Esetleg emeld fel maxra a replaygain-t, attól valamennyit javulni fog a helyzeted.

(#66) peestheee válasza Annama (#63) üzenetére


peestheee
tag

nekem is volt ilyen problémám, formatálni kell, de ez már azt jelenti hogy kezd meghalni a tárhely

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.