Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) total90


total90
veterán

Szerintem...

Lakását nem kis időre vesz az ember, így inkább gyűjts még hozzá, aztán valami nagyobbat.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#2) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Nezzel azert korbe a XIII. ker Vizafogo reszen. Vagy meg a Duna Plaza kornyeken.

I humbly and respectfully decline™

(#3) bundli válasza total90 (#1) üzenetére


bundli
tag

Sajnos mivel vidéken lakom, így muszáj felköltöznöm ha dolgozni akarok. Albérlet melett meg nem tudnék félretennni szinte semmi se.

(#4) buherton


buherton
őstag

lepukkantam területeken venni lakást. (pl.:8-9. kerület)

Pedig pont ezeket javaslom. A Vizafogót és Lőportárdűlőt ajánlom még.

Hol fogsz dolgozni?

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#5) bundli válasza buherton (#4) üzenetére


bundli
tag

Miért ajánlod ezeket? Corvin negyedtől 15 percre laktam egyetemistaként albérletben, legrosszabb ellenségemnek se ajánlanám azt a környéket

Ez a másik probléma, hogy még a munkahelyet se tudom, hogy hol lesz, mert több is van kilátásban.

(#6) merkucyo válasza bundli (#5) üzenetére


merkucyo
aktív tag

Igaz, hogy én vidéken lakom, de Pesten is emberek élnek és ott is vannak normális környékek ( a nyócker nyilván nem az).
Persze, ha ez a dolog zavarni fog akkor már jobb bele se menni a helyzetbe, viszont ha mindenképpen Buda a befutó akkor csatlakozom total90-hez.

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#7) bundli válasza merkucyo (#6) üzenetére


bundli
tag

De mi értelme lenne venni nagyobbat, ha nem lenne rá szükség? Gyerekek és családalapítás egyátlalán nincs tervben, egyelőre karrierépítés a fő cél. Ha a lakás 7-8 évig kitartana szerintem teljesen oké lenne, utána nyilván vennék nagyobbat.

Nem azt mondom, hogy ebből a keretből könnyű lesz találni vállalható lakást, de kell erő és időráfordítással szerintem lehet találni ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#8) CaNNa3IS


CaNNa3IS
senior tag

1 szobás albérlet mellett nem tudsz semmit félretenni ?? Mivel foglalkozol?

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#9) Feruendios


Feruendios
aktív tag

Budán XI.ker a legjobb egyik pesti kerület sem fogható hozzá relative sok zöpd terület jó közlekedés.
Kelenföld,Albertfalva szóba jöhet ennyiért. Mostmár metró is van illetve Őrmező gazdagrét.

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#10) Feruendios


Feruendios
aktív tag

Átlag magyar fizetés mellett félre tenni művészet.

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#11) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Fél évig éltem Csepelen. Nekem tetszett. Hév-vel rögtön Pesten vagy.

(#12) buherton válasza bundli (#5) üzenetére


buherton
őstag

Miért ajánlod ezeket?

Azért, mert nincs többre pénzed. Nem mindegy ám, hogy melyik irányban 15 perc. Ha keletre, akkor jó hogy, mert arra vannak ómigránsék, de a Corvin negyedben és attól nyugatra már más a környék.

Ha nem tudod hol lesz, akkor a legjobb taktikta metró mellé költözni.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#13) dugynok


dugynok
senior tag

Téves, egyrészt a 8. kerületnek is vannak rehabilitált részei és folyamatosan csinálják meg. Másrészt a 9. 6. 7. kerületbe is tudok mutatni olyan részt, ami züllött. Sőt, a körút bizonyos környékén a kis utcák veszélyesebbek... Jah, 10. 20. is.
8. kerületben rengeteg rendőr van már, iszonyatos fejlesztések mennek és kb. 10 - 15 év mulva szerintem az egyik legpatinánsabb kerülete lesz, ha ilyen ütemben folytatják.

Budai kerületek jók, de drágábbak is. 11. kerület jó, jó közlekedés. Érdemes vásárlás elött a társasházat is leinformálni, tartozások, közös költség, stb...
Egyébként van lakásfelujítós topic, oda érdemes bekérdezni, hogy mire érdemes figyelni a lakásnál és mi mire utal :)

(#14) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Elég sok helyi fórumozó (akiket ismerek) lakik a XI. kerületben. Csak ajánlani tudom. Persze a kerület elég nagy, Kelenföldön találni jó ingatlanokat is. Egyszobás lakásokat nem ajánlanék 1.5 szoba pont ideális, ha meg találsz párt magadnak, akkor meg végképp. Azt nem veszed számításba, hogy egy szobába 3gy ember elfér a cuccaival, de egy nővel együtt már kevésbé :N

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#15) Peczek


Peczek
aktív tag

Ha sok pénzed van, Budán veszel lakást, ha kevés, akkor Pesten. Neked kevés van, de Budára akarsz költözni. Nos az 1. 2. és 12. kerület kiesik, marad a 3. a 11. és a 22. , és ott is ennyi pénzért a panel, 1- 1,5 szoba. Én sokat laktam a 11. kerületben panelban, szerintem elég jó, sok a zöld, rálatsz a kertvárosra, jo a közlekedés. Egyébként most i itt lakom, bár már nem panelban.

(#16) adrian360


adrian360
őstag

Én a Corvin-negyedtől 10 percre lakom, és hullára nem olyan már a környék. Persze van még egykét putri ház, de az van szinte minden pesti kerületben. A Corvin negyed az egyik legjobban fejlődő városrész manapság, pl Nokia itt csinál a Szigony utcában új modern székházat, nyilván nem építenék ha annyira gáz lenne a környék.

(#17) dabadab válasza total90 (#1) üzenetére


dabadab
titán

"Lakását nem kis időre vesz az ember"

Kérdés, hogy mi az a "nem kis idő". Szerintem teljesen rendben van, hogy addig, amíg nem erősödik meg anyagilag meg családja sincs, addig vegyen egy kis lakást - első kis garzon 2 - 5 évre az teljesen normális elképzelés.

DRM is theft

(#18) Stanlee


Stanlee
őstag

En nem vennek rogton lakast. Nem tudom hany eves vagy, milyen feltetelek mellett tudsz hitelt felvenni, mennyi lenne a fizetesed es a havi torlesztod, de vedd figyelembe a kovetkezo dolgokat, amiket a sajat boromon tapasztaltam meg - igaz most mar nem hiteleznek annyira szabadon, mint amikor en adosodtam el.

A havi torlesztoreszlet az osszes jarulekos koltsegevel (kezelesi koltseg, stb.) egyutt ne legyen tobb, mint a teljes fizetesed 30%-a.

Ha lehet, akkor max. 10 eves hitelt vegyel fel fix kamattal. Ez manapsag kb. havi 300 netto felett mukodik.

A lakas ertekenek a felet erdemes onerokent letenni, nem erdemes a minimalis onerore hajtani.

Ne vegyetek fel hitelt az onerore, meg akkor se, ha azt mondjuk a szuleid vennek fel, mert mi van, ha ok nem tudjak fizetni valamilyen okbol kifolyolag.

Azert nem javaslom rogton lakas vasarlasat, mert ahogy a posztodbol kiveszem, a 20-as eveid elejen lehetsz. Most meg konnyebben el tudsz lenni par evig egy alberletben mondjuk 2-3 masik emberrel, ugy, hogy van sajat szobad es a tobbi helyiseget kozosen hasznaljatok. Ha nem tetszik a kornyek, hamarabb el tudsz egy alberletbol koltozni, mint a sajat lakasod eladni (rafizetessel szabadulhatsz csak meg az ingatlanodtol). Egy ilyen alberletben a havi koltsegeid alacsonyabbak, mint egy sajat lakas fenntartasa. Ha a munkad miatt keveset vagy otthon, nem is tudod igazan elvezni a sajat kecot, csak viszi feleslegesen a penzt. Mi van, ha valamiert kulfoldre akarsz majd elmenni, a lakasod eladod/kiadod?

Tudom, mindenki azt mondja, hogy a sajat lakasra a torlesztot fizetni ertelmesebb, mint az alberletet. De ha nem tudod fizetni a torlesztot, akkor a bank elveszi a lakast es meg a hitel is a nyakadon marad. az alberletbol meg max. kisebbe koltozol vagy hazamesz szulokhoz nulla adossaggal a hatad mogott. Nem azt mondom, hogy soha ne vegyel lakast, hanem azt, ha van ra mod, akkor az elso par evben probalj meg alberletben lakni, felretenni, megismerni a varost, beilleszkedni a munkhelyedre es ha latod valamennyire a jovod, akkor venni egy lakast.

Ez az en velemenyem, nem kell vele egyeterteni...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#19) waccamár


waccamár
senior tag

Én is azt tudom javasolni, hogy ne ugorj bele egyből egy lakásvásárlásba, élj albérletben pár évig. Megismered a várost, jobban fogok tudni, hogy milyen környéken szeretnél lakást venni. Kidobott pénznek tűnhet az albérlet, de nem az. Megvan az az előnye, hogy mobilis maradsz, bármi beüt, másik melóhelyed lesz a város másik végén, stb., akkor jobban tudsz mozogni. Számold ki hogy a felvenni kívánt hitelnél a futamidő VÉGÉN összesen mennyit kellene visszafizetned, és oszd el egy átlagos albi árával, így kijön, hogy hány hónapig tudnál albiban lenni abból a pénzből. Habár a lakás jó befektetés, és ha anyagilag meg tudod engedni magadnak, akkor hajrá, de elég drágák a hitelek.
Plusz sajnos elég irreális elvárásaid vannak :( Ennyi pénzért ezen a környéken nagyonnagyon kicsi az esélye, hogy olyan lakást találj, ami jó is.

13.kerületet én is tudom javasolni, ez a környék is kezd feljönni.

(#20) CaNNa3IS válasza potyautas (#11) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Ha meg sem mozdulsz Pesten vagy :DDD

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#21) Stanlee válasza dabadab (#17) üzenetére


Stanlee
őstag

Ha 10 evre is venne fel a hitelt, pont az elso 5 evben szinte csak a kamatot fogja fizetni, alig csokken valamit a toketartozasa. Szerintem egyaltalan nem nyero szituacio, hogy vesz egy lakast es fizeti a kamtot, majd el akar koltozni nagyobba rovidtavon, el kell adnia a lakasat, amire szorgalmasan fizette a torlesztot es szembesul azzal, hogy a toketartozasa nem csokkent semmit. De izlesek es pofonok :-)

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#22) vitya2


vitya2
csendes tag

Hitelt semmiképpen. Nagyon durván kiszúrhatsz magaddal, ha valami balul üt ki. Ne legyen ilyen, de ....
Ott van az a DE, amire addig sose gondol az ember, amíg nincs baj.

(#23) kenwood


kenwood
veterán

Szerintem kimondottan rossz idoben szeretnel lakast vasarolni.
Abban a kategoriaban,ahol en nezelodtem, a 2-3 eve 7.5-8 millioert megvasarolhato lakasok ma mar 10 felett vannak.
A jegybanki alapkamat annyira alacsony,hogy nem eri meg semmilyen biztosangos banki befektetest valasztani.Berakod a penzed,es a koltsegek elviszik az osszes kamatot
Sokan lakast vasarolnak befektetesi cellal,ami irrealisan magasra emeli az arakat.
Elobb-utobb lecseng az airbnb laz ,ami tovabb csokkenti az arakat.

Az egyeduli problema az,hogy pont ezen okokbol kifolyolag az alberlet arak is teljesen orultek.
Egy sima garzon,nem is jo kornyeken,ami 3 eve 50-70k/ho volt,most siman 80-110.
Ilyen albi arak mellett eleg gyorsan elbukod azt a penzt,amit megsporolhatnal,ha kesobb, realis aron vasarolnal ingatlant.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#24) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Itt a Flórián tér környéken, egy 47nm-es panel gyakorlatilag esélytelen. Hozzánk naponta 5 cetlit dobnak be, hogy megvennék a lakást. Nagyon durván felszaladt az áruk (15misi környéke). Elado lakásról nem igazán tudok.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#25) alkatraz3000 válasza Stanlee (#21) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Ezt nem erti meg a sok beborult devizás. Hiába fizeted 10 eve, ha az árfolyam ugrás miatt es a türelmi ido miatt az elején csak magát a kamatot fizetted, miközben a tőke tartozás felugrott. De ez egy masik téma :)

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#26) dugynok válasza vitya2 (#22) üzenetére


dugynok
senior tag

Mondjuk, ha jó/keresett szakmája/szakmái vannak, talpraesett, van tartaléka és úgy gondolja, hogy hamar el tud helyezkedni, véleményem szerint érdemes hamar beleugrani egy lakásba hitellel vagy nélküle, mert, ha tervben van a család késöbb, kisebb kockázat már hitel nélkül vagy kevés hátralevő törlesztéssel vállalni.

( #23 ) kenwood

Amikor meg lent vannak az ingatlanárak, a banki kamatok vannak fent :(

[ Szerkesztve ]

(#27) kenwood válasza Stanlee (#21) üzenetére


kenwood
veterán

Sokan mondogatjak,hogy eleinte nem csokken a toketartozas,de nem gondolnak bele,hogy miert.

Ha mondjuk felveszel 5 millio forint hitelt 8% kamatra,akkor az elso evben 400 ezer forintot kell fizetned a kamatra.
Ez azt jelenti,hogy a havi torlesztodnek csak a 35k feletti resze megy a tokere,a tobbi kamat.
Nincs ebben semmi ordogi,egy szemelyi kolcson 22% os thmel sokkal durvabb lenne.
(persze ennel egy picit bonyolultabb az annuitasos hitel,de az aranyokat nem torzitja jelentosen egy pontosabb szamitas)

Ha bevallalsz egy 70k-s torlesztot 5 milliora,akkor mar a fele a tokere megy,csak ugye az emberek akik 70k-s torlesztot be tudnak vallalni,nem 5 ,hanem 10-15 milliot vesznek fel,es megint ugyanott vannak.
A bankok se eroltetik a magas torlesztot,mert akkor kevesebb fizetsz nekik kamatra.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#28) bundli válasza CaNNa3IS (#8) üzenetére


bundli
tag

//akkor egy első adag válasz//

Még nem tudom mennyi lesz a kezdőfizetésem, de ha az albérlet elvenné a fizetésem nagyobb részét és nem akarok huszonévesen zsíros kenyéren élni évekig, hogy féle tudjak tenni havi 50 ezret jó esetben.

Feruendios:

Köszönöm, 11. kerről én is sok jót hallottam, körbenézek ott, elsők között szerepel a keresési listámon! :K

potyautas:

Igen, HÉV-vel valóban gyorsan fel lehet érni, a baj magával a környékkel van. Jártam párszor arra és elég züllött embereket láttam arra.

buherton:

Igen, ez mindenképpen szempont, hogy metró közeli legyen.

dugynok:

Nézd, 3 évig laktam a 8. kerületben, még nem a vészes részén, de épp elég volt ebből, köszönöm. Nem az én világom. Hajnali 3-kor az ablakom alatt általános volt a romaéneklés BT hangfallal, teli torokból, mert a telepen ezt kell csinálni ugye. És ez csak az egyik. Sok mindent láttam, amit nem írnék le, mert csak szemet hunytam felette, inkább bele se akartam avatkozni, mert csak bajom lett volna. Vad emberek laknkak ott.

A lakásfelújítós topicot köszönöm, benézek majd, ha aktuális lesz! :R

Mister_X:

Valóban, 1.5 szobás lenne a legjobb, meglátjuk mennyire lesz pénz :)

adrian360:

Pont a Szigonyban laktam és a Nokia épületét is tudom milyen, sőt elég sok belső infóm is van róla. Hiába építik be jó épületekkel, az emberek a gettóból nem fognak elmenni és kész.

dabadab:

Ezt én is pont így látom :K

(#29) bundli válasza Stanlee (#18) üzenetére


bundli
tag

//Akkor a második adag//

Akkor mindenkinek: Nem vennék fel hitelt banktól!

Nem vennék fel hitelt, szülői segítség lenne, nekik meg nem olyan tartozni mint egy banknak :)

waccamár

Már 3 évet laktalm Pesten, nem látom értelmét tovább albérletezni, főleg egyedül. És újra kihangsúlyoznám, nem lenne hitel bank felé.

kenwood :

Sajnos én is tudom, hogy nem a legjobb időpont lakást venni, de sajnos most aktuális. Emaitt nincs értelme, hogy hátha lemennek az árak, mert az nem ma lesz.

(#30) kenwood válasza bundli (#29) üzenetére


kenwood
veterán

Jogos.
Meg mondjuk ha egyetlen ingatlanod van,akkor teljesen mindegy,milyen iranyba mozog a piac :
ha dragulnak az arak,hiaba er tobbet a lakasod,amit veszel helyette,az is dragabb lesz.
Ha pedig lefele mennek az arak,akkor ugyanez forditva.

Ezen max az torzit,hogy ingatlan tulajdonoskent nyilvan nem fogsz olyan csajjal osszeallni,akinek kilog a segge a gatyabol,es ha osszekoltoztok ,akkor az egyik ingatlant el kell majd adni.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#31) bundli válasza kenwood (#30) üzenetére


bundli
tag

Ezt ki tudnád picit jobban fejteni:

Ezen max az torzit,hogy ingatlan tulajdonoskent nyilvan nem fogsz olyan csajjal osszeallni,akinek kilog a segge a gatyabol,es ha osszekoltoztok ,akkor az egyik ingatlant el kell majd adni.

Nem teljesen értem ezt a részt, főleg azt, hogy mit jelent, ha kilóg a segge a gatyából egy lánynak, azon kívül, hogy kövér :D

(#32) kenwood válasza bundli (#31) üzenetére


kenwood
veterán

hosszu lenne,es nagyon elvinne mas iranyba a temat :D

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#33) oszi666 válasza Magnum_ (#2) üzenetére


oszi666
őstag

XIII. ftw!!! Az utolsó vörös bástya :DDD
Vizafogó tök jó környék szerintem, a Váci út Duna felőli részén. Úgy általában az egész XIII jó kivéve ami a Lehel tér mögött azért az elég hardcore környék tud lenni

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#34) #72042496 válasza bundli (#28) üzenetére


#72042496
törölt tag

A XI. kerület tényleg jó, viszont valószínű kell hozzá némi idő és egy kis szerencse, hogy normális lakást találjon az ember. A magasabb árak mellett is igen hamar eladják őket, résen kell lenni.

A IX. kerületnek is vannak teljesen normális (rehabilitált) részei, tök jó közlekedéssel. Azt mondjuk nem tudom, mennyire találni arra 10-15 millióért garzont. Szerintem inkább a nagyobb és drágább lakások jellemzőek, egy körbenézést mindenesetre megér. Cigók nemigen vannak, szerencsére. Inkább a részeg egyetemisták szoktak néha óbégatni az éjszaka közepén. :)

[ Szerkesztve ]

(#35) kenwood válasza #72042496 (#34) üzenetére


kenwood
veterán

tobbszor is leirta,hogy nem szeretne ilyen keruletekbe koltozni.
Teljesen megertem ot.hiaba van rendben a korulotted levo 3-4 utca.
ha vasarnap este kiskozertet keresel,vagy egy nyar ejszakaan a bulibol szeretnel hazasetalni,akkor mar keresztezed a regebbi reszeket is.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#36) #72042496 válasza kenwood (#35) üzenetére


#72042496
törölt tag

Éppen ezért kezdtem XI. kerülettel. Egyébként nem feltétlenül igaz, amit a IX.-ről írsz, de a tied is egy tapasztalat.

(#37) bundli válasza kenwood (#35) üzenetére


bundli
tag

Köszönöm, végre aki megérti!

Nyilván van a 8. kernek is jobb utcái, de ahhoz, hogy egy buliból vagy akárhonnan késő este haza tudj menni, olyan helyeken is át kell menned, ahol viszont elég húzós a környék. :K

(#38) adrian360 válasza bundli (#37) üzenetére


adrian360
őstag

csak míg a 8kerbe akárhonnan hazamész éjszaka is négyféle tömegközlekedéssel a szerinted húzós helyek megkerülésével is, addig egy külső budai kerületben örülhetsz ha óráként megy abba az irányba valami

(#39) kenwood válasza #72042496 (#36) üzenetére


kenwood
veterán

Pedig az otthonom, ujpest nem egy elit kornyek,de akarmikor setalok a klinkaktol a nagyvarad fele a pajtihoz (telepy utca) mindig ugy erzem magam,mint aki a rozsadombon nott fel.
iszonyat milyen arcokat latok ott.es akkor meg nem is mentem be melyebbre ,a tuzolto utca fele,ahol a kiskozertben is biztonsagi or van sajat fotellel ,vagy racson keresztul szolgalnak ki ejszaka. :Y

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#40) petipetya


petipetya
nagyúr

Abszolút vegyes a körkép, például Kőbányán is tudok mondani ajánlott részt, vagy ennek ellenkezőjét. De ugyanígy a 8., 9. és a belvárosi kerületekben is. Északon és Budán nem mozgok, így ott nem tudok tanácsot adni.

Zöldfülűeknek a 4-es metró vonalán lévő környékeket ajánlanám Buda déli részén.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.