Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18) Stanlee


Stanlee
őstag

En nem vennek rogton lakast. Nem tudom hany eves vagy, milyen feltetelek mellett tudsz hitelt felvenni, mennyi lenne a fizetesed es a havi torlesztod, de vedd figyelembe a kovetkezo dolgokat, amiket a sajat boromon tapasztaltam meg - igaz most mar nem hiteleznek annyira szabadon, mint amikor en adosodtam el.

A havi torlesztoreszlet az osszes jarulekos koltsegevel (kezelesi koltseg, stb.) egyutt ne legyen tobb, mint a teljes fizetesed 30%-a.

Ha lehet, akkor max. 10 eves hitelt vegyel fel fix kamattal. Ez manapsag kb. havi 300 netto felett mukodik.

A lakas ertekenek a felet erdemes onerokent letenni, nem erdemes a minimalis onerore hajtani.

Ne vegyetek fel hitelt az onerore, meg akkor se, ha azt mondjuk a szuleid vennek fel, mert mi van, ha ok nem tudjak fizetni valamilyen okbol kifolyolag.

Azert nem javaslom rogton lakas vasarlasat, mert ahogy a posztodbol kiveszem, a 20-as eveid elejen lehetsz. Most meg konnyebben el tudsz lenni par evig egy alberletben mondjuk 2-3 masik emberrel, ugy, hogy van sajat szobad es a tobbi helyiseget kozosen hasznaljatok. Ha nem tetszik a kornyek, hamarabb el tudsz egy alberletbol koltozni, mint a sajat lakasod eladni (rafizetessel szabadulhatsz csak meg az ingatlanodtol). Egy ilyen alberletben a havi koltsegeid alacsonyabbak, mint egy sajat lakas fenntartasa. Ha a munkad miatt keveset vagy otthon, nem is tudod igazan elvezni a sajat kecot, csak viszi feleslegesen a penzt. Mi van, ha valamiert kulfoldre akarsz majd elmenni, a lakasod eladod/kiadod?

Tudom, mindenki azt mondja, hogy a sajat lakasra a torlesztot fizetni ertelmesebb, mint az alberletet. De ha nem tudod fizetni a torlesztot, akkor a bank elveszi a lakast es meg a hitel is a nyakadon marad. az alberletbol meg max. kisebbe koltozol vagy hazamesz szulokhoz nulla adossaggal a hatad mogott. Nem azt mondom, hogy soha ne vegyel lakast, hanem azt, ha van ra mod, akkor az elso par evben probalj meg alberletben lakni, felretenni, megismerni a varost, beilleszkedni a munkhelyedre es ha latod valamennyire a jovod, akkor venni egy lakast.

Ez az en velemenyem, nem kell vele egyeterteni...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.