Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cucuska2


Cucuska2
őstag

A római számozás egyszerűbb, természetközelibb, az arab számozás pedig egy fokkal bonyolultabb és hatékonyabb, nem értem, hogy miért butulás, hogyha arabot kezdünk el használni. Nemrég kellett a 18. kerületbe mennem, és sokkal lasabb volt az XVIII-t beütnöm, mint azt, hogy 18.
A konetxtusból kiragadásos bekezdésedre pedig egy példát szeretnék, mert nem értem, amit írsz.

Az ország pedig sokkal többet, jobbat, egészégesebbet változhatott volna az elmúlt 21 év alatt, az a baj, hogy kis változás történt csak.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#2) lev258


lev258
veterán

A római számokat nyugodtan nevezhetjük régi európai hagyatéknak, ennél nem több. Az arab számok viszont sok dolgot egyszerűbbé tesznek, nemcsak az átlagembereknek, hanem a tudományokban is.
Lehet ragaszkodni hozzá, meg őrizni, de ettől nem lesz jelentősebb. Szegény ókori egyiptomiak számait bezzeg nem hiányoljuk. ;]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#3) Silεncε


Silεncε
őstag

Azt akarod mondani, hogy a kormány készül bevezetni az arab számokat?????? :Y

;]

(#4) buherton válasza Cucuska2 (#1) üzenetére


buherton
őstag

Hadd válaszoljak egyszerre a két gondolatodra.

Római szám sorszámot jelöl. Ha azt írom, hogy V, akkor mindenki tudja, hogy 5. akar lenni. Ugyanez arab számokkal már jelölni kellett, hogy sorszám, mert az arab szám nem sor szám.

Igen, ez a másik amivel ki lehet idegelni, az a kifogás, hogy "Me' így gyorsabb és rövidebb". Szerintem nem jó irány, hogy az embernek már helyesen és értelmesen sincs ideje írni. Hozzáteszem én sem tudok se helyesen, se értelmesen írni :( .

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#5) buherton válasza lev258 (#2) üzenetére


buherton
őstag

Természetesen az arab számokat egyszerűbb az adatbázisban tárolni és Mari néninek sem kell már ilyen idejét múlt dolgokat tanulnia.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#6) lev258 válasza buherton (#4) üzenetére


lev258
veterán

Lehet én vagyok tanulatlan, de én római számokat is csak úgy láttam sorszámként, hogy "." volt mögötte.
Megjegyzés: Szerintem a szívecskék és Like-ok korszakában a magyar nyelv elbutulása nem a római számokon fog múlni.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#7) YASKATIR


YASKATIR
aktív tag

Mert soros betelepitette az arab migrans szamokat az oshonos romaiak helyere aze'

Egyebkent pedig azert, mert az egvilagon nincs semmi ertelme a romai szamoknak. Amugy meg akkor sorszam a romai szam ha ott van a pont mogotte kulonben csak egy sima szam. Ugyan ugy kell a pont a romai meg az arab moge is ha az sorszam.

(#8) Egon: En szemely szerint kotelezove tennem a nap/honap/ev formatumot az egesz vilagon, mert agyfaszt kapok attol, hogy mindenki maskepp irja. Ellenben en azt preferalom, ha a keresztneved van elol es nem a vezetekneved, mivel te nem a vezetekneved vagy, hanem a keresztneved. Pontosan ezert kapok agyfaszt akkor, amikor valami azt mondja "Hello, kovacs belane vagyok" Hat baszdmeg, a gazdad nem adott nevet neked?

[ Szerkesztve ]

(#8) Egon


Egon
nagyúr

A római számok esete talán nem a legjobb példa, de a bejegyzés végén levő példákat abszolút osztom. Agyf*szt kapok a "fordítva" írt lejárati dátumoktól (kabbe EU), és azt sem tartom normálisnak, hogy felcserélik a kereszt- és a vezetéknevet.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9) lev258 válasza Egon (#8) üzenetére


lev258
veterán

A nevekkel kapcsolatban emlékeim szerint egyedül nálunk és a japánoknál van ilyen sorrend a világban.
Az más kérdés, hogy már megszoktuk és ezért nem szívesen borítanánk meg. Én is szeretem a jelenlegi sorrendet, de talán csak a megszokás miatt.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#10) buherton válasza Cucuska2 (#1) üzenetére


buherton
őstag

Eszembe jutott még egy példa, amit angolul igen körülményes leírni. Ez a szó pedig: Ön. A magyarban nem kell magyarázni, de az angolban igen.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#11) Cucuska2 válasza buherton (#4) üzenetére


Cucuska2
őstag

Ha azt írod, hogy V, M, I, X, L, akkor esetleg ha pisztolyt fognának a fejemhez, akkor asszociálnék sorszámokra. Pont nélkül semmi nem sorszám.
A második gondolatodnak pedig még mindig nem sok köze van a kontextushoz.
A magázás sok nyelvből kikopott, nem véletlenül.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#12) buherton válasza lev258 (#9) üzenetére


buherton
őstag

Egyébként valóban a királyoknál is van pont. Az emeletekre úgy emlékszem, hogy ott nincs.

Meg még Kínában is. A két felfogás között azt látom külömbségnek, hogy a nyugati sorrend a sokból megy a kevés felé, a keleti pedig a kevésből a sokba, ami már nem is sok.

Példa:
József Kovács - Melyik József ő? A Kovács.
Kovács József - Melyik Kovács ő? A József.

Az előbbi bármelyik József lehet. Az utóbbinál már csak a Kovácsok közül lehet József.

(Elnézést a Kovács Józsefektől. :) )

01.06.2018 - Melyik elseje? A júniusé. De a június melyik évben van? 2018-ban.
2018.06.01 - Melyik év? 2018. Na, de azon belül melyik hónap? Június. Melyik nap is? Elseje.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#13) buherton válasza Cucuska2 (#11) üzenetére


buherton
őstag

Pontosan ezért kopik ki a római szám.

A mágázásról még szó sem esett. Ez még csak az Önözés volt. Milyen nyelv az ahol magyarázni kell, hogy mit szeretnél?

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#14) Egon válasza YASKATIR (#7) üzenetére


Egon
nagyúr

Azt tudom, hogy te így tennél, már megmutattad a tutkó multikulti gondolkodásmódodat máshol is - azon csodálkozom csak, hogy a magyar nyelv használatát nem tiltanád be, még a családban is, Dunába lövés terhe mellett... :W Hálistennek a világ nagyon nem erre megy, kapálódzhatsz bárhogy.
A lejárati dátum, mint minden más dátum helyes formája Magyarországon az év/hó/nap. Pont lesz*rom, hogy külföldön hogy van: magyar terméket, hazai piacon, 90+ %-ban magyarok vesznek, és nekik ez a természetes. Az itt vásárló külföldiek meg esetleg tájékozódjanak, mielőtt idejönnek - ahogy én is teszem, ha külföldre megyek, és nem csodálkozom rajta, ha pl. rossz szemmel nézik, ha egy arabnak bal kézzel integetek vagy próbálok vele kezet fogni ballal.
Én pedig se nem a vezetéknevem nem vagyok, se nem a keresztnevem, hanem a vezeték- és a keresztnevem együttesen (szigorúan ebben a sorrendben).

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#15) lev258 válasza buherton (#13) üzenetére


lev258
veterán

"Milyen nyelv az ahol magyarázni kell, hogy mit szeretnél?"
Mindegyik. A gondolatok szavakkal való közlése már eleve szűkített kommunikációs csatorna, a tartalom, a háttér egy része kimarad/eltűnik. Persze amíg a gondolatolvasást meg nem oldjuk, addig nincs jobb.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#16) buherton válasza lev258 (#15) üzenetére


buherton
őstag

Ez így van, de a fennálló lehetőségeket is tovább szűkítjük.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#17) kovsol válasza buherton (#13) üzenetére


kovsol
titán

A magázás mondjuk szerintem a létező legfölöslegesebb dolog egy nyelvben.
Kiskoromban a 80 éves szomszéd néni megmondta, hogy őt nyugodtan tegezze bárki, mert a tiszteltet nem azzal adja meg az ember a másiknak ha magázza.

May the Force be with you!

(#18) 0xmilan


0xmilan
addikt

> Úgy érzem, hogy butul a nyelvhasználat. Csökken a színvonal.
> azt látom külömbségnek

Jol erzed. ;]

Amugy azt hittem, errol a videorol lesz szo.
Magyarorszagra magyar szamokat!!

A post meg csak siman virtue signalling. Igen, meg leforditani is lusta voltam.

(#19) DrBubo77 válasza Egon (#14) üzenetére


DrBubo77
addikt

A dátumok sokféle sorrendje engem is kiborít. Szerintem az év-hónap-nap sorrendet kellene mindenhol bevezetni. Programozói szempontból is ez a legjobb, sorba rendezést nagyban megkönnyíti.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#20) YASKATIR válasza Egon (#14) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

"megmutattad a tutkó multikulti gondolkodásmódodat máshol is - azon csodálkozom csak, hogy a magyar nyelv használatát nem tiltanád be, még a családban is, Dunába lövés terhe mellett..

Te most megis mirol? Valamikor a multban megbantottam a turbomagyar lelked? Amugy de, pont a csunya, gonosz multikulti fele menetel a vilag. Az mas kerdes, hogy az illiberalis csodaorszagok ebbol szepen kimaradnak es megjobban lemaradnak. Persze tapsikolhatsz hozza, ha ugy gondolod, hogy eljen kadar.

"Én pedig se nem a vezetéknevem nem vagyok, se nem a keresztnevem, hanem a vezeték- és a keresztnevem együttesen (szigorúan ebben a sorrendben)"

Ez addig mukodik, amig mucsarocsogen elsz, amint rajossz arra, hogy a hataron tul is van elet, egybol nem ez lesz a helyes sorrend. Ha igy tunteted fel, akkor te konkretan egy bankszamlat sem fogsz nyitni sehol.

(#19) DrBubo77 : De miert ev honap es nap? A nap valtozik 24 orankent a honap pedig ~30 naponkent az ev pedig 365 naponkent, nem az lenne a logikus, hogy mindig a legtobbet valtozoval kezdjuk? Ha datumozol valamit, akkor valoszinuleg elsokent a napra kivancsi az aki elolvassa, majd a honapra aztan pedig az evre, nem az evre egybol

[ Szerkesztve ]

(#21) vhw válasza buherton (#12) üzenetére


vhw
addikt

"A két felfogás között azt látom külömbségnek, hogy a nyugati sorrend a sokból megy a kevés felé, a keleti pedig a kevésből a sokba, ami már nem is sok."

A nyugati indul az egyéntől (személy/nap) a több/nagyobb felé (család/ hónap, év).
Érdekes, hogy a kisebb időegységnél miért nem a másodpercet veszi elsőnek, az óra helyett :))

[ Szerkesztve ]

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#22) DrBubo77 válasza YASKATIR (#20) üzenetére


DrBubo77
addikt

Szerinted a másodperc:perc:óra nap/hónap/év formátumot kellene használnod?

Szerinted melyik esetben könnyebb eldönteni a sorrendet?
2017-12-06
2018-05-11

vagy

06-12-2017
11-05-2018

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#23) DrBubo77 válasza kovsol (#17) üzenetére


DrBubo77
addikt

A magázás egy dolog, még ma is élő dolog. De a tetszikelés, az már szinte őskövület.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#24) YASKATIR válasza DrBubo77 (#22) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Az ora egy teljesen mas kerdes, mivel baromi gyorsan valtozik es sokkal relevansabb, hogy epp milyen ora van, mint az, hogy hany perc vagy masodperc.

Egyikben sem, amig nem tudom, hogy milyen nemzetisegu vagy es hol elsz, plusz 12 alatt marad a honap es a nap. Egyebkent pedig az ultimate nap / honap / ev-ben. Mondjuk en legjobban azt szeretem amikor ki van irva roviditve a honap, azt nem lehet felreolvasni

[ Szerkesztve ]

(#25) Cathfaern válasza DrBubo77 (#22) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Embernek szemre? Nagyjából mindegy, csak megszokás kérdése. Gépnek ha nem stringként akarod összehasonlítani? Teljesen mindegy. ha lusta programozó vagy és ráengeded a stringekre a dátum összehasonlítást (ami más okokból se javasolt), akkor az év-hónap-nap kényelmesebb, ez tény :) Igazából szerintem kb. mindegy mi a sorrend, csak legyen egységes. És akkor egy 03/02/01 dátumon nem kell gondolkozni, hogy 2003 február 1, 2001 február 3 vagy 2001 március 2 :)

[ Szerkesztve ]

(#26) yerico válasza YASKATIR (#7) üzenetére


yerico
senior tag

Értelmesen, amikor leírunk valamit, akkor a nagyobbtól megyünk a kisebb felé, tehát folyamatosan pontosítunk. Ezért az egyetlen logikus dátumformátum az év, hónap, nap, ahol mindig egy fix intervallumot veszünk kisebbre, azt pontosítjuk, és nem végtelen számú intervallumot kisebbítünk.

(#27) cami][us válasza Cucuska2 (#1) üzenetére


cami][us
senior tag

római számozás egyszerűbb, természetközelibb

Olyan egyszerű és természetközeli, hogy még nulla sincs benne. ;]

(#28) Mister_X válasza lev258 (#9) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Továbbá: Kína, Korea (mindkettő), tudtommal Vietnám és Mongólia is. Tehát szép ázsiai szokás.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#29) YASKATIR válasza Mister_X (#28) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Kinaban nem "csak" a mandarin meg a kantoni nyelvjarast beszelok irjak igy? Amugy ezt a kerdest szerintem izlandon oldottak meg a legmenobben, megkapod a faterod / muterod nevet + dottir vagy son aztan kesz, nincs csaladnev

[ Szerkesztve ]

(#30) Ringman válasza Egon (#8) üzenetére


Ringman
nagyúr

eu-ban nem az iso szerinti dátumozás a standard? - ISO 8601

az meg 2018-06-01 én is ezt preferálom, a nullákat meg ki kell írni (ill. ugyanezt pontokkal - 2018.06.01

(#31) Domonkos válasza cami][us (#27) üzenetére


Domonkos
Ármester

Amugy negativ szamok, es 5k-nal nagyobbak vannak benne?
Ma mar szerintem sem indokolja semmi a romai szamok letezeset. Nem lenne nagy szivfajdalmam ha holnaptol nem leteznenek. Ugyanugy az idozonakat is ki kellene mar vegre dobni.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#32) #78693120


#78693120
törölt tag

A multiknál azért van a (nekünk) fordított név, hogy a külföldi munkatárs is a keresztnevemet eltalálja. Kb. ugyanaz, hogy angolul tudok beszélni bárkivel a cégnél, de magyarul értelemszerűen nem ért az angol/német/akármilyen. Sokszor még egymás közt is angolul írjuk meg a mailt, mert előbb-utóbb rá kell CC-ni egy nem magyar kollégát is és neki is meg kell értenie, hogy miről van szó. Lehet ez ellen lázadozni, de szerintem felesleges.

Másik:
XVIII. kerület
18. kerület

Melyik egyszerűbb/átláthatóbb/logikusabb? A második.

Uralkodóknál meg jó a római szám. Majd egyszer talán ott is változik, de ma már az arab (vagy indiai, igazából mindegy) számokat használjuk.

(#33) Cucuska2 válasza cami][us (#27) üzenetére


Cucuska2
őstag

Mégis, többezer éven keresztül meg voltak nélküle a civilizációk.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#34) YASKATIR válasza Cucuska2 (#33) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Mint ahogy aram, angol wc, oltas , iras, olvasas nelkul is. Szoval huzzunk csak szepen vissza a dzsungelbe aztan nyilazzunk majmot meg leguant. Ha szerencsenk van megerjuk a 20 eves kort.

[ Szerkesztve ]

(#35) Hieronymus válasza 0xmilan (#18) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

> > Úgy érzem, hogy butul a nyelvhasználat. Csökken a színvonal.
>> azt látom külömbségnek

> Jol erzed.

Csak nem attól, hogy a napi használatból kiszorul a magázás és az önözés.

A számolási képességek gyengesége sem a római számok hiányos használatára vetíthető vissza.

A kemény mag számára egy kis feladat.
Mennyi a következő számok összege? Csak úgy fejből és nem külső segítséggel.

ↂ + MCMLXXXVIII + MCMXLV

A színvonal attól csökken, ha csökken, mert általános iskolában nem sikerül készségszintre emelni az összeadás és kivonás, írás és olvasás valamit a szövegértelmezés és fogalmazás tudományát.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#36) Mister_X válasza YASKATIR (#29) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Mindenki beszéli a mandarint, mert az a standard, egységesített kínai nyelv (gyakorlatban mesterséges, mert a kínai nyelv a valóságban egy nyelvcsalád). Ebből eredően mindenhol egységes a névszerkezet. Kivétel talán Hong Kong, de nem vagyok benne biztos, de ott se azért, mert kantoni, hanem mert brit gyarmat volt.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#37) Lenry válasza Domonkos (#31) üzenetére


Lenry
félisten

Ugyanugy az idozonakat is ki kellene mar vegre dobni.

miért?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#38) 0xmilan válasza Hieronymus (#35) üzenetére


0xmilan
addikt

Szerintem nem ertetted, hogy mire irtam. A szmajli nelkul ertelmet veszti a hivatkozott szoveg.

(#39) updog válasza Hieronymus (#35) üzenetére


updog
senior tag

"A színvonal attól csökken, ha csökken..."

Nincs "ha". Apósomék tanítanak (lassan 40 éve). Nemrég volt valami felmérő második osztályban, feladat: jobb és bal oldalt voltak szimbólumok, kösd össze az azonosakat. Nem egy, nem két gyereknek el kellett magyarázni, hogy mit jelent, hogy "azonos". 8 évesek. Arra persze van eszük hogy óra közben is a facebookot nyomkodják (8 évesek!).

A dátumformátumoktól agyfenét kapok én is, bár inkább attól, hogy néhány magyar gyártó még erőlteti a yyyy-mm-dd formátumot, rosszabb esetben a mm-dd formátumot, amiről nem tudhatod, hogy nem-e EU-s dd-mm akar lenni....

Szerintem egyébként logikusabb a yyyy-mm-dd úgy általában, de csak azért, mert én rengeteg adattal dolgozom nap mint nap, így a szűréseknél rendszeresen az év az első.

Gondolom egy átlagembernek, ha azt mondják, június 2-án találkozunk, március 6-án volt az esemény, stb., a kontextusból kikövetkezteti az évet. Így hogy most felsoroltam ezeket, végülis azt erősítettem meg, hogy az USA formátum a legjobb (mm-dd-yyyy) :DDD

Római számokat általános iskola 4. óta nem használtam, szerencsére, bár a történelmi személyeknél tényleg hülyén nézne ki hogy 16. Lajos, 6. Lenin, Martíz...

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#40) YASKATIR válasza Mister_X (#36) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

"According to the 2010 edition of the Nationalencyklopedin, 955 million out of China's then-population of 1.34 billion spoke some variety of Mandarin Chinese as their first language, accounting for 71% of the country's population"

Es meg ez is azt irja, hogy "some variety of Mandarin", amiben az is boven benne van, hogy nem ertik meg egymast azok sem, akik elmeletileg mandarint beszelnek (lasd anglia. A del angol nem fogja megerteni az igazi yorkshire-i embert, pedig elmeletben angolul beszel mindketto. Na ezt kepzeld el kinaban sokkal tobb emberrel egy sokkal nagyobb orszagban) . Plusz ez melle meg az is jon, hogy kinaban van 5 autonom terulet, ahol ez siman valtozhat

[ Szerkesztve ]

(#41) Domonkos válasza Lenry (#37) üzenetére


Domonkos
Ármester

Mert sokkal kevesebb szenvedessel jarna atszokni arra, hogy a nap (most hasrautesszeruen) 11-kor kelne, a munkaidom meg 13-21 kozt lenne. Ellenben ha nem kellene minden datum utan odairnom az idozonat, meg a masik kontinensen levo munkatarsamnak is 4 ora mulva lenne 20 ora, raadasul a kulonbozo idopontokban levo teli-nyari idoszamitast is dobnank, azzal sok folosleges szamolastol kimelhetnenk meg magunkat.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#42) buherton válasza #78693120 (#32) üzenetére


buherton
őstag

Hát persze :) . Ádámffyra simán írták, hogy "Hi Adam".

Felesleges csak azért angolul írni magatok között levelet. Ha el is megy külföldre, van google translate. Ebből egyszer volt egy vicces történet, mert olasz kolléga is belekeveredett véletlenül egy ilyen levelezésbe, aztán magyarul válaszolt rá. Persze translate segítségével.

Nekem az első.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#43) pet007 válasza Domonkos (#41) üzenetére


pet007
aktív tag

Es melyik idozonat reszesitened elonyben? Tehat kinek az idozonajat eroltetned ra mindenki masra? Amugy megoldas lenne londoni idot megadni mindenkinek, igy neked is es mindenki masnak csak egy adott idozonahoz kellene szamolnia..

[ Szerkesztve ]

(#44) Cucuska2 válasza YASKATIR (#34) üzenetére


Cucuska2
őstag

Szerintem én a természetközeliségre reagáltam, nem arra, hogy milyen rossz, hogy van 0.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#45) Lenry válasza Domonkos (#41) üzenetére


Lenry
félisten

mondasz ezzel valamit, bár kb lehetetlen lenne keresztülverni bárhol "Én biztos nem fogom a köcsög pirézek időzónáját átvenni!"
és bár egyrészt igazad van, nemzetközi szempontból egyszerűbb, cserébe lokális szempontból rosszabb, mert most nagy általánosságban kijelenthető, hogy mindenhol délben van a nap közepe, a te megoldásoddal meg a 12 óra csak egy jelentés nélküli időpont lenne.

plusz jobban belegondolva a nemzetközi kereskedelmen sem feltétlenül segítene, mert oké, hogy egységesen 14 óra van mindenhol, csak a világ fele ekkor alszik. tehát jelölni kellene valahogy, hogy mikor hol van nappal. vagy hogy hol, mikor van munkaidő...
pl ki lehetne erre találni egy, földrajzilag sávosan felosztott rendszert, ami követi az emberek napi bioritmusát... nevezzünk mondjuk időzó... oh, wait...

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#46) YASKATIR válasza Domonkos (#41) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Az idozona azert lett kitalalva, hogy tudd azonnal, hogy japanban most dolgoznak vagy alszanak, meg akkor is ha te epp spanyolorszagban vagy. Eleg gazos lenne egy kozos idozonaval folyamatosan azt keresni, hogy most epp hol dolgoznak es hol nem.

Pelda: GMT +8-ban elek, ha nem lenne GMT, akkor mondjuk londoni ido szerint menne minden. Most akkor 15:56 van az egesz vilagon, honnan tudod, hogy itt, ahol elek most en epp dolgozok vagy alszom vagy mar vegeztem a munkaval es azert nem fogom elolvasni a hiperszuperfontos leveled?

[ Szerkesztve ]

(#47) #78693120 válasza buherton (#42) üzenetére


#78693120
törölt tag

Ha multi és ez az elvárás, akkor így kell. Nem én találtam ki. Sokszor tényleg nem plusz munka, mert a sw bugokat eleve angolul írom le. Magyarul furcsa is lenne, mert jobb az egységes szaknyelv.

1-2 kivétel van, pl.: ha a recepciósnak kell írni valamit, de ez ritka.

A translate fordítás vicces tud lenni. :)

(#48) bambano válasza Egon (#8) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a dátumtól én is sírok, különösen azért, mert mielőtt az eu meghozta volna ezt az idióta rendeletet, már volt rá nemzetközi szabvány.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#49) -AD4M- válasza YASKATIR (#20) üzenetére


-AD4M-
tag

Az ISO 8601 szabvány is a YYYY-MM-DD formátumot írja elő :U

Allons-y!

(#50) YASKATIR válasza -AD4M- (#49) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Ezt irja elo es? A velemenyem olvastad, nem erdekel a szabaly, mint ahogyan lathatoan senkit sem, nem veletlen van a szarakodas a datumokkal allandoan,

Plusz ahol elek ott a ev/honap/nap es a nap/honap/ev is hivatalos.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.