Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) plüssgrizzly


plüssgrizzly
csendes tag

Évek óta vártam már, hogy OpenWrt vagy dd-wrt legyen a routeremen, köszönöm az írást! :R

(#2) Pubszon


Pubszon
veterán

Van 2 ilyen routerem is! :)
Még az is lehet, hogy neki álok. :)
Köszi!

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#3) btz válasza Pubszon (#2) üzenetére


btz
addikt

Érdemes. Nekem azóta van funkciója, a gépnek, mivel tudom wifi vevőként használni (wifin veszi a hálózatot és elosztja a rá vezetékkel kapcsolódó pc-nek és smart tv-nek, média boxnak). Addig csak a szekrényben porosodott.
De elég veszélyes üzem! Resetelni nem let, ha kizárod magad a rendszerből, akkor csak seriallal lehet hozzáférni (forrasztással jár)

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#4) btz


btz
addikt

Van valaki, akinek a CC verzió felment? Ez!

ⓑⓣⓩ

(#5) btz


btz
addikt

Sajnos brickelődött a router a 15.05.1-es firmwaretől.

Szétszedtem. Így néz ki a belseje:

Ide kéne ráforrasztani az érintkezőket

Hasonló módon, mint ezen a képen van

A kérdés, hogy megéri e a vesződséget.

ⓑⓣⓩ

(#6) eladohardver


eladohardver
őstag

:Y

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#7) btz válasza eladohardver (#6) üzenetére


btz
addikt

?

ⓑⓣⓩ

(#8) eladohardver válasza btz (#7) üzenetére


eladohardver
őstag

semmi semmi csak valamit be írtam ami nyilvánvaló volt a cikkedben csak átfutottam rajta. Amúgy most mi a helyzet ezzel a dologgal ? OPENwrt B5 ön .. Nem azt írja ez az oldal h minden frankón műxik azzal a módszerrel amit leír? Kicsit félnék neki állni ebben a fáradt álapotomban router frissítésnek mert félek valamit el tolnék(félreértelmeznék angolul) és nem lenne vissza út...

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#9) btz válasza eladohardver (#8) üzenetére


btz
addikt

Nekem is frankón működött, de csak úgy ahogy én raktam fel. De azóta már eladtam ezt a routert.

ⓑⓣⓩ

(#10) Oltcit válasza btz (#5) üzenetére


Oltcit
friss újonc

Nekem is, jó hogy ilyen hibás firmware van fent amitől kvázi kuka lesz a router...

(#11) Hackware


Hackware
csendes tag

Nekem is B5e modellem van, sok évig hánykolódott aztán rászántam magam. Sajnos a kis ram és flash méret miatt az alap felhasználásán kívül nem sok dologra volt jó.

Elkezdtem site to site kapcsolatok építésével foglalkozni, és arra gondoltam milyen jó lenne egy ilyen low budget eszközt átalakítani "vpn kliens" - nek, és a fizikai portokat távolra csatlakoztatni így. Kitaláltam nagy merészen hogy nagyobb spi flasht forrasztok bele, amit meg is tettem (előtte egy Ch341a programozóval dumpoltam backupnak). Vissza írtam a mentett OW firmware-t az új 8Megás flash-re, és vártam a csodát naivan. Nem lett nagyobb a használható tárhely. Aztán fórumtúrás után fordítottam magamnak egy saját firmwaret ami kihasználja a teljes flash-t. Így már felment a zerotier. :))

(#12) cybericius válasza Hackware (#11) üzenetére


cybericius
csendes tag

Brutál jó!
Van ehhez esetleg egy-két tipped, fotód, képek, link az SPI flash-hez?
Köszi!

(#13) cybericius válasza btz (#9) üzenetére


cybericius
csendes tag

Hogy raktad fel?

(#14) Hackware


Hackware
csendes tag

Ráforrasztottam a képeken jelzett kivezetésekre, így az U-boot indulásakor TFTP bootra kényszerítettem a routert. Windowson tftpd32 vel adtam fel neki a firmware-t. Előszőr LEDE lede-17.01.0-r3205-59508e3-ramips-rt305x-dir-610-a1 verzióval bootoltam fel, aztán sysupgrade webgui-ból ugyanezen a verzión. Aztán bátorkodtam frissíteni openwrt-19.07.4-re , aztán 19.07.8-ra a többit meg leírtam.

Még annyi trükk történt:
A fórumtúrásból kiderűlt hogy a DIR-600-B5 kb ugyanaz mint a DIR-610-A1 ezért ezt a "target"-et használtam a build-nél.
A 8MB-os spi flash-t egy modemből forrasztotam ki mert egy kábelszolgáltatónak dolgozom ahonnan rengeteg hulladék modemet bontunk le, így akad alapanyag.
Szerencsémre a márka és a sebesség is stimmelt.
A Build előtt módosítottam /home/skate/openwrt/target/linux/ramips/dts/DIR-610-A1.dts azon sorát ahol a firmware mérete szerepel:

Erről:

partition@50000 {
compatible = "seama";
label = "firmware";
reg = <0x50000 0x3b0000>;
};

Erre:
partition@50000 {
compatible = "seama";
label = "firmware";
reg = <0x50000 0x7b0000>;
};
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A /home/skate/openwrt/target/linux/ramips/image/rt305x.mk fáljban szintén fixálni kellett a kész fimware méretét (IMAGE_SIZE):

Erről:

define Device/dir-610-a1
$(Device/seama)
DTS := DIR-610-A1
BLOCKSIZE := 4k
SEAMA_SIGNATURE := wrgn59_dlob.hans_dir610
KERNEL := $(KERNEL_DTB)
IMAGE_SIZE := $(ralink_default_fw_size_4M)
DEVICE_TITLE := D-Link DIR-610 A1
DEVICE_PACKAGES := kmod-ledtrig-netdev kmod-ledtrig-timer
endef
TARGET_DEVICES += dir-610-a1

Erre:

define Device/dir-610-a1
$(Device/seama)
DTS := DIR-610-A1
BLOCKSIZE := 4k
SEAMA_SIGNATURE := wrgn59_dlob.hans_dir610
KERNEL := $(KERNEL_DTB)
IMAGE_SIZE := 7488k
DEVICE_TITLE := D-Link DIR-610 A1
DEVICE_PACKAGES := kmod-ledtrig-netdev kmod-ledtrig-timer
endef
TARGET_DEVICES += dir-610-a1

Az ember szeret egy kicsit minden paraméterbe belenyúlny így ez az egyedi config.buildinfo-m: :))

CONFIG_TARGET_ramips=y
CONFIG_TARGET_ramips_rt305x=y
CONFIG_TARGET_ramips_rt305x_DEVICE_dir-610-a1=y
CONFIG_FEED_freifunk=m
CONFIG_FEED_luci=m
CONFIG_FEED_packages=m
CONFIG_FEED_routing=m
CONFIG_IB=y
CONFIG_IB_STANDALONE=y
CONFIG_IMAGEOPT=y
CONFIG_PACKAGE_block-mount=m
CONFIG_PACKAGE_blockd=m
CONFIG_PACKAGE_kmod-fs-autofs4=m
CONFIG_VERSIONOPT=y
CONFIG_VERSION_BUG_URL=""
CONFIG_VERSION_CODE=""
CONFIG_VERSION_DIST="OpenWrt"
CONFIG_VERSION_FILENAMES=y
CONFIG_VERSION_HOME_URL=""
CONFIG_VERSION_HWREV="DIR-600B5E-mod"
CONFIG_VERSION_MANUFACTURER="KikkoLab"
CONFIG_VERSION_MANUFACTURER_URL=""
CONFIG_VERSION_NUMBER=""
CONFIG_VERSION_PRODUCT="KikkoMod-R1"
CONFIG_VERSION_REPO="http://downloads.openwrt.org/releases/19.07.8"
CONFIG_VERSION_SUPPORT_URL=""

Kb ennyi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.