Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Nordic


Nordic
Közösségépítő

És mint minden újdonság ami USB3.0-ás aranyárban lesz mérve....igazán terjedhetne gyorsabban ez a technológia. :K

[ Szerkesztve ]

(#2) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Az ára is 5x annyi lesz mint egy normálnak...

(#3) #56573440 válasza =Mentor= (#2) üzenetére


#56573440
törölt tag

később kell venni, ennyi. a technológia megvan, majd felfut, és lemegy az ára. vagy lenyomja a "hagyományos" usb 3-as árakat. nekem mindkettő tökéletes :DDD

(#4) .mf válasza =Mentor= (#2) üzenetére


.mf
veterán

Árat még nem látok, csak azt, hogy ötször gyorsabb egy normálnál... valamint azt, hogyha előálltak egy ilyen vezérlővel, akkor hamarosan jönnek mások is, és még ha magas is lesz a kezdő ár, lejjebb fog menni. Nem kell egyből ráugrani.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#5) Bluegene


Bluegene
addikt

uramisten, 100mb/s!!!

megabyte vagy megabit?

ha megabyte, az durva, egy 12 gigás pendrive-ot 120s vagyis 2 perc alatt feltölteni???

kegyetlen, csomó filmet 2 perc alatt!

sima pendrive-al nemis tudommondjuk ez mi? :W ;] :P

eddigi tapasztalataim pendrive-al az ha 2 GB-ot rárakok, kinő a szakállam, nemistudom talán fél óra 2 GB, vagy több idő, persze közbe lehet mást csinálni, pl netezni is közbe de akkoris

király

tipikusan olyan 10mb/s egy mai pendrive sebessége kb?

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#6) lujó55


lujó55
őstag

VIA gyártott már valaha flash memóriát? Vagy ez az első merész vállalkozás ezen a téren?

(#7) Thrawn válasza lujó55 (#6) üzenetére


Thrawn
félisten

???
Ez egy vezérlő, nem NAND chip.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#8) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Szép és jó az USB3, de még sehol nincs, csak a kirakatban aranyáron :(

(#9) BloodRay válasza Bluegene (#5) üzenetére


BloodRay
veterán

Na ez rajtam kifogott. :)
A 2GB-os részt poén volt, vagy csak 10-20kbyte-os kis file-okról volt szó?

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#10) Bluegene válasza BloodRay (#9) üzenetére


Bluegene
addikt

nemtudom, hugomnak töltöttem fel kb 2 gigát pendrive-ra és kb 20 perc volt, bocs nem mértem le stopperrel, de sietni kellett és gáz volt

ha ráér az ember nem gond, mert elnetezgetek mellette, akkor van gáz ha sietni kell és nagyon sok adat van

amit linkeltem a 320mb/s / 200mb/s na egy olyan kéne :))

bár átlagember úgyis néhány dokumentet esetleg pár képet rak fel akkor mind1

de ha mondjuk haverhoz átmegyek egy 12 gigás pendrive-al hogy áthozzak filmeket akkor nem optimális a jelenlegi sebesség, eltart az 3 óráig, mondjuk ha közbe megiszunk pár sört akkor az is mindegy les****m :DDD

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#11) Angel1981


Angel1981
veterán

Szép!
Tetszik!
Ilyet vennék 256 GB-os kiszerelésben - ha majd 50.000 alá megy... :)

(#12) BloodRay válasza Bluegene (#10) üzenetére


BloodRay
veterán

Pontosan ezért vettem én is egy corsair pendrive-ot. :)
Igaz csak usb2.0-s, de már kellő sebességű, hogy az ember ne őszüljön meg mellette.
~15MB/s-os tempóval már kivárható számomra míg megtelik sürgősebb esetben is.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#13) bitblueduck válasza Bluegene (#10) üzenetére


bitblueduck
senior tag

A sebességgel akkor valami nem ok, mert kegyetlen lassúnak hangzik. gondolom nem sokezer pár kb-os fájlt másoltál. Amúgy mindig tanulok valamit, eddig csak 2 hatványai méretű pendriveról hallottam :)

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#14) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Ja. Ezt hívják SSD-nek. Csak USB-csatival van szerelve... :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#15) lezso6 válasza Bluegene (#5) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"uramisten, 100mb/s!!!

megabyte vagy megabit?"

A cikkben megabájt van, amit viszont te írtál az millibit...

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#16) Madárpók


Madárpók
aktív tag

Már csak egy TRIM funkció kellene bele, hogy hosszabb távon is gyors maradjon az írás.

(#17) FefeeX válasza Bluegene (#10) üzenetére


FefeeX
veterán

Ezért vettem anno Sandisk Cruzer Contour-t. Jól utánanéztem, mert előtte az összes pendrive-om lassú volt mint a csiga. (2-8 mega/sec max; annak ellenére, hogy mind márkás volt)
Asszem 25/18MBps a sebességei, és ezeket maximálisan hozza is. Elég áldásos, gyakorlatilag a különbség pendrive és eközött mint 286-os és Pentium MMX között... :)
Egyébként ha elég régi gépen próbálod, még az is lehet, hogy USB1.1-en kezeli 2.0 helyett, és az tényleg lassú lesz...

Pont 1-2 napja volt bejelentve a LaCie USB3-mas 500as HDD-je ~22ezerért... Ami nem sok, tekintve, hogy a WD Passport Elite 500 is hasonló áron megy.

(#18) Bluegene válasza lezso6 (#15) üzenetére


Bluegene
addikt

na ne oltsál :DDD :))

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#19) MrCsiT válasza Bluegene (#10) üzenetére


MrCsiT
addikt

nagyobb anyagot nem pendrive-on kell hordozni, hanem USB-s mobilvinyóm (pl. látni 12-15k-ért 320-500GB-s sata vinyókat apróban ) és az azért USB 2.0 általi max. másolás körüli értékeket tudja. ( ..és ha szerencséd van, akkor pl. firewire csatlakozó is lehet a házon, amivel már gyorsabb lesz :) )

..ezzel együtt, ha ez elterjed, az mindenkinek jó lesz :)

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#20) #27483136


#27483136
törölt tag

Az rendben, hogy ennyire gyors a vezérlő, de az írási/olvasási sebességet nem inkább a flash-lapka korlátozza?

(#21) rankesz válasza #27483136 (#20) üzenetére


rankesz
veterán

A 250-300MB/sec-re képes ssd-k is flash lapkákra épülnek. Szóval flash lapkája válogatja

(#22) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Ez jól hangzik, remélem nem 2 kábel kell majd hozzá.

(#23) Srodney válasza #56573440 (#3) üzenetére


Srodney
senior tag

jah,ennyi,detto :) melleseleg marhára várom már ezt a via ezközt....

(#24) Bluegene válasza MrCsiT (#19) üzenetére


Bluegene
addikt

igen de a usb-s mobilwinyót nem tudod zsebretenni, kisokos

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#25) Duree


Duree
veterán

Gyorsabb mint egy satás hdd,ez már azért valami.Remélem nem lesz nagyon drága

duree54

(#26) Bluegene válasza MrCsiT (#19) üzenetére


Bluegene
addikt

azonkívűl a pendrive sokkal kevésbé sérülékeny, leejted vagy valami, sokkal könnyebben és biztonságosabban hordozható

azonkívűl farmerzsebbe is tehető

szal mindenképp pendrive! persze ez attől függ mennyi adatot szeretnél cipelni, nekem elég lenne egy 64 gigás szupergyors pendrive, ami arra jó hogy áthozzak filmeket, de még 32-es is elég lenne, arra ráfér 20-30 film ami bőven elég 3-4 hónapra

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#27) geezer válasza Bluegene (#24) üzenetére


geezer
aktív tag

(#28) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Brutálisan gyors, de brutális áron.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#29) =Mentor= válasza Bluegene (#5) üzenetére


=Mentor=
őstag

Ugyan már azért ne túlozzunk, az én 16 gigás "mezei" Kingstonomat (Data Traveler G2) kicsit több mint fél óra alatt meg lehet tölteni.... Ez a típus masszívan tudja a 8 Mega/másodperc írást és ráadásul kegyetlen jó 5500Ft-os áron jutottam hozzá :)

[ Szerkesztve ]

(#30) Bluegene válasza =Mentor= (#29) üzenetére


Bluegene
addikt

akkor számoljuk, félóra az 30 perc, vagyis 30x60, 1800 másodperc

1800 X 8mega 14400 megabyte, vagyis igaz amit mondtál :DDD

ha jól számoltam :))

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#31) Dr. Akula válasza =Mentor= (#29) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

8 MB/s kicsit kevésnek tűnik, legalább 20 kéne. Nekem csak mezei corsair flash voyagerem van (nemgété), inkább nem másolok rá semmit, mert meguom mire végez.

(#32) bteebi válasza =Mentor= (#29) üzenetére


bteebi
veterán

Nekem is Kingston-om van, 8 gigás DT101-es. Olvasási sebessége 18, írási sebessége (jó esetben) 15-16 MB/s körüli, és annak idején ez volt a legolcsóbb pen drive :). Pen drive-ban én kizárólag Kingston-t vennék, ha az ár is számít. Elég gyorsak, ráadásul relatíve jó áron is kaphatóak.

Ugyanakkor én is el szoktam gondolkozni azon, hogy mennyire pofátlanul drágák a pen drive-ok, legalábbis a HDD-khez képest. Múltkor láttam egy nagyon gyors, 16 gigás Transcend (?) pen drive-ot, ami 11 ezerbe került. Attól meg nem sokkal többért már 2,5"-os külső HDD-t is lehet kapni, ami 20-30-szor akkora, és még gyorsabb is. Persze nem annyira kényelmes, nem annyira kompakt, de adatszállításra az a legjobb, és egy nagyobb zsebben már elférnek. Dokumentumoknak, mindennapi cuccoknak pedig bőven elég egy 2-4 gigás pen drive, ami bármelyik zsebben elfér. 2 GB az elképesztően sok adat - az már más kérdés, hogy lossless audio-val, HD video-val vagy 1x MP-es RAW képekkel pillanatok alatt meg lehet(ne) tölteni őket, de hát nem arra valóak.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#33) FefeeX válasza Bluegene (#24) üzenetére


FefeeX
veterán

Azért ez nem igaz. A WD Elements-em akkora mint az iphone-om. Amit lazán zsebre tudok tenni. :B

(#34) L3zl13 válasza bteebi (#32) üzenetére


L3zl13
nagyúr

"Ugyanakkor én is el szoktam gondolkozni azon, hogy mennyire pofátlanul drágák a pen drive-ok, legalábbis a HDD-khez képest."

Én meg azon szoktam elgondolkodni, hogy milyen drágák a ferrarik az IFA-khoz képest, pedig ez utóbbira sokkal többet lehet pakolni... Érthetetlen. :U

Aki hülye, haljon meg!

(#35) bteebi válasza L3zl13 (#34) üzenetére


bteebi
veterán

Némileg vicces a hasonlatod. :) Viszont nem jó. Nagyon nem mindegy, hogy éppenséggel mire akarod az adott eszközt használni.

A példádnál maradva: ha te árufuvarozó vagy, akkor sokkal jobban jársz az IFA-val, mert nemcsak hogy jóval (akár 2 nagyságrenddel is) olcsóbb, de jóval többet is tudsz rá pakolni - igaz, nem néz olyan jól ki, mint a Ferrari, meg nem gyorsul olyan jól, de az kb. ki a francot érdekel. Viszont ha egy autóversenyző vagy, akkor meg a Ferrarival jársz jobban, hiába drágább, ráadásul még platója sincs.

Magyarán: a pen drive alapvetően nem nagy adattömegek mozgatására való, és még csak nem is backup-nak, bár tény, arra is lehet használni, csak relatíve költséges - pl. 16 GB-os pen drive 10 kHUF-ért vs. 1 TB-os HDD mondjuk 20 k-ért; előbbi fajlagosan kb. 31-szer drágább, ami azért jó sok. (A Ferrari-ra is lehet vonóhorgot tenni, és elhúz egy nagyobb utánfutót, ami krumplis zsákokkal van megpakolva, és akár telekre is lehet vele járni, elmegy saras-murvás úton is, csak hát nem arra való...)

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#36) Bluegene válasza bteebi (#35) üzenetére


Bluegene
addikt

így van, ha arra kell hogy pár doc-ot elvigyünk a sarki nyomtatóhoz, arra pendrive, vagy bevigyünk dokumentumokat, pendrive, esetleg pár családi fotót vagy videot pendrive

a legtöbb embernek elég a pendrive, szinte mindenkinek van egy, mégha nincs is mindig nála
ráadásul strapabíróbb és olcsóbb(persze kis pendrive-okra gondolok)

ha valaki nagyobb adattömeget szokott szállítani, akkor pedig mobl winchi

sztem mindenki eltudja maga dönteni, egyik sem jobb a másiktól, ez hülyeség mert nem ugyanaz

pendrive: olcsó, apró, strapabíró, lassú
mobil winchi: drágább egy bizonyos szintig, nagyobb, ütödésre érzékeny, gyorsabb

olyan 6-8 gigáig sztem jó a pendrive, elviselhető idő alatt negyedóra alatt megtölthető egy átlagos fajta, 6-8 giga az emberek 97-98%-ának elég efelett akinek kell vegyen mobil winchit

pendrive-ja még a nagymamámnak is van, és kb 1 ismerősömnek van mobil winchije, ennyit erről

az világos hogy fotókra családi videókra és dokumentumokra elég a pendrive, ha meglátogatjuk rokonunkat, de ki a fenének kell 500GB a zsebében? magyarázzátok el

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#37) Bluegene válasza bteebi (#35) üzenetére


Bluegene
addikt

dupla
:B

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#38) Bluegene


Bluegene
addikt

szal a gyakorlatban a legtöbb embernek elég 6-8 giga, sőt még sok is, fotók, videók dokumentek, sőt pár film is ráfér ha vkivel meg akarunk nézni egy filmet

500 giga a zsebben nem tesz boldoggá ha csupán 30-40kb-os dokumentumokat rakunk rá és 1 mb-os fényképeket

itt már fontosabb a súly és méret ugyebár ezért sikeresebb a pendrive

ha jobban belegondolok nekem se pendrive-om se Mobil winchesterem nincs, van viszont mp3 lejátszóm amit pendrive-ként is tudok használni és szinte mindig nálam van, ha néha kell ott van ;)

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#39) talpalavalo válasza Bluegene (#38) üzenetére


talpalavalo
aktív tag

nekem meg a telefonban memóriakártya hozzá egy kis usb kulcs a zsebben, és ha kell azt használom pendrivenak ugyanis a telo egyébként is mindig nálam...

(#40) FefeeX válasza talpalavalo (#39) üzenetére


FefeeX
veterán

Nekem meg 2 pendrive-om van a táskámban, ami az esetek 90%-ában nálam van.
Emellett, van a WD Elements 500 :) Filmekkel, képekkel teli, az esetek 60%-ában van nálam, mert nem egy nagy cucc, összvissz 200g... :)

(#41) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Ja, hogy USB3... :)

(#42) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Nekem egy 8G-s pendrive a penztarcamban az apro mellett => azaz mindig nalam van. Sokszor jott jol ez a szokas mar. Csak el ne hagyjam egyszer a tarcam :Y

OK

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.