Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) talmida


talmida
Közösségépítő

Szerintem ne gondolkozz ezen, hanem menj be az elsô boltba, ahol 4000-ért láttad, és vedd meg (ha kell) :D De különben mindkettôtöket meg tudlak érteni. Az, aki 4800-ért akarja eladni azt a cuccot, egyszerûen csak nem akar nagyon ráfizetni a dologra, hisz ô többért vette anno. Az más kérdés, hogy talál-e olyan balekot, aki megveszi annyiért :DDD , ..de szerintem lehet, hogy talál, mert nem mindenki olyan körültekintô, mint te. :D Szóval szerintem annyit kérhet érte, amennyit csak akar..:DDD.joga van hozzá, csak kérdés, hogy mikor fogj valaki azt megvenni? ;] Ugyanez szokott lenni a házakkal is, vagy bármivel. Azok, akik ragaszkodnak a magas eladási árhoz, sokszor csúnyán megjárják, mert jobb ma egy lúd, mint holnap egy disznó...az infláció miatt. Jóval késôbb ugyanis esetleg kevesebbet fog érni a tôbb pénz is.. :((

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#2) Brutális eb válasza talmida (#1) üzenetére


Brutális eb
addikt

Igaz.
"Azok, akik ragaszkodnak a magas eladási árhoz, sokszor csúnyán megjárják, mert jobb ma egy lúd, mint holnap egy disznó...az infláció miatt. Jóval késôbb ugyanis esetleg kevesebbet fog érni a tôbb pénz is.."

Erre is van egy fura esetem.
Egy kollégám kiment a helyi boltba venni egy kávét.Poénból mondta az eladónak,hogy rumos kávét kér.Nem vette észre de az eladó valóban rakott bele rumot.
Leültünk dumálgatni kávézgatni amikor észrevette,hogy valóban rumos kávét kapott totál kiakadt ki akrta önteni.
Mondtam neki,hogy ne öntse ki megveszem tőle inkább 50 forintét.Ő száz forintot fizetett érte.Erre még jobban begurult üvöltözöztt miért akarok nyerészkedni rajta.Pedig csak a jószándék vezérelt.
Fogta és falhoz dobta a kávét.
Sajnos ez tipikus mentalitás hazánkban.
Pedig így csak a felét bukta volna az is többb mint a semmi.

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#3) mephi666 válasza Brutális eb (#2) üzenetére


mephi666
nagyúr

erről egyik volt munkatársunk jut eszembe... kaptunk pár éve karácsonykor ajándékcsekkeket... nem tudom a pontos összegeket, de családtagonként kérhetett mindenki kb 60ezer forintot, ami utalványban adómentesen 60ezer ft volt, de kérhette kp-ben is, ami után adózni kellett és kb 50%-a maradt meg... na, utalványt kért az ürge majd később elkezdett háborogni, hogy neki mégis kp kellett volna... (kártya meg játékgép közben semmit sem ér az ajándékcsekk) ekkor egyik munkatárs felajánlotta, hogy 60ezer ft-nyi csekket megvesz tőle 50ért (szerintem jó üzlet lett volna az adózott 30hoz képest), de durván elküldte a p*csába... csak néztünk... vannak ilyen emberek...

a rumoskávé meg kimondottan finom :K hétvégente a kávémba szoktam rakni otthon whisky-t vagy rumot, ha van... nincs is jobb szombaton reggel meginni egy ír kávét és elszívni mellé 1 jó cigit :B

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#4) Samus


Samus
addikt

Nos igen, ilyenkor meg kell venni boltban, újonnan.
Tegnap is láttam valami érdekeset, ami megint lehúzás felsőfokon. Helyszín a "Legkisebb is számít" üzlet, és egy Labtech Pulse 285. Akciósan 4500 pénz, 5500ról leárazva. Újságban láttam, gondoltam jó üzlet, de azért neten utánanéztem, mégis mi a vélemény róla. Ekkor láttam: PCX.ben 3600 ft. Szállítással is olcsóbb, mintha elmennék és megvenném ott. De láttam 3200-ért is...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#5) sbazsi


sbazsi
veterán

piacgazdaság.
láttam már olympos citromlevet 150 Ft-ért, 0,7 literest, de ott volt mellette 149 Ft-ért a literes.
lehet, hogy ő annyiért vette, ha nem enged az árból, akkor nem nála kell venni.
ennyi. és nem kell vele foglalkozni.

(#6) Brutális eb


Brutális eb
addikt

Köszönöm mindenkinek a hozzászólását.Úgy látom mindenki kb egyformán gondolkodik az ilyen esetekről.
Megvettem webshop-ból.
Ja ja kellemes hóesés meleg szobából ablakon kitekintve rumos tea ill. kávé egy jó cig és a kékes zöld füsttel/kávé gőzzel minden gond elszáll. :)

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#7) talmida válasza Brutális eb (#2) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Egyébként nem teljesen értem azt, hogy miért volt fölháborodva az illetô azon, hogy rumos kv-t kapott, ha egyszer azt kért? :Y Honnan tudhatja szegény eladó, hogy mikor beszél komolyan és mikor poénból a vevô? :U

IN GOD WE TRUST!

(#8) Brutális eb válasza talmida (#7) üzenetére


Brutális eb
addikt

Pontossan.
Dehát az emberi elme rejt még titkokat :))

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#9) Ghandi


Ghandi
aktív tag

Én most egy alaplappal vagyok ilyen helyzetben.Emberünk 3ezer forintal ad olcsobban egy alaplapot mint az uj és ad rá 3nap garit.Én mondtam hogy érdekelne a lap,na de kicsit olcsobban 3év gari amit az ujra adnak csak 3ezer ftvel drágább.Erre persze mindig jönnek azok hogy annyiért nem kapni ujonnan ilyet! Hát igen is lehet,csak keresgetni kell neten,ráadásul nem is egy kis bolt árulja akihez ha bemész akkor derül ki hogy jaj mégsincs csak kintmaradt a webshopban,én már többször vásároltam náluk,nagyon korrekt cég! Nekem nem vitás mostmár az ujjat fogom megvenni,igaz az az ár nekem kicsit most sok,na de inkább az mint a 3nap gari,amit lehet csak addig tart amig megveszem töle.Ahogy hazaviszem és kiderül hogy nem jó akkor jön az hogy biztos én rontottam el.

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#10) KubanitoS válasza Ghandi (#9) üzenetére


KubanitoS
veterán

Én csak azt nem értem pl a te esetedben, hogy ha egy viszonylag komolyabb termékbe szeretnél befektetni, mint pl egy alaplap, ami (valószínűleg) több éven át megmarad, akkor minek szórakozol -már bocsánat- szaros 3000 forinton ezzel kockáztatva a 3 év garanciát?

Én megértem, hogy a pénz nagy úr, de pont a tiédhez hasonló esetekben van általában nagy szívás. Spórolsz háromezret, aztán fél év múlva vehetsz új alaplapot húszezerért. Megéri?

Vagy a fent 50 forintos kávés eset... Most komolyan, mi a fenét tud csinálni az ember 50 vagy 100 forinttal? A segged sem tudod vele kitörölni, mivel a papír 50-est, 100-ast rég bevonták. Ráadásul ezen összevesztetek a kollégával. Komolyan meglepődöm néha az emberek viselkedésén. A kutya és a 10 fillér esete...

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.