Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Hát sok sikert hozzá.:)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#2) Bull1


Bull1
aktív tag

Sony az LWW-vel kissé leírta magát... amúgy sok sikert, maga az Xperia sorozat dizájnos.

Schmitt Pál szolgálati készüléke: Sony Experia SP ókostellefon - Bip

(#3) tal-garius


tal-garius
aktív tag

Xperia T telefonom nekem nem okozott csalódást eddig. Simán lehetnek harmadikak.

(#4) Pantal válasza Cyberpunk (#1) üzenetére


Pantal
senior tag

Nem tudom, nekem a Sony még mindig nem tetszik, frissítéssel nincs nálunk gond, de valahogy mégse az igaziak.

(#5) vipnolf válasza Cyberpunk (#1) üzenetére


vipnolf
aktív tag

simán megvan az esélye hogy tartság a pozíciót. bár a csájnízok nagyon jönnek fel. az ócsót meg venni fogja mindenki. mondjuk hálistennek nem mi vagyunk a legnagyobb piac:D

hajrá sony :C

[ Szerkesztve ]

XPERIA PRO, DELL INSPIRON 16 PLUS

(#6) Bóti válasza Cyberpunk (#1) üzenetére


Bóti
senior tag

+1
Csípem a Sony-t, szerintem nagyon minőségi cuccokat tesznek le az asztalra, valamint a legszebb telefonok is a Sony-tól kerülnek piacra. (szubjektív vélemény, mielőtt valaki elkezdene savazni :D)

(#7) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Egy komolyabb középkategóriás telefont is letehetnének az asztalra, akkor tuti őket választanám.

(#8) Pixa válasza -Faceless- (#7) üzenetére


Pixa
aktív tag

Nem raktak még le eleget? :F

"...de egyszer itt hagyok majd mindent, nem számít majd odafent ami fontos volt itt lent, számot adok arról is, hogy mért volt nagy pofám..."

(#9) oliwire válasza Bull1 (#2) üzenetére


oliwire
őstag

Lehet megjelenésekor nem a legjobb ár-érték arányú telefon volt, de ahogy ment le az ára igencsak vállalható telefon lett belőle, és megbízható kis készülék, nagyon erős sztereó hangszórókkal, működőképes ICS-vel a fedélzeten.

(#10) Bull1 válasza oliwire (#9) üzenetére


Bull1
aktív tag

működőképes ICS-vel a fedélzeten.

Hát én sok jót nem hallottam még arról az ICS-ről... értsd: nem működik a hívás fogadás, hang/fényképező gondok vannak vele, és viszonylag több embernek van ilyen mobilja...

Schmitt Pál szolgálati készüléke: Sony Experia SP ókostellefon - Bip

(#11) petipetya válasza Bull1 (#2) üzenetére


petipetya
nagyúr

A LWW még nem Sony, hanem Se.

"nincs rá lezsóidő"

(#12) Pixa válasza Bull1 (#10) üzenetére


Pixa
aktív tag

Ezt csak megerősíteni tudom! Anno volt arc S-em, amint frissítve lett ICS-re híváskezelési gondjai lettek. Volt, hogy nem hallott aki hívott, volt amikor teljes térerő mellett nem értek el.
Aztán mivel nem is állt neki a Sony anno (ha jól tudom máig sem sikerült...) orvosolni a hibát, így inkább lecseréltem egy másik telefonra.

Egyik kedves barátom Alcateljére frissítettünk hivatalosan ICS-t és az is borzalmas lett.

Tehát az ICS terén valami galiba tuti van.

"...de egyszer itt hagyok majd mindent, nem számít majd odafent ami fontos volt itt lent, számot adok arról is, hogy mért volt nagy pofám..."

(#13) G.Peter válasza Bull1 (#10) üzenetére


G.Peter
aktív tag

A gyári ICS tényleg gagyi lett. Viszont a Sonyknak megvan az az előnye, hogy nyitható a bootloader és nagyon jó főzött romok vannak, ICS és JB fronton is.

(#14) Dealer95


Dealer95
őstag

Xperia S-t használok. Eddig hibátlanul teszi a dolgát.
Nekem eddig nem okozott csalódást a Sony! (már nem SE-ról beszélünk, hanem csak a Sony-ról!)

Ui.: a szolgáltató függő telefonok zárt bootloaderrel rendelkeznek

[ Szerkesztve ]

(#15) Bull1 válasza Pixa (#12) üzenetére


Bull1
aktív tag

Nem az ICS-vel van gond, hanem h nem tudták ráültetni erre a készülékre sajnos... annó még szidtam is a Samu-t h ők az Ace-re nem tudják megcsinálni az ICS-t, csak a GB-t csinosítják ICS-s effektekkel...de most az eredményt látva jól döntöttek...

Schmitt Pál szolgálati készüléke: Sony Experia SP ókostellefon - Bip

(#16) pepe091 válasza Bull1 (#10) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Ez abból is adódik, hogy az emberek nagy többsége nem ért hozzá, ráfrissíti a szépen belakott GB-re és persze hogy előjönnek a gondok... Ahelyett hogy csinálnának előtte egy full wipe-ot. :U

(#17) Pixa válasza G.Peter (#13) üzenetére


Pixa
aktív tag

Már uram bocsássa! Milyen support van ott ahol a felmerült problémára szarnak? Anno az arc S nem volt olcsó. Relatíve ma sem az! Vár az ember, hogy hátha legalább valami x.x.1-es updatet kap a pénzéért és nem. Más gyártók is megteszik ezt félreértés ne essék! Csak ez a Sonytól és az Ericsson is gusztustalan húzás volt, hogy leszarták a vevőket.
Aztán ugye mi lett? Az Ericsson kussba elvonult. A Sony meg mintha nem is történt volna anno semmi dobálja piacra dögivel az Xperia sorozatot. No comment!

"...de egyszer itt hagyok majd mindent, nem számít majd odafent ami fontos volt itt lent, számot adok arról is, hogy mért volt nagy pofám..."

(#18) Pixa válasza Bull1 (#15) üzenetére


Pixa
aktív tag

Jogos! :)
Az Ace egyetlen hibája volt szerintem az, hogy memóriakártya nélkül nem nagyon mozdult meg a telefon. Utána viszont szerethetővé vált. :)

"...de egyszer itt hagyok majd mindent, nem számít majd odafent ami fontos volt itt lent, számot adok arról is, hogy mért volt nagy pofám..."

(#19) -Faceless- válasza Pixa (#8) üzenetére


-Faceless-
őstag

ha mondasz egyetlen középkategóriás telefont a mosani palettából, ami minden tekintetben ezt a kategóriát képviseli igazad van.
J - hardverben belépő kat.
V - árazásban is felső kat. már

(#20) jenei1994 válasza Pixa (#17) üzenetére


jenei1994
addikt

Ott a pont! :K Az Icst tényleg nagyon elszúrták a sonysok.

[ Szerkesztve ]

(#21) Wa2x_


Wa2x_
veterán

Meg van minden esélyük.. csak az árakat tornázzák lejjebb a akkukat meg feljebb. :D

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#22) Dealer95 válasza -Faceless- (#19) üzenetére


Dealer95
őstag

Szerintem az U és a P ;)
Árban is (30-50K) elég jó (középkategória)
Hardverrel sincs gond (2mag, + a P-ben azt hiszem 1GB RAM)

(#23) Pixa válasza -Faceless- (#19) üzenetére


Pixa
aktív tag

Relatív kinek mi a jó árban! :)
De nézzük!

Go? U? P? Sola?

Van azért kínálat! Az, hogy kinek mi legyen erős, stb. középkategóriában az felhasználófüggő.

"...de egyszer itt hagyok majd mindent, nem számít majd odafent ami fontos volt itt lent, számot adok arról is, hogy mért volt nagy pofám..."

(#24) Bull1 válasza Pixa (#18) üzenetére


Bull1
aktív tag

Elhiszem, bár én nem is használtam kártya nélkül, adnak is mellé alapból... belső tára picike, az nem elég.

Schmitt Pál szolgálati készüléke: Sony Experia SP ókostellefon - Bip

(#25) -Faceless- válasza Pixa (#23) üzenetére


-Faceless-
őstag

Ez jogos, én a frissített palettára gondoltam csak

(#26) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Hmm...

"A Sony és az Ericsson 2002 áprilisában a piac „világuralomról” szóló álmokat dédelgetve egyesített erővel szálltak harcba,"

Ez kissé félrevezető. A Sony és az Ericsson hivatalosan 2001 októberében alapította meg a Sony Ericsson-t, ami ma Sony Mobile.
2001 karácsonyára került piacra a még Ericsson logós T68m, és ezt a modellt hozták forgalomba már Sony Ericsson T68i néven 2002 áprilisában.

"A Sony éppen ezért nemrég úgy döntött, hogy egy kézbe veszi a dolgok irányítását, és végleg felhagy a saját memóriakártya és egyéb formátumok erőltetésével,"

2009-től kezdve állt át meglepően gyorsan, és folyamatosan a Memory Stick-ről a Micro SD-re.
Egyébként meg nagy poén, mert az Ericsson kivásárlását követően kiderült, pont az Ericsson csapat ragaszkodott anno a már meglévő MS használatához, és nem lett egyeduralkodó a MicroSD anno a K850i kettős slotja után... (2007)

[ Módosította: mukibuci ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#27) G.Peter válasza Pixa (#17) üzenetére


G.Peter
aktív tag

Egy szóval se mondtam, hogy ez így jó. De még mindig jobb, ha nyithatod a bl-t és megjavíthatod a telefont magadnak, mint pl. a Motorolánál (csak egy példát mondtam, senki ne essen nekem), ahol szar a gyári szoftver, nincs frissítés és még a bl sem nyitható. Szerintem az is egyfajta support, hogy lehetővé teszik és segítik a közösségi supportot, nem pedig ellehetetlenítik azt.

(#28) Pixa válasza -Faceless- (#25) üzenetére


Pixa
aktív tag

Ott most konkurenciaharc megy! Egymás ellen dobálják ki az újabbnál újabb készülékeket a gyártók. Majd talán tavasszal, esetleg nyár közepe felé lesz középszintű készülékújítás.

"...de egyszer itt hagyok majd mindent, nem számít majd odafent ami fontos volt itt lent, számot adok arról is, hogy mért volt nagy pofám..."

(#29) sixpak válasza jenei1994 (#20) üzenetére


sixpak
nagyúr

Nekem nincs vele bajom, de ha lenne is, hónap végén jön rá a hivatalos JB.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#30) Pixa válasza G.Peter (#27) üzenetére


Pixa
aktív tag

Na ácsi! Megveszek egy készüléket, teljesen gyári körülményekkel használom. Magyarán nem hackelgetem meg ilyenek, hanem frissítem a saját szoftverével. Mondván, így megmarad a garancia, stb.!
Mondjuk lehet én vagyok marha finnyás, de nekem sose jöttek be a tákolt rendszerek. Se az XP-k mindenféle edition verziói, se más. A gyárin alkotok amit tudok és csókolom!

Nem arról van szó, hogy ne tudnám lecserélni! Csupán nem szeretem azt, hogy egy adott illető vagy épp csapat optimalizált valamire valamit aztán nekem vagy megy vagy nem. Na, meg nem vágyok spyware és egyéb "kedves" ajándékokra. :)

"...de egyszer itt hagyok majd mindent, nem számít majd odafent ami fontos volt itt lent, számot adok arról is, hogy mért volt nagy pofám..."

(#31) Luck Dragon

Én szeretem a sony-t és szurkolok nekik. :C

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#32) G.Peter válasza Pixa (#30) üzenetére


G.Peter
aktív tag

Az az igazság, hogy a Sonynál nem sokra mész a gyári garanciával. Tele van a net "érdekes" történetekkel a hivatalos szervízről (Cordon Elektronics, vagy valami ilyesmi)
Egyébként a hivatalos program figyelmeztetett frissítéskor, hogy bajok lehetnek az ICS-sel, lelassulhat a telefon, meg egyebek.

(#33) fury71 válasza mrlujoak (#26) üzenetére


fury71
aktív tag

A Sony és az Ericsson hivatalosan 2011 októberében alapította meg a Sony Ericsson-t

Nem 2001-et akartál írni véletlenül. :)

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#34) mrlujoak válasza fury71 (#33) üzenetére


mrlujoak
veterán

Jogos, amint látom mindkét+1 helyre 2011-et írtam 2001 helyett! (meg 2012-t 2002 helyett) :B

Kösz, javíttatom!

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#35) Rozzo


Rozzo
tag

Hát amilyen gyorsan kiadták a Z-t, olyan lassan a többit. Esetleg kéne középkategóriás telefon is, nem? Jah az nem menő? Az a menő, hogy egy 30k telefont 50k-ért adunk? Nem szóltam... :)

(#36) btudos válasza mrlujoak (#26) üzenetére


btudos
veterán

Tárgytalan

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#37) Pixa válasza G.Peter (#32) üzenetére


Pixa
aktív tag

Tény! De még mindig jobb, hogy patikaállapotú telefonom van, amibe nehezebben tudnak belekötni, mint egy átrom(b)olt... :)

Mondjuk nem véletlenül váltottam Samsungra! :)

"...de egyszer itt hagyok majd mindent, nem számít majd odafent ami fontos volt itt lent, számot adok arról is, hogy mért volt nagy pofám..."

(#38) Angel1981


Angel1981
veterán

Sok sikert! :R
Bár a Huawei-t nehéz lesz visszaelőzni.

(#39) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Mondjuk nem rossz eredmény, ha azt nézzük hogy a ZTE mindenféle dzsunka mobilt is kiad, abból is 1001 féle verziót.

https://vertigostore.eu

(#40) G.Peter válasza Pixa (#37) üzenetére


G.Peter
aktív tag

Én inkább reménykedem, hogy soha nem kell szervizeltetni a telefont :D

A Samunak tényleg dicséretes a háznál szerelős szolgáltatása. De nem tetszenek a telefonjaik (az SGS2-n kívül) Viszont ez itt nagyon off...

(#41) Bull1 válasza G.Peter (#13) üzenetére


Bull1
aktív tag

Elhiszem, bár Samunál pl. ha jól tudom nyílt a loader... bár ezek készülékfüggőek asszem.

Schmitt Pál szolgálati készüléke: Sony Experia SP ókostellefon - Bip

(#42) vipnolf válasza G.Peter (#32) üzenetére


vipnolf
aktív tag

itt csak nekem nem volt gondom a szervizzel? olyan dolgot cseréltek ki szó nélkül hogy erősebben megkarcolódott hátlap és oldalkeret - máshol körberöhögtek volna ilyen panasszal, megjegyzem jogos volt a panasz és a csereigényem is, mert amire kicserélték, az már nem karcolódik. nameg persze az egész készülék a kijelző miatt.

jah és az ICS is fasza nekem, pedig T-s van rajta, semmi főzés.
szóval nem osztom a lent leírtakat! ponthogy jól optimalizál a sony sztem, és nem mellesleg a kezelőfelület is nagyon bejövős. minmál, letisztult, egységes.
engem inkább az zavar, hogy havonta szórják ki az új telefonokat. kissé átláthatatlan a portfolió... de legalább mondjuk van kínálat. ellenben egy zászlóshajó lehetne egy évig zászlóshajó

[ Szerkesztve ]

XPERIA PRO, DELL INSPIRON 16 PLUS

(#43) xperiasigi


xperiasigi
őstag

sok sikert hozzá.szerintem egy jó gyártó általában minőségiek és strapa biró telefonokat raknak le jöhetne nekem egy P utód már és akkor lehet megveném..a Z mérete és ára nem bejövös...

Iphone 6s

(#44) Ati1979


Ati1979
veterán

Sok sikert hozzá!

Pakoljon ips kijelzőket a telefonjaiba és meg fog jönni az eredmény. :)

(#45) G.Peter válasza vipnolf (#42) üzenetére


G.Peter
aktív tag

Nekem még személyesen nem volt gondom a szervízzel, de te vagy az első, aki dícséri. Lehet, hogy van ott egy normális ember és te pont kifogtad.
A Sony általában tényleg nagyon jól optimalizál. A GB-vel nem volt semmi gond (bár az még teljesen SE volt, nem Sony). A bátyámnak tipoja van és meglepően jó rajta az ICS, pedig abban gyenge a hardver. A csúcsmodelljeik is megállják a helyüket. De a 2011-es paletta ICS frissítését sajnos akkor is elrontották, ha a többi jó. (Na jó, ha root után kitakarítottam belőle a sok szemetet, akkor már használható lett az is.)
A kezelőfelület tényleg jó a többi gyártóihoz képest, de azért vannak jobb launcherek. Bár ez teljesen szubjektív, még olyan embert is ismerek, akinek bejön a táccsviz ;]

(#46) Mt5


Mt5
tag

az MWC-n nme azt mondták, hogy az alsóbb kategóriát átengedik másnak? hol most ebbe a logika :W

[ Szerkesztve ]

A világ nem jó fele halad, vagy csak én nem értem???

(#47) BlackmMmDog válasza Mt5 (#46) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

én is ezen gondolkodtam :)

(#48) Barthezz2 válasza Mt5 (#46) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nekem is ez szúrt szemet..

Everybody lies.

(#49) pit stop válasza G.Peter (#32) üzenetére


pit stop
addikt

Nem csak Sonykat javítanak tudtommal - és kapnak valóban hideget/meleget. Mindkettőre van példa.
Legtöbb készülékkel szerencsére nincs gyári probléma. Nem egy Samsung, aminél szuper a házhoz futárszolgálat, de beégős kijelzők miatt nem is árt... SZVSZ!

(#46) Mt5: Jövőre Mozilla-val akarják alsó kategóriát tarolni elvileg. De akkor jogos hogy idén mi lesz...

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#50) mrlujoak válasza Mt5 (#46) üzenetére


mrlujoak
veterán

Kik mondták?!

Nemáár, mint az oviban... Egy ember mondta, ő is azt, hogy az olcsó modellek piacát hagyja meg a Sony azt másnak.

Ott, a már kapható alsós Xperia E.
Nem olcsó, mert 50E forint körül nyitott. Na ez alá nem tervez a Sony új modellt, de ettől függetlenül nem csak a csúcskategórában kell majd modellekre számítani...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.