Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Bluerainbow válasza tupacamaru (#49) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

és nem is akármilyen az a gift gyüjtemény... Van benne nem egy AAA-cim :W

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#52) tupacamaru válasza Bluerainbow (#51) üzenetére


tupacamaru
veterán

Az már csak hab a tortán. Nekem nincsenek olyan játékaim. :U

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#53) bul07 válasza Bluerainbow (#51) üzenetére


bul07
nagyúr

Dobjál egy nevet had tudja meg mindenki

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#54) Bluerainbow válasza bul07 (#53) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

;] :N
Nem , nem vagyok genya bácsi

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#55) djculture


djculture
félisten

Ebből csak a balhé lesz borítékolhatóan, attól függetlenül hogy én egyet értek pár részével.
Ha erre fordul a helyzet inkább máshol kell ezt csinálni nem a ph-n, hanem zárt körben.

[ Szerkesztve ]

(#56) danih válasza djculture (#55) üzenetére


danih
addikt

Miért is? :)
A részvétel nem kötelező, aki elvár valamit, az inkább ne is jöjjön. Aki meg sír, majd kisírja magát a logout-on hogy mennyire köcsög mindenki mert ő nem nyert és szépen továbbáll...

(#57) Bluerainbow válasza djculture (#55) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

Miért lenne balhé , nem hiszem hogy zavarnék valakit az akcióimmal , ha zavarnék , 3 hónap alatt csak szólt volna a PH vezetősége hogy takarodjak...

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#58) bul07 válasza Bluerainbow (#54) üzenetére


bul07
nagyúr

Na kicsit ;]

Csak annyira mint a szomszéd aki Nagyváradon villamossofőr és egy 3napos furgont nullázott le, ez van ha valaki villamos elé kanyarodik , a furgonos főnöke mikkor odaért majd le szedte a furgon vezetőjének a fejét

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#59) djculture válasza Bluerainbow (#57) üzenetére


djculture
félisten

Nem a ph val lesz itt baj hanem a piócákkal, kíváncsi leszek hogy mit fognak rá reagálni. Én támogatom az ötletet amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#60) danih válasza djculture (#59) üzenetére


danih
addikt

Semmit, mondom, nyitnak egy blogout bejegyzést, vagy a saját blogjukon kisírják bánatuk mind az öt olvasójuknak és ennyi.

(#61) djculture válasza danih (#60) üzenetére


djculture
félisten

Vagy telesz az adott sorsolás topikját, ami esélyesebb lesz

(#62) Bluerainbow válasza djculture (#61) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

Majd jön yetike és mindenki megkapja s szeretetcsomagját :K

Danih , ha bejön amit jósolsz , a blog cime valószinüleg valami hasonló lesz :

101 ok amiért utálom Bluerainbow-t :DD

[ Szerkesztve ]

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#63) djculture


djculture
félisten

Elolvastam az összes hozzászólást. Ha egy két ötlet bejön az lehet belőle hogy 10 ember nyeri majd a játékokat folyton, semmi más. Szerintem nem így kéne csinálni, 1 felajánlás 1 nyerésre jogosít az lenne a korrekt. Jelentkezni bármennyiszer lehetne.
Nekem ez az áras meg kredites dolog abszolút nem korrekt ugyanis egyik pillanatban ennyi az ára valaminek a másik pillanatban meg más. gmg-n és steam rendszeren szintén más árban van ugyanaz a steam függő játék.

[ Szerkesztve ]

(#64) danih válasza djculture (#63) üzenetére


danih
addikt

Egy felajánlás - egy "nyerés"? Szerintem ennek semmi értelme, akkor már inkább steam trade...
Azt a pontot kell megtalálni, hogy mindenki, aki örömmel és jó szándékkal jön, beszállhasson, és aki nem, távol maradjon. Nehéz, tudom, de majd kialakul.

(#65) Zsolty001 válasza djculture (#63) üzenetére


Zsolty001
tag

Mindig az alapárat kell beszámítani, nem az akciós árat.

(#66) djculture válasza danih (#64) üzenetére


djculture
félisten

Szerintem annak sincs értelme hogy valaki felajánl egy 20euros játékot aztán bezsebelhet akár 200 sorsoláson 30 játékot. De lehet én látom rosszul. Majd kiderül ja hogy működik. :R

(#67) danih válasza djculture (#66) üzenetére


danih
addikt

Na igen - e között a két véglet között kell megtalálni egy egyensúlyt, ami mindenkinek a legtöbb embernek jó lesz, és szívesen jönnek játszani és felajánlani. Ez lesz a nehéz.

(#68) Bluerainbow válasza djculture (#66) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

Eddig pedig hogy volt...semmit nem ajanlott fel , megis reszt vett a sorsolasokon es nyert is , es tovabbra sem ajanlott fel es megint nyert es...

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#69) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Nekem tetszik!Jó lesz ez.A mostani Elite sorsolás elég ütős és barátságos a "belépőjegy" ára is.

(#70) JSaN válasza ProEvoFan (#69) üzenetére


JSaN
addikt

Igen
Nekem is tetszik az ELITE rendszer, most meg ez kostolgato a 20-30 euros belopkkel.
Aztan szepen mehet felfele 40-50-60 euro, a jobb jatekokkal.
Egyreszt ez motivacio is lenne jobb jatekokhoz valo reszvetelhez es felajanlashoz, es igy bezarul a kor.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#71) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Ha Indie pakkot ajánlok fel, a pakk tartalmaz 5 játékot, de csak 1 steam kulcs van hozzá, akkor is 10 euróban számoljátok fel, vagy a csomagban minden egyes játék értékét külön-külön?
Tehát 1db Indie kulcs = 10euró?

[ Szerkesztve ]

(#72) djculture válasza JSaN (#70) üzenetére


djculture
félisten

Semmi motiváció nincs benne ugyanis aki 60 euro-s játékokat tud felajánlani /60*304ft=18240ft/ az nem szorul rá az ilyen sorsolásokra hanem megveszi 2 szer.

[ Szerkesztve ]

(#73) djculture válasza djculture (#72) üzenetére


djculture
félisten

Lejárt a szerkesztési idő:
A legtöbben azért indulnak ilyen sorosolásokon mert csórók és nincs pénzük nagyobb árú játékokat venni, ezért nem az árát kellene nézni hanem a felajánlást. Így elmegy az egész kinek van több lóvéja dologra, mint ahogy itt ezt már írták is páran.
Amúgy én köszönöm a megnyert disciples 2 játékot, próbálom majd felajánlással megköszönni is. De ebbe a kinek van nagyobb ***** dologba nem kívánok részt venni. Meghagyom nektek.

[ Szerkesztve ]

(#74) danih válasza djculture (#73) üzenetére


danih
addikt

E-pénisznek ehhez semmi köze, nagyon mellényúltál, ezt rajtad kívül mindenki látja.
Sima kezdeményezés, mely ha tetszik, lehet csatlakozni, ha nem tetszik, tovább lehet állni.

(#75) djculture válasza danih (#74) üzenetére


djculture
félisten

Érdekes nem csak én irtam ezt:
"Az a resze nem tetszik, hogy aki eddig ajandekozott, az azert adott, mert adni jo es/vagy mert megteheti. Igy most atmegy abba, hogy mindenki betesz valamit a kozos kalapba, lehetoleg egyforman, es kap helyette egy viszonylag random dolgot. Ennyi erovel meg is vehette volna maganak az illeto, es ez mar nem ajandek feelingu."

De amúgy igazad van tovább kell állni ha nem tetszik az biztos. Ez ilyen szokásos magyar szöveg mert megdumálni semmit se lehet itthon. Mindenre ez a válasz alapból. :R

[ Szerkesztve ]

(#76) danih válasza djculture (#75) üzenetére


danih
addikt

Ez egy kifejetett vélemény, nem szimpla e-péniszezés, szerintem van különbség a kettő között.
Mellesleg a vélemény nem áll ellentétben az elite filozófiájával. Emlékeztetlek, hogy a régi rendszer megmarad, illetve a felajánló ("adni jó") dönti el, hogy az elite-be vagy a simába ajándékoz, nem a sorsoló!
Tehát még egyszer: a sima sorsolás megmarad, de aki úgy gondolja, hogy azoknak ajánl fel valamit, akik maguk is felajánlók voltak, annak most lesz egy esélye, hogy szabályozott körben tehesse ezt meg. Ennyi. Adni jó - jó helyre adni meg még jobb.
Mondom - a felajánló dönt.

megdumálni semmit se lehet itthon.
Épp azt csináljuk - eddig ment is a dolog érdekes módon, az e-péniszezést te kezdted az imént, teljesen feleslegesen. Erre meg ugye nem lehet érdemlegesen válaszolni...

[ Szerkesztve ]

(#77) djculture válasza danih (#76) üzenetére


djculture
félisten

Oké így már tiszta... :R

(#78) danih válasza danih (#76) üzenetére


danih
addikt

Sőt, ami még jó lenne szerintem (de álom marad, mert a fórummotor nem támogatja), egyfajta "reputation system", ahol a segítő hozzászólásokat lehetne pluszocskával, vagy köszönömmel megjelölni, és ezt a rendszer számon tartaná, így azok s részt vehetnének, akik a közösség aktív és hasznos tagjai.

(#79) Bluerainbow válasza djculture (#72) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

djculture - eddig háromszor irtam le még egyszer leirom IGEN ha van 60 €-d abbol vehetsz AAA játékot. DE CSAK EGYSZER. Mig ha szerzel valahogy 60 € kreditet , azzal VÉGTELENSZER részt vehetsz az ELITE sorsolásokon , ahol NEM EGY DE TÖBB 60 €-s játékot is nyerhetsz. Komolyan nem tudom , ennyire nem világos ez ?)
Ja és még egy , lehet te azt hiszed a csórók jelentkeznek mert nincs pénzük , de ki kell hogy ábránditsalak , NEM CSAK. Több tiz olyan nyertesünk van aki csak a + sorért játszik , és FIGYELTEM még EGY NYEREMÉNYET SEM próbálta ki , mások pedig (és mindenki tudja szerintem kikről van szó) AAA-s cimeket tradelgetnek , de felajánlást egyet sem tettek , pedig nyertek nem egyszer... Az pedig gondolom világos hogy ez a csoport csak addig él amig vannak felajánlások. Ugye te is örülsz a nyereményednek...ez normális , de azt a nyereményt adta valaki , ha nem adta volna , nem lett volna kisorsolva , te sem nyerted volna meg , és nem örülhetnél. De ha mindenki csak nyer , de nem ajánl fel , a kulcsok elfogynak, és bezár a bazár. Ha viszont jönnek a felajánlások , automatikusan kapod a kreditet értük.

ProEvoFan - pl Humble bundle (1 kulcs) = 10 € = 10 kredit , Indie Gala ( 5-6-8-7 kulcsok )
= a játékok ára (steames) külön-külön. Ez a rendszer kiskapuja. Ha egy humblét adsz ami egy kulcsos akkor azért 10 kreditet kapsz , mig egy Indie Gáláért sokkal többet.
DE ez ellen is van megoldás,hogy ezt kihasználják okoskáék , ha sok felajánlás jön egy bizonyos játékból , és esik a kereslet rá , tiltólistára kerül az adott játék.
Nem sokára pl a Beat Hazard is ide kerül.

[ Szerkesztve ]

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#80) djculture válasza Bluerainbow (#79) üzenetére


djculture
félisten

Oké értem amit írsz. Akkor most ezek az általad irt személyek tesznek egy felajánlást hogy meglegyen az adott kreditjük és ugyanúgy fogják csinálni tovább ugyanazt amíg eddig amíg nem kényszeríted kredit emeléssel vagy más dologgal őket hogy felajánljanak. Nem nagyon látom a különbséget, evvel nem lesznek maximum csak ideiglenesen a közösség hasznos tagja. Nem maguktól ajánlanak fel hanem csak akkor ha kényszerítve vannak. Remélem érted hogy én miről írok.
Az elv és az irány jó amúgy de ez nem megoldás szerintem. Amúgy meg becsülöm hogy létrehoztad/tátok ezt a kezdeményezést és üzemeltetitek. :R

[ Szerkesztve ]

(#81) Bluerainbow válasza djculture (#80) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

Egyrészt én hiszek abban hogy aki megtehették volna de nem adtak (tudjuk miért) azok most sem fignak adni csak hogy kreditjük legyen(legalábbis egy részük ilyen). Másrészt ha kreditet szereznek , azzal csak jót tesznek , hisz felajánlásból lehet csak kreditet szerezni. Ha elkezdenek flood-olni , tiltólistára kerül a játék. Aki azért járt ide mert komolyan gondolta a dolgot , és átérezte a csapatszellem fogalmát , annak semmi oka nincs félni , aki pedig más okokkal(nyerészkedés ,+1sor stb) azok ellen mindig ki fogunk találni valamit , hogy tuléljük őket. Ha pedig ugy hozná a sors hogy abbahagyom a BlueGiftet , azt ugy fogom tenni hogy valaki átvesz tőlem egy már müködő kezdeményezést, és saját tudása szerint onnan folytatja.

MÁS

Egy valamit nem értek , itt jópáran fel vannak háborodva , mások szerint még igy sem jó, a Playblinken miért nem reklamálnak a szabályokért. Ott is hasonlo a helyzet , ott is csak a gyengébb sorsolásokon vehet részt a standar user , és ott még a kredited is csökken , aki a jobb játékokon is indulni akar , fizetnie kell pénzt. És ott a nyertes több száz jelentkezőböl kerül ki , mig tt esetleg több tiz.

[ Szerkesztve ]

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#82) tupacamaru válasza djculture (#80) üzenetére


tupacamaru
veterán

Csak annyit tennék hozzá hogy én eddigsem és ezután sem a kreditért ajánlok fel játékokat. Hanem azért mert nincs rá szükségem, és valaki hátha örömmel játszana még vele. De nem is jelentkezek ész nélkül minden sorsolásra sem, csak azért mert nincs meg az adott gém lásd Assassin Creed, mert nagy valószínűséggel sohasem játszanák vele. :B

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#83) bullseye válasza tupacamaru (#82) üzenetére


bullseye
addikt

ez a normális hozzáállás

(Bár azt nem tudom hogy lehetne megunt gamékat tovább adni. Steamen lehet ilyet? Mert dobozos is akad 1-2, de azt nem lenne könnyű megoldani :) )

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#84) tupacamaru válasza bullseye (#83) üzenetére


tupacamaru
veterán

Steam-en amit beregeltél magadnak az örökre a tiéd marad. Nem tudod elajándékozni sajnos. Nekem is van egy Tomb Raider: Underworld kulcsom, de úgy hogy nem lehet beregelni sehová így biztos nem kell senkinek.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#85) Bluerainbow válasza bullseye (#83) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

Egyedi dolog történt velem. Percekkel ezelőtt kaptam egy pü-t. Egy fórumtag (nem ismerem) felajánlott egy HIB5-t (Bastionnal együtt). Eddig semmi fura.
Igen ám te a tag megkért rá hogy névtelenül sorsoljam ki. Nem érdekli a kredit a nevének kihirdetése , csak hogy valakinek örömet okozzon.
Na EZ a követendő példa. Köszönöm neki.

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#86) BioNiCMaN válasza Bluerainbow (#85) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Ez egy szép történet. :R

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#87) ruti válasza Bluerainbow (#85) üzenetére


ruti
Közösségépítő

ez egy ilyen nap ;)

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#88) a178 válasza tupacamaru (#49) üzenetére


a178
tag

Egyetértek veled, és nincs is mit hozzáfűzni ehhez. :R :C

(#89) maross


maross
veterán

"3 Honnan tudhatom hogy ki melyen értékű felajánlást tett (beleértve magamat is)
RUTI kolléga statja , megadja majd erre a kérdésre a választ , ahol mindenki publikusan fel lesz tüntetve."

Ide elferne egy linke ruti kollega statjara

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#90) tupacamaru válasza maross (#89) üzenetére


tupacamaru
veterán

Minden sorsolásná ott van linkesítve at előbb említett statisztika. :K

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#91) Bluerainbow válasza maross (#89) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

Végül is igazad van , linkesitettem. :)

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#92) frango13


frango13
aktív tag

Néhány ember igazán megkereshetné magát a statban. Hogy még a hajlandóság sincs meg valamit visszaadni a közösségnek..... :(((

:)

(#93) po1son válasza frango13 (#92) üzenetére


po1son
addikt

Ezért jött létre az ELIT sorsolás. :))

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#94) JSaN


JSaN
addikt

PUBLIKUS LISTA A FELAJÁNLÁSI ÉS A NYERÉSI ADATOKRÓL - névsorban

Ezt a listat nem lehetne modositani szazalekos csokkeno sorrendben? utana meg lenne a van felajanlasa de meg nem nyert. Majd az aljara a nem felajanlokat es esetleg ezt az al kategoriat is rangsorolni? Nevsor alapjan kicsit kesze kusza, de ha egy csoportban lenenek rangsorolva rogton latszodna ki merre hany meter.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#95) frango13 válasza po1son (#93) üzenetére


frango13
aktív tag

Tudom, de a sima sorsolásokra még mindig ugyan úgy jelentkeznek. Nem az lenne a problémám, hogy esetleg valami értékesebb játékot is nyernek, hanem hogy fel sem merül bennük, hogy esetleg ők is ajánlanának fel valamit megköszönvén a sok ajándékot.

:)

(#96) DeFranco válasza frango13 (#95) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ilyen tetű emberek mindenhol vannak, ilyen az élet. Nem lehet elkerülni, csak igyekezni lehet kiküszöbölni.

Általában a modern világ minden vívmányát ez cseszi el.

(#97) po1son válasza DeFranco (#96) üzenetére


po1son
addikt

Azért meglepő számomra, hogy pár nagy rangú tag nyert már 4-5x és még nem ajánlott fel semmit. Persze nem rang függő, de azt hittem, hogy csak az újoncok hozzák a formájukat.

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#98) Bluerainbow válasza po1son (#97) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

Nem rang függő , ember(ség) függő :)

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#99) kervantas


kervantas
aktív tag

Azzal kezdeném, hogy én azért ajánlottam fel a játékokat mert nekem nem volt rájuk szükségem és úgy gondoltam, hogy ha már lehetőségem van rá akkor inkább örüljön neki valaki mint hogy sose játsszak vele. A jelenlegi rendszerrel annyi bajom van hogy hogy sok a kiskapu amit az élősködők kihasználhatnak és ki is használnak.(lásd stat)
Az reform ötleteim a következők:
1. A részvétel joga ne ranghoz legyen kötve hanem felajánlással lehessen bekerülni. És így remélhetőleg nem lenne olyan sok "Nyertes, nulla felajánlással :-( "

2. A HumbleBundle és IndieGala csomagokat 1$-ért kellene beszámítani vagy ha a nagyobbik csomagot ajánlja fel akkor azt az aktuális minimumon.
(Megjegyzem én az egyik extra Bemine3 csomagomat, és az IG-ből két játékot ajánlottam fel és nem a kreditért hanem mert nekem nem kelletek ) Szerintem így bezárulna ez a kiskapu.

3. Egyenleg rendszer: Ha valaki felajánl pl. 15€ értékben és nyer egy játékot 10€ értékben akkor az "egyenlegéből" levonva maradna 5€ maradna és 5€-s játékokra nevezhetne ezután amíg fel nem ajánl valamit amivel "feltöltődne" az "egyenlege".
Így meg lenne szüntetve az a probléma hogy valaki egyszer felajánl és aztán utána mindig benevez.(egyet csak azért felajánl, hogy utána jelentkezhessen/nyerhessen az idők végezetéig).
Így nagyobb eséllyel kerülnének a játékok oda ahol tényleg vágynak rá. Ezzel csak annyi probléma lenne, hogy nehéz lenne számon tartani és annyi fölösleges játék úgy sem termelődne, hogy fenntartsa a rendszert.

A hozzászólásokat elolvasva ezek jutottak eszembe. Ha valakinek jobb ötlete van, vagy máshogyan látja a dolog az kérem ne tartsa magában.
Üdv

(#100) djculture válasza kervantas (#99) üzenetére


djculture
félisten

Csak nem mindegy hogy valaki azért nem ajál fel semmit mert egy fityingje sincs vagy azért meg sóher! Ezt amit nem lehet tudni senkiről.

(#101) RedMan


RedMan
tag

Felmerül egy gondolat, hogy nem lehetne-e kiegészíteni a szabályzatot egy olyan ponttal, hogy vagy a nyertes aktiválja 24 órán belül a nyereményt a saját fiókjában vagy egyszeri lehetősgként felajánlja DE CSAK a sorsoláson résztvevő másik emberkénk aki nem nyert, amit a fórumba kellene megtennie, hogy a nyereményt xy-nak ajánlaná fel és ennek is 24 órán belül meg kellene történnie aktiválással együtt. A végcél ua. lenne, hogy valaki olyan nyerne egy játékot aki szeretné és nincs meg neki, viszont lenne lehetősége az eredeti nyertesnek eldöntenie, hogy tényleg neki van szüksége-e a játékra vagy esetleg örömet tud vele szerezni másnak. Valószínűleg nem sok ilyen eset lenne, de ezzel egy kicsit izgalmasabbá lehetne tenni a sorsolásokat. Kíváncsi vagyok a véleményetekre (ezt az üzenetet az összes bizottsági tagnak elküldtem), hogy mit gondoltok ezzel kapcsolatban.

TFT tisztítás: ''Nagyon egyszerü a képlet: kirakni a kertben a füre, és gőzborotvával adni neki. után hagyni kell a napon állni, hogy jol kiszáradjanak az elektronikus alkatrészek.'' -by Vicces

(#102) danih válasza RedMan (#101) üzenetére


danih
addikt

Szerintem felesleges, hiszen eleve az jelentkezik, aki szeretné a játékot. Aki nem - ne jelentkezzen, ennyi.
Plusz visszaélésre is lehetőség lehet, szólok az ismiknek hogy ők is jelentkezzenek, többszörözve az esélyem.

[ Szerkesztve ]

(#103) ruti válasza RedMan (#101) üzenetére


ruti
Közösségépítő

személy szerint nem támogatom az ötleted,

egyrészt burkoltan benne van a nyerési esély növelési lehetősége
(pl.: haverokkal többen jelentkezünk, és megállapodunk, hogy bárki nyeri közülünk, mindenki nekem adja, mert nekik úgysincs rá szükségük)

másrészt akinek "nem is annyira" kell a játék, az ne vegye el a nyerési esélyt mástól a jelentkezésével

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#104) Youri válasza RedMan (#101) üzenetére


Youri
veterán

Nem tarom jó ötletnek, az indokokat leírták előttem

RTX ON

(#105) BalaNce87 válasza ruti (#103) üzenetére


BalaNce87
addikt

másrészt akinek "nem is annyira" kell a játék, az ne vegye el a nyerési esélyt mástól a jelentkezésével

Az az igazság hogy a 80%-a ilyen hozzállással jelentkezik, ilyenkor lenne értelme odaadni olyannak aki játszana is vele (nem csak fél perceket) ezután talán elgondolkodna a nyertes hogy csak alibiből jelentkezett így a további hasonló felajánlást kihagyná.

(#106) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Hát ha már ide is kikerült, ide is kírom, amit írtam privátban:

A szándék nemes, de az ötlettel kapcsolatban van pár kételyem:

1) miért jelentkezik valaki akkor, ha nem is kell neki igazán a játék? Ennek arról kellene szólnia, hogy csak akkor jelentkezik valaki, ha tényleg szeretné az adott játékot. Ha másnak akar kedvezni, ne jelentkezzen, és ne rontsa a másik esélyét. Az egyetlen igazságos rendező elv itt a véletlen szerencse lehet, azzal, hogy jelentkezel, és utána önkényesen módosítod a végeredményt, az összes többi jelentkezővel szemben inkorrekt.

2) durva visszaélésekre adhat okot, ha akarok egy játékot nagyon, akkor meggyőzök még rajtam kívül 4-5 embert, hogy jelentkezzen, majd ajánlja fel a nyereményt nekem, majd később visszaadom neki a szivességet. Ezzel a kartellezéssel a saját esélyemet megsokszorozom, a többiek esélyét masszívan lerontom. És hidd el, lenne ilyen, nem egy, nem kettő.

Így is túl sok a jelentkezés, személy szerint nagyon szúrja a szemem, hogy egy jó nagy csoport minden sz*rra jelentkezik, ha kell, ha nem, így én inkább úgy javítanám az esélyeket, hogy masszív jelentkezési korlátot vezetnék be. (...) Meg az is, hogy sokan filléres bundlifelajánlásokkal szereznek jogot 100+ limites elite sorsolásokra.

(#107) RedMan


RedMan
tag

Köszönöm a véleményeteket és igazatok van!
Látszik, hogy más perspektívából közelítettem meg a dolgot és ezekre nem is gondoltam, mert nem a kijátszás vagy a csalás volt a fő szempont. :) Azt viszont félreérthető volt, nem az van, hogy nem annyira érdekel a játék valakit és rájön, hogy inkább odaadja másnak, hanem, hogy valaki más a nevezők közül jobban örülne neki, mint az aki megnyerte (de ettől függetlenűl szeretné a játékot). Tudom, hogy sok embernek furcsa az ilyen hozzáállás (nem Neketek) és inkább trükközésre használnák ezt a lehetőséget!

TFT tisztítás: ''Nagyon egyszerü a képlet: kirakni a kertben a füre, és gőzborotvával adni neki. után hagyni kell a napon állni, hogy jol kiszáradjanak az elektronikus alkatrészek.'' -by Vicces

(#108) Mister_X


Mister_X
nagyúr

félre :B

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#109) maddionmax


maddionmax
aktív tag

Kérdés:

Új vagyok és először játszom ebben a kategóriában (státusz miatt), de még nem ajánlottam fel játékot. Ha véletlenül nyerek és nincs BP-m, akkor automatikusan elvetésre kerülök vagy értesítenek és felajánlhatok játékokat? Egyébként is felajánlanék,de ma kicsit rövid az átfutási idő.

(#110) 7 válasza maddionmax (#109) üzenetére


7
addikt

Ha nincs pontod, a jelentkezőket számoló program nemes egyszerűséggel nem tekinti érvényesnek a jelentkezésedet.

[ Szerkesztve ]

(#111) maddionmax válasza 7 (#110) üzenetére


maddionmax
aktív tag

Köszönöm, akkor ezeket is buktam :(
Na nem baj,majd fél év múlva kb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.