Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #06658560


#06658560
törölt tag

A QUADRO-król nem is lesz hír?

(#2) Samus


Samus
addikt

Ez a megállapítás a zárt blowerre igaz, ám a tajvani multi újdonsága nem egészen ilyen, mivel a fedetlen bordázatnak köszönhetően némi hő azért belül ragad,

Konkrétan a hő túlnyomó többségét befelé tolja, mert itt lényegesen egyszerűbben távozik a légáram, mint a hátsó szűk nyílásokon. A levegő sem hülye (hasonlóan a vízhez és áramhoz), arra megy, amerre a legkisebb az ellenállás. Az MSI Twin Frozr hűtői legendásak voltak, nem értem, miért kellett ez ide...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#3) snecy20


snecy20
veterán

Huhh, mintha valami GTX 480-at látnék 2011-ből. :}

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#4) dannyl válasza Samus (#2) üzenetére


dannyl
addikt

Meg ugye a fizika is közrejátszik. A meleg levegő felfelé áramlik, és a bordákon felmelegedő levegő nem fog önkényesen elballagni a ház végébe kifújódni, hanem bent felfelé felszáll. Legalább is a nagy része. Innovációt akartak, vagy költséget csökkenteni? Vagy ennyire bevált tényleg?

(#5) Joachim21


Joachim21
senior tag

Nekem ennek a cikknek a hangvétele már nagyon szakmaiatlan. Tapsoló memóriák, és még hasonló szóvirágoktól terhes ez a hír.

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#6) nakos1212 válasza Joachim21 (#5) üzenetére


nakos1212
senior tag

nem tudom miert ilyen vicceskedo kifejezesekkel probaljak elkerulni a szoismetlest, iszonyat idegesito.
ujsagironak is tanulni kell...

(#7) -Faceless- válasza dannyl (#4) üzenetére


-Faceless-
őstag

Van olyan bordázat amivel igazuk lenne, de ez nem az. Próbáltam volna megmagyarázni, de ez baromság. Ha valamilyen fanless megoldást imitálva bővülne a bordák közötti hely, vagy vertikális kártya lenne felszálló meleg levegővel akkor talán, de mindkettőhöz min 3-szor ekkora hűtő kell.

Ezeknek a blowereknek nem az a feladata, hogy halk legyen, hanem egy zárt blower kártya kinyomja a benne felgyülemlett port, így kevésbé igényes takarításra pl. tovább tud futni hozzányúlás nélkül. De ez pont az ellentéte, levették a burkolatot, nincs bent nyomás, és így elvették a blower egyetlen előnyét.

[ Szerkesztve ]

(#8) beef válasza -Faceless- (#7) üzenetére


beef
őstag

A képeket nézve szerintem ez zárt, oldalra nem fúj semmit, mert azon a részen nincs rés/szellőzés. Ott csak egy passzív borda van és szerintem alatta megy el a légáram.

(#9) -Faceless- válasza beef (#8) üzenetére


-Faceless-
őstag

Már látom, kicsiben nem jött át azt hittem a teljes borda nyitott. Így mondjuk ha normálisan le van zárva a belső kamra ártani nem árt, de azt nem tudom használ-e.

(#10) beef válasza -Faceless- (#9) üzenetére


beef
őstag

Vizuálisan mindenképp. RGB LED nincs, ez van :D

(#11) GreatL


GreatL
őstag

Ez egy vacak. Kész. Jó nem tud lenni.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#12) GodGamer5


GodGamer5
addikt

R.I.P. :C
Blower-es hűtés egy ilyen kártyához, egyszerűen nevetséges.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#13) Találtgyerek válasza GodGamer5 (#12) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Pont most olvastam a 3070-es blower cikket. Ahhoz a kártyához még talán elég az ilyen jellegű hűtés.

06-3o/9759I39

(#14) #72042496 válasza dannyl (#4) üzenetére


#72042496
törölt tag

A meleg levegő nyugalomban száll fölfelé. A gyakorlatban ez elhanyagolható a ventlátorok miatti légmozgáshoz képest, és arra fog szállni, amerre áramoltatják.

(#15) 5150


5150
aktív tag

Elején nem néztem ki a cikk szerzője, de innentől "hiszen a forró levegőt I/O plate-jén keresztül közvetlenül a külvilágba fújja, nem keringteti azt vissza a géplak belsejébe, amit a többi hardver tapsviharral fogad" már tudtam, hogy Synthwave az elkövető :D

[ Szerkesztve ]

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#16) dannyl válasza #72042496 (#14) üzenetére


dannyl
addikt

Ja, én is elnéztem, mint itt többen. Azt hittem, hogy nem zárt a rendszer, hanem nyitottak a lamellák befelé a gépház felé. Így egy fokkal jobb, bár a borda így is meleg lesz, mint a rühedelem. Az lesz a sorsa, mint anno a voodoo 3 3000-nek a passzív bordájával, hogy raktam rá egy kis ventit :D Az alapzaj ennél úgy is adott. Akkor egy kis plusz venti nem árt. (Nem mintha az a veszély fenyegetne, hogy ilyen kártyám lesz az elkövetkezendő 5 évben bármikor is :DDD )

(#17) wattafaka


wattafaka
senior tag

Tök jó, hogy van 30 féle verzió. Szerintem mindenki jobban örülne, ha 1 féle lenne, és kapható :)

(#18) #72042496 válasza wattafaka (#17) üzenetére


#72042496
törölt tag

A 3090 egész jól kapható, több modellen az ajánlott árakhoz képesti felár sincs rajta.

#16 dannyl
Öt év után pedig azért nem, mert a fenének kéne egy korszerűtlen kazánház a gépbe. :)

[ Szerkesztve ]

(#19) 5150 válasza dannyl (#16) üzenetére


5150
aktív tag

Ki tudja, hátha sokáig élünk és győzzük kivárni, mig voodoo3 árban lesz :DDD Amúgy egyik ismimnél még mindig duruzsol egy a retropcjében, passzivan :)

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#20) Synthwave válasza nakos1212 (#6) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Akkor megvan, hogy miért nem tetszik neked.

Mert szerinted "vicceskedni akartam", szerintem meg csak egy szimpla, megszemélyesítéssel élő metafora, oszt annyi, nem több.

Amikor humorheroldkodni akarok, az egész írás úszik a szarkazmusban – volt már ilyenre is példa.

tl;dr: Túlelemzed. ;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#21) 5150 válasza nakos1212 (#6) üzenetére


5150
aktív tag

"nem tudom miert ilyen vicceskedo kifejezesekkel probaljak elkerulni a szoismetlest, iszonyat idegesito.
ujsagironak is tanulni kell..."

Lehet. Az viszont bizonyos, hogy humorérzéket meg venni nem lehet. Téged ki tanitott irni amúgy? Unokaöcsém biztos nem, mert ő már 4 évesen szebben irt...

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#22) yericho800


yericho800
aktív tag

hő fokora kíváncsi leszek! ;)
meg a hangra mennyit zabál ez az állat? 400w? mókuskerekes megoldással :U plussz bassza ki a meleget ott a belénél... folyamatosan főzi magát. sli tényleg előnyös :(

R5 3600 4,2ghz -2x16gb tridentz neo 3600mhz - 3060ti ftw3 ultra

(#23) koko52


koko52
veterán

Normális kártya sincs, kár ilyenekre pazarolni azt a kevés chipet. :(

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#24) [K2]

Blower ventis kártyát azért vesz az ember, hogy az ne a házon belül keverje a levegőt, cserébe hangosabb. Akkor ez most win-win. :))

"Sum ergo cogito; cogito ergo dubito" - Jonathan Hepburn

(#25) tome.jr


tome.jr
addikt

Ez jutott eszembe :)

(#26) Találtgyerek válasza tome.jr (#25) üzenetére


Találtgyerek
addikt

:DDD Ezt még nem láttam. Nagyon találó!

06-3o/9759I39

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.