Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thunderzolee

Szerintem a cég most megköszönte Neked, h reklámoztad Őket. :)

Am most ezt a postot azért írtad, mert valami baj van ezzel a céggel? :F
Nagyon jó, h vannak ilyen vállalkozások is.
Ezt a céget konkrétan nem ismerem, én egy másikat kértem fel kintlevőségem behajtására, és sokat köszönhetek nekik.
Semmi erőszak, mégha a külsejük alapján más is az első benyomás.
Csak megbeszélték a dolgokat. :U

Egyébként úgy tudom, akinek van pénze, az ilyenkor kifizeti a tartozását (statisztika szerint). Ha nem akarja, akkor jogi útra terelődik az ügy. A nehéz anyagi helyzetben levőknek pedig felajánlanak egy kölcsönt, amiből a tartozást ki tudja fizetni, és aztán majd a delikvens ezt visszafizeti. Annyi előnye van, h e legutóbbi esetben az is kap kölcsönt, aki máshol nem kapna.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#2) BITBOYS válasza Thunderzolee (#1) üzenetére


BITBOYS
addikt

Szerencsére semmi bajom velük(ne is legyen), csak meglepődtem azon, hogy mennyire eredeti a cég arculata. Nem szeretnék tartozni nekik :Y
Nekem is van egy nagyobb kintlévőségem, lehet igénybe kellene vennem a szolgáltatásukat. Furcsa, eddig bele sem gondoltam, hogy így oldjam meg :U

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#3) #54715584


#54715584
törölt tag

en is lattam par hete a honlapjukat, hat nem semmi :)
orulnek, ha feleakkora lennek, mint ok :D

(#4) BITBOYS válasza #54715584 (#3) üzenetére


BITBOYS
addikt

Az az idősebb, napszemüveges pasi kicsit félelmetes ;]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#5) Viszlát


Viszlát
addikt

Az a baj, hogy ha az adósnak nincs pénze, azzal ők sem tudnak mit csinálni... tapasztalat.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#6) BITBOYS válasza Viszlát (#5) üzenetére


BITBOYS
addikt

Látszólag nincs pénze vagy csak azt állítja? Nem igazán vágom ennek a menetét. Gondolom ha van is, nem tudják kiverni belőle.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#7) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Náluk a referenciánál a megbízók vagy a végül berezelt adósok vannak? :DDD
Végiggondolva/végigolvasva persze megkapjuk a választ. :)

- http://pazsitz.hu -

(#8) adalbert1 válasza Thunderzolee (#1) üzenetére


adalbert1
veterán

Annyi előnye van, h e legutóbbi esetben az is kap kölcsönt, aki máshol nem kapna.

Gondolom azért nem normál banki kamatra adják.

Elég elrettentő külseje van 1-2 arcnak közülük... :Y

(#9) Viszlát válasza BITBOYS (#6) üzenetére


Viszlát
addikt

Nincs pénze. Teljesen eladósította magát, házon a max jelzálogkölcsön, melóhelye nincs, stb stb... meg még három gyereke van... így jártam.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#10) BITBOYS válasza Viszlát (#9) üzenetére


BITBOYS
addikt

Pff, hát ez szomorú. Nekem rokonok tartoznak és van pénzük, de még így is lehetetlen behajtani tőlük. Iszonyat megváltoztak, természetesen a rossz irányba. Nem lehet velük beszélni, mert vagy lecsapják a telefont a hangom hallatára, vagy nem engednek be, vagy még ők fenyegetőznek.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#11) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Nekem nem jön be az oldal. :(

(#12) BITBOYS válasza juliabrilke (#11) üzenetére


BITBOYS
addikt

Csak a galéria miatt, töröld vissza és bejön a főoldal.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#13) juliabrilke válasza BITBOYS (#12) üzenetére


juliabrilke
addikt

:B Ok, stimmel.

Huh...Vannak itt barátságos arcok. :D Lehet, hogy nem állnék le velük vitázni. :DDD

(#14) netmesterke


netmesterke
aktív tag

Sziasztok!
Köv. a problémám; áruhitel ügyintéző vagyok, és volt egy ügyfél aki nem hozta be az egyik jövedelem igazolást (saját hibámból akkor nem, csak utólag kértem az igazolást- a hitelt le kellett sztornózni), de a termék kint van. Behajtási társaság esetemben be tudja rajta hajtani, vagy milyen módon hajtsam be rajta? Telefont nem veszi fel, nem érdekli a dolog....210 ezer ft-ról van szó!

(#15) BITBOYS válasza netmesterke (#14) üzenetére


BITBOYS
addikt

Szia!
Hűha, valami nagyot hibáztál. Eleve mire adták meg a hitelt és miért kellett lesztornózni? Hiánypótlásnak kellett volna felvenni, ha valami irat nem volt megfelelő, esetleg hiányzott. Miért adtátok ki az árut?

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#16) s200


s200
tag

Mi többek között több benzinkúttal, szolgáltató céggel, fürdőszoba szalonnal és tüzéppel állunk szerződéses viszonyban
Érdekes.:U
Komoly kis maffia ez. Gyakorlatilag a védelmi pénz szedésének modern kori megfelelőjét látjuk, látszólag legálisan.


Megjegyzem, hogy kollegáim többsége a mellett, hogy sportoló és erős testfelépítésű, diplomás és jogban jártas, valamint büntetlen előéletű és törvénytisztelő ember.

Hogyispersze.;]
Úgy is néznek ki, egytől-egyig.:P

(#17) netmesterke válasza BITBOYS (#15) üzenetére


netmesterke
aktív tag

Pc + notesz. Kezdőként még nem tudtam hogy a Mák-tól származó jövedelmet is igazolni kell, nem elég ha bankszámlán van rajta....De 30 napnál többet kellett várni a papírra, ezért lett sztornó. Behajtásra van esélyem?

(#18) blueMerle válasza s200 (#16) üzenetére


blueMerle
veterán

Azért mert valaki kopasz és nagydarab azonnal bünözö. RÜHELLEM ezt az általánosítást. Akkor gyorsan abbahagyom a testépítést, azonnal hajat növesztek -már ahol még van mit- és akkor én sem leszek "rosszfiú". Tényleg rettenetesen okosan látod a dolgokat minden tiszteletem a tiéd :R

(#19) s200 válasza blueMerle (#18) üzenetére


s200
tag

Azért mert valaki kopasz és nagydarab azonnal bünözö.
Azért még nem.
De amikor már abból is él, hogy kopasz és nagydarab, akkor már sanszos.;]

(#20) DeadMeat válasza s200 (#19) üzenetére


DeadMeat
veterán

Akkor az összes nö,aki a testéböl él (modell,hostess,ect) mind kurva ugye?
A szakmájukban kell egy bizonyos fellépés az ügyfél (ezesetben adós) felé.Nem mehet oda egy M. Menson utánzat az 50kg-jával,hogy adja ide uram a tartozásat.Körberöhögnék.De egy ekkora "állatnak" ki merne beszólni,nekimenni?Nemsokan szvsz.Szóval egyáltalan nem sanszos amit irsz.Persze vannak ilyenek is,de ne általánositsunk...

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#21) s200 válasza DeadMeat (#20) üzenetére


s200
tag

Hagyjuk ezt.:U
A "bénzbehajtás", akárhogy csűrik-csavarják, nem törvényes móka. Az erőszak, de már a fenyegetés is necces dolog. Innen már csak egy-két apró lépés az önbíráskodás, stb.
Nem véletlenül emeltem ki a benzinkutakat (így, többes számban)! Milyen tömeges kintlévőségük van/lehet nekik?
Az én olvasatomban a dolog így néz ki: néhány ilyen jól fésült fazon végigjárja a kutakat, az esetleg rászoruló szolgáltatókat (elképzelem, ahogy a fodrászatból egy csilliókat érő frizura elkészítése után fizetés nélkül kirohan az ügyfél;]), majd kedvesen felajánlják, hogy némi havi juttatás ellenében majd ők behajtják a tartozásokat.
Akár lesznek, akár nem.
Megszólni őket nem lehet ezért, ezt hívják üzletviteli tanácsadásnak, ez a fő tevékenységük a cégbírósági bejegyzés szerint.:P
Persze a régi szép időkben ezt még védelmi pénznek hívták, de hát változnak az idők.:DDD
Az meg egyenesen röhej, hogy egy informatikai portálon ekkora védelmet élveznek a vastagnyakúak!:DD
Elgondolkodtattató.

(#22) s200 válasza s200 (#21) üzenetére


s200
tag

bénzbehajtás:DD
Először behajtás volt, majd pénzbehajtás akart lenni. Mindenesetre új szót alkottam.:W

(#23) xmaas


xmaas
őstag

Nem ertem miert problemaztok annyit ezen szerintem nagyon jo dolog hogy van ilyen legalisan.Szerintem ti se mondanatok hu igy meg ugy ha peladul adosotok lenne valami nagy darabb allatt csomo penzel es sz@rna vissza adni lehet meg jol meg is verne,akkor bezzeg szivesen elfogadnatok a segitseget 1 kis osszegert vagy inkabb hagynatok a dolgot ugy?Mert bezony van olyan helyzett hogy birosagra kerul az ugy dehat az illetonek nincs semmi a neven,nincs munkaja semi bevetele allitolag de jo hogy luxus autoval furikazik de mivel semmi nincs a neven egyszeruen birosag se tud mit kezdeni vele.Ha meg persze oda kerul az ugy es lezarjak a csavot mikor kijonn lehet meg jol szetveri a fejedet vagy akar megol annyi idiota ember van oda kint manapsag fel milla forintert kepesek megolni az embert.Na de ez csak az en velemenyem tessek nem megkovezni erte

(#24) blueMerle válasza xmaas (#23) üzenetére


blueMerle
veterán

Én ezt nagyon egyszeruen megoldom: nem adok kölcsön :) Annyi de annyi sok cég foglalkozik kolcsonnel mindenféle kezes nélkul hogy úgy érzem senkinek sem lehetek az utolsó lehetosége kolcson ugyében.

(#25) BITBOYS válasza netmesterke (#14) üzenetére


BITBOYS
addikt

Tudja valamivel igazolni, hogy övé az áru? Kapott számlát?

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#26) netmesterke válasza BITBOYS (#25) üzenetére


netmesterke
aktív tag

Van egy számla a kezében, amin rajta van hogy mit vett, mennyit fizetett bele, és hogy hitelre vette azt meg. A behajtó társaságok tudnak vele mit kezdeni?

(#27) BITBOYS válasza netmesterke (#26) üzenetére


BITBOYS
addikt

Hát nem is tudom...az a gond, hogy elvileg már övé a termék, mivel papíron fizetett. Lehet, hogy tudnak vele mit kezdeni, de erről a behajtókat kellene megkérdezned.
Kínos ügy, hívogatni kell a zügyfelet, hogy miért nem rendezi a tartozását. A bank nem kezd vele semmit, mivel nem náluk van a gond, max nem utalják a pénzt a cégeteknek. Egyszer segítettem egy ilyen szäros ügyben, ott a szép szó és a ráhatás bejött. Senki sem szereti ha burkoltan csalónak nevezik. És ugye ott a garancia, bár gondolom azt nem nálatok kell intézni, ha netalán meghibásodna a készüléke...

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#28) netmesterke válasza BITBOYS (#27) üzenetére


netmesterke
aktív tag

A garit éppen máshol is intézheti ha annyira akarja. Nemtudom mit tegyek, a szép szó és a behajtás emlegetése nem segített. Szerinted? Mit tehetek?

(#29) BITBOYS válasza netmesterke (#28) üzenetére


BITBOYS
addikt

Ilyen helyzetben még nem voltam. Őszintén szólva nem tudom mitévő legyél. :U

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#30) blwolf_89


blwolf_89
csendes tag

Ha semmi sem működik akkor marad a csodálatos tandíj elmáletem :(
Abból áll, hogy többet ilyet nem kell csinálni és akkor nem kerülsz ebbe a helyzetbe. Na de ezzel nem vagy kisegítve. Szerintem vidd jogi útra az ügyet. Legalábbis jó volna először a jogi következményekkel megfenyegetni az illetőt, majd ha ez sem hatásos akkor beváltani a fenyegetést. Sok sikert!

Software is like sex; it's better when it's free. Linux user #431260

(#31) NoLF


NoLF
addikt

azt hiszem, felkeresem őket. csináltam egy hihetetlenül óriási baklövést, és azóta is nyomorban vagyok miatta. meglátom, tudnak-e tenni valamit, bár elég necces az ügy.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#32) netmesterke válasza blwolf_89 (#30) üzenetére


netmesterke
aktív tag

Valakinek valami használható ötlete? Én akár fizetnék is érte, csak oldódjon már meg!:(

(#33) NoLF válasza netmesterke (#32) üzenetére


NoLF
addikt

mondjuk hívd fel az írásban szereplő céget.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#34) netmesterke válasza NoLF (#33) üzenetére


netmesterke
aktív tag

Írtam nekik, de az olvasási jelentésen kívül mást eddig nem kaptam....lassan egy hete...

(#35) BITBOYS válasza netmesterke (#34) üzenetére


BITBOYS
addikt

Kérdezz meg egy ügyvédet.
Remélem sikerül kimásznod ebből a kakiból.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#36) Tüzi

Motort, pénzt, nőt kölcsön soha. Főleg nem rokonságba. Abból csak veszekedés születhet, más nem :(

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#37) BITBOYS válasza Tüzi (#36) üzenetére


BITBOYS
addikt

Főleg nem rokonságba
Volt alkalmam tapasztalni :(

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#38) netmesterke


netmesterke
aktív tag

Valakinek akkor valami ötlete? Ennyi volt, leverhetik rajtam a 210 ezer forintot? Én tök ideg vagyok. Semmi gyakorlat után bedobank a mélyvízbe, és nem tudok vele mit kezdeni. Adósságbehajtó cégeket is kerestem, semmi válasz....no comment....a mai világban így át lehet b@szni, és megkárosítani valakit következmények nélkül?? :O :O :O

(#39) BITBOYS válasza netmesterke (#38) üzenetére


BITBOYS
addikt

Azért ez nem ennyire egyszerű, főnököd miként áll az ügyhöz?

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#40) netmesterke válasza BITBOYS (#39) üzenetére


netmesterke
aktív tag

Próbáljam megoldani.....ha nem egyszer csak majd valszeg elkezdik levoni a fizumból....Végül is én hibáztam azáltal, hogy egy papírt nem kértem be....csak hát 3 nap betanulás után valakit így beküldeni..... :O

(#41) BITBOYS válasza netmesterke (#40) üzenetére


BITBOYS
addikt

Aláírtál valami olyasmit, hogy felelsz az általad kezelt áru értékéért? Mert addig rendben van, hogy te voltál az ügyintéző, de a betanulási időszak alatt nem csak téged terhel, ha hibázol valamiben. Ne engedd levonni a fizetésedből! Bár ha jól sejtem így az állásoddal játszol....

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#42) netmesterke válasza BITBOYS (#41) üzenetére


netmesterke
aktív tag

Olyan papírt kellett aláírni, hogy ha a raktárból eltűnik valami, akkor felelősséget kell vállalni....de ez nem az!
Betanulási időszak konkrétan nincs, próbaidő volt, ez még bőven az alatt volt.

(#43) aero. válasza Viszlát (#9) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

hmm, b@sszameg, semmi, jó régi íráshoz szóltam hozzá :DDD

[ Szerkesztve ]

(#44) tkazmer válasza netmesterke (#42) üzenetére


tkazmer
addikt

az a gond, hogy 210e ft annyira kis pénzösszeg, hogy ennyiért egyszerűen nem éri meg nekik kivonulni, hívogatni, stb. stb., mert tudják, hogy te nyilván nem fizetnél többet nekik, mint amennyi hasznod származhat az ügyletből.
hasonló a helyzet az ügyvédekkel is, bár nem tudom merre laksz, ha egy vidéki városban, akkor valószínűbb, hogy egy kevésbé elfoglalt ügyvéd (a válságra való tekintettel ilyet fogsz találni bőven) elvállalja olyan áron, hogy még neked is megérje.
az a gond, hogy így első ránézésre a papírok alapján minden rendben az ő szempontjából.

esetleg szimplán jelentsd fel csalásért, a rendőrség majd nyomoz, és ha valamit nem talál rendben, akkor feltehetően intézkedik, vagy továbbadja az ügyet az ügyészségnek, és ha minden jól megy, egy bírósági eljárás végén lesz egy jogerős követelésed, amit akár el is adhatsz pl egy követelés kezelő cégnek (nem ilyennek, mint ami az írásban van, faktoring cégekre gondolok)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#45) DerDer


DerDer
tag

Biztos van olyan eset, ahol legalisan sikerul behajtani, de eleg sokszor torennek mocskos dolgok :( Persze aki mar hajlektalan, azt nyilvan bekenhagyjak, de ha van penze azt elveszik.
Azt pedig ugye mindenki tudja, hogy illegalis businness-ek kolcsoneit sem ugyveddel hajtjak be! :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.