Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lorenzen


lorenzen
aktív tag

Nincs ezen a gépen semmi furcsa. A szoba dizájn tökéletes.
Nagyon otthonosan néz ki. :K

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#2) D1Rect


D1Rect
félisten

Mert nem volt rá igény. Ahova kellett oda volt kisPC 10 évvel ezelőtt is.

[ Szerkesztve ]

(#3) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Igazából a tápot simán ki lehetne venni a házból, így rengeteg hely felszabadulna.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#4) k. válasza BITBOYS (#3) üzenetére


k.
őstag

Kis off:
Nekem a ps2mnél (slim) is kint van a táp és zavar.Lett volna picivel nagyobb és akkor nem kell mögötte össze vissza kábeleznem hogy elférjen a táp.Maradjon csak a gépekben.
Laptop tápját is egy rakatszor leejtem és bosszant mert bármi baja lesz 30 ropi.

(#5) BITBOYS válasza k. (#4) üzenetére


BITBOYS
addikt

Na jó, akkor maradjon bent a táp :) , de akkor miként lehet kisebbre tervezni egy mindenre használható pc-t?
Alternatív megoldásnak javaslom a közvetlen 220V-os alkatrészeket, így táp se kellene a gépbe :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#6) puttputt


puttputt
őstag

Ismerős? :)

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#7) No-kia


No-kia
őstag

egyébként ez jó kérdés :F

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#8) BITBOYS válasza No-kia (#7) üzenetére


BITBOYS
addikt

Mi nem teccik benne? :)
Mi legyen a kérdés? :D

puttputt: öööö.....nekem annyira nem :B , miért?

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#9) puttputt válasza BITBOYS (#8) üzenetére


puttputt
őstag

bacsis mester szobájának egy szeletkéje. :DDD

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#10) BITBOYS válasza puttputt (#9) üzenetére


BITBOYS
addikt

Igen, így már ismerős. :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#11) No-kia válasza No-kia (#7) üzenetére


No-kia
őstag

átfogalmazom:

tulajdonképpen, ez tényleg egy jó kérdés

nah, rem így már jó :C

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#12) BITBOYS válasza No-kia (#11) üzenetére


BITBOYS
addikt

Összezavrasz :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#13) Dany007


Dany007
veterán

Valójában baszottsokat változott a PC mérete 20 év alatt :)
Amiért nem vesszük észre az az, hogy teljesítménye is növekedett. Viszont ezzel szemben a mérete pont, hogy nem.

Egy 20 évvel ezelőtti asztali PC teljesítménye ma már elfér egy telefonban, amit zsebre raksz. De próbálnád meg a mai 4 magos procik, 8-16Gb memória meg a 2 terrabájt vinyós gép teljesítményét egy 20 évvel ezelőtti gépbe belezsúfolni, vajon mekkora helyet foglalt volna...?

Szóval a kérdés hülyeség :) Illetve a válasz rá túl egyértelmű... :U

[ Szerkesztve ]

(#14) BITBOYS válasza Dany007 (#13) üzenetére


BITBOYS
addikt

Egy 20 évvel korábbi pc pont akkora mint egy mostani, mivel a házzal együtt vesszük alapul a pc-t.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#15) ollie válasza BITBOYS (#14) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De ugye a címben feltett kérdés csak költői?

***

(#16) BITBOYS válasza ollie (#15) üzenetére


BITBOYS
addikt

Részben az, viszont komolyan érdekelne.
Szóval miért nem lehet csökkenteni a méretét egy asztali számítógépnek?

mod: közben kiegészítettem a címet.

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#17) #65675776 válasza BITBOYS (#5) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az alapkérdésre a válasz: kompatibilitás, modularitás, átjárhatóság. Ha ezek nem lennének, akkor jóval kisebb lehetne a gép.

Plusz azért sem változott, mert mindenki nagy alaplapot akar, holott a felhasználók 90%-ának bőven elég lenne egy mATX lap is. Egyébként itt jön a következő bukta: nincs értelmes méretű mATX ház értelmes áron. Az átlag mATX ház alig kisebb, mint az átlag ATX ház (20-50mm-rel mindössze, ami ~5-10% eltérés mindössze). Ami érezhetően kisebb, az meg jócskán túl van árazva. Emellett jobban terjednie kellene az LP házaknak, a valódi(!) LP hűtőknek (amik most LP-nek vannak csúfolva, azok tipikusan egy kicsit sem alacsonyabbak a stock coolereknél). Emellett ugye kellenének elérhető árban TFX tápok is. Csak ugye ezeket minden cég extraprofittal akarja eladni. Így nem is fog változni semmi.

A 220V-tal van legalább két baj:

1. Már nem létezik. 230V a fázisfeszültség (legalábbis a lakásokban alkalmazott hálózatok esetén).
2. A 230V váltakozóáram nem alkalmas a kis vezető-keresztmetszetű egyenáramú félvezetők közvetlen működtetésére.

(#18) Dany007 válasza BITBOYS (#14) üzenetére


Dany007
veterán

Hát, de ne hülyéskedj, az egy szabvány méret... =/
Nincs értelme csökkenteni, ha a folyamatosan növekvő teljesítményű alkatrészek is beleférnek...
Igen, a mai gyártástechnológiával a 20 évvel ezelőtti hardverek bizony beleférnének egy cigisdobozba... Szóval a kérdésre ennyi a válasz és a magyarázat. Pofon egyszerű...
A mai VGA akkora amekkora... Viszont a 20 évvel ezelőtti 1-2 megás VGA-k bőven elférnek jóval kisebb helyen...
Jah, kiegészített cím.. Így mondjuk egy kicsit más, mivel én is félreértettem. Amúgy szerintem sok múlik a szabványosításon.

[ Szerkesztve ]

(#19) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Én 3 éve használok microATX lapot és ehhez passzoló házat, mivel egyetlen perifériakártyára van csak szükségem, mégpedig egy VGA kártyára. Ez jó kompromisszum, ha valaki játszani is akar, bővíthetőségre is szükség van, de nem kell neki 3-4 vinyó meg 3-4 bővítőkártya minimum. Hátránya, hogy nehezebb szerelni, kicsi a hely benne, emiatt a szellőzése is rosszabb. Ha miniatürizált PC-ket akarsz látni, találhatsz jópár HTPC-t, de az egész notebook - netbook terület gyakorlatilag miniatürizált PC.

x gon' give it to ya

(#20) BITBOYS válasza #65675776 (#17) üzenetére


BITBOYS
addikt

Tökéletes és kimerítő választ kaptam, daa-raa módra :R

Természetesen a 220V-ot csak azért írtam, mert így valahogy könnyebben jön le a poén, ami eleve abszurd feltételezést sejtet. :)
A Larrabee projektről jutott eszembe, mivel itt egész komoly integráltságról lett volna szó.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#21) No-kia válasza BITBOYS (#12) üzenetére


No-kia
őstag

vááááá :W :DDD

a lényeg: ez szerintem is egy jó és érdekes kérdés

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#22) ollie válasza #65675776 (#17) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

+szerelhetőség

***

(#23) #65675776 válasza ollie (#22) üzenetére


#65675776
törölt tag

Szerintem azt a modularitás tartalmazza. Ami azt illeti nekem egy mATX gépet sem nehezebb szerelni, mint egy normált, vagy a sajátomat. A szerelhetőség egyébként sem feltétlenül csak méret kérdése, nagyházban is találkoztam már rohadt béna tervezéssel, ami eléggé megnehezítette a szerelést.

(#24) Metalfan


Metalfan
senior tag

Szerintem a szellőzés miatt sem csökken számottevően a gépházak beltere. Igaz, hogy pár ventilátorral hamarabb át lehetne szellőztetni egy kis gépházat, mint egy nagyot, viszont az alkatrészek jobban melegednének.

(#25) nyunyu válasza BITBOYS (#14) üzenetére


nyunyu
félisten

Egy 20 évvel korábbi pc pont akkora mint egy mostani, mivel a házzal együtt vesszük alapul a pc-t.

Oke, husz eve mar volt babyAT formatum (ami alig nagyobb, mint a mostani ATX), de ha egy XT-t nezel, ott masfelszerakkora volt az alaplap, es semmi sem volt raintegralva, kulon kartyan volt a floppyvezerlo, masik kartya a vinyoe, harmadik a soros/parhuzamos port...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#26) nyunyu válasza Dany007 (#18) üzenetére


nyunyu
félisten

Viszont a 20 évvel ezelőtti 1-2 megás VGA-k bőven elférnek jóval kisebb helyen...

:Y

20 eve nem volt osszesen annyi RAM a gepben, nemhogy a videokartyan...

15 eve a juzerek tobbsegenek 512KB-s Trident 9000C VGA-ja volt, jobb esetben 1MB-re bovitheto 8900C. :DDD
Akkori meregdraga csucs kartyakon volt 2MB. (Pl. S3 Vision968-ra epulo Spea Mercury P64V 40+fa volt 95-ben...)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#27) nyunyu


nyunyu
félisten

Tap meretre: sokkal egyszerubb lenne, ha a PC csak egy feszultseget hasznalna, nem kene 3-4 fele kimenetet eloallitania egy tapnak.
Joval hatekonyabb lenne, meg kisebb helyet foglalna.

Egyes alkatreszekhez szukseges kisebb feszultsegeket meg elo lehetne allitani egy integralt DC/DC konverterrel. (ahogy most a proci meg a memoria aramellatasa van megoldva)

Ipari alkalmazasok teljesen jol elvannak egy szem 12V vagy 24V-tal. (de emlithetnem a notik 19V-jat is)

Tapis monitor talpaba epitett gepunk pl. ugy van megoldva, hogy a 10x15-os alaplapon van egy power-mini-DIN tapcsati, oda varja a kulso felteglatol a naftat. (regebben feleekkora 60W-os tapot osztogattak melle, nem tudom, miert allt at a gyarto 150W-ra. 1GHz Celeron M+notivinyo+TFT alig fogyaszt 30-35W-ot.)
SATA vinyohoz szukseges feszultsegeket helyben allitja elo, igy alaplaprol nem csak a SATA adatkabel megy, hanem a tap is.

De akar a D945GSEJT lapot is emlegethetnem, csak azon sima 5.5/2.5-os hengeres tapcsati van, nem kell neki ATX tap.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#28) Dany007 válasza nyunyu (#26) üzenetére


Dany007
veterán

Csak hasraütve mondtam... :P 11 éve 4 megás S3-am volt.. :D
Most kb ugyanakkora helyen volt a 640 megás is...

(#29) #65675776 válasza nyunyu (#25) üzenetére


#65675776
törölt tag

"husz eve mar volt babyAT formatum (ami alig nagyobb, mint a mostani ATX)"

Ez ugye a végén mATX akart lenni?

egyébként meg az AT -> ATX átálláskor meg lehetett volna oldani az áttérést egy feszültségre. Most egy újabb teljes átállás kellene ehhez. Az ilyen kísérletek meg az utóbbi időben megbuktak az inkompatibilitás miatt. Pedig a táphoz a BTX lényegében nem níúlt.

(#30) nyunyu válasza #65675776 (#29) üzenetére


nyunyu
félisten

AT: 12"x13.8" (30.5x35.0)
babyAT: 8.5"x13" (21.6x33.0)
ATX: 12"x9.6" (30.5x24.4)
mATX: 9.6"x9.6" (24.4x24.4)

babyAT-n 8 kartyahely volt, ezek utan mar csak egy nagy DIN-5 csati volt a billzetnek, mig az ATX-en mar csak 7 kartyahely van, viszont joval szelesebb lett a billzet/eger/soros/parhuzamos/hangkartya/joystick/usb/halonak fenntartott resz.
(Ami eredetileg szabvanyos elrendezesu volt, de 5 even belul elertek azt, hogy ahany alaplap, annyifele :)) )

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#31) nyunyu válasza #65675776 (#29) üzenetére


nyunyu
félisten

BabyAT 85-os megjelenesekor meg kulon volt a soros/parhuzamos/floppy/IDE vezerlo, ezeket a kilencvenes evek kozepere a deli hidba integraltak, 1 IC intezi az osszeset. -> joval kisebb lap is eleg.
Meg idokozben leszoktak a DIP tokozasu memoriarol, igy mar nem 8/16/32/stb chippel kellett memoriat boviteni, hanem bejottek eloszor a SIPP, aztan a SIMM modulok, amik joval kisebb helyet foglaltak, hiszen rajtuk mar feluletszerelt ICk voltak.

Valszeg azert irhattad a mATX-et, mert a 10-11 evvel ezelotti, utolso AT szabvanyu alaplapok mar a babyAT lehetseges meretet sem hasznaltak ki.
Pl. Acorp 6BX86: 22x24 centi.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32) #65675776 válasza nyunyu (#30) üzenetére


#65675776
törölt tag

Jó, közben rájöttem. Kevertem egy jóval kisebb AT formátummal. A nevét meg nem mondom, tán microAT. Méretileg meg 8,5"x8" Szóval régen is voltak kis méretű alaplapok.

(#33) nyunyu válasza #65675776 (#32) üzenetére


nyunyu
félisten

Annak szerintem nem volt kulon neve, koztudatban AT-kent el, mivel AT szabvanyu tap kellett neki, holott valojaban egy megrovidult babyAT.

Mint ahogyan most sincs a 30.5x21 centis alaplapoknak kulon neve, siman ramondjuk, hogy ATX, holott 4.5 centivel keskenyebb, mint ami a szabvanyban rogzitve van.
(Aktualis pelda, pont most szoptam azzal, hogy a Giga hasznalja a 20.8 szeles miniATX csavarhelyeit az alaplap rogzitesere, mig az Asrock NEM. :W Ketfelekeppen ertelmezik az ATX szabvanyt, emiatt a hazban felejtett tavtartoval kinyirtam egy zsiruj alaplapot, meg egy ramot. :W)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#34) #65675776 válasza nyunyu (#33) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az első bekezdés alapján akár a mATX-et sem kellene megkülönböztetni a normál ATX-től.

ATX lapok esetén a méretkategóriák leginkább a hátlap felőli élük hossza alapján lettek meghatározva (kivétel persze az EATX) Legalábbis a normál és a mikro ATX ez alapján tér el. A fent említett lap és a babyAT között is ez a fő eltérés. Ez ugye a bővíthetőséget befolyásolja. Nyilván ezért a megkülönböztetés.

Az eseted meg olvastam. Majdnem hasonlóan már én is jártam, de még idejben észrevettem, hogy hiány van távtartóból. Azért igencsak kellemetlen élmény lehet a dolog...

(#35) eziskamu


eziskamu
addikt

Nem (csak) a lapot meg a tápot kellen buzerálni, hanem a félmagas kártyát kéne jobban terjeszteni, valamint a kártyák rögzítését is kéne egy csöppet erősíteni,meg valahogy a végükön is kellene a kártyákat rögzíteni.

(#36) BITBOYS válasza eziskamu (#35) üzenetére


BITBOYS
addikt

Pontosan! :)
A kártyákat lehetne úgy rögzíteni mint pl. a pentium 2-es procikat.: P2/300
De szépek voltak azok az idők :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#37) sbazsi


sbazsi
veterán

Miért nem változott 20 év alatt az asztali PC mérete?
Miért, az íróasztal mérete változott?

Nem változott, viszont megjelentek mellette a nettopok, és egyéb nyalánkságok, aki meg nagyon helyszűkében van, az notit vesz.

Egyébként egy laikus elhiszi, hogy egy nettop tudhat annyit, mint egy normál méretű ház?

(#38) Lauda válasza BITBOYS (#5) üzenetére


Lauda
félisten

Alternatív megoldásnak javaslom a közvetlen 220V-os alkatrészeket, így táp se kellene a gépbe :D

Ez utott.... :Y :C

(#39) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

"Miért nem változott 20 év alatt az asztali PC mérete?"

Talán azért mert az asztalok mérete nem változott 20 év alatt? Ha az asztalok majd 10x15 cm-esek lesznek, akkor az asztali PC-k is hozzájuk fognak idomulni :D

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#40) sbazsi válasza Dr. Romano (#39) üzenetére


sbazsi
veterán

#37 :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.