Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Nem csak a telefonnal van így. Személyes "eljövetel" is előfordul délben, hajnalok hajnalán meg hasonlók. Tököm ki van vele. :(((

(#2) Lauda


Lauda
félisten

Munka elott/utan telefon kikapcs, ebedidoben lehalkit, orul.

(#3) Samus


Samus
addikt

Ha Symbianos Nokiád van, van egy Besprofiles nevű alkalmazás. A tanácsom az, amit Lauda javasolt, csak eme alkalmazás segítségével automatizálható a dolog. Mindenféle profilt be lehet állítani ütemezve, x időben átvált rá (akár offline-ra is), majd y idő után vissza az alapértelmezettre. Sőt, olyanra is képes, hogy cellainformációk alapján vált, ha átmész valahová, képes naptárban beállított eseményekhez is rendelni a profilokat, vagy akár ha rádugod a töltőre a telefont, akkor változtatni. Szóval nagyon okos dolog.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#4) puttputt válasza Peter Kiss (#1) üzenetére


puttputt
őstag

Személyesen ugyanez sokkal durvább... szerintem...

A telefont lehet "uralni", illetve valószínűleg azért hívnak akkor, mert a fél világnak akkor van ebédszünete. Legalábbis, a mi időzónánkat tekintve...
Akkor hív, amikor tud és feltételezi, ha kicsörög és még fel is veszed, akkor nem zavar.

Az éjszaka és a hajnaltájt már húzósabb ebből a szempontból, ott abszolút jogos a felháborodás.

Meg egyébként is, főleg, mert nem látom a mellékes részleteket... :U

Azzal meg, ha valaki állandóan dolgozik (nem baj persze), de nehéz ilyen szempontból mit kezdeni.

Pl. magam nem viszem túlzásba a telefonálást, szinte egyáltalán nem... sőt. Kategorikusan kifejtem, hogy küldjenek mélt. Arra meg 24h-n belül szoktak választ kapni, vagy ha muszáj, akkor még...

Persze, most nem azt mondom, hogy szabd át az életrended, csak megvilágítottam a másik oldalt. Elnézést. :)

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#5) adalbert1


adalbert1
veterán

Az ebédszünet szerintem érthető, gondolok sokaknak van olyan munkájuk hogy akkor van 5-10 percük nyugodtan egy telefont lebonyolítani.
A 22:45-ös hívás meg szimplán parasztság (főleg ilyen pitiáner ügyben).

(#6) aXXon


aXXon
senior tag

Én is úgy vagyok vele, hogy engem 8 után már ne hívjon senki, ha nem élet-halál kérdése a dolog, de akkor is csak max hozzám közel álló személy...

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#7) biker válasza adalbert1 (#5) üzenetére


biker
nagyúr

na de érted, saját mondatodban az ellentmondás:
- általában az embereknek egyszerre van az ebésdszünet, legalábbis a 12-14 óra közti sávba esik az a 20-30 perc
- általában az emberek ekkor esznek
- aki csak ekkor ér rá, az ekkor telefonál
- de akit hív, az jó eséllyel eszik, lásd 1. és 2. pont :)

érted... vagy úgy gondolja, ő nem eszik?

ja igen, volt egy lakótársunk, rendszeresen jött délben, "mert ők 2-3 körül ebédelnek" :) köszi, és? :D

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#8) biker válasza Lauda (#2) üzenetére


biker
nagyúr

ez a hozzáállás a "lesz..om mert én vagyok a munkavállaló, és felveszem a zsét"-féle, ez működik ilyen szinten.

De ahol én vagyok a műszaki vezető, és 2. ember a cégben, + van egy saját vállalkozásom, ahol én vagyok az üv., ez pont a rossz út, tehát jobb lenne, ha nem kellene kikapcsoljam csak azért, mert a parasztok hívogatnak, mert akkor a valóban fontos eseteknél meg nem érnek el.
Ezért kell a csoportokra bontható és időzíthető szűrés, érted?

pont az ilyen emberektől igyekszünk megválni, akit munka után 10 perccel már nem érsz el, és nem tudod neki átadni a másnapi munkát, mert mondjuk változott a terv :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#9) nem_tom


nem_tom
őstag

Szerintem túl érzékeny vagy, bár egy részével egyetértek.
Úgy vagyok vele, hogy engem napközben-este hívhatnak nyugodtan, aztán vagy felveszem vagy majd visszahívom. Ebből nem csinálok ügyet. No meg nem is hívnak annyit.
Azt már én se szeretem, ha késő éjszaka hívnak mikor már az ember aludna. Akkor már én se hívok senkit, ha nem létfontosságú.

(#1) Athlon64+: A váratlan vendégeket nem szeretem. Jöjjenek akkor, amikor én azt mondom, hogy jó.

[ Szerkesztve ]

(#10) Lauda válasza biker (#8) üzenetére


Lauda
félisten

Tokeletesen ertem, de ha ilyen beosztasban dolgozol es tobbfele is kell intezkedned+tobb szalon is kell porognod, akkor valszeg ezt buktad, marmint a nyugodt pihenest es az ebedet. :)

pont az ilyen emberektől igyekszünk megválni, akit munka után 10 perccel már nem érsz el,

Erre mint munkavallalo azt tudom mondani, hogy fizesse ki a fonokom azt, hogy munkaido utan is elerheto legyek es foglalkozzak munkaval ha ugy van, ne csak elvarja, mert ebben az orszagban az utobbi fordul inkabb elo.

[ Szerkesztve ]

(#11) biker válasza Lauda (#10) üzenetére


biker
nagyúr

Erre mint munkavallalo azt tudom mondani, hogy fizesse ki a fonokom azt, hogy munkaido utan is elerheto legyek es foglalkozzak munkaval ha ugy van, ne csak elvarja, mert ebben az orszagban az utobbi fordul inkabb elo.

van egy marha egyszerű egyenlet: az olyan munkavállalót, aki a te általad idézett/leírt módon áll a dolgokhoz, gorsan ki lehet ütni azzal, hogy ha neked így, akkor mi is úgy állunk hozzád, hogy 8:00 és 16:00 közti idő késést percre levonjuk, és a munkaközi szünet túllépést is levonjuk, és akkor jogosan sírhat, hogy ő pedig nem veszi fel 16:01-kor a mobilt, ja, de akkor le is kell adni a mobilt hazafelé menet, hiszen innentől nincs rá szüksége, és bukta az esti csevegést is.
tudod, a munkavállaló szerint neki joggal jár 20 helyett 30 perc kajaszünet, óránként 10 perc cigiszünet, stb
8 óra alatt 70perc cigiszünet? és a nemdohányzónak is adjunk? ok, de akkor 8-17h a munkaidő, hoppsza, jó lesz? nem, megint én vagyok a genya :(
munkaadóként tudnék regényt írni a mai munkavállalóról, aki szidja a munkáltatót, mikor álláskeresési eredményeinkről írtam, ott is olvasható. elszomorító...

de amilyen az adjon isten, olyan a fogadjisten :)

Valóban, az én pozíciómban buknám a pihenést, de nem is panaszkodnék, ha értelmes dolgokkal zavarnának ilyenkor, ami minimum sürgős is, nem csak azért ekkor telefonál, mert épp eszébe jutot, miközben a husit piszkálta ki a fogai közül.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#12) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Ezért volt jó a SE teló, volt profilhoz rendelhető hívásszűrés. A család (6szám) tudott felhívni, a többit foglaltra, vagy (ha be volt kapcsolva) hangpostára dobta. Az ember hazajött éjszakázásból, lefeküdt, elaludt, biztos felhívták valami f....g miatt. ;]

(#13) biker válasza Zoli bácsi (#12) üzenetére


biker
nagyúr

ahh, és tényleg, van a k800-amban ilyen (a cégesebbik)
na, ezzel most jól elszórakozok majd :)
köszi

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#14) Móci


Móci
addikt

Ismerős a téma...
Havert pont tegnap hívták este 9 felé valami baromsági miatt.
Bár engem is megtalálnak néha, de esténként általában lenémítom a telefont, aztán hívhat, ha akar.
Sokan szerintem azt hiszik, hogy ha van telefon, akkor az éjjel-nappal hívható.
K**vára nem.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#15) Dany007


Dany007
veterán

Engem is idegesít a dolog.
Eleinte én is hazavittem a céges telefont. Aztán amikor már 4x-re hívtak fel munkaidő után este 6-7-kor de volt, hogy este 9-kor is! Na, akkor azt mondtam, hogy ez itt ért véget.
Pofon egyszerűen megoldottam a dolgot.
Céges telefont bent hagyom az irodában és kész. Mert volt, hogy 7végén, vasárnap is kerestek. Szóval röhej. Sok pofátlan ember létezik, akiket nem érdekel, hogy a másik is ember.
Akik rokonok, barátok, vagy fontosabb emberek, azok tudják a saját számomat, azon elérnek amikor szeretnének, a céges ügyek pedig - nálam - reggel fél 8-tól délután 4-ig tartanak.

"Tényleg ennyire a le...om irányba megy el a mobiltelefonálási szokás? hogy éjjel vagy délben, vagy hajnalban hívogatunk?"

Ezen pont te csodálkozol? :) Hiszen az egész világ ebbe az irányba megy. Hogy bárki bármikor elérhető, szinte bármilyen formában. Internet, 3G, térerő az istenhátamögött is :) Erről szól ez az információs forradalom :) Mindenkiről (szinte) mindent meg lehet tudni és mindig el lehet érni így vagy úgy.

@Móci:

"Sokan szerintem azt hiszik, hogy ha van telefon, akkor az éjjel-nappal hívható."

Ez így igaz, mivel régebben az volt a szokás, hogy az ember kikapcsolja a telefonját éjszakára, vagy ha épp nem akarják, hogy elérjék. Így ha az illető kicseng, akkor biztosan rá is ér alapon ma már mindenki mindenkit bármikor hívogathat.
És persze, naná, hogy (majdnem) mindenki telefonja éjjel-nappal be van kapcsolva mert olyan k***vafontos ember...
Régebben meg még mindenkinek volt vezetékes is a mobil mellett, így a családtagok azon keresték.
Amúgy szerintem pofon egyszerű. Céges telefont munkaidő lejárta után kikapcsolni, vagy nem hazacipelni / kocsiban hagyni stb... A saját privát számát meg csak olyan személyeknek adja meg az ember, akiket ismer annyira, hogy tudja mi az illem!

[ Szerkesztve ]

(#16) Móci válasza Dany007 (#15) üzenetére


Móci
addikt

Én nem kapcsolom ki, mert
1. lassan indul a vindóz
2. teljesen lenémítható.

Régen előfordult, hogy haverék összevesztek az asszonnyal, aztán kaptam a hívást valamikor hajnalban. Sajnos volt úgy, hogy nem némítottam le a telefont...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#17) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

szia, gyuri vagyok. ez ilyen telefonos hirdetés?

;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#18) Dany007 válasza biker (#8) üzenetére


Dany007
veterán

Na most olvasom csak.
Teljesen más egy cég ügyvezetője, mint egy alkalmazott. Az ügyvezető egyik fontos szerepe, hogy a cégét életben tartsa : ) munkát találjon a cégének. Így fontos a bármikori elérhetőség mert nem tudhatja, hogy épp mikor kap egy jó munkaajánlatot.

Bár ebbe is bele lehetne magyarázni, hogy az a potenciális ügyfél, aki - mondjuk - este 7-8-9 körül keres telefonon, na az már kialakít magáról egy negatív képet.

Ettől függetlenül nálam a fontos személyek körében benne van a főnököm, mind a 4, és a közvetlen munkatársaim is.
Így ha valami nagyon fontos dolog van, akkor számukra elérhető vagyok, ők tudják a saját számomat is, ezért elérhetnek amikor csak akarnak.

Viszont a 46. akármilyen ügyfél, engem ne hívogasson csütörtökön este 9-kor, hogy milyen formátumban küldje holnap a nyomnivalót! Ha neki egy ilyen 5-10 perces telefonra nem volt elég a munkaidőbeni 8 óra, akkor sajnálom. De ez csak egy példa, tudnék még jópárat mondani.

Szal lehet nem fog tetszeni, no offence, de én is úgy tartom, hogy nekem senki egy vasat nem fizet azért, hogy munkaidő után, voltaképp non-stop céges ügyfélszolgálatot tartsak fenn! Sajnos a havi 85 ezerbe ez már nem fér bele...

És igen, ha kések 10 percet elsőre elnézik. Másodiknál már bejelentik, hogy a következő alkalommal nem kell bejönnöm :) Ha 4-óra előtt 5 perccel próbálnék elmenni akkor a szitu ugyanez. Itt a melósok inkább 5 perccel később mennek el, mert féltik az állásukat.
Kaja napi 2x 15 perc van. Ki van írva, hogy azon az időn kívül az étkezőben tarózkodni tilos :) Boltba sem lehet kimenni, még ebédidőben sem (ez mondjuk nem gond). Cigizni szintén nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#19) mephi666


mephi666
nagyúr

én ezt elég egyszerűen kezelem: szinte folyamatosan rezgőn tartom a telefont... ha valaki hív itt a munkahelyen és épp ügyféllel beszélek, akkor csak én veszem észre, hogy hívnak és később visszahívom az illetőt... nem megyek át bunkóba: nem zenéltetem ezt a rohadékot :) biciklizés közben is jó, ha csak rezeg, esetleg nagy ritkán otthon adok rá hangot, ha összevissza mászkálok a lakásba... (de gyakori, hogy napokig megfeledkezek a telefonról és csak akkor veszem észre, ha hívtak) hétköznaponként általában jobban oda szoktam figyelni a telefonra, de hétvégente gyakran megfeledkezek róla

azt ki nem állhatom én sem, ha asszony nővére ebédidőben hívogatja barátnőmet és képes 20-30perceket beszélni folyamatosan a nagy semmiről... meg úgy általában rühellem, ha hétvégén órákat dolgozok azzal, hogy jó kaja legyen az asztalon, megterítünk, szedünk és megszólal az a sz@r... :W ...szerencsére barátnőmet könnyen rá tudtam szoktatni, hogy ilyenkor ne foglalkozzon a telefonnal... ha ebédről van szó, általában olyan vagyok, mint a kutya, ami rühelli, ha megzavarják...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#20) biker válasza Dany007 (#18) üzenetére


biker
nagyúr

pont amit leírsz, amiatt kell egy jó "rule" a telefonba, ki mikor hívhat :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#21) Lauda válasza biker (#11) üzenetére


Lauda
félisten

Teljes mertekben tamogatom, amit irsz. A munkavallalo ne lopja a munkaidot se cigarettazassal, se + kajaidovel. En tisztessegesen, sallangok nelkul ledolgozom a 8 oramat, de ne is keressen utana a sajat mobilomon, mert nem veszem fel. Regen hozzank is mashogy alltak, nyilvan mi is ugy tettunk, ha este 10-kor hivott, azzal se volt gond. Most viszont mas a helyzet, csak elvarnak es kovetelnek, meg akarnak dogleszteni, fizetni meg nem akarnak. Nem problema, de csak abban a 8 oraban, utana felejtsen el.

de amilyen az adjon isten, olyan a fogadjisten

Ez bizony igy van! :K

Nehez ez a Te helyzetedben, ha szurod a hivasokat, akkor is lemaradhatsz fontos dolgokrol szerintem.

(#22) biker válasza Lauda (#21) üzenetére


biker
nagyúr

Nehez ez a Te helyzetedben, ha szurod a hivasokat, akkor is lemaradhatsz fontos dolgokrol szerintem.

pontosan, ha szűrök, akkor lehet, lemaradok egy melóról, de ha nem, akkor jönnek az éjjeli "nemmegyawindózom" telefonok :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#23) Dany007 válasza biker (#22) üzenetére


Dany007
veterán

És te amúgy komolyan vennél egy olyan lehetséges ügyfelet, aki mondjuk este 7-8-9 óra körül telefonál neked munkaügyben?
Mert amíg haveri segítségről meg hasonlóról van szó, okés. De ha céges ügy akkor azt a legtöbben szerintem munkaidőben intézik. Úgyértem ha tényleg komoly cégről van szó, akkor ő megkeres telefonon max időpontot egyeztetni egy találkozóra vagy munkaidőben ír egy hivatalos e-mailt, esetleg megejt egy telefont stb... Céges ebéd, esetleg céges üzleti vacsora stb... Szal ilyenekről hallottam már sokat főnökeimtől, meg látom is a szitut. De azt, hogy őket késő este, vagy 7végén keresnék komoly céges ajánlatokkal, na olyat még nem meséltek :) (persze lehet csak titkolják, nemtom)

(#24) localhost válasza biker (#22) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Egyszerű:
a túl korán vagy későn vagy hétvégén céges telefonon melóügyben telefonálóknak a magam kedves módján meg szoktam mondani, hogy elnézést, most nem alkalmas, hívjon vissza hétfőn fél 10 után (másnap - munkaidőben.).
De van amikor ezt nem elmondom, hanem megkérdezem tőle: Nem lenne jobb, ha holnap délelőtt hívna fel? Aztán tudom ezt még fokozni is ... :) - olyan szintig, hogy egy idő után elmaradnak ezek a hívások.

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#25) joey04 válasza Lauda (#2) üzenetére


joey04
titán

+1
ha nem akarom hogy hívjanak, kikapcsolom és/vagy lehalkítom. ennyi. ha marha fontos üzletember vagyok, akkor külön telefont erre a célra, így a másikon a család (és azok akiktől szeretnék hívást fogadni korán/későn is) elérhet.

szóval igen, szerintem te vagy túl érzékeny. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#26) biker válasza Dany007 (#23) üzenetére


biker
nagyúr

cégünknek 7-800 partnere van, akik egy része (jó része) 24/7 dolgozik, és igen, tudnak délutáni vagy esti vagy hétvégi műszakban szólni, hogy másnap kell menni javítani, mert megállt a gép.
Igen, ez bizony komoly bevétel.

ha lelövöm a mobilt, és az ilyen fontos dolgokra sem reagálunk, akkor nem fognak legközelebb minket hívni.

ha nem lövöm le, akkor viszont elérnek az olyanok is, amit írtam, hogy marhára nem fontos, vagy épp nincs olyan szerződésünk úgysem, hogy 24 órán belül kivonuljunk, tehát tök értelmetlen telefonálnia.

de ezen belül is, a vasárnap 12:22 kor telefonálásnak mi értelme? mert ha 15 órakor hív, akkor is csak hétfő reggel kezdünk ott...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#27) adalbert1 válasza biker (#7) üzenetére


adalbert1
veterán

Ha a magán számodon keresnek ennyien ebédidőben akkor tényleg gáz. :)
Viszont ha cégesen, akkor valamennyire meg tudom érteni őket, persze annyira nem mint ha egy vonalas számot hívnának. Legalábbis ha magamból indulok ki én simán felhívok 12-14 óra között valamelyik cégnél megadott kontaktot ha érdekel valamelyik termékük/szolgáltatásuk, max. nem veszi fel az illető ha épp ebédel. :)

(#28) localhost válasza biker (#26) üzenetére


localhost
Közösségépítő

"de ezen belül is, a vasárnap 12:22 kor telefonálásnak mi értelme? mert ha 15 órakor hív, akkor is csak hétfő reggel kezdünk ott..."

: Mert Őneki éppen akkor jutottál eszébe
: Mert őneki éppen akkor van kedve
: Mert őneki éppen alkalmas, az időpont és nem érdekli, hogy neked is az-e
: Mert ő megteheti - hiszen Te úgyis felveszed.

Soroljam még ? :R

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#29) Dany007 válasza biker (#26) üzenetére


Dany007
veterán

Ja, így már érthető.
Egyértelmű, hogy elérhetőnek kell lenned ilyen helyzetben.

A vasárnap az már tényleg érdekes kérdés. De, ahogy írtad 24/7 dolgoznak :D és abban bizony benne van a vasárnap is. Szal... A cégvezetők élete már csak ilyen :)

(#30) dízelracer válasza Mr.Csizmás (#17) üzenetére


dízelracer
senior tag

off: [link] :D

szerk:

off2: [link] ez már komolyan fájt... :))

[ Szerkesztve ]

(#31) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

egyébként a mobilnak pont az a lényege, hogy akkor lehessen elérni, amikor te akarod.
Szóval én nem kötöm magam ahhoz, hogy most kajaidő van, vagy éjszaka ha mobilt hívok, mert ha kicsörög, akkor elérhető az ember. Ha nem tetszik: kapcsolja ki, vagy használjon hívásszűrést.
Értelemszerűen vezetékest nem hívok fel délben, vagy 6 után sem (igazából egyáltalán, mert nem helyszínnel, hanem emberrel akarok beszélni)
Szóval nem értem a felháborodást. (és aki saját mobilt megad céges ügyben... :P )

...csak én vagyok helikopter?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.