Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) banhammer


banhammer
veterán

Üdvözölek a nagy magyar valóságban!
Ez a való világ nem ami az RTL Klubon ment.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#2) biker válasza banhammer (#1) üzenetére


biker
nagyúr

Úgy van...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3) D1Rect


D1Rect
félisten

(#4) sztanozs


sztanozs
veterán

Már abból is látszik, hogy adócsaló vagy, hogy (diplomás) minimálbéren dolgoztatod magad - ettől szakad meg a NAV szíve :DDD

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#5) Dany007


Dany007
veterán

Nagyon nem tudok érdemben hozzászólni, csak azt tűnt fel, hogy időről időre negatív bejegyzéseid vannak ezzel kapcsolatban... =/
Ami egyértelmű, hogy az ország hibája... De nem gondoltál még arra, hogy feladd a céget és elmenj mezei alkalmazottnak? Akkor legalább azért nem kéne aggódnod, hogy 1-1 táppénz alatt becsődöl a cég.

(#6) Lauda


Lauda
félisten

Ezek allami hivatalok, az a dolguk, hogy beszedjek a lovet. Mindenhol a vilagon igy van. XY margitkat nem erdekli az egyen egeszsege es nem is feladata, hogy merlegeljen barmit is. Szomoru, de ez ilyen, kar ezert az orszagot hibaztatni. (a tobbieknek)

(#7) Dany007 válasza Lauda (#6) üzenetére


Dany007
veterán

Jó, de lehet hogy külföldön a kevesebb sarc miatt azért szintekkel jobban kijön a vállalkozó egy ilyen helyzetből...

(#8) Иван


Иван
őstag

"Köszi NAV, ritka nagy görény vagy"

Már itt egyetértek veled.

Most megyek és elolvasom a bejegyzést is. :DDD

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#9) Lauda válasza Dany007 (#7) üzenetére


Lauda
félisten

Hol kulfoldon? Nincs osszehasonlitasi alapom, ezert nem fogok okadni az orszagra.

(#10) Dany007 válasza Lauda (#9) üzenetére


Dany007
veterán

Én se, de pl múltkor olvastam, hogy Kanadában a legtöbb terméken - élelmiszereken is - mindössze 8% adó van! Az árak pedig természetesen hasonlóak vagy kicsivel magasabbak, mint itthon. Mi következik ebből? : ) Hogy jóval több marad a vállalkozónál.
Plusz a bürokrácia amiről én is csak "hallottam" de állítólag itthon az katasztrófa.

(#11) Иван válasza Lauda (#9) üzenetére


Иван
őstag

Na, megint kezdődik a "kűfődön kóbászbú van a kerítés vs. Kűfődön is minden fosch" örök vita. :U

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#12) Lauda válasza Dany007 (#10) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, az usaban meg sok mindenen nincs is ado, marmint a kajakon. De ennek ehhez semmi koze. Azt kene tudni, hogy ott mivan, ha lebetegszel es kerik a lovet, de ezt senki sem tudja.

Иван :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13) Ringman válasza sztanozs (#4) üzenetére


Ringman
nagyúr

emiatt felmegy a pumpa bennem.

minimálbérre bejelentés NEM adócsalás, hanem adóoptimalizálás, mert pl a nyereséget kiveszi osztalékként, akkor meg minek vegye ki bérként.

(#14) Dany007 válasza Lauda (#12) üzenetére


Dany007
veterán

Oké, szerintem se kezdjük újra. :D
Annyiban kiegyezhetünk ha olyan szar lenne "külföldön", mint itthon, akkor nem innen vándorolnának külföldre, hanem a "külföldiek" vándorolnának ide Magyarországra. De az afgánokon és egyéb háborús övezeteken kívül nem sokan jönnek ide :D

(#15) Lauda válasza Dany007 (#14) üzenetére


Lauda
félisten

Senki sem mondta, hogy kulfoldon xar, de mivel nem tudjuk mi van ott ilyenkor, ezert szerintem nem kene az orszagot mocskolni. :D

Tema lezarva. ;)

(#16) Dany007 válasza Lauda (#15) üzenetére


Dany007
veterán

Nehogymár tiéd legyen az utolsó szó! :P
Rendben! :K

(#17) Viszlát válasza Lauda (#6) üzenetére


Viszlát
addikt

Pontosan, hogy a mérlegelés lenne a dolguk. Mérlegelni a körülményeket és olyan döntést hozni, ami segíti a vállalkozót a talpon maradásban, de a hivatal érdekeit is szem előtt tartja. Ez egy tipikusan olyan helyzet, amikor a részletfizetés tökéletes megoldás erre, tekintve a vállalkozó előéletét.

Mivel te magad is bevallottad, hogy nincs tapasztalatod külföldön, tájékoztatlak, hogy nem, nem mindenhol megy így.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#18) Иван válasza Ringman (#13) üzenetére


Иван
őstag

Az "adóoptimalizálás" szó a modern magyar egyik legzseniálisabb eufemizmusa. :DD

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#19) Vladi


Vladi
nagyúr

Nem kaptál büntetést, akkor mia gond? Ez van.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#20) Иван válasza Vladi (#19) üzenetére


Иван
őstag

Mondjuk igazad van, MO-n EPIC WIN, ha az ember úgy találkozik a hatóságokkal, hogy nem kap ajándék csekket :DDD

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#21) Ringman válasza Иван (#18) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem magyar sajátosság.

tax(ation) optimization

(#22) lapa válasza Ringman (#21) üzenetére


lapa
veterán

csak aztán általában nem úgy van az, hogy osztalékként van kivéve, hanem adóoptimalizáltan leköltségelve meg fiktívkörbeszámlázva van a végén szegény mínuszos cég. de persze az a rossz, aki rosszra gondol.

(#23) D1Rect válasza lapa (#22) üzenetére


D1Rect
félisten

Az adócsalás és az adóoptimalizálás nem ugyanaz. ;)

(#24) biker válasza sztanozs (#4) üzenetére


biker
nagyúr

bruttó 130-on, tehát nem a szokásos legminimálabbon, igen, ez is hiba :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#25) biker válasza Dany007 (#5) üzenetére


biker
nagyúr

Ami egyértelmű, hogy az ország hibája... De nem gondoltál még arra, hogy feladd a céget és elmenj mezei alkalmazottnak? Akkor legalább azért nem kéne aggódnod, hogy 1-1 táppénz alatt becsődöl a cég

2009-ig az voltam, alkalmazott, és az első gerincműtét után annyi választásom volt, hogy elmegyek a cégtől, és alvállalkozóként maradhatok.
A cégek kirugdossák azokat, akik után sok visszatérítést kell fizetni, mert aki táppénzen van, ahelyett is dolgoznak, + visszafizet.

azóta ebből KELL megéljek, mivel rokkantsághoz két gerincműtét semmi, 3-4 után se nagyon, ergo menjek dolgozni oda, ahol elnézik, ha egyik nap nem tudok bemenni, mert úgy kelek, hogy nem mozog a derekam. Ilyen nincs, csak magánban :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#26) Dany007 válasza biker (#25) üzenetére


Dany007
veterán

Na igen. Mondjuk ez lett volna a következő gondoltatom.
Kollega pont abban szenved amiben te, csak még műtét előtt áll. Illetve kerüli. Pont most a legnagyobb hajtásban állt be a dereka megint és jár injekciózásra...
Jó is hogy szóba jött, majd ajánlom neki az írásodat ezzel kapcsolatban.

(#27) Ringman válasza lapa (#22) üzenetére


Ringman
nagyúr

az egy másik dolog, bár tény, hogy sok cégnél ez megy.

csak a köcsögadócsalóvállalkozó toposz gyakran leveri a biztosítékot, mert ezzel hergelik a jónépet, akiknek (feltételezem) 90%-a nem tudja mi a kettő között a különbség, azt sem, hogy a minimálbérre (ált. garantált bérmimimumra, de most az mindegy) bejelentés önmagában nem adócsalás.

ez olyan, mint a diplomás minimálbér kifejezés. olyan sincs az adózásban (max a közalk. illetménytáblában)

(#28) sztanozs válasza Ringman (#13) üzenetére


sztanozs
veterán

Minimálbér (közeli fizetésekre) jár egy csomó kedvezmény és kivételszerűség - amit viszont az én adómból kompenzál az állam...
Az én fizetésemből minden lejön, nem tudom a munkáltatómból "kivenni az osztalékot". Nekem nem jár kedvezmény, támogatás, adóvisszatérítés, stb. Nekem meg ettől megy fel a pumpa.

#27 - van "diplomás minimálbér", bár ez igazából a szakmunkára vonatkozik (minimum középfokú végzettséggel ellátható munka) és garantált bérminimumnak hívják.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#29) D1Rect válasza sztanozs (#28) üzenetére


D1Rect
félisten

Adózással kapcsolatban:[link]
Támogatással kapcsolatban:[link]

(#30) sztanozs válasza D1Rect (#29) üzenetére


sztanozs
veterán

Mindet olvastam.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#31) Ringman válasza sztanozs (#28) üzenetére


Ringman
nagyúr

ha jól tudom adójóváírás sem járt eddig, ha pl ügyvezető esetén, valamint, ha nem volt bevételed, akkor is fizetned kell magad után.

Az én fizetésemből minden lejön, nem tudom a munkáltatómból "kivenni az osztalékot". Nekem nem jár kedvezmény, támogatás, adóvisszatérítés, stb. Nekem meg ettől megy fel a pumpa.

nem tilos vállalkozni.

milyen kedvezményekről és adóvisszatérítésekről beszélsz egyébként?

---

tudom, hogy van garantált bérminimum, írtam is a #27-ben. de mint neve is mutatja, az nem diplomás minimálbér.

(#32) D1Rect válasza sztanozs (#30) üzenetére


D1Rect
félisten

Akkor tied a pálya, lehet céget alapítani! ;)

(#33) biker válasza sztanozs (#28) üzenetére


biker
nagyúr

húha, mesélj, milyen kedvezmény jár belőle? már mindet elvették...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#34) Lauda válasza Viszlát (#17) üzenetére


Lauda
félisten

Mashol hol megy?, irhatsz konkret peldat es orszagot.

Dany007 ;]

[ Szerkesztve ]

(#35) anjani182 válasza Viszlát (#17) üzenetére


anjani182
őstag

Pályáztunk bérkompenzációra, vagy hogy hívják azt (tehát az adójóváírás kivezetése miatt ha megemelik a bért, akkor a cég jogosult lehet! támogatásra).

Természetesen elutasították, mondván a cég pozitív mérleggel rendelkezik, van pénz a számlán stb...(tehát nem tartozunk fűnek-fának, ezért nem vagyunk szarban, ergo nem kapunk kemény havi pár ezer ft-ot / fő) :Y

A TV-be lenyomják a nép-butító reklámokat, ilyen olyan pályázatokról, támogatásokról, a környékemen nem hallottam még hogy valaki kapott volna valamit is!

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#36) biker válasza anjani182 (#35) üzenetére


biker
nagyúr

az a másik, hogy sok pályázatnál pl mikrovállalkozás géppark fejlesztés, nem tudja a nép, hogy van minimális összege, nem vehetek fel mondjuk 2mFt-nál kevesebbet. De annyit meg nem lehet jogosan elkölteni, ergo igy jártam.

dől a reklám, ilyen olyan pályázat. csak mondjuk 150 támogatásra van pénz...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#37) Ringman válasza anjani182 (#35) üzenetére


Ringman
nagyúr

a legjobb az volt, amikor az "kér/adj számlát" kampány plakátján a Megyeri híd volt, ahol a generál/egyik legnagyobb alvállalkozó nem fizetett ki kb senkit.

vagy mikor az állami intézmények/cégek, ill. önkormányzatok fél év csúszással fizetnek, közbe az emiatt be nem fizetett áfa miatt meg az apeh inkasszál.

(#36) biker

az a másik, hogy sok pályázatnál pl mikrovállalkozás géppark fejlesztés, nem tudja a nép, hogy van minimális összege, nem vehetek fel mondjuk 2mFt-nál kevesebbet. De annyit meg nem lehet jogosan elkölteni, ergo igy jártam.

azt hiszem, hogy abban volt szoftvervásárlás is, úgy azért tudnak repkedni a milliók (tervezőprogramok ált. 1M-nél kezdődnek)

vagy szerverparkot minden mikrovállalkozásba :D

[ Szerkesztve ]

(#38) biker válasza Ringman (#37) üzenetére


biker
nagyúr

Vagy úgy adnak, hogy kötelező minimum mellé csak akkor kapsz vissza nem térítendőt, ha veszel fel visszatérítendőt, minimuum összeggel

vagy 2 év tiszta működéshez kötik

vagy kevés a keret

vagy pl gyesen lévők, gyesről viszatérők támogatása, jelenlegi alkalmazottra NEM vonatkozik, ergo ki kell rugjam a gyesen lévőt, s msikat felvenni, ha támogatást akarok, és én magam sem vehetem igénybe (gyesen vagyok, éppenséggel, magamra nem jár, miért is? mert már alkalmazva vagyok mellé, szuper, így jártam megint csak)

(mielőtt belémköttök, ez volt a leglogikusabb lépés, ha nem akarunk éhen dögleni, és nem tudok eleget dolgozni, fél állás mellé én vagyok itthon gyesen a gyerekkel, feleségem nyomja az ipart)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#39) Ringman válasza biker (#38) üzenetére


Ringman
nagyúr

olyan kiírásokat láttam hogy vissza nem térítendő támogatás esetén hitelt is kellett felvenni.
+ általában kikötés, hogy min. 1 évre felveszel valakit dolgozni (ilyen munkaellátottság mellett? :U )

ezek az új széchenyi terv címen futó valójában eu-támogatások kiírásai voltak.

(#40) kbencee


kbencee
aktív tag

Nem csak az adózással és az adóhivatallal van gond, hanem az egész országban uralkodó, balkáni gazdasági morállal és az árakkal. Fura, hogy pl. a Svédeknél drágább az élet, sokkal több adót kell fizetni, mégis jobban élnek. Itt az egész országgal van a baj, már-már Románia is beelőzött minket :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.