Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28) Crystalheart válasza TazLeacher (#22) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én nem erről beszéltem. A mezőgazdaságban több száz százalékos eltérés lehet egyes évek termelése között, pusztán az időjárás miatt. Ezt szabályozni kell, mert nem tudom, mennyire vetted számításba, de a legtöbb egyéb piaci áru mind-mind a mezőgazdaságtól függ. Ahogy megdrágul minden, ha drágább lesz az olaj (a fuvarozás miatt), úgy megdrágulna minden, ha az élelmiszernek nagyon ingadozna az ára. Ha ez több száz százalékos mértéket öltene, akkor az országnak több, mint a fele elszegényedne, és visszavonhatatlanul a létminimum alá kerülne. (Onnan nagyon nehéz kitörni, legalább egy generáció manapság - az utódokon múlik.) Sokan utolsó esélyként kénytelenek volnának újabb hiteleket fölvenni, amelyeket viszont a nagy mezőgazdasági ingadozás miatt nem lehetne biztonságban visszafizetni, mert mi volna, ha megint fölszökne az élelmiszer ára?

Azon túl az ember - sarkos példa - elél egy pozdorjaviskóban is minden nélkül, de étel nélkül nem. Ezért annyira fontos, hogy a mezőgazdaság stabilan működjön, kiváltképp egy olyan országban, ahol manapság ez az egyik fő érték. Trianon óta semmink nincs, amit bevethetnénk, csak kultúránk és termőföldünk.

És irigykedsz a magyar gazdákra, hogy nem mennek tönkre? Meg volnál ám lőve te is, meg mindenki, ha a magyar gazdák egy-egy aszályos év miatt tömegesen mennének tönkre. Így is a legtöbbjük a puszta napi betevőért dolgozik hétvégék és ünnepnapok nélkül az egyik legreménytelenebb és leginkább sorstalan szakágban, holott ez is szakértelmet és tapasztalatot kíván, mint akármi más.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.