Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) KEndre válasza #64791808 (#131) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

"a legkisebb hozzáadott értékkel bíró és a legolcsóbb munkaerőt igénylő folyamat van magyarországon, brutális adókedvezményekért cserébe"
Ez annyira igaz, hogy óriásplakátokon kéne kirakni minden magyar helységben. Újra és újra visszatérünk oda, hogy egy most induló korosztállyal el kéne indulni az oktatásban egy, a modern korhoz igazodó oktatási rendszerrel, és ha ezt következetesen 20 évig végignyomnánk, akkor talán újra helyünk lenne a tudásalapú gazdaságok sorában valahol a sor első harmadában. De ezt nem látom. A NAT a hagyományőrzést próbálja kiemelni, a modern pedagógia módszereit majdnem károsnak titulálja (még nincs kimondva, de a jelek...). A magyar szellemi elit meg állandóan nyugat felé tekinget, a középszer pedig dagonyázik a mocsárban. Ez egy pesszimista kifakadás volt. ;] :(

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#152) #64791808 válasza KEndre (#151) üzenetére


#64791808
törölt tag

Döbbenet, hogy pont ezen gondolkoztam ma reggel, hogy leírjam-e ezt, vagy ne. A 20 évre gondolok. Ha most elkeződne ez a folyamat, annak 20 év mulva lenne gyümölcse, addig invesztálni kellene bele és csak vinné az erőforrásokat. De ha soha nem kezdjük el, soha nem lesz felzárkózás.

1990 óta azt látom MINDEN vezetésnél, hogy csak annyi látszatintézkedés történik, amennyi politikailag indokolt, egy centivel nem több. De miért? Volt egy Bokros Lajos, aki PM-ként azt mondta, hogy ha most valami brutálisat nem csinálunk, akkor végünk. Ez volt a Bokros-csomag, ami elképesztően fájdalmas volt, viszont a hatása később majd' egy évtizedig kitartott, a gazdaság strukturálisan átalakult, lehetővé téve a növekedést. De itt-ott még ma is szitokszó és megvetés tárgya. Több, mint 25 távlatából sem fogadják el az emberek, hogy akkor és ott az kellett. EZÉRT nem lesz soha semmilyen gyökeres átalakítás magyarországon, mert politikai öngyilkosság. Márpedig magyarországon csak megélhetési politikus van - egyébként pont ezért, mert az idealizmust nem lehet keresztülvinni. Ez a 22-es csapdája, és én ebből nem látok kiutat. Egyébként ezért döntöttem úgy, hogy lelépek.

(#153) Rodi 4.80 válasza D1Rect (#148) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

Nem értem hogy konkrétan mire gondolsz, kifejthetted volna bővebben.

(#154) Rodi 4.80 válasza #64791808 (#147) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

Természetesen nem úgy értettem hogy szórólapon terjeszteném, csak magát amiről szól, nem ctrl c - ctrl v :R

(#155) D1Rect válasza Rodi 4.80 (#153) üzenetére


D1Rect
félisten

Közben rájöttem, hogy van akinek teljesen fölösleges adatokat adni, úgyse képes tovább látni attól, hogy rohaggyonmegazorbán.

Ne értsd félre, van amiért lehet és kell is ekézni őket, de nem minden a zorbánhibája.

De ez itt már kezd nagyon offtopicba menni, és van jobb dolgom is mint értelmetlen politikai vitákat folytatni az interneten.

(#156) finest válasza D1Rect (#155) üzenetére


finest
őstag

Érdemes lett volna tovább guglizni még egy perccel, mert 2019-ben ugyan ez az adat rekord alacsony 6,6%.
Nem tudon, h miért kell nagyképüsködni, h ki csinál magqból 1 perc alatt hülyét...

Tudok egyébként ennél érdekesebb statisztikát, 2018-ban 21 magyar orvos nyitott praxist Romániában, vagyis már nem csak nyugatra van elvándorlás.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#157) D1Rect válasza finest (#156) üzenetére


D1Rect
félisten

"Érdemes lett volna tovább guglizni még egy perccel, mert 2019-ben ugyan ez az adat rekord alacsony 6,6%."
Miért lett rekord alacsony?
Mi ennek az oka?
Hogyan lehetséges ez, amikor mindenki az egészségügyön rugózik évek óta és a szavazóbázisnak nagyon fontos?

[ Szerkesztve ]

(#158) D1Rect válasza D1Rect (#157) üzenetére


D1Rect
félisten

Istenem bazmeg, csak megint sikerült értelmetlen végeláthatatlan hülyeségbe belerángatni.
glhf goodbye

(#159) finest válasza D1Rect (#158) üzenetére


finest
őstag

Azért lett rekord alacsony, mert növekvő GDP-ből nem részesült ugyan olyan arányban az egészségügy, mint korábban. 2018 előtt 7% felett volt, utána 6,6%, bár az unióban 10 - 14%.
Te hoztad fel ezt a mutatót, fejtsd ki, h minek, mert rajtad kívül senki nem érti! Főleg amiatt, h az utolsó adat, ami igazán nem lehet senki más sara, csak a kormányé, bár ez bruttó szám és a magánráfordítások is benne vannak, talán azért rekord alacsony, mert a választás évében másra kellet a lé. :DDD

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#160) chess001 válasza finest (#159) üzenetére


chess001
aktív tag

Annyiban igaza van D1-nek, hogy a magyar adatot nehéz összevetni az unióssal (más költségekkel dolgoznak a dokik, más a korösszetétele a társadalomnak stb...) Az hülyeség, hogy itt bárki a politikai síkra terelni, csak a finanszírozó szintjén max. De eddig mindegyik kormány hagyta ezt az elavult ( örökség) ingyenes rendszert, talán most kezd kiépülni a magán rendszer, akkor már lesz alternatíva, hozzá tudnak nyúlni, ami nagyon nem lesz népszerű, de aztán lehet majd annyi pénz benne, hogy működik majd. Az oktatás ugyanez, de ott tényleg év(tized)ek kellenek, hogy valamilyen reform hatását lehessen érezni.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#161) #64791808 válasza D1Rect (#155) üzenetére


#64791808
törölt tag

Én nagyon szeretnék ettől elvonatkoztatni, és többször jeleztem, hogy ez nem a pártokról szól. Amikor a felelősség nem kizárólag a kormányé, akkor azt írtam, hogy "vezetés". Ebben benne van mindenki. Ezzel ráadásul nem vagyok egyedül, mert itt többen konstruktívan rákérdeztek, hogy pontosan mire gondoltál. Ez mind annak a jele, hogy akarjuk érteni, amire gondolsz. Lehet, hogy nem értünk majd egyet, de ezt most eltévesztetted, itt nem az orbánfóbiások gyűltek össze.

TE nem vagy hajlandó kifejteni a nézetedet, többszöri kérés ellenére sem. De mi vagyunk az orbánfóbiás hülyék, mert nem értünk egyet veled... Nos... ha a kacsa nem tud úszni, akkor nem a víz a hülye.

Keep your secrets than.

[ Szerkesztve ]

(#162) tomcat78 válasza chess001 (#160) üzenetére


tomcat78
őstag

Ingyenes? Azért ez nem teljesen igaz, mivel- legalábbis elvben- a TB-t minden dolgozó fizeti. Az már más, hogy ez mire elég.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#163) chess001 válasza tomcat78 (#162) üzenetére


chess001
aktív tag

Ha bármennyicske TB-t fizet valaki, akkor bármilyen ellátásra jogosult. Lehet, hogy nem ingyenes, jelképes hozzájárulást kellett volna írom... Nem az ellátásért fizet.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#164) tomcat78 válasza chess001 (#163) üzenetére


tomcat78
őstag

Igen, ez a jelképes inkább fedi a valóságot.
Amúgy azt hiszem nem is fed minden ellátást. Pl fogászaton, amennyire tudom. Bár nem járok orvoshoz... Így tévedhetek.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#165) #64791808


#64791808
törölt tag

Ez mind igaz, de ez mindenhol így van, ezért Társadalom BIZTOSÍTÁS. A KGFB-t is fizeted, de ha összetörsz egy Lamborghinit a kocsiddal, akkor nem kell 120 milliót fizetned, azt a biztosító intézi.

A TB nem fed minden ellátást, de a TB jogosultak tudomásom szerint a befizetés mértékétől függetlenül részesülnek minden finanszírozott ellátásban.

Viszont volt egy változás. Anno ezt úgy hívták, hogy TB járulék. Ma úgy hívják, hogy szociális hozzájárulási adó. Adó és járulék között az a különbség, hogy a járulékot csak arra a tárgykörre lehet fordítani, amire befizették. Az adót viszont szabadon lehet csoportosítani. Ezt sem érdemes szem elől téveszteni.

(#166) chess001 válasza #64791808 (#165) üzenetére


chess001
aktív tag

Nem ismerem annyira rendszert, a KGFB-nél sávok vannak és ha egyszer fizetnek helyetted, akkor megnézheted magadnak a következő éveket... Szóval ott van valami előfetétel, meg visszacsatolás, szerintem is ilyen irányba kéne tereleni, rögtön kevesebb lenne a beteg.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#167) Micsurin válasza chess001 (#166) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Nem, rögtön menne a mutyi magasabb szinten.
A biztosítók játszanak a szintekkel évek óta B10-ben vagyunk a motorokkal mégis emelik folyamatosan, nem véletlenül kell újrakötnöm kétévente...

Egy 200 ezres kárra (idom szett + lámpa) egy 800 rugós vason meg közölték GTK és akartak adni 220-at roncs árban haveromnak ennyit arról, hogy ez lenne a követendő példa... 10 év balesetmentes közlekedés majd kapásból leírják a cuccod. :DD
Persze ezután ha leadod eladják a havernak okosba kiviszik kint kivonják kap német vagy osztrák rendszámot esetleg váz csere apróért megjavítják majd jöhet be mint keveseg futott német használtmotor. Autókról se legyen illúziód.

Nem nem követendő példa a rendszer.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#168) chess001 válasza Micsurin (#167) üzenetére


chess001
aktív tag

Akkor nem szóltam... :(

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#169) #64791808 válasza chess001 (#166) üzenetére


#64791808
törölt tag

Öööö igaz, ilyen szempontból teljesen rossz a példa, csak azt akartam megmutatni, hogy biztosítás szinten működik a TB is.

(#170) Rodi 4.80 válasza D1Rect (#155) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

Tipikus narancsos trollkodás amit csinálsz, más oldalakon 3 sec alatt bannolnak a csudába az "adataiddal" és a hiányzó érveléseddel együtt.

(#171) pihentagy válasza KEndre (#33) üzenetére


pihentagy
csendes tag

Ja kösz, ezt a csoportot már láttam facebookon.

Hátizé, kicsit látszik, hogy pedagógusok viszik. Az adminok szerint a hashtag teszi kereshetővé a posztokat. Na itt lefagytam. Azt hittem ezt csak az előző évtized marketingesei hitték. Meg amúgy van ám ott cenzúra, ha valami értelmeset kérdezel, azt moderálják, viszont 1000-szer meg lehet kérdezni, hogy akkor a zoom az tényleg kikapcsol-e 40 perc után, meg holvanaszóköznemtalálom jellegű hozzászólások meg mehetnek, holott elvileg ez nem support csoport.

Amúgy a PH használhatóságát is szerintem javítaná, ha a fórum Discourse-ra költözne és az ilyen jellegű szakmai fórumoknak is jobb lenne, mint a facebook csoport.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.