Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ace05


ace05
senior tag

Iskolában vagyok rendszergazda. Én szerencsére tavaly megcsináltam a Gsuite For Education regisztrációt (veregetem is a vállam emiatt). Így nem ért felkészületlenül ez az egész. Bár annak örültem volna, mikor bejelentették, hogy az egyetemeket bezárják akkor szólnak az iskoláknak is, hogy akkor készüljetek fel ti is, mert legalább lett volna időnk az alsósoknak elmagyarázni a Google Tanterem használatát. Így ott ilyen Drivera feltöltögetős, fb és messenger csoport kombót használunk. Míg felsőben a Google Tantermet.
A felsőben viszont léptünk előre vagy 5-10 évet fejlődés terén. Egyszerűen öröm néznem milyen olajozottan megy az egész. Persze vannak érthető fennakadások ott is, de hát az várható volt. PL: Vannak gyerekek akik azt hiszik, hogy hawaii, sunshine meg egyebek van és nem csinálnak semmit, de majd rájönnek ha megbuktatják őket. És most itt egy faluról beszélünk.
A kréta az vicc kategória. Szerintem arról elég ennyit is mondanom.

[ Szerkesztve ]

(#2) Tikakukac


Tikakukac
titán

Van konkrét lista erről "az általam ismert magyar felsőoktatási intézmények" ?

Csak, hogy ne károgjak alap nélkül.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#3) KEndre válasza Tikakukac (#2) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Megkérdeztem: NKE, ELTE, Óbudai Egyetem

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#4) Tikakukac válasza KEndre (#3) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezekre már nincs rálátásom, örülök, ha ott minden hasít :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#5) DextyPremium

Végső soron szerintem ebből profitálni fog a magyar oktatás, remélem!

Microsoft Termékek ÁFÁS SZÁMLÁVAL | Mobil: +36 20 777 0 777 | Amennyiben a vásárlás SOS, úgy az előbbi telefonszámon bátran hívj minket!

(#6) Pierre75 válasza DextyPremium (#5) üzenetére


Pierre75
senior tag

A fluktuációval, kontraszelekcióval és forráskivonásokkal küzdő szétzüllesztett közoktatás?! Ebben egészen biztos lehetsz, hiszen egy illetékes NERtárs már 48 óra múltán diadaljelentést adott ki...

[ Szerkesztve ]

(#7) D1Rect


D1Rect
félisten

Tapasztalatom szerint súlyos vereséget szenvedett a tanári kar a digitális világtól.
Máshol nem tudom mi a helyzet, de azon kívül, hogy "csináljátok meg az X oldalon a feladatokat" nem sikerült érdemi kommunikációt folytatni a diákokkal.

(#8) aprokaroka87 válasza D1Rect (#7) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Arra gondolsz hogy sok Tanár nem igazán mozog otthonosan ebben a digitális világban?

(#9) D1Rect válasza aprokaroka87 (#8) üzenetére


D1Rect
félisten

Kb. a FB használat az ami stabilan megy.

(#10) aprokaroka87 válasza D1Rect (#9) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Állítólag azért sok pozitív dolog is van.
Nyílván az van hogy " kényszerből " tanároknak, diákoknak, és szülöknek olyan dolgokat kell tanulniuk, felfedezniűk, amit eddig nem volt muszáj.

Bár ha jól sejtem a Z generációnak könnyebben megy a dolog.

Mint ha olvastam volna valahol hogy volt ahol diákok is segitették a rendszert tervezni-építeni, és állítólag egész jól teszi a dolgát.

(#11) Micsurin válasza KEndre (#3) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Hasít az tuti főleg mikor Graetz irányítót az életben nem láttunk még de mezei két utasat sem*, a tanár (gyakvez) 72 óra alatt nem mindig válaszol a csoda moodle fórumra, a BlueButton (szintén múdli khm) egy hulladék a tanárok kínjukban YT-n streamelik az analízist. A másik fele pedig beszuszakol 150+ főt egy skype hívásba (kötelező a részvétel!44!4! :DD ) ja, hogy nem vett be téged? Írj neki... ja, hogy se kép se hang mert megkélne erősíteni a kontaktot? Waaaooo :DD

Halott ötlet ez az egész...

*Mérést még véletlenül sem láttunk de azért be kellene adni a mérési szimulációs jegyzőkönyvet. Moodleban van egy gyakorló videó 1 az az 1 szem ami szintén a szimpla diódát mutatja be (3 típusra) de kétutas vagy Graetz irányítóra példa nulla.

Kérem ne túlozzuk el inkább azt mondanám vannak tanárok akik megoldották... meglepő mód pont a matek tanszék tudta gond nélkül áthidalni a dolgokat persze ott is per fő megoldásokkal. :U

Had ne írjam le melyik mivel alapból tényleg szeretek oda járni tekintve ezelőtt minden zökkenő mentes volt néha meghökkenten emberséges és barátságos oktatókkal, aki ismer úgy is tudja... de ez a digitális cucc elbukott mielőtt lépett volna egyet. :)

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#12) aprokaroka87 válasza Micsurin (#11) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nyilván lesz ahol a rendszer kialakítása fogja az egész vesztét okozni, meg ha jól sejtem van ahol az esetleges jó ötleteket nem engedik meg.

(#13) Micsurin válasza aprokaroka87 (#12) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Ha lenne egy egységes valóban végig gondolt fizikailag infrastrukturálisan is alátámasztott rendszer akkor működhetne, ennek hiányában ez teljesen felejtős.
A., Mindenki használ mindent IS.
B., Ami lenne egységes eszköz (BlueButton ha már múdli) akkor ahhoz kéne egy rendszer ami el is bírja, jelenleg ilyen nincs.

Még azok a tanáraink is akikhez felvesszük ninjaként készen állva a csoda Neptunban az órát délután 5-6-os kezdéssel mert tényleg megéri (még ha a fél napod üres is közben) azok is csak szenvednek... de szépek lesznek a vizsgák. :U
Hmm de előre látó voltam azokkal a Kmooc tárgyakkal. ;] :DD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#14) aprokaroka87 válasza Micsurin (#13) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

kellene egységes rendszer, csak hát nincs késztetés rá hogy meg legyen oldva.

(#15) Tigerclaw válasza aprokaroka87 (#14) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nyugodj meg, a 4ig-nél már biztos írják a közbeszerzési pályázat szövegét amire pályázni fognak...vagy mivel vészhelyzet van, úgy sem kell tenni mintha versenyben nyernék el azt. Egyszerűen ők kapják, mert INSERT INTO "kifogas.txt".

Nem kell annál jobb késztetés, hogy megszabadíthatnak pár milliárd forintot a közpénz jellegétől.

Persze a végeredmény nem biztos hogy az lesz, amire szükség lenne. De a magyar narancs már csak ilyen, kicsit sárga, kicsit savanyú.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#16) Micsurin válasza Tigerclaw (#15) üzenetére


Micsurin
nagyúr

De a miénk. :DDD

Olyan jó cucc lesz az mint a kréta nyugi ja, hogy a Neptunt akik elkövették inkább rj45 csatin kéne térdeljenek életük végéig? Kit érdekel az... :DD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#17) Tikakukac válasza DextyPremium (#5) üzenetére


Tikakukac
titán

Jajaja. Az oktatás majd ebből profitál, ahha, hát ez eddig a legerősebb komment :DDD

Meg gondolom az egészségügy is profitál majd. Lesz majd szappan a mosdókban, a falra kirakott nyomkodós kézfertőtlenítőkben is lesz anyag, nem nekem kell a családtagok műtétjei előtt kitakarítanom a szobákat és vizes helységeket, nem kell mindenkit végigfizetgetnem, hogy talán adjanak egy minimális ellátást és nem kell napi kétszer 60km-t kocsikáznom, hogy a magatehetetlen nagyapámat etessem és itassam, mert hát maguktól nem jönnek rá, hogy a kirakott 2 decis almalé a rárakott szívószállal nem varázsolódik be egy emberbe csak úgy, meg amúgy is 2 deka folyadék az nem sok.

Legyen igazad! Cáfoljon rám a suli és az egészségügy is! Tudod én inkább mire számítok? Hogy ha lecseng a nagyja pont ugyanúgy lesz erre is lapátolva a föld, mint bármi másra.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#18) hibavissza válasza Tikakukac (#17) üzenetére


hibavissza
veterán

+1. Kb. olyan, mintha a tűztől még rettegő előembert be szeretnéd tanítani egy CNC gépre pár hét alatt úgy, hogy van egy 40 éves manuális esztergapadod szemléltetni.

(#19) MageRG válasza D1Rect (#7) üzenetére


MageRG
addikt

Én nem kenném ezt a tanárokra. Más szakmákban ilyenkor tanfolyamra küldik a munkaerőt, kipróbálják kicsiben, stb.
Nem úgy, hogy ne, tanujjad ezt meg azonnal, de közbe' gürizz ugyanúgy, ugyanannyit. Túlórázzál hogy kidolgozd saját magad a digitális tananyagot, amit eddig se fizettünk meg.
Ja, és mosolyogj, ha lerohad alattad a rendszer, mert eleve nem csinálták meg, nem tesztelték le rendesen.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#20) Micsurin válasza MageRG (#19) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Aha, ja nem. Döntő többségük nulla az az nulla esélyt adott a dolognak és szarik az egészre nagyon nagy ívben (haverok testvérein látjuk szépen) mit is dolgozik ki a többség? Ja igen nyissátok ki a tankönyvet, szerdán a 10-16., csütörtökön a 17-21. az anyag. :DD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#21) chess001 válasza Micsurin (#20) üzenetére


chess001
aktív tag

Holnap menj el műtősnek és majd nézzük meg , hogy hogyan teljesítesz. Kb. annyi előkészítést kaptak ehhez a műsorhoz...

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#22) Tikakukac válasza chess001 (#21) üzenetére


Tikakukac
titán

Mikor sokadik félév után sem tud egy oktató egy rohadt ZH eredményt feltölteni egy szerverre, nos, ott tényleg durva lesz a digitális oktatás. Főleg mert ehhez van arc is, hogy követelmények lesznek ezerrel, senki se gondolja, hogy nem.
Ja, hogy órát tartani alapból sem tud, most meg már agyon is van lőve a dologgal. Na őket nem sajnálom.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#23) Sátán44


Sátán44
addikt

Rendszergazda vagyok egy általános iskolában. 4 éve beregisztráltam a sulit az Office 365-be, 470 diákot berögzítettem, majd az évek során csak frissítenem kellett. Én OneDrive-ban oldottam meg a tananyagok közzétételét. Az elkészült házi feladatokat, szintén ide töltik fel a diákok egyéni jogosultság alapján. Finoman szólva sem felhasználóbarát a jogosultságok kiosztása. :( Hajnalokba nyúlóan dolgozok, hogy minél könnyebb legyen a diákoknak.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#24) kraftxld válasza Sátán44 (#23) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Simán lehet scriptelni és pár perc alatt megoldani :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25) D1Rect válasza chess001 (#21) üzenetére


D1Rect
félisten

Azért a napi feladatokat nem fél tízkor kellene feltölteni...

(#26) Egon válasza D1Rect (#25) üzenetére


Egon
nagyúr

Na ja, nálunk sem jött még meg 9 előtt semmisenem (legalábbis a kisebbik gyereknek)...
Egyébként a két gyerek két különböző suliba jár (a nagy már középsulis), és nekünk gyökeresen eltérő tapasztalataink vannak a két iskola (és a két tanári kar) vonatkozásában. A nagy az Álmos Vezér gimibe jár Zuglóban, ott szinte zökkenőmentesen át tudtak állni távoktatásra, szinte minden ugyanazon a platformon jelenik meg, teljesen elfogadhatóan működik. Ezzel szemben a kicsi a Móra Ferenc általánosba jár, hát az valami katasztrófa amit ott tapasztaltunk (nem az iskolát, inkább azon tanárokat minősíteném, akik konkrétan őket oktatják). kb. 4 platformon jönnek a feladatok, mg mindig káosz van, a legtöbbször tényleg csak körbeküldik, hogy melyik könyvben hányas feladatot kell megcsinálni, és kész.
Nagyon nehéz lesz ez így...

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#27) Sátán44 válasza kraftxld (#24) üzenetére


Sátán44
addikt

Tudnál ebben segíteni, hálás lennék érte?! Még nem csináltam ilyet. Akár privátban is szívesen fogadnám.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#28) tomcat78 válasza DextyPremium (#5) üzenetére


tomcat78
őstag

Ebben az országban.... Oktatás.... Profitálni.... Ahhhhaaaaaaaaa.... Valaki fog, mondjuk oktatás címszóval. Természetesen a majd megalakuló nemzeti digitális oktatási minisztérium ajánlásával....

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#29) Rodi 4.80


Rodi 4.80
senior tag

És ezek a tanárok hülyének néztek még fél éve, hogy minek tanítom meg egy 5-6 éves gyereknek a tablet használat alapjait, mert az káros. :F
Most első osztályos, átküldöm neki a linket amin a feladatok vannak, kikeresi a könyvben/munkafüzetben, megcsinálja, lefotózza, a házikat emailben csatolva küldi a tanárnak rajtam keresztül. :)

(#30) vottokar


vottokar
senior tag

Amúgy az egészben arról szó sem esik, hogy a szülőre is rálőcsöltek egy hatalmas melót. Nekem csak az egyik kölköm iskoláskorú, de 2. általánosban (és nem egy követelmény központú iskola) reggel 8-tól 12-ig csak feladatokat oldunk meg. (És megmondom az őszintét ének-torna-és effélék eléggé hanyagolva.) Mindketten dolgozunk a nejemmel, egy kicsit sem leterhelő, a melóbeli gondok, a 3 családnak bevásárlás, és a mostani koronastressz mellett ezzel is foglalkozni.
Kollégával beszélgettem. Ő volt hogy este 8-kor végzett a két iskoláskorújával és úgy beszédült, hogy utána telefonos távberúgást hajtottak végre másik kollégámmal..

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#31) pihentagy


pihentagy
csendes tag

Erre a facebook csoportra, amit a cikk említ, tudna valaki egy linket dobni. Vagy én vagyok nagyon béna, vagy a facebook keresője.

köszi

(#32) kraftxld válasza Sátán44 (#27) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Privátban support csak pénzért van :)
Ide tedd fel a kérdést és ha időnk engedi, válaszolunk. [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#33) KEndre válasza pihentagy (#31) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

https://www.facebook.com/groups/onlineotthonoktatas/

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#34) janeszgol


janeszgol
félisten

A cikk jól megfogalmazott, jól olvasható. Én csodálkoznék, ha ebből nem lenne évismétlés. Általánosban és középsuliban teljes év ismétlése. Mivel a záróvizsgák központosítottak, ahhoz ugye meg kell adni a feltételeket. Mivel ez a távoktatásnak csúfolt valami nem biztosítja ezt, nem is ellenőrizhető, nem is számon kérhető.
De majd meglátjuk.

(#35) chess001 válasza janeszgol (#34) üzenetére


chess001
aktív tag

Miért lenne? Az iskolában is a diákokra van bízva, hogy mit tanulnak meg, így meg kimondva is. Aki akar, az tud tanári segítséget kérni így is. Egyetemen is kiadják az anyagot és tanuld meg. A munkahelyen is így van. Sőt igazából még hatékonyabb is lehet az oktatás, mert a töltelék kimarad.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#36) janeszgol válasza chess001 (#35) üzenetére


janeszgol
félisten

Az egyetem és a melóhely más. Hát nem tudom, meglátjuk majd. Azt se felejtsük el, hogy sok az iskolázatlan szülő, ő nem tud segíteni. Tanári segítség pedig nem folyamatos. Nekik mindent rögzíteniük kell. Szóval ez a digitális oktatás nekik a meglévő mellé egy plusz.

Amúgy az is megfogalmazódott bennem, hogy (inkább alsóban) amelyik tanár esetleg annyira nem ért a technikához, miért nem veszi fel videóra, ahogy elmagyarázza az adott tananyagrészt, és feltölti videóként. a gyerekek leszedik, és megnézik.

(#37) Dr. Romano válasza kraftxld (#32) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Ne akard a sátánt megfejni, mert rosszul járhatsz.... (főleg ha rendszergazda egy iskolában) ;]

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#38) Tigerclaw válasza vottokar (#30) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ezért kellene órát tartania a tanároknak, nem csak kiosztani a feladatot a szülőnek és gyereknek. Egy kisebb beruházással tökéletes órát tudna tartani távolról is a tanár...persze tantárgyanként változó, hogy milyen extra eszközökre lenne szükség. A neten ingyenesen tud streamelni hangot képet az egész osztálynak. Egy ilyen 18k-s rajzpaddal ki tudja váltani a táblát is: [link] amit jó lenne ha finanszírozna az kormány.

Persze ne felejtsük el, hogy gyakran a diák oldalán sincs meg az alapfeltétel működőképes számítógép és internetkapcsolat.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#39) Tikakukac válasza chess001 (#35) üzenetére


Tikakukac
titán

Egyetemen is kiadják az anyagot és tanuld meg.

És szerinted ennek így kéne lennie nappali tagozaton? Bakker, tényleg agyam leszakad.

Sőt igazából még hatékonyabb is lehet az oktatás, mert a töltelék kimarad.

Kitalálom: sok közöd nincs a mostani témához ;] Kimarad a töltelék, jahj, ma se kellett volna felkelni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#40) Micsurin válasza chess001 (#35) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Ja csak az egyetemen teljesen más a közösségi légkör jelenleg sem a tanárok anyagaiból hanem a lassan végzős haverjaim anyagaiból tanulok... és nem csak a tanárt zargathatom ha kell még anyag vagy valamiből sík hülye vagyok éppen. Megjegyzem se ált.-ban se gimiben ennyire soha nem volt a tanárok döntő többsége naprakész és segítőkész mint most... almát körtével... :U

mod.: de mondom újra amit feljebb már kifejtettem, faszák ezek a tanuló videók tökre csak ha az évközis jegyből esetleg már élesben lesz a zh pl elektro én meg E-Lab panelt még csak videón láttam az elég érdekes szituációt fog szülni.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#41) chess001 válasza Tigerclaw (#38) üzenetére


chess001
aktív tag

A tanároknak sem fizetnek semmit. Se szakirodalmat, de internetet, se tanfolyamot. 2 éve kaptak egy laptopot-most ér vagy 60e-t és nincs gyakorlatilag nincs rá gari, ennyit az utóbbi 15 év digitális beruházása.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#42) chess001 válasza Tikakukac (#39) üzenetére


chess001
aktív tag

Haha, több, mint 10 év tanár múltam van, meg 3 diplomám... Mondhatjuk, hogy képben vagyok.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#43) Micsurin válasza chess001 (#41) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Néném kecskeméten matek tanár + ig.helyetes volt, olyan Delleket kaptak 2 éve (lati széria, nem csak a vezetés mindenki...) ami még használtan is inkább 160-ért megy nem 60-ért... Tesi tanárt leszámítva nem volt i3 széria a pakkban... :U

Felesleges veled bármi közben látom, remek mentalitás verjük magunk akkor a 3 képesítésre és a 10 év szakmai gyakra(tippre a mire? :U )

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#44) chess001 válasza Micsurin (#40) üzenetére


chess001
aktív tag

Hát ez a baj, a mostani közoktatással, semmi köze a valósághoz. Az egyetem már közelebb van hozzá. Miért ne lehetne gimiben is egymástól tanulni? Amúgy nem a tanárok tehetnek róla, hanem a rendszer szar, amint írtam. Ugyanazt a képzést kapják az egyetemi tanárok is, mint a középiskolaiak, csak nekik kisebb az óraszám, több lehetőségük van a továbbképzésre.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#45) chess001 válasza Micsurin (#43) üzenetére


chess001
aktív tag

Nekem meg több igazgató, helyettes van a családban, az tényleg sokat jelent...
A gépeket az önbevallott szint alapján osztották, aki azt írta, hogy nem tudja bekapcsolni a gépet, az i3-at kapott, aki azt írta, hogy már telepített valamilyen programot az i7-es dell-t, ami már akkor egy éves modell volt és egy éve járt le a garanciája, de anno tényleg 500e volt. Nem 10 év, hanem több, mint 10. 3 felsőfokú képesítés. Neked milyen van, hogy eltaláljam a szintet, 5. osztálytól már jó vagyok ;)

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#46) Tikakukac válasza chess001 (#42) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát ez akkor roppant elszomorító :N

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#47) Micsurin válasza chess001 (#44) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Ez nem továbbképzés kérdése ezt nem akarod elfogadni egyszerű hozzáállás és mentalitás beli különbség.

Amíg kati néni azon lovagol, hogy oldják meg a gyerekek másnapra a tk x.o / y-z. feladatait mert ha nem kis egyest kapnak meg fekete pókokat a füzetbe addig egyetemen pont telibe szarják, hogy mikorra és mit tanulsz meg 6.-7. és 12. héten Zh-k majd jöhetnek a vizsgák. Szorgalmiban leadják az anyagot de, hogy te onnan vagy máshonnan tanulsz marhára nem érdekel semmit volt előző félévben tárgyam amire felváltva jártunk a katalógus miatt mert annyira tré volt még a gyak is szereztünk anyagot, 4-es letudva.
Ellenben még középiskola alatt is miről szólt a dolog? Hétfő, az urak nem figyelnek rendben akkor ebből holnap íratok, hogy legalább tanuljanak, a tanárok 90% csak büntetni / fegyelmezni próbál arra véletlenül sem vezetné rá a diáksereget, hogy ez a maguk érdeke és nem azt próbálom erőltetni, hogy szarjon bele a tanár pont ellenkezőleg egy Kahoot-os apró teszt stb-t ha összedobna otthon mindenkinek egyszerűbb lenne ha elég nehezet tesz össze (lehet 15 percben, Lineáris Algebra II. tanáron nagy zseni ebben, jó kis múdli tesztek...) és elvár 60-70%-ot mondjuk hetente még ha ki is csalják a diákok baromi sok anyag megmaradna.

Ja hát ja ehhez a tanárnak is kéne készülnie, hétvégén, a sajátidejében és nem az évekkel ezelőtt megtanult anyagot kéne rutin szerűen leadni.

Egyetemi tanároknak nincs annyi órájuk? What? Ebben te biztos vagy? Sugók az oktatóink fele, háromnegyede 6 előtt ki se ténfereg a kampuszról reggel meg szerintem hamarabb bent vannak mint én pedig stabilan nyolc fél kilencre esek be, hogy kávézzunk még a haverokkal...:DD

De az érdekes tudod gimiben egy szaros biosz témazáróra 1 hét kellett a tanárnak mir e kijavította, Villanytan I. vizsga ~150-170 fő / vizsga. 10-re befejeztük, 13.00-ra mentünk vissza betekintésre, ketten javították... :U

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#48) chess001 válasza Micsurin (#47) üzenetére


chess001
aktív tag

Nem velem kell vitatkozni, ilyen a rendszer én csak leírom...
Nyilván nem pontosan, mindenre kiterjedően.
Én pont azért hanytam ott és mentem inkább multihoz, mert tényleg nem láttam a fényt az alagút végén. Hiába akar 1-2 ember valami előremutatót csinálni, gyakorlatilag az egész rendszer ellene dolgozik, és ugye a kollégáktól is erőfeszítés igényel(ne) a folyamatos nyitottság.
De tényleg az a gáz, hogy a bolti eladó többet keres eléggé megöli a motívációt...
És egy órára annyit lehet készülni, amennyit csak akar az ember, a lelkiismerete szab határt és közben minden mást hagyagol.
Stb, stb...

A villanytan vizsgára van gondolom van javítókulcs és nem havi szinten ír 8 osztály 8*30 belőle tök más fajtát. Az a gond a TZ-vel, hogy nem egy osztályt javít egyszerre egy tanár és nem csak eredményeket néz meg, hanem jó esetben mondatokat értelmez.
Igen, egyetemi tanárnak sokkal kevesebb az órája... Legalábbis, ha a 8 az kevesebb, mint a 22...

[ Szerkesztve ]

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#49) Micsurin válasza chess001 (#48) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Feladom full mindegy... pont mint mikor a rokonnal próbálok a témáról beszélni. :DD

Minden szép és jó tényleg, a tanárok pedig az áldozatok akik majd belehalnak annyira szeretnék megváltani a világot, komolyan! :R

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#50) chess001 válasza Micsurin (#49) üzenetére


chess001
aktív tag

Ja, ha fingod nincs róla, akkor tényleg nehéz bármiről beszélni...

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.