Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Strezi


Strezi
őstag

Nagy kerékpáros guruk egy markolatot nem voltak képesek tenni a kormányra :F :W

Olyan életszagú ez a koncepció, nem? :N

Szerk: majd kiadják szoftverfrissítéssel ;]

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#2) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Várom az okos végbélkúpokat! Hajrá Samsung! :(

Minden szavam magánvélemény!

(#3) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Akkor telefon után bicikliből is lehet majd évente újat venni? Naccerű. :C

Egy bármikor elromolható elektronikára meg nem biztos, hogy rábíznám a biciklimet, és a saját épségemet. :N

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#4) merkucyo


merkucyo
aktív tag

Valahogy többre számítottam a cím hallatán .
Lehet én vagyok elrugaszkodva , de egy autómata váltót ,esetleg egy guminyomás ellenőrzőt - szabályzót el tudnék képzelni , de ez nem sok ...
A kamera is olyan , hogy nem tudom miért jobb az nekem mint egy visszapillantó , de a csatlakozást ha wifin oldják meg akkor még akadékos is lesz az egész .
Egy elektromos motor ennél ma többet tudd , és lefogadom , hogy árban is jobb választás ...

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#5) BatchMan


BatchMan
senior tag

Minek az Arduino, ha ott az okosphone?
Lézeres sáv? Ettől még simán elcsapnak.
Ha ez diplomamunka, egy négyest megér.
Kérem a következőt!

(#6) Bici


Bici
félisten

Most sírjak, vagy nevessek? :O :D

Becsekkolok munkába menet, lájkolom a mellettem elhaladó Ferrarit, közben a mögöttem jövő nem túl "smart" Kamaz megbök hátulról, majd becsekkolok a kórházban is... :N

Nem tartom jó ötletnek az olyan védelmet, ami az ember figyelmének elterelése révén akar biztonságosabb lenni. Nem a bringák biztonságával van baj manapság sem, hanem az emberek figyelmével.
Így ez a cucc megint csak egy nem létező problémára ad megoldást, miközben egy létezőt tovább súlyosbít.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#7) ALBY


ALBY
senior tag

Az a rugós bőrnyereg :Y

De az a lézercsík oldalra... :DD aki kretén az ne bringázzon, nem okosbiciklivelvel kell pesztrálni.

A nyers bringa amúgy samsung nélkül, meg pár marhaságot lecserélve egész korrekt városi gép. Csak hát olyat meg elhet venni samu segítsége nélkül is.

Mágnesen telefonfelcsatolásra kínácsi lennék meddig tart ha leugranak egy nagyobb járdáról :)

Írjanak telefonba hasznos alkalmazást bicajosoknak ha tudnak, nem érzem hogy amúgy bele kéne kontérkodni a samunak a bringákba.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#8) velizare


velizare
nagyúr

remélhetőleg itthon csak piroslámpa és behajtani tilos figyelő appal felszerelve engedélyeik a forgalomba hozatalát.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#9) Hobbbyt válasza sz.balazs.95 (#3) üzenetére


Hobbbyt
őstag

"Egy bármikor elromolható elektronikára meg nem biztos, hogy rábíznám a biciklimet, és a saját épségemet. :N"
Gondolom akkor kocsival-repülővel stb. se mész sehova.. :)

Itt mi történhet? Maximum elmegy a világításod.. na bumm. ;] Tekerni-fékezni és kormányozni úgyis te fogsz..

De amúgy abszolút biztos vagyok benne, hogy ennek semmi értelme. :D

Főleg, hogy a legtöbb mobil 3-4-5 óra kijelzőidőnél nem tud többet aksiról (főleg nappal max fényerőnél).

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#10) Abyssus


Abyssus
csendes tag

Okostelefon, okosTV, okoskerékpár, mi van még?
Már csak okos emberek kellenének. ;]

[ Szerkesztve ]

(#11) deter


deter
aktív tag

De ezen mi az innováció? Lézer csíkot vetítő lámpa már régóta létezik. Nekem is van/volt és kb. semmit nem ér. A hátsó kamera is már egy létező termék. Amit egyedül hasznosnak tartanék az, hogy mindent a telefonról vezérelhetnénk, bluetooth / ANT+ keresztül.

(#12) flashpointer válasza ALBY (#7) üzenetére


flashpointer
őstag

Az a nyereg az egyetlen pozitívum, én már a hagyományos keskenyeken öt percet sem bírok zselés huzat nélkül, régen pedig a műanyagnyerges bmx-el simán nyomtam egész nap :D
Tényleg gázul néz ki de ülni rajta egy álom :P

Amúgy meg a 4db lézer kivetítő lesz az első dolog ami letörik róla. No meg nem mindenki alföldön lakik ahová _esetleg_ elmegy az 1 sebesség, mert elég meredek emelkedők lehetnek a városokban is.
Az egész koncepció tipikus laborprojekt, megvalósult photoshop engineering, irodagépész konstrukció!

(#13) InterFox


InterFox
senior tag

PSN ID: interfoxthedead

(#14) eclipse006 válasza InterFox (#13) üzenetére


eclipse006
őstag

Samsung Smart Talicska. :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#15) helkis


helkis
addikt

mééé ez tök jó, Józsibá' hazatalál a kocsmából brinyóval is épségben, egy giroszkóppal a lézer ki tudja rajzolni majd hogy kb hova fog esni Józsi, ha nem sikerül még egyet tekerni a pedálon, így az autósok könnyen kikerülhetik majd, ahelyett hogy átmennének a gigáján.. app: "drink&drive" :K

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#16) edari


edari
őstag

Csak én unom ezt a sok okos baromságot?

(#17) djculture


djculture
félisten

Ezt már rég kitalálták a tolvajkergetők akik az okos tolvajoknak okos virágot ajándékoznak...

(#18) SmOg


SmOg
csendes tag

A mágneses telefon tartó nagyon fasza. Pirosnál, aki kapja marja alapon szabadon lopható. Csak gyorsan kell futni....

Erre időt és pénzt pazarolni. Fail

(#19) alevan


alevan
őstag

A KRESZ-t is megtanítja a bringásoknak? Mint pl. körforgalomban nem megyünk forgalommal ellentétes irányba?

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#20) xmaas


xmaas
őstag

Hat ennek aztan nagy jovoje lesz az okes hogy egy kis gps,kamera mondjuk guminyomas jelzo elfer egy biciklin de ez amit kitalaltak mar a tulzasnal is tul sok csomo haszontalan hulyeseg ami nem csinal semmi hasznosat azon kivul hogy megduplazza majd a kerekparok arat a sok elektronika miatt .

Arrol nem is beszelve mar az ovszerbe is lassan pakolni fognak szenzorokat meg gpst meg kijelzot/kamerat had kelljen azt is tolteni naponta mert nincs mar eleg hasonlo kutyu az eletunkbe ami napi toltest igenyel ,mar a sima biciklizes nem meno muszaj valami baromsagot kitalalni :(

(#21) BoC1ka


BoC1ka
senior tag

NAh már ott tartunk hogy a bicajunkat is USB-n kell tölteni :D

YNWA

(#22) devast


devast
addikt

Közben meg egyre távolabb kerülünk az okos ember koncepciójától....

(#23) #56573440


#56573440
törölt tag

aztán az a kamera meg minek? de most komolyan. sávváltásnál, kanyarodásnál, úgyis hátranézek, azon túl meg teljesen mindegy. ugyanúgy hallom ha jön a majom, ugyanúgy nem tudom megbecsülni hogy elcsap e vagy csak megsturcol, ha bedarál akkor meg megint nem tudok semmit se csinálni, hiába látom. egyébként hasznos találmány jah. lézeres sávrajzolgatás meg szét és jó, de aki eddig is rámcentizett azt egy ilyen se hatná meg.

(#24) szentvik


szentvik
tag

Biztos sokkal biztonságosabb lesz, ha ott lesz előtted egy telefon, hogy chatelj a haverokkal fészbúkon...ebben a formában ez röhej

Az ALIEN azért ALIEN mert a Földön nem ALIEN...

(#25) Segal


Segal
veterán

Ez egy vicc...
Ha már annyira városira akarták csinálni akkor szerintem mindenképp PEDELEC-re kellett volna. Egyrészt segitené a bringást, másrészt tőlthetné is a telefont és a telefon lehetne a kormányon (vagy stucni tökmindegy) a rendszer agya.
Mérhetne ennyi erővel kilóméter/órát is, vázba lehetett volna építeni előre és hátra is lámpát de akár a kormány 2 végébe indexet is de ami a legfontosabb hogy az ilyenek maradjanak meg concept név alatt.
Az életbe fel nem ülnék egy ilyenre. Az a nyereg meg...
Én ilyet használok :DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#26) Dilikutya válasza alevan (#19) üzenetére


Dilikutya
félisten

Látom, mindenki azzal van felfoglalva, hogy közlekednek a kerékpárosok. A paraszt egyirányú utca másik végén megállás nélkül kiforduló autósról meg a 2x2m kerékpár+gyalogút kerékpáros felén kóborló gyalogosok senkit nem zavarnak? Én azt szeretném, ha látnom sem kéne őket, lehetne dedikált kerékpárút mindenhol. Nekünk sem akkora öröm a kocsik között közlekedni még szabályosan sem. Hátam közepére sem kívánom az anyázó parasztokat, akik az új kerékpárúton járnak csordákban a 2 méteres gyalogos járda helyett.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#27) szabomihaly2 válasza BoC1ka (#21) üzenetére


szabomihaly2
csendes tag

Már az is többet érne, ha legalább a telefont lehetne a bicikliről tölteni... :)

(#28) Muton


Muton
addikt

ez a lézer izé mennyire látszik? nem világítja túl egy autó első lámpa (vagy akár a közvilágítás)? vagy ez arra jó csak, hogyha az országúton éjszaka leelőzne egy másik biciklis, akkor ő kellően ki tudjon kerülni?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#29) BatchMan válasza Dilikutya (#26) üzenetére


BatchMan
senior tag

Hol van 2x2m gyalog+kerékpárjárda?
Utoljára Koppenhágában láttam olyat.

(#30) #09819904


#09819904
törölt tag

Tamás megbökött.

(#31) ucli válasza sz.balazs.95 (#3) üzenetére


ucli
senior tag

A samsungra főleg ne bízd magad ;]

(#32) sz.balazs.95 válasza ucli (#31) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

na igen, azt már nem is akartam írni. :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#33) Dilikutya válasza BatchMan (#29) üzenetére


Dilikutya
félisten

Akkor 1,5x1,5. Szolnokon. De van, ahol több méter gyalogos járda megy mellette. De ha 1x1m, az is mindegy, a gyalogos tűnjön onnan.
Itt most megy a kerékpárút-építés.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#34) ucli válasza sz.balazs.95 (#32) üzenetére


ucli
senior tag

Feljött a hírdetés,és az volt benne,hogy 5év gari 5nap alatt.
Samsung logika(persze a samsung reklámozta magát)

(#35) waithEard válasza alevan (#19) üzenetére


waithEard
őstag

Meg hogy nem tekerünk egymás mellett ketten - hárman - négyen!?

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#36) Muton válasza BatchMan (#29) üzenetére


Muton
addikt

pl az Újpest kapu metró előtt van egy vagy 6+ méteres járda, mellette egy vékony bicikliút (a buszpályaudvar fölött), de én még olyat nem láttam, hogy ne toltak volna a bicikliúton babakocsit, ne ott csullogtak volna az "emberek". szinte direkt az összes a bicikliúton megy

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#37) Dilikutya válasza waithEard (#35) üzenetére


Dilikutya
félisten

Igen, ez is benne van a pakliban, azokat én is egyenként rugdosnám le az útról, minden eszközön járnak parasztok.
Csak hogy más anyját is szidjam: a kertvárosi részen a háztulajdonosok fele méteres sövényt tesz a kerékpárút mellé, ami bele is nyúlik rendesen, egy helyen pedig a közterületesek hagyják annyira megnőzni, hogy konkrétan életveszélyes, mert már nem fér el két bringás, beláthatatlan, és autóút van mellette.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#38) Jester01 válasza Dilikutya (#26) üzenetére


Jester01
veterán

Ha már a bunkó közlekedőknél tartunk akkor a kerékpáros kollegák 95%-a nem száll le a bicajról a budavári alagútban hanem ezerrel teker el az emberek mellett az amúgy is keskeny járdán, különösen hátulról. Ha már nem száll le, akkor legalább a gyalogosokra tekintettel kulturáltan tekerjen. Ugyanez vonatkozik a Lánchíd járdáján bringázókra is, csak ott legalább nem esünk a kocsik közé ha baj van (és talán a Dunába sem).

[ Szerkesztve ]

Jester

(#39) imibogyo válasza Muton (#28) üzenetére


imibogyo
veterán

Szerintem az ebay-ről beszerezhető példányok között van erős fényű is, ami nem olyan, mint ez a Samsung csoda, aki már megint azt hitte, hogy feltalálta a spanyolviaszt. Azért egy autó lámpája a legtöbbet elnyomja, de főleg ha házilag készíted. Vannak erősebb típusok, amiket gyártanak, itt látszik videóban is, hogy van aminek nem nyomja el a fényét még egy egy autó lámpája sem (ez például a fenti képen is látható zöldfényű "LightLane"). ;)

[ Szerkesztve ]

(#40) waithEard válasza Dilikutya (#37) üzenetére


waithEard
őstag

Így van, minden közlekedési eszköz rendelkezik elég nagy bumburnyák bázissal, és az is tuti, hogy legalább annyi autós szorulna alapos kresz tanfolyamra, ahány bringás. :K
A különbség annyi, hogy ha megkoccolom a hibázó autóst, utána pofán is verhetem, a kresz-szűz agyhalott bringásnak viszont kitapostam a belét, ami nem szép látvány, és még pofán sem verhetem, mert elrontotta a napomat.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#41) #56573440 válasza Dilikutya (#26) üzenetére


#56573440
törölt tag

paraszt mindenhol van nem a közlekedésének a módja definiálja. mindegyik oldalnak igaza van az a baj, mert mindegyikben rengeteg a paraszt. teljesen mindegy hogy min közlekedik. megjött a nyár és alig győzöm a sok divatfixist, divatbreakless bmx-es funparkhuszárt, kerékpárúton andalgó gyalogost és az életemen centizgetős autóst leüvölteni, hogy a motorosokról ne is beszéljek. teljesen mindegy mi van, egy csomó helyen van bicikliút a barma mégis a gyalogosok között cikázik. általában azokkal is tudatom hogy ha már ereszti neki rendesen talán jöhetne itt is. a közlekedési forma legkevésbé se számít. a paraszt paraszt ha traktoron vagy helikopteren is közlekedik.

(#42) Muton válasza imibogyo (#39) üzenetére


Muton
addikt

azért ez nem fedi szerintem a valóságot. ezen a videón szép lassan követték a bicajost. ha normálisan mész, szerintem észre sem veszed az a csíkot, vagy mire igen, már rég leelőzted a biciklist. ha jössz vagy 30-as sebességkülönbséggel (vagy 40-el), és mondjuk közel mész a bicajoshoz, akkor mire ezt észrevennéd (és felfogod, hogy, ja, ez ezért és azért van), már rég túl vagy azon, hogy korrigálj. szerintem ennek nincs sok baleset megelőző hatása...

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#43) Akula válasza Bici (#6) üzenetére


Akula
őstag

Nem értetted a koncepciót.
A lézerpajzs a bicaj körül megvéd. Elégeti a Kamazt, ha közel akar kerülni hozzád. Ez egy lézeres erőtér. :DDD

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#44) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Lesz még valami ami nem okos, szerintem a gyártók elkezdtek kapkodni mint a vízbefúló de az embereknek meg a töke kezd tele lenni a sok okos baromsággal.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#45) imibogyo válasza Muton (#42) üzenetére


imibogyo
veterán

Mi nem fedi a valóságot? Basszus akkor kérdezz pontosan. Azt kérdezted: "nem világítja túl egy autó első lámpa (vagy akár a közvilágítás)?"

A válasz NEM, nem világítja túl. Az, hogy ezt az ember mondjuk 30-40-es sebességkülönbséggel már nem fogja fel az egy másik kérdés. De nem ez volt a kérdésed.... :W

Hogy ez ténylegesen segít-e a balesetek megelőzésében, vagy nagyobb sebességkülönbséggel is van-e lehetőség időben észrevenni ezt a jelzést, arra is az lett volna a válaszom, hogy NEM, de akkor ezt kérdezd. Egyébként pedig ha házilag készíted, akkor tudsz sokkal-sokkal erősebbet is gyártani, mondjuk 5 mW-os lézerekből, na azt tuti észre lehet venni, még a holdról is, ha erre van szükséged.

[ Szerkesztve ]

(#46) djculture válasza atti_2010 (#44) üzenetére


djculture
félisten

Jók ezek az okos dolgok de az életben előforduló szituációk tizedére se lehet előprogramozni hogy felismerje.
Tescoban is vannak ezek az automata pénztárak, azokat is úgy belehet hűlyiteni hogy csak röhög az ember.
Nem sokáig fognak ezek működni mert kész ráfizetés a cégnek szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#47) DMG válasza Strezi (#1) üzenetére


DMG
senior tag

Nem igazán értem mire gondolsz, van rajta markolat. :F

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#48) #06658560 válasza ALBY (#7) üzenetére


#06658560
törölt tag

"Írjanak telefonba hasznos alkalmazást bicajosoknak ha tudnak, nem érzem hogy amúgy bele kéne kontérkodni a samunak a bringákba."

Jelentem, megtörtént. Samu okosóra második generáció + Trek kerékpár esetben.

(#49) Strezi válasza DMG (#47) üzenetére


Strezi
őstag

A képen van, videóba már nincs rajta ;) Akkor ez most bug vagy feature :DD

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#50) DMG válasza Strezi (#49) üzenetére


DMG
senior tag

Ja, videót nem láttam, mea culpa. :) Lehet hogy feláras opció. :D

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.